Interaktīva infografika par karjeras palīgiem un pieejamiem resursiem karjeras lēmumu pieņemšanā. Ikviens var patstāvīgi pētīt piedāvāto palīgu lomu (vienu, visus vai pēc izvēles) viņu karjeras lēmuma pieņemšanā un/vai pieejamos resursus, (interneta saites uz citiem materiāliem); var intervēt viņu tuvumā esošos karjeras palīgus, izveidot secinājumus par iegūto informāciju. 
https://ki.viaa.gov.lv/ 
Profesionālās piemērotības un interešu testi.
Ja esi aizņemts ar svarīgām lietām vai kautrīgs, lai apmeklētu skolas karjeras konsultantu, tad sevis izzināšanu vari veikt pats!
Karjeras tests 
RSU karjeras tests 
RTU pašizpētes tests 


Digitālie resursi karjeras izvēlei 
Vietnē Profesiju Pasaule, kas izveidota, lai paplašinātu skolēnu priekšstatus par profesiju/amatu daudzveidību un radītu vēlmi padziļināti pētīt darba pasauli un savas personīgās karjeras iespējas, Tu vari patstāvīgi pētīt profesijas un rast dažādas idejas papildu informācijas iegūšanai. Šeit atrodama: 

  • Daudzveidīga informācija par profesijām – nozares, profesijas un darba vides apraksts, intervija ar profesionāli, attēlu galerija, mācību iespējas;
  • anketa profesijas apraksta veidošanai, lai katrs varētu patstāvīgi izzināt profesiju;
  • Strukturētas intervijas sagatave, lai varētu patstāvīgi intervēt kādu nozares profesionāli.
  • Atraktīvi video materiāli par Skills meistarības konkursos pārstāvētām profesijām. Uzzini, kur mācīties, ja kāda profesija ieinteresējusi!

Savukārt interneta vietnē NIID.lv, kurā atrodama informācija par Latvijas izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām, ir apkopoti vairāki interaktīvi rīki:

  • Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām un karjeras jautājumiem​ Tu vari saņemt, uzdodot jautājumu e-konsultantam
  • Veikts apkopojums par izveidotajām jaunajām studiju programmām augstākās izglītības iestādēs
  • Tavai dzīves situācijai un vajadzībām atbilstošās izglītības iespējas palīdzēs atrast digitālais asistents.  Veicot izvēles, soli pa solim Tu vari atlasīt sev piemērotu izglītības programmu sarakstu;
  • Infografikas izglītības un karjeras plānošanai palīdzēs apzināties savas intereses un spējas un virzīs uz apzinātu, mērķtiecīgu profesijas izvēli;
  • Lai labāk iepazītu izglītības iestādes, jauniešiem ir iespēja apmeklēt atvērto durvju dienas, informācijas dienas un citus karjeras pasākumus.

Latvijas kvalifikāciju datubāzē (LKD) tiek apkopotas visas Latvijā iegūstamās kvalifikācijas, kuras izsniedz akreditētas izglītības iestādes kopš 2016. gada. LKD saturs tiek regulāri atjaunināts, lai nodrošinātu lietotājiem aktuālāko informāciju par kvalifikācijām.

Spēle "Kļūšu par profesionāli" un citi resursi

  • Lai palīdzētu izzināt profesiju pasaules dažādību, 1.-6. klašu skolēniem ir izstrādāta digitāli interaktīva spēle “Kļūšu par profesionāli”. 
  • Portālā Prakse.lv Tu vari apmeklēt virtuālās prakses vietas un uzzināt daudz noderīgas informācijas par profesijām un izglītības iespējām. Tāpat vietnē var aplūkot darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu TOPu.
  • Platforma Profolio.lv, kurā ir apkopoti noderīgi raksti par karjeras jautājumiem, interaktīvi karjeras testi, metodiskie materiāli, video, kā arī iespēja digitālā vidē izveidot savu karjeras portfolio. 
  • lm.gov.lv piedāvā profesiju klasifikatoru - sistematizētu profesiju (arodu, amatu, specialitāšu) sarakstu. 
  • Jaunieši, karjeras speciālisti, pedagogi, vecāki un visi interesenti var izmantot Valmieras attīstības aģentūras izveidoto digitālo resursu Karjeras materiāli, kurā apkopoti daudzveidīgi karjeras testi, metodiskie materiāli un idejas karjeras pasākumiem, informācija par ekskursijām un radošo darbnīcu iespējām, kā arī noderīgas saites. 
  • Uzņēmīgiem un aktīviem jauniešiem ir iespēja iesaistīties Junior Achievement Latvia aktivitātēs – Līderu programmāSkolēnu mācību uzņēmumu veidošanā, vai apmeklēt ikgadējo Ēnu dienu uzņēmumos.
  • Profesionālo izglītības iestāžu jaunieši var pierādīt savu prasmju izcilību, piedaloties Latvijas, Eiropas vai pasaules mēroga profesionālo prasmju konkursos Skills
  • Jauniešiem vecumā no 12 līdz 19 gadiem, kurus interesē IKT nozare, katru gadu ir iespēja piedalīties bezmaksas start-up akseleratorā un biznesa inkubatorā FoxHub.  FoxHub ir projekts, kas palīdz jaunajiem uzņēmējiem izstrādāt IT risinājumus no nulles līdz pilnvērtīga produkta līmenim, kas ir gatavs ieviešanai un pārdošanai. 
    Tāpat daudz noderīga Tu vari uzzināt, apmeklējot klātienē vai tiešsaistē karjerai un izglītībai veltītus pasākumus, piemēram, ikgadējo pasākumu ciklu “Karjeras nedēļa”, izstādi “Skola”, konkursus Skills, karjeras dienas skolās, augstskolās, uzņēmumos un citur. 
  • Aktualitātēm par izglītības un karjeras konsultāciju iespējām Tu vari sekot  VIAA mājaslapas sadaļā “Karjeras atbalsts”, kā arī Facebook un Twitter sociālo tīklu kontos “Tavai karjerai”. Savukārt VIAA Youtube konta sadaļā #KarjerasNedēļa Tu atradīsi aizraujošus un noderīgus videomateriālus, kuri palīdzēs rast atbildes uz būtiskiem jautājumiem par karjeras izvēli, piemēram:  ko darīt, ja vecāki neatbalsta Tavu karjeras izvēli, vai meitenes var izvēlēties IKT nozares profesijas, kādi ir ārsta, hokejista, žurnālista, programmētāja un daudzu citu profesiju iespējas, plusi, izaicinājumi utt. 
    Iepazīsti profesiju dažādību 
    Filma par nākotnes profesijām un karjeras veidošanu 
    Zaļais pipars 1 
    Zaļais pipars 2 
    Zaļais pipars 3 
    Zaļais pipars 4 

Citi resursi 
Augstākās izglītības iestādes 
Valsts universitātes 
Latvijas Universitāte (LU)  
Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) 
Rīgas Tehniskā universitāte (RTU)  
Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU)
Daugavpils universitāte (DU)  
Valsts augstskolas 
Banku augstskola (BA)   
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA)
Latvijas Jūras akadēmija (LJA)
Latvijas Kultūras akadēmija (LKA)
Latvijas Mākslas akadēmija (LMA)   
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (LNAA)
Rīgas Juridiskā augstskola (RJA)
Rīgas Ekonomikas augstskola (REA)
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA)
Ventspils Augstskola (VeA)
Vidzemes Augstskola (VA)
Juridisko personu dibinātās augstskolas Latvijā 
Baltijas Starptautiskā akadēmija (BSA)
Biznesa augstskola "Turība" 
Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA)
Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA)
Latvijas Kristīgā akadēmija (LKA)
Rīgas Aeronavigācijas institūts (RAI)
Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RSEBBA)
Transporta un sakaru institūts (TSI)
Studijas ārzemēs 
Par studijām ārzemēs var konsultēties pie Dream Foundation biedrības pārstāvja: https://dreamfoundation.eu/lv_LV/