Radošo darbu krājuma "Mans bērnības stāsts" līdzautori

 09.01.2020.
Eiropas Valodu dienā tika izsludināts skolēnu radošo darbu konkurss. Skolēni tika aicināti iesūtīt radošos darbus – domrakstus, dzejoļus, zīmējumus.

2018.gada konkursa tēma bija "Mans bērnības stāsts". Konkursā piedalījās skolēni ne tikai no dažādiem Latvijas novadiem, bet arī no latviešu skolām pasaulē. Tika iesūtīts 601 darbs.

Labākie un interesantākie skolēnu radošie darbi tiek apkopoti un izdoti radošo darbu krājumā. Skolēnu radošo darbu sērijā izdotas jau 13 grāmatas.

2019.gada nogalē saņēmām ziņu no Latviešu valodas aģentūras, ka radošo darbu krājumā ir publicēti LPĢ skolēnu darbi.

Liels prieks un gandarījums, ka radošo darbu krājumā ir arī mūsu skolas izglītojamo radošo darbu fragmenti. Krājumā ir publicēti Arnitas Bleives (12.b), Egīla Greivuļa (12.b) un Albīnes Hlopņickas (11.a) radošo darbu fragmenti, kuros jaunieši atklāj savas bērnības jaukākos brīžus.

Arī 2019.gadā notika skolēnu radošo darbu konkurss, kura tēma bija "Izstāsti man savu sapni", šogad tika iesūtīts rekordliels skaits radošo darbu - 1234. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti jau februārī. Lai radošo darbu krājumā ir arī kāds mūsu skolas izglītojamā sapnis!

*Radošo darbu grāmatas saņēma visi līdzautori un viņu skolotāji.

Līga Arcihoviča, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

Kinopilsētiņas Pasienē apmeklējums

09.12.2019.
30.novembrī 9.b klases skolnieces Laimas Romancānes tētis Jānis Romancāns organizēja ekskursiju uz kinopilsētiņu Pasienē, kur notika Latvijas, Ungārijas un Francijas kopražojuma filmas uzņemšana. Tā ir filma par Otro pasaules karu "Dabiskā gaisma". Šajā dienā filmēšana notika iekštelpās. Ienākot filmēšanas istabā, ekskursantu pirmais teikums bija: “Nevar būt, ka tādi bija dzīvošanas apstākļi!” Izrādās, ka mūsdienu skolēnam ir grūti pat iedomāties, kā varēja dzīvot tumšā, nelabiekārtotā istabiņā.

Jau 10 metru attālumā no filmēšanas vietas nevarēja pat sačukstēties, jo jutīgie mikrofoni ieraksta visu. Skolēni redzēja grimēšanas procesu. Filmas varoni – mazmeitiņu – grimēja apmēram 20 minūtes. Grimēšanas telpā sarunas notika angļu valodā, jo grimētājas no Latvijas un Ungārijas strādāja kopā. Ekskursijas vadītāja Agate pastāstīja, ka nesen notika šķūņa dedzināšanas skats – masu slaktiņš, taču uz šādiem filmēšanas brīžiem skatītājus parasti neaicina. Filmēšanas laikā tiek izmantoti dažādi specefekti, piemēram, mākslīgie dūmi, tiek aicināti arī kaskadieri. Mēs pabijām arī ģērbtuvēs, kur varēja redzēt katram aktierim sagatavotos tērpus.

Interesanti, ka filmēšanas komanda atzina: mūsu Imants arī varētu būt aktieris! Visiem ekskursijas dalībniekiem  tas bija pozitīvs piedzīvojums - redzēt filmēšanas sagatavošanas procesu.

Paldies Laimas tētim par ekskursiju!

Līga Batņa, 9.b klases audzinātāja

 

Pētījums par āboliem

06.12.2019.
Vai Jūs zināt, ka..... Ābols no gaisa nekrīt. Aizliegts ābols vienmēr ir garšīgāks! Ābols ir skaists no ārpuses, bet nezini kāda ir smeķe.

Jau vairākus gadus Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni piedalās Eiropas Savienības un valsts atbalsta programmā "Auglis skolai".

4.b klases skolēni novembrī pētīja vecmāmiņas pūra lādi- sakāmvārdus, parunas, ticējumus par āboliem. Izpētījām arī to, ko mums dod āboli.

Cik derīgi vai kaitīgi ir āboli?

Āboliem piemīt daudzas veselību veicinošas īpašības, kuras galvenokārt tiek piedēvētas augstajam antioksidantu saturam un vērtīgai šķiedrvielai,

ko dēvē par pektīnu. Angļu valodā ir kodolīgs teiciens- viens ābols dienā ļaus izvairīties no ārsta apmeklējuma. Tātad - graužam ābolus!  :)

sk.Skaidrīte Pule un 4.b klase

 

Latvijas 101. dzimšanas dienas svinības mūsu skolā

20.11.2019.
Patriotisma nedēļā katram mūsu skolas audzēknim bija iespēja aktīvi iesaistīties vismaz divās no svētku aktivitātēm.

11.novembrī notika tradicionālais Lāpu gājiens. Tajā piedalījās pārstāvji no visām klasēm, vecāki un skolotāji. Visaktīvākie šajā pasākumā, protams, ir mūsu jaunsargi un instruktors Ivars Novožilovs, kuri soļoja gājiena pirmajās rindās.

Svētku laukumā svinīgajā brīdī dzeju lasīja Kamila Makarova un Arnis Malakovs, solo dziesmu izpildīja Kristiāna Kučāne. Pēc gājiena tika izteikti vairāki priekšlikumi (par maršruta maiņu, par lāpu izvietojumu). 

Svētku koncertā, kurā piedalījās BJC, LPĢ un Ludzas Mūzikas pamatskola, uzstājās Albīne Hlopņicka. Viņa nolasīja savu uzrunu par varonību (konkursa darbs – prezidenta runa). Dzeju lasīja Ksenija Meļņikova, dziedāja Elīna Točelovska, uzstājās deju kolektīvs “Žiks”.

Trešdien notika Erudīcijas konkurss un ierindas skate vidusskolēniem. Šogad vērtēšanas komisijā bija pārstāvēta ne tikai zemessardze, bet arī Valsts robežsardze. Tas piešķīra notikumam svinīgumu un uzvarai - īpašu vērtību. Lielākā daļa klašu kolektīvu bija rūpīgi gatavojušies.

I vietā šogad 12.a klase, II – 10.a klase, III – 11.a klase. Azartiski un aizraujoši izvērtās konkursi dienesta pakāpju sakārtošanā un ieroča noturēšanā izstieptās rokās (šis uzdevums kā pārsteigums skates programmā bija iekļauts pirmoreiz). Pasākumu vadīja skolotāja Iveta Ladusāne.

Dziedāšanas svētki notika trīs grupās: 1.-4. , 5.-6. un 7.-9. klasēm. Valdīja svinīgs noskaņojums, visi priekšnesumi zālē tika uzņemti ar lielu uzmanību un atsaucību.

1.- 4. klašu sarīkojumā skanēja tikai latgaliešu tautasdziesmas. Arī programmas vadītāji Amanda Konovalova un Teodors Romanovskis  runāja latgaliski, papildinot koncertu ar atbilstošām dainām. Bija daudz skatītāju - vecāku un vecvecāku. Koncerts izvērtās sirsnīgs. Mazie dziedātāji uzstājās ar lielu atbildības sajūtu. Tiešām malači!

5.-6. klašu koncertu vadīja Arnis Malakovs un Elizabete Valeniece. Šai grupā dzirdējām galvenokārt tautasdziesmas, bet 6.b klase bija izvēlējusies Ulda Stabulnieka dziesmu. Katra klase bija nopietni gatavojusies un saņēma klausītāju atzinību. Paldies visiem klašu kolektīviem!

7.-9. klašu grupā 7.b, 9.b un 8.b izpildīja populāru latviešu komponistu dziesmas, bet pārējās klases izvēlējās tautasdziesmas. Skanēja labi, kaut arī šai grupā bija skolēni, kuri neuzdrošinājās uzstāties. Programmu vadīja Arnis Malakovs un Kamila Makarova.

Eksperti katrai klasei piešķīra Pateicības rakstu. Vietas netika dalītas, un tas arī šoreiz būtu ļoti grūti izdarāms. Svarīgākie uzdevumi - dziedāt ar prieku, dziedāt no sirds un visiem piedalīties koncertā - ir sasniegts.

Koncertā dziedājām ne tikai Latvijas, bet arī Ludzas himnu. Brīvdienas sagaidījām pacilātā noskaņojumā. Paldies par lielo darbu mūzikas skolotājām Ilgai Taukačai, Ainai Kairovai un klašu audzinātājām. Scenāriju veidoja skolotāja Vanda Žulina.

 

Nodarbība traumatisma profilaksei

20.11.2019.
Mūsu skola ir viena no 103 Latvijas Veselību veicinošajām skolām.  Darbība šajā projektā paredz arī izglītojošās nodarbības. Tā pirms svētkiem 4. un 5. klašu skolēni piedalījās traumatisma profilakses nodarbībās. Tās vadīja Slimību profilakses un kontroles centra speciāliste. Nodarbības bija gan interesantas, gan praktiski noderīgas, jo to saturs balstījās uz reālu situāciju analīzi un praktiskiem vingrinājumiem, kā sevi pasargāt no traumām.

 

 

Skolā viesojas dzejniece Ineta Atpile-Jugane

14.11.2019.
13.novembrī mūsu skolā viesojās dzejniece Ineta Atpile-Jugane.

3. un 4.klašu skolēnus nodarbībā dzejniece iepazīstināja ar savām dzejoļu grāmatām bērniem “Otkon giunu sapynus  un “Lobuo i nalobuo”, kas uzrakstītas latgaliski. Dzejniece ne tikai lasīja bērniem savu dzeju un atskaņoja dziesmas, kurām uzrakstījusi vārdus, bet arī piedāvāja konkursu.  Izrādās, pirmajai grāmatiņai ilustrācijas zīmējusi dzejnieces meitiņa Agneta. Un skolēnu uzdevums bija uzzīmēt runci- dziesmas “Kačeits” varoni. Radās daudz skaistu skiču, un Ineta Atpile-Jugane izlozēja 3 zīmējumus, kuru autori ieguva balvā  jauno dzejoļu grāmatiņu  “Lobuo i nalobuo” ar dzejnieces autogrāfu.

Bet 5.-9.klašu skolēni piedalījās radošajā darbnīcā, kurā izmēģināja spēkus dzejoļu rakstīšanā.   Ineta Atpile-Jugane atzina, ka bez rakstīšanas savu dzīvi iedomāties nevar un ka dzejolis ir brīnišķīgs veids, ka izteikt savas domas, pārdzīvojumus. Nodarbībā tika apgūts paņēmiens, kā rakstīt dzeju- tas ir, ieskatīties sevī- ar mūzikas palīdzību. Dzejniece nolasīja savu dzejoli, noklausījāmies dziesmu “Dzīvo brīvi”, ko izpilda S.Berezina. Cienājoties ar ābolmaizi un piparmētru tēju, saņēmām Inetas Atpiles-Juganes atbildes uz saviem jautājumiem par dzejoļu un dziesmu tekstu sacerēšanu. 

Dvēseles iekšienē tu meklē to savu ritmu
Patieso īsto ritmu
Nu savu kurā spēsi sevi mīlēt
Sevi skaisto
Ja atrodi to ritmu tad tas jātur
Sev pie sirds
Tuvu pie sirds
Viens-divi viens-divi
Ej savā ritmā
Ej ritmā savā
Kuru atradi savā dvēselē
                                         A.K.

 Dzejas dienu novembrī mūsu skolā organizēja skolotāja Līga Arcihoviča sadarbībā ar jauniešu biedrību “LOGOS”.

Laila Budreviča, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Mūsu skolas sportisti atklāj jauno vingrošanas kompleksu

12.11.2019.
8.novembrī skolas stadionā svinīgi tika atklāts jaunais vingrošanas komplekss. Svētku brīdī piedalījās būvniecības firmas “GoPlay” pārstāvji, novada vadība. Klātesošos uzrunāja domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, projekta vadītāja Ilona Mekša, skolas direktore Dzidra Dukšta.

Kad bija pārgriezta sarkanā lentīte, sportisti uz jaunatklātajiem rīkiem pirmoreiz publiski demonstrēja visdažādākos vingrojumus. Pirmie laukumu izmēģināja mūsu skolas puiši, kuri patstāvīgi ir apguvuši sarežģītus ielu vingrošanas elementus. Skaļus aplausus izpelnījās

Jānis Barkāns, Artēmijs Fjodorovs, Samuels Bernackis, Teodors Romanovskis, Aleksandrs Stepanovs, Ivo Ruško, Artis Rimšs (Miervaldis Podnieks, kurš arī gatavojās uzstāties, diemžēl bija saslimis). Vairāki puišu izpildītie triki lika elpai aizrauties. Malači, mūsu veiklie un spēcīgie zēni!

Vēlāk ar paraugdemonstrējumiem uzstājās atlētu grupa no Daugavpils sporta biedrības “Ielu vingrošana”. Varējām vērot viņu priekšnesuma kompozīciju un novērtēt, ka mūsu zēnu sasniegtais līmenis ir augstu vērtējams.

Lai jaunais sporta komplekss iedvesmo mūs sporta aktivitātēm! Paldies būvniekiem un pašvaldībai!

Vanda Žulina
Foto: Jana Dukaļska

 

Padziļinām zināšanas par Vāciju

09.11.2019.
30.oktobrī vidusskolēni, kuri mācās vācu valodu kā otro svešvalodu,  apmeklēja Daugavpils Universitātes Reģionālo Vācu valodas un valsts mācības tālākizglītības centru. Braucienā piedalījās tikai tie skolēni, kuri paši vēlējās padziļināt savas zināšanas. Sākumā centra vadītāja Marina Rumjanceva iepazīstināja ar centra darbību. Skolēni iepazina  bibliotēku, kas ir iekārtota ar Vācijas atbalstu. Tālāk skolēni piedalījās viktorīnā „Ko es zinu par Vāciju?”. Katrs skolēns saņēma balvas - pildspalvu, somu, blociņu, nozīmīti, telefona ekrāna tīrīšanas materiālu u.c. Vēlāk skolēni apskatīja ceļojošo izstādi par Vācijā populārām mūzikas grupām un dziedātājiem. Pēc plakātu izstādes apskates skolēni piedalījās rallijā - uzdevumu pildīšanā. Atbildes uz rallija jautājumiem bija atrodamas uz izstādes plakātiem.

Lūk skolēnu atsauksmes par piedzīvoto:

Dairis: Es īsti nezināju, ko man sagaidīt no šī brauciena, bet man bija diezgan liela interese, jo tas saistījās ar vācu valodu. Man ļoti patika, ka mēs bijām iesaistīti aktivitātēs – spēlēs un viktorīnās.

Atis Austris: Man ļoti patika šis brauciens. Bija lieliska iespēja pielietot savas vācu valodas zināšanas praksē un apzināties savu līmeni.

Poļina: Iepatikās vācu valodas atmosfēra, kurā tika pavadīta diena. Interesanta viktorīna un uzdevumi. Patika, ka par savām zināšanām varējām iegūt balvas.

Pirms došanās mājās mēs vēl visi kopā noklausījāmies dziesmas, kuras šobrīd ir populāras Vācijā.

Vācu valodas skolotāja Līga Batņa

 

LPĢ skolēni pārstāvēs Latgali Kultūras kanona konkursā

31.10.2019.
16.oktobrī Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.klases audzēkņi  Dairis Brilis, Albīne Hlopņicka un Ilvita Marnauza piedalījās Latvijas kultūras kanona konkursā, kur prezentēja savu interpretāciju par tēmu “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība”. Žūriju pārsteidza jauniešu spēja saskatīt brīvības ideju vienkāršā māla podā un Latgales podnieku darbos, Ludzas novada tautastērpā un Franka Herca dokumentālajā filmā „Par 10 minūtēm vecāks”.

Otrajā kārtā piedalīsies 2 vai 3 labākās komandas no katra reģiona. Latgali pārstāvēs Rēzeknes Valsts ģimnāzijas un Ludzas pilsētas ģimnāzijas komandas. 10.janvārī jaunieši un komandu konsultanti- skolotāji tiksies radošajā seminārā. Skolēniem konkursa rīkotāji kopā ar Latvijas radošajiem profesionāļiem (Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, māksliniekiem, kultūras projektu vadītājiem, dizaineriemu u.c.) sniegs iespēju attīstīt brīvu, asociatīvu domāšanu, apgūtprasmes mākslas valodā “stāstīt” intriģējošus un  jēgpilnus stāstus  jaunos veidos,  izmantot  nestandarta  radošuma izpausmes instalāciju, hepeningu, oriģinālu ekspozīciju un vides objektu izveidē.

Seminārā iegūtas zināšanas un prasmes būs jāpielieto, lai sagatavotos fināla uzdevumam- prezentēt izstādes- performances koncepciju, kuras vērtēšanas kritēriji tiks izsludināti konkursa 2. kārtā. Fināls 31.janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

                                                        Skolotāja Ieva Eriņa, komandas konsultante

 

Pasākums A.Puškina atcerei

AP28.10.2019.
Pirms vairākiem gadiem Svešvalodu MK iedibināja tradīciju rīkot ārpusstundu pasākumus, kas veltīti krievu rakstnieku un dzejnieku jubilejām.

Turpinot šo tradīciju, arī šogad, 18.oktobrī, tika rīkots pasākums izcilā krievu dzejnieka A.Puškina atcerei. Gatavojoties šai aktivitātei, skolēni jau iepriekš lasīja pasakas, mācījās darbu fragmentus no galvas.

Pasākumu vadīja 12.b klases audzēkņi Jūlija Vilmaniete un Iļja Vinogradovs. Viņi pastāstīja klātesošajiem par A.Puškina bērnību. 7.klašu skolēni - Kristiāna Ziediņa, Evelīna Apeļa, Signija Kulačkovska, Ivo Ruško, Jūlija Kondalova, Raivis Tjaguns, Vlada Dalibo - ierunāja pēc dzejnieka pasakām uzņemto multfilmu fragmentus.

Pasākuma dalībnieki - 8.klašu skolēni -  atraktīvajā Kahoot vietnē atbildēja  uz sagatavotiem jautājumiem par dzejnieka daiļradi. Veiksmīgākie atbilžu sniedzēji bija Alise Alitkina, Jana Dolgiļeviča, Vadims Kozlovs.

Skolēni savās atsauksmēs par pasākumu saka:

 • Bija interesanti paklausīties par Puškinu un atbildēt uz viktorīnas jautājumiem. (Linda)
 • Man patika, kā uzstājās 7.klašu skolēni. (Jana)
 • Man patika prezentācija, nepatika, ka neuzvarēju. (Dairis).

Krievu valodas skolotājas: Ž.Dukaļska, L.Krokša, Dz.Razumejeva

 

10.klases skolēni – pilntiesīgi vidusskolēni

Iesvētīšana

25.10.2019.
Pēc sen iesakņojušās tradīcijas katrs desmitās klases skolēns rudenī piedzīvo iesvētīšanu vidusskolā, bet, nonākot 12.klasē, pats organizē šo jautro procesu.

Šajā gadā nedēļa pirms brīvdienām, šķiet, bija īpaši izdevusies, jo abu 10.klašu skolēni ļoti aktīvi iesaistījās visās aktivitātēs.

12.a un b klase iesāka gatavoties jau otrajā oktobra nedēļā. Sākumā visi izteica savus priekšlikumus par iespējamajiem pārbaudījumiem, tad ar balsu vairākumu izvēlējās interesantākos un sadalīja pienākumus. Jau 18.oktobrī, atnākot uz skolu, desmitklasniekus sagaidīja afiša, kur bija visas norādes par gaidāmo darbošanos.

Skolā visiem labu noskaņojumu radīja 10.a klases krāšņie tērpi augļu un dārzeņu dienā, raganiskie un noslēpumainie burvju apģērbi. Savukārt 10.b klase šai procesā iesaistījās racionāli un zinātniski pamatoti (ķiploku krelles, plāksnītes ar padomiem, kā saudzēt dabu). Grūtāk bija izveidot tēlu, kas atbilstu pagājušo gadu modei, un tērpu, kas draudzīgs dabai. Bet viss izdevās. Soda uzdevumu nācās pildīt retajam.

Klases audzinātājas darbojās kopā ar saviem audzēkņiem. Ar lielu interesi no rīta visi steidzās uz fizikas kabinetu, lai paskatītos, cik eksotiskā tērpā ieradusies skolotāja Anastasija, savukārt skolotāja Ineta palīdzēja ar idejām un vajadzīgo aksesuāru darināšanu. Azartiskas dejas, raganu stafete, ātrrunas vingrinājumi, gleznošana - tās vēl nav visas aktivitātes, kurās piedalījās desmitie.

Piektdien pirmoreiz tika organizēta izlaušanās spēle. Katra klase tika sadalīta trīs grupās. Grupa tika ieslēgta kādā no kabinetiem. Atrisinot uzdevumus, vajadzēja atrast noslēpto atslēgu, lai tiktu ārā. Te tika pārbaudīta gan grupas saliedētība, gan zināšanas, gan asprātība.

 Beigās - zvērests, garšvielu lietus, īpašās atšķirības zīmes un sertifikāts, ko divpadsmitie savulaik bija saņēmuši un nodeva kā mantojumu. Jāpiebilst, ka ģimnāzistu statuss šā gada desmitajiem būs tikai vienu gadu, jo jau 2020.gada 1.septembrī skola mainīs nosaukumu un kļūs par Ludzas novada vidusskolu (pašvaldību ģimnāzijas valstī vairs nepastāvēs).

Paldies visiem desmitajiem un viņu audzinātājām par atsaucību, humoru un pozitīvo noskaņojumu! Malači, divpadsmitie, kuri spēj saliedēties kopīgam darbam un daudz paveikt. Iesvētīšanas organizēšanā un norisē iesaistījās lielākā daļa, bet īpašs paldies Amandai Cabulei, Glorijai Demkovai, Kristiānai Daukstei, Jeļizavetai Haindravai, Lāsmai Troņinkovai, Viktorijai Stepanovai, Viktorijai Laugalei, Elīnai Ostrovskai! Paldies katram, kurš veidoja spēles uzdevumus, vadīja aktivitātes un atbalstīja savējos. Kopā darbojās arī audzinātājas Ilona Dukšta un Vanda Žulina. Skolas dzīve kļūst interesanta, ja tajā aktīvi iesaisties pats.

Vanda Žulina

 

Makulatūras vākšanas konkursa uzvarētāji - izklaides parkā “Avārijas brigāde”

AB25.10.2019.
Pagājušajā mācību gadā, kad mūsu skola izcīnīja uzvaru makulatūras vākšanas konkursā, viena no iegūtajām balvām bija iespēja apmeklēt  izklaides parku “Avārijas brigāde” Lielvārdē.

12.oktobrī ceļā devās 30 skolēni, kuri bija nodevuši visvairāk makulatūras. Viskuplāk bija pārstāvēti klašu kolektīvi, kuri konkursā bija līderpozīcijās: 6.a, 4.b, 7.c klase. Jaunākie ekskursijas dalībnieki bija otrklasnieki. Kopā ar saviem audzēkņiem uz izklaides parku brauca skolotājas Lidija Krokša, Skaidrīte Pule un Rita Buceniece.

Bija neliels satraukums par laika apstākļiem: - Kaut tik neuznāktu lietus! 

Diena bija rudenīga, taču tas netraucēja izbaudīt piedāvātās izziņas un izklaides iespējas. Trīs stundas pagāja nemanot. Kad sāka līņāt, visi pamazām pulcējās atpakaļceļam.

Vai patika? Jā, ļoti, neskatoties uz skolēnu vecumu. Secinājums lielākajai daļai bija viens: vasarā, kad būs saulains un silts laiks, kopā ar ģimeni jābrauc uz šo izklaides parku uz visu dienu.

Vanda Žulina

 

Skolotāju diena aizvadīta interesanti

Skolotāju diena10.10.2019.
4.oktobrī svinējām Skolotāju svētkus. Šai dienā pedagogi un skolēni apmainījās vietām un visu varu skolā pārņēma Skolēnu dome.

Viss sākās ar svinīgu sagaidīšanu skolas vestibilā. Skanēja mūzika un jau no rīta bija skaidrs, ka ir svētki. Skolotāji saņēma horoskopus, kas vēstīja, kāda nākotne sagaida katra priekšmeta pasniedzējus.

Turpinājumā skolas zālē notika “Svētdienas šovs piektdien kopā  ar Ilzi & Co”. To vadīja Ilze Upeniece, Roberts Žulins, Elizabete Valeniece un Teodors Romanovskis. Klātesošos sveica direktors Georgijs Dobriņins. Daudzi atzina, ka viņa stāja un runas maniere atbilst priekšstatam par direktoru. Šovā uzstājās Marta Petrovska, Maksims Pavlovs, 2. klašu deju kolektīvs (skol. I.Rimša), popgrupa “Spices”, Kristiāna Kučāne. Īpaši aizkustinošs bija ciemiņu – bērnudārza “Rūķītis” audzēkņu – priekšnesums (skol. V. Pavlovska). Skolotāji saņēma videosveicienus un noskatījās dažus sižetus par savu profesiju. Labu noskaņojumu un humora dzirksti uzšķīla uzskatāmie ieteikumi, kā relaksēties pēc darba. Visus pārsteidza stāsts par skolotājas Ingūnas papagaili, kurš demonstrēja savu runas prasmi. Zālē valdīja brīva gaisotne, jo te tika radīta kafejnīcas atmosfēra.

Nebijis notikums bija Ilzes izdotais ekskluzīvais LPĢ Vēstu svētku numurs, kur katrs skolotājs atrada sev veltītus vārdus.

Kamēr skolotāji atpūtās, 10.-12. klašu skolēni vadīja stundas pamatskolas klasēs. Jeļizaveta Haindrava bija atbildīga par kārtību sākumskolas korpusā. Viņa atzina, ka visi jaunie pedagogi bija apzinīgi sagatavojušies. Starpbrīžos tika organizētas rotaļas un citas izklaides un skolā valdīja kārtība. 7.-8. klašu skolotājiem darbs bija sarežģītāks, jo ne visi gribēja pieņemt spēles noteikumus un atzīt jaunos skolotājus.

Sestdien grupiņa domes pārstāvju apciemoja skolotājus, kuri jau ir pelnītā atpūtā. Bijām sirsnīgi sagaidīti.

Kad Skolēnu domes aktīvs analizēja sarīkojuma gaitu, bija jūtams gandarījums par paveikto darbu. Galvenais, ka skolotājiem sarīkojums patika. Katru pozitīvo atsauksmi skolēni uzklausīja ar prieku. Protams, bija arī ieteikumi nākamajam gadam gan par stundu sadalījumu, gan par dažu koncerta numuru izvēli un organizatoriskām niansēm. Kopumā jāatzīst, ka jaunā Skolēnu dome un priekšsēdētāja Ilze pierādīja, ka spēj čakli strādāt un noorganizēt interesantu pasākumu.

Vairāk nekā nedēļu pirms svētkiem Skolēnu domē līdz vakaram strādāja aktīvistu pulciņš, jo mazo dāvaniņu un apsveikumu sagatavošana prasīja lielu darbu. Notika mēģinājumi, spriešana un plānošana, kas saliedēja kolektīvu.

Paldies katram, kas piedalījās svētku radīšanā. Tādā brīdī nav sīkumu. Ir svarīgi, kā tevi sagaida, kā uzcienā ar kafiju, kā ir sakārtota zāle. Svētku noskaņu radīja daudzi, bet īpašu paldies pelnījuši tie rūķīši, kas čakli strādāja pirms tam: Ilze Upeniece, Jeļizaveta Haindrava, Glorija Demkova, Raivis Korņejevs, Oļegs Daliba , Maija Rancāne, Jana Matvejeva, Jūlija Kondalova,  Ksenija Jekimenko ,Patrīcija  Cibuļska, Laine Metlāne, Ilvita  Marnauza .

Līdz ar skolēniem darbojās un viņiem piepalīdzēja skolotāja Vanda Žulina. Svētki pagājuši, bet priekšā vēl daudz darbu, kur būs vajadzīga Skolēnu domes enerģija un aktivitāte. Lai veicas!

Paldies skolotājām Vijai Plenkovai, Inetai Zvonņikovai, Aigaram Melnim par palīdzību.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Mācāmies medijpratību

Mediji03.10.2019.
26.septembrī Ludzas pilsētas ģimnāzijā notika interesanta nodarbība „Medijpratību izaicinājums”. Tajā piedalījās 11.ab klases skolēni un viņu vecāki.

 Pasākuma mērķis: dalīties zināšanās un pieredzē, ko es, Jūlija Grigāne (11.b), un Edgars Vorza (11.a) bijām ieguvuši  medijpratību nometnē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

Noskaidrojām, kam ir jāpievērš uzmanība, lai neiekristu informācijas lamatās, kā veidojas viltus ziņas, kā tās atšķirt.

Šī pasākuma laikā vidusskolēniem tika piedāvātas dažas aktivitātes, kuras palīdzēja nostiprināt un padziļināt zināšanas medijpratībā. 1. aktivitātes uzdevums bija izveidot īpašu afišu, lai ieinteresētu vidusskolēnus apmeklēt klasiskās mūzikas koncertu. 2. aktivitātes uzdevums bija, izlasot tekstu, izdomāt tam intriģējošu virsrakstu, kas varētu rosināt  sociālo tīklu lietotājus izlasīt visu tekstu. 3. aktivitāte bija  „Drossinternets” centra vadītāju izveidotais tests: „Izaicini savas pelēkās šūnas”. Un  pēdējais uzdevums bija angļu valodā tiešsaistē izplatīt viltus ziņas. Spēles beigās varēja savākt visas ikoniņas, kurā tika parādīts, kāda veida ziņa tika izplatīta, ka arī piesaistīt sev vairāk sekotāju.

Pasākuma konsultante – vēstures skolotāja Inta Žeikare.

Jūlija Grigāne, 11.b

 

Sēņu izstāde – “Piedzīvojums mežā”

Sēnes02.10.2019.
23.09-25.09 skolas bibliotēkā bija skatāma sēņu izstāde „Piedzīvojums mežā”. Izstādi organizēja skolotāji Vija Plenkova, Elita Romanovska, Viktors Kuprevičs sadarbībā ar bioloģijas skolotāju Inetu Abricku.  Izstādes noformēšanā piedalījās 8.c klases meitenes. Lielu atbalstu sniedza skolotājas Inese Gorbunova un Daina Naruševiča.

Izstādi apmeklēja lielākā daļa sākumskolas skolēnu un citi interesenti.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar sēņu daudzveidību, noskatīties īsfilmas par sēņošanu un aktualizēt savas zināšanas par ēdamām un neēdamām sēnēm, aizpildot testu.

Ievērību izpelnījās 2.a klases skolnieces Sofijas Strazdas zināšanas par sēnēm. Meitene sēnes ir iepazinusi, sēņojot kopā ar mammu. Daudziem izstādes apmeklētājiem bija pārsteigums, ka ar sēnēm krāso dziju, ka indīgākā sēne pasaulē aug arī Latvijā - zaļā mušmire (nevis mušmiere!).

Izstāde ir lielisks veids, kas pierāda, ka dabaszinību un bioloģijas stundās iegūtās teorētiskās zināšanas lieti noder praktiskajā dzīvē. 

Elita Romanovska

 

Pie brīvā mikrofona skan interesantākie dzejoļi

Dzejas dienas20.09.2019.
Ceturtdien, 19.septembrī, 5.-7. klašu skolēni pulcējās zālē uz dzejas stundām. Vienā stundā satikās visu trīs paralēlklašu skolēni, lai paklausītos, kuri dzejoļi ir ieinteresējuši viņu vienaudžus, lai paši nolasītu dzejoļus, kas viņiem patīk. Iespēja uzstāties bija piedāvāta katram, kas to vēlējās un bija sagatavojies. Daudziem tā bija pirmā publiskā uzstāšanās pie mikrofona. Izrādījās, ka tas nemaz nav vienkārši: satraukums dažam bija ļoti liels, kaut arī tas nebija konkurss un eksperti viņu sniegumu nevērtēja. Tā bija iespēja uzkrāt pieredzi un pārliecināties par saviem spēkiem.

Katra no trim stundām izvērtās atšķirīga. Ļoti uzmanīgi klausītāji izrādījās piektās un sestās  klases skolēni, viņi pieteica sevi arī  kā mākslinieki, jo bija ilustrējuši dzeju. 7. klasē savukārt skolotāja Ineta Zvonņikova piedāvāja iespēju trim komandām (katrā pa 4 skolēni)  kopīgi ilustrēt piedāvāto dzejoli. Kamēr pārējie lasīja un klausījās dzeju, viņi zīmēja. Rezultāts bija pārsteidzoši labs. Septītās klases skolēni bija drošāki, un daudziem uzstāšanās izdevās ļoti pārliecinoša.

Kopā klausījāmies dzeju, kas pārtapusi dziesmās. Mazākajiem īpaši tuva ir dziesmiņa par alfabētu ar Ineses Zanderes tekstu, bet septītajiem – Renāra Kaupera dziesma “Mazā bilžu rāmītī” ar I.Ziedoņa dzeju. Arī skolotājas pastāstīja, kāda dzeja viņam patīk, un dažus dzejoļus arī nolasīja. Skolas bibliotekāre bija sagādājusi grāmatas jaunāko dzejas izdevumu izstādei.

Stundas vadīja 8.c klases skolnieces Elizabete un Kamila. Skolēniem palīdzēja sagatavoties latviešu valodas un literatūras skolotājas.

Tiksimies nākamajās Dzejas dienās!

* Skolas bibliotēkā līdz septembra beigām apskatāma jaunāko dzejoļu grāmatu izstāde, kā arī  skolēnu zīmētās ilustrācijas.

Vanda Žulina

 

6.b un 6.c klases dabaszinību stunda mežā

6bc17.09.2019.
AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI "Silava" un AS "Latvijas Finieris" aicināja Latvijas vispārizglītojošo skolu 6. klases apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā - MEŽA EKSPEDĪCIJĀ!

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 6.bc klases atsaucās uz aicinājumu, un 13.septembrī posās uz Daugavpils novada Kalupes mežu. Skolēni devās 2 km garā izglītojošā pārgājienā dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Klases gāja mežā pa noteiktu maršrutu, pārejot no vienas pieturas uz otru. Katrā pieturā vadītājs deva skolēniem praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus tie risināja individuāli vai grupās, iegūtos rezultātus fiksējot speciālās darba burtnīcās.

Pieturās uzzinājām:

 • Iepazīstam meža zinātni - kas ir selekcija, kā izvēlēties sēklas kokus, cik skāba ir meža augsne un kā ātrāk izaudzēt augstvērtīgu mežu?
 • Skaitām kokus - kā aprēķināt koku skaitu hektārā un kā noteikt, vai mežs ir veiksmīgi atjaunots? 
 • Kopjam jaunaudzes - cik ātri aug mežs, kāpēc mežs ir jākopj un kā to darīt?
 • Retinām mežu - ko iegūstam no meža retināšanas un kā izvēlēties "vinnētājus un zaudētājus"?
 • Mērām koku augstumu - kā precīzi noteikt augstumu augošam kokam ar vienkāršiem paņēmieniem, izmantojot matemātiku?
 • Aizsargājam mežu - kā nodrošinām dabas daudzveidību mežā un kā aizsargājam mežu no dažādiem postījumiem?
 • Atklājam koksnes produktus - kur ikdienā lietojam koksni un vai koksnes produkti var aizstāt naftas produktus?
 • Atpūšamies dabā - kas ir dabai draudzīga atpūta un kādas vēl cilvēku darbības ietekmē meža ainavu?
 • Būvējam zaļi - vai no koka var uzbūvēt debesskrāpi un kā uzbūvēt koka tiltu bez naglām?
 • Nosakām koku vecumu - kā noteikt vecumu augošiem kokiem, ko stāsta koku gadskārtas un kā pieņemt lēmumu par laiku ražas novākšanai?

Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā saprata, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Paldies Latvijas valsts meži darbiniekiem par labi organizētu, izzinošu, interesantu mācību stundu.

Audzinātājas R.Balode (6.b), I.Vorza (6.c)

 

4.a klases pārgājiens 6.septembrī

Isnaudā10.09.2019.
1.Apmeklējām māju “Pelnrušķītes sapnis” Isnaudas pagasta Martišos.

Mājas saimniece Ruta Zviedre pastāstīja par koku dziednieciskajām īpašībām, iepazīstināja ar Troļļu mājas “iemītniekiem”, rādīja dažādas spēles, ko var spēlēt svaigā gaisā. Vēl bērni izgāja Sajūtu taku.Autobusu parkā

2.Martišu ciema Liepu parks. Te mēs ieturējām maltīti. Viss, ko paņēmām līdzi no skolas ēdnīcas, lieliski garšoja.

3.Ludzas ATU SIA. Ludzas transporta uzņēmuma direktors Guntars Losevičs (Ludzas pilsētas ģimnāzijas absolvents) piedāvāja mums ekskursiju pa ATU teritoriju un darbnīcām, kur notiek remontdarbi. Patīkami, ka uzņēmumā strādā 25 mūsu novada iedzīvotāji – šoferi, metinātāji, atslēdznieki, grāmatveži u.c. Pabijām remontbedrē un izpētījām, kas “dzīvo” autobusam apakšā. Redzējām, kā top pasažieru biļešu izdrukas.

Skolotājas M.Bogomola, S.Žulina

 

Skolas pārstāvji viesojas Polockā

Polockā06.09.2019.
Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.b klases skolniece Līga Igovena un krievu valodas skolotāja Dz.Razumejeva Ludzas novada delegācijas sastāvā vasaras pēdējas dienas aizvadīja Baltkrievijas pilsētā Polockā.

Šajās skaistajās dienās Polocka atzīmēja pilsētas svētkus un veltīja vairākus pasākumus Franciskam Skorinai – grāmatu drukātājam, filozofam, rakstniekam, sabiedriskajam darbiniekam un mediķim.

Visi pasākumi noritēja ļoti labvēlīgā gaisotnē, un arī daiļlasītāju konkursā dalībnieki ar aplausiem sagaidīja Līgu, kura lasīja pašsacerētu dzejoli krievu valodā. Varēja piedalīties arī citās aktivitātēs, iepazīties ar jauniem draugiem un vērot daudzveidīgo ārpusstundu darbu, ko veic Polockas jaunieši un viņu skolotāji.

Dzidra Razumejeva

 

Mācību gads ir sācies!

Zinību diena03.09.2019.
2.septembrī skolas kolektīvs satikās pēc vasaras brīvdienām. Mācību gada sākums izdevās saulains un silts. Valdīja priecīga noskaņa. Satikās klasesbiedri, vecāki, kolēģi.

Mūsu skolā šajā gadā mācās 508 skolēni, tas ir vairāk nekā pagājušajā mācību gadā. Mācības 1.klasē uzsāka 35 pirmklasnieki. Skolas saimē viņus ievadīja 37 divpadsmitie. Arī 1.a klases audzinātājai Ingai Rimšai šī diena bija īpaša – pirmā darba diena savā bijušajā skolā. 1.b klasi audzinās skolotāja Aija Šarapova.

Mūsu kolektīvam piepulcējās arī 26 piektās c klases skolēni (audzinātāja Līga Arcihoviča). Desmitajās klasēs mācības uzsāka 47 vidusskolēni (audzinātājas Anastasija Jermaļonoka, Ineta Abricka).

Svētku sarīkojumā uzstājās Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

Klātesošos uzrunāja skolas direktore Dzidra Dukšta, veiksmīgu mācību gadu novēlēja garīdznieki Jānis Kolns un Sergejs Kiričenko, BJC direktore Eleonora Obrumāne. Kristiāna  Kučāne veltīja visiem populāro dziesmu “Par pēdējo lapu”.

Svētki izsknējuši. Sākas ikdienas darbs. Lai nezūd optimisms un darba prieks!

Vanda Žulina

 

Jaunais mācību gads – Tehnoloģiju gads

28.08.2019.
Visā valstī 2019./2020. mācību gads ir pasludināts par Tehnoloģiju gadu. Mūsu skolā jau iepriekšējos gados jauno tehnoloģiju izmantošanai mācību procesā tika pievērsta īpaša uzmanība, bet šajā gadā ir vairāki jauni piedāvājumi.

6.–8. klašu skolēniem būs iespēja piedalīties inovatīvajā interešu izglītības programmā ”Pirmie soļi virtuālajā realitātē": darbosimies eTwinning projektā, ko Ludzas pilsētas ģimnāzija īstenos kopā ar J.Endzelīna Kauguru pamatskolu. Skolēni apgūs 3D modelēšanas prasmes, veidos kultūrvēsturisko objektu modeļus un ievietos tos virtuālajā telpā.

Apgūt robotikas prasmes tagad piedāvājām visu vecumposmu skolēniem:

 • 1.klasei - nodarbības ar robotu konstruktoru WeDo2.0;
 • 2.-4. klasei - darbs ar konstruktoriem-robotiem Lego education 9686;
 • 5.-6. klasei - izmantosim robotus Makeblock .

Sākot ar 5.–7. klasi un vidusskolā skolēniem ir iespēja strādāt ar robotiem Lego Mindstorms EV3. Ir iegādāti 10 jauni komplekti, bet izmantojami arī 7 agrāk nopirktie. Ceram, ka interese par robotiku palielināsies un piedalīšanās dažādu līmeņu robotikas sacensībās kļūs par tradīciju.

Protams, tradicionāli tiek plānoti braucieni uz zinātnes centriem, piem. AHHA centru Tartu, laboratorijām, nodarbības radošajās darbnīcās, sadarbība ar augstskolām, lai tehnoloģiju izmantošana palīdzētu mācīšanas un mācīšanās procesā gan stundās, gan ārpusstundu darbā.

Vanda Žulina

 

 Apstiprināta LPĢ dalība divos jaunos starptautiskos projektos

28.08.2019.
Ludzas pilsētas ģimnāzija jau ir uzkrājusi vērtīgu pieredzi, darbojoties Erasmus+ projektos, kas skolēniem un pedagogiem paver plašākas iespējas sadarboties ar citu valstu vienaudžiem, iepazīt dzīvi tuvās un tālās zemēs, praksē pārbaudīt un nostiprināt svešvalodu zināšanas un dzīves prasmes.

Esam saņēmuši priecīgu vēsti, ka pozitīvi novērtēti skolas pedagoģes Ineses Vorzas sagatavotie projektu pieteikumi un 2019.-2021. gada laika posmā LPĢ piedalīsies divos Erasmus+ projektos.

Projektā “Eiropas reģionu dažādība” piedalās pa vienai izglītības iestādei no četrām valstīm: Spānijas, Itālijas, Vācijas un Latvijas. Darbu koordinē vācu kolēģi. Plānotas četras vizītes pie sadarbības partneriem. Katrā būs iespēja piedalīties 8 skolēniem un 2 skolotājiem. Sadarbības jomas ir ļoti daudzveidīgas, sākot no digitālo prasmju pilnveidošanas, kultūras iepazīšanas, labdarības pasākumu organizēšanas līdz sporta un aktivitātēm un vēl citām jomām, kas ir aktuālas 21.gadsimta jaunatnei.

Apgūstamā summa: 29296,60 eiro, kas nodrošina projekta aktivitāšu īstenošanu, brauciena izmaksas, apdrošināšanu, viesu uzņemšanu u.tml..

Projektā “Mācīšanās no holokausta” LPĢ sadarbosies ar Portugāles, Spānijas un Vācijas skolām. Arī šo projektu koordinē Vācijas puse. Projektā tiks papildinātas zināšanas par holokaustu, tā ietekmi uz sabiedrību, mācības, kas gūtas no vēstures. Protams, projekta saturs ir daudz plašāks un skar arī citas sfēras. Katrā no ārvalstu vizītēm varēs piedalīties 6 skolēni un divi skolotāji.

Atbildīgs pasākums būs viesu uzņemšana Ludzā, kas paredzēta jau šā mācību gada noslēgumā un arī nākamajā mācību gadā. Apgūstamā summa: 26266,00 eiro.

Kopā abos projektos 48 mūsu skolēniem būs iespēja iepazīt citu valstu kultūru, izglītības sistēmu, dzīvojot ģimenēs uzzināt vairāk par sadzīves tradīcijām un paradumiem. Iepriekšējā pieredze apliecina, ka šādas dzīves mācības ir ļoti vērtīgas.

Skolēniem, kuri vēlas iesaistīties projektu darbā, jāpiesakās pie skolotājas Ineses Vorzas vai skolas kancelejā.

Vanda Žulina