Orientējamies vāciski

16.11.2018. 
19.oktobrī  pirmo reizi notika orientēšanās spēle skolā tiem,  kuri mācās vācu valodu. Bija astoņi kontrolpunkti. Katrā kontrolpunktā bija jāizpilda uzdevums. Kad uzdevums bija pareizi izpildīts, komandai bija jāatrod paslēptais puzles gabaliņš – viena no Vācijas federālajām zemēm. 9. un 10.klašu skolēni (Brigita, Dairis, Albīne, Darja, Edgars, Sabīne, Poļina un Jeļizaveta) iesaistījās spēles plānošanā, uzdevumu veidošanā, un katrs no viņiem bija atbildīgs par savu kontrolpunktu. Spēles sākumā 9., 11. un 12.klašu skolēni (Egīls, Raivo, Ērika, Marika, Endijs, Atis, Valērija, Agnese, Artis, Edijs) saņēma darba lapu ar norādi par pirmo kontrolpunktu, un spēle varēja sākties. Kad visas komandas sapulcējās pēdējā kontrolpunktā un salika puzli no savāktajiem gabaliņiem, bija skaidrs, ka spēle izdevās.

Lūk, spēles dalībnieku un organizatoru pārdomas pēc spēles:

Valērija: „Paldies par labi organizēto spēli. Varēja redzēt cik centīgi viss tika pārdomāts un cik daudz spēka, laika un pacietības tika ieguldīts.”

Raivo: „Ja būtu iespēja, pat atkārtoti piedalītos! Visvairāk man patika mīkla ķīmijas kabinetā - atminēšanai bija dota tikai svece un lapa. Tas bija interesants, aizraujošs, jautrs pasākums!”

Marika: „Tas ir liels pluss, ka spēle bija vācu valodā, jo tas bija foršs veids kā papildināt vārdu krājumu, kā arī iemācīties ātri domāt un pieņemt pareizo lēmumu.”

Ērika: „Orientēšanās spēle bija ļoti interesanta. Netipiska uzdevumu pasniegšana, komandu darbs, kas tika balstīts uz vācu valodas izmantošanu dažādās situācijās.”

Edgars: „Tas ir aizraujoši, ka viena klase izveido atjautīgus uzdevumus, kurus citiem ir jāpilda. Bija interesanti redzēt, ka katra grupa centās kļūt vislabākā un visātrākā.”

Dairis: „Šī pasākuma veidošana man deva ļoti pozitīvu pieredzi organizācijas jomā.”

Savukārt es kā skolotāja priecājos, ka mūsu skolēni ir atbildīgi, prot sadarboties un viņiem var uzticēties!

Līga Batņa, vācu valodas skolotāja

 

 

100 cimdu pāri – skolas bibliotēkā

 15.11.2018.
Atsaucoties  uz Latvijas simtgades organizatoru aicinājumu 18.novembri sagaidīt, ceļot godā mūsu rakstainos cimdus, arī skolas bibliotēkas vadītāja Elita Romanovska ierosināja pārskatīt savus  rokdarbu krājumus.

Atsaucība bija liela, un mūsu skolas bibliotēkā tika izveidota izstāde, kurā skolēni, skolas darbinieki varēja pētīt rakstus, priecāties par interesantajiem krāsu salikumiem vairāk nekā 100 cimdu pāros. Te varēja redzēt ne tikai dūraiņus no vecāsmātes pūra, bet arī nesen tapušus cimdu pārus. Izstādē piedalījās gan skolēni, gan pedagogi, gan saimnieciskie darbinieki. Visbagātāko cimdu klāstu izstādei atvēlēja Gunta Neulāne.

Paldies visiem, kuri atsaucās! Prieks par izstādi radās ne tikai čaklajām rokdarbniecēm, kuras te varēja smelties jaunas idejas, bet arī tiem, kuri cimdus neada, bet labprāt valkā. Daļa no izstādes eksponātiem tika nodota lielajai cimdu izstādei Ludzas Tautas namā, kas aplūkojama Valsts svētku laikā.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

Simtgades dižkoncertā piedalās skolas koris 

14.11.2018.
- Uzstāšanos Valsts simtgades dižkoncertā “Latvijas gadsimts” es uztvēru kā lielu godu. Jā, es biju piedalījusies Dziesmu svētkos, tomēr šā brīža izjūtas ir spilgtākas, jo tā bija iespēja piedalīties unikālā notikumā –simtgadē. Koncertam gatavojāmies ilgi, jo bija jāiemācās ļoti daudz dažādu laiku un stilu dziesmu. Divreiz vienā nedēļā braucām uz Rīgu, lai piedalītos mēģinājumā un koncertā. Koncerta dienā no Ludzas izbraucām septiņos rītā un atgriezāmies nākamajā rītā, pus piecos, vairākas stundas koncerta laikā stāvējām kājās, tomēr tas bija to vērts.

Vislielāko iespaidu uz mani atstāja dziesma “Dzimtā valoda”. No saviļņojuma un svinīguma sajūtas man (un ne tikai man) acīs bija asaras. Šīs dziesmas laikā visi skatītāji piecēlās kājās. Emocionāli spēcīga bija Ievas Akurateres dziedātā dziesma “Mana tauta”. Man patika visu solistu uzstāšanās, bet īpaši Jānis Buķelis, jo tieši viņš dziedāja “Dzimto valodu”, - tā piedalīšanos dižkoncertā vērtē mūsu kora “Campanella” dziedātāja Poļina Čeļadko.

LPĢ koris bija viens no pārdesmit visas Latvijas skolu koriem, kas kopā ar solistiem 9.novembrī Arēnā Rīga populārās mūzikas dižkoncertā “Latvijas gadsimts” izdziedāja mūsu valsts vēsturi.  Diriģente Aina Kairova atzīst, ka bija grūti, bet palikusi patiesa gandarījuma un prieka sajūta par piedzīvoto. Koristiem šie svētki ir tikpat nozīmīgi kā Dziesmu svētki.

Koncerta muzikālie un dejas priekšnesumi ir sadalīti divos cēlienos un deviņās daļās, katrā no tām iekļaujot noteiktā laikā  raksturīgos skaņdarbus. Programma ir daudzpusīga un ļoti interesanta.  Koncertu svētku laikā raidīs Latvijas televīzija. Koristus sveica prezidents Raimonds Vējonis (pateicības teksts attēlā).

Paldies visiem kora dziedātājiem un diriģentei Ainai Kairovai par uzņēmību, uzdrīkstēšanos un izturību, godam pārstāvot mūsu skolu!

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

Likteņdārza topošajā dižsveču kompozīcijā – mūsu skolas ieguldījums

13.11.2018.
Likteņdārza kolektīvs oktobrī izsludināja Sveču konkursu: skolēni tika aicināti savākt izmantotās, bet līdz galam neizlietotās sveces, parafīnu, vasku un atsūtīt to pārkausēšanai un jaunu sveču pagatavošanai. Konkursa organizētāji nebija cerējuši, ka atsaucība būs tik liela. Kopā savākti 1704,18 kilogrami parafīna un vaska!

Arī mūsu skolēni piedalījās šajā vēl nebijušajā akcijā. Konkursā kopā piedalījās 150 klašu kolektīvi no 74 Latvijas skolām. Mūsu skolas 4.a klase ar nodotajiem 23,35 kilogramiem ierindojās godpilnajā 18. vietā, bet starp Latgales reģiona skolām bija pat trešie!

Klases audzinātāja Ļuba Šantare pastāstīja, ka 4.a klasei ir palīdzējuši arī citi bērni un skolotāji: 4.b, 1.b, 5.b, 10.b klase. Bet vislielākais paldies 10.b klases skolniekam Aldim Dzalbam un 2.b klases skolniecei Agnesei Bogomolai - Aldis no mājām atnesa veselus divus vaska rituļus, Agnese vienu!

Savāktais materiāls jau esot nodots sveču ražošanas firmai Dobelē, kur tiks izgatavotas dižsveces katram novadam.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

Svētkos – katram sava patriotiskā piespraude

09.11.2018.
 Latvijas simtgadi šogad skolā svinam īpaši: tā, lai svētkus izjustu katrs skolēns. Viena no svētku gaidīšanas aktivitātēm bija radošās darbnīcas, kurās katrs mūsu skolēns izgatavoja piespraudi Latvijas karoga krāsās. Tā bija iespēja arī radoši izpausties, veidot savas oriģinālās skices, un līdz ar to katra piespraude tagad ir īpaša – paša rokām gatavota. Tā paliks katram par piemiņu, bet svētku nedēļā ar lepnumu piespraudīsim to pie apģērba.

Šīs radošās darbnīcas  notika projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

Valsts svētkos – ierindas skate

 08.11.2018.
Lai valsts svētku svinības izvērstos daudzkrāsainākas, mūsu skolā katru gadu tiek meklēti jauni veidi, kā svētkus svinēt. Jau tradicionāli ir dziedāšanas svētki, kuros katra klase piedalās ar savu priekšnesumu, bieži notiek erudīcijas spēles.

Šogad Lāčplēša dienas priekšvakarā vidusskolas klases piedalījās ierindas skatē. Ierindas skates daudziem vecākās paaudzes cilvēkiem saistās ar padomju tradīcijām, bet nenoliedzami ierindas mācībā ir daudz pozitīvā: tā veido stāju, disciplinē, saliedē kolektīvu. Liela nozīme ir komandiera prasmēm. Ar lielu interesi visi klātesošie vidusskolēni noskatījās vienaudžu uzstāšanos. Dažu minūšu laikā varēja pārliecināties, cik precīzi, vienoti klases kolektīvs tiek galā ar uzdevumu. Vērtēšanas komisijā bija ne tikai skolas pedagogu, bet arī zemessardzes pārstāvji.

Savas zināšanas dienesta pakāpju nosaukšanā katras klases komandai vajadzēja parādīt iespējami īsākā laikā, bet erudīcijas konkursā bija iespēja pārbaudīt, cik precīzi zinām svarīgākos vēstures, ģeogrāfijas un kultūras faktus.

Apkopojot erudīcijas spēles un ierindas skates rezultātus, izrādījās, ka I vietu izcīnīja 12.a klases komanda (komandieris Edvīns Mekšs), II vietā – 11.a (komandieris Georgijs Dobriņins), III vietā – 11.b (komandieris Raivis Korņejevs).

Noslēgumā bija iespēja noskatīties videomateriālu par ierindas skates norisi Riebiņu vidusskolā, kur šī tradīcija pastāv jau 10 gadus un tajā iesaistās visi – no 1. līdz 12. klasei.

Jaunsardzes instruktors Ivars Novožilovs pēc skates uzsvēra, ka šīs prasmes ir vajadzīgas ne tikai jaunsargiem, bet direktores vietniece Rita Bogomola izteica cerību, ka ierindas skates notiks arī turpmāk.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

 Skolas absolventu salidojums

22.10.2018.
20.oktobrī notika mūsu skolas kārtējais absolventu salidojums. Tas bija pirmais salidojums pēc vērienīgās skolas renovācijas.

 Pēc sen iedibinātas tradīcijas sākumā visi pulcējās skolas zālē. Absolventus uzrunāja skolas direktore Dzidra Dukšta, sveica sākumskolas bērni, koncertnumurus bija sagatavojuši deju kolektīva “Žiks” dalībnieki, solisti, vokālais ansamblis, skanēja dzeja. Programmu vadīja  absolventes – tagad skolotājas savā skolā.

Sirsnīgus vārdus saviem skolotājiem veltīja absolventi, kuri šogad atzīmē apaļas jubilejas: kopš izlaiduma pagājuši 5, 10, 15, 20, 25, 30 gadi…

Viskuplāk pārstāvēti bija šīs vasaras izlaidumnieki, kuri tikko uzsākuši studijas koledžās un augstskolās, kā arī 2011., 2012., 2013., 2008. un 1988. gada absolventi. Bija gan satikšanās prieks, gan kavēšanās atmiņās, jautrība, dejas, gan nopietnas sarunas par dzīvi.

Nākamā absolventu tikšanās plānota daudz vērienīgāka. Tā notiks 2021.gadā, kad skola svinēs savu simtgadi.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

Eiropas Sporta nedēļa Ludzas pilsētas ģimnāzijā

23.-30.septembris, Esi kustīgs! Esi veselīgs!

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā, visā Eiropā un arī mūsu skolā notika jau ceturto gadu. Šogad - no 23. līdz 30. septembrim. Sporta nedēļas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus, aicināt būt fiziski aktīviem.

Lai iesaistītu aktivitātēs visus skolēnus, nodarbības  notika pa  vecuma grupām.

Ceturtklasnieki un piektklasnieki spēlē tautas bumbu

Sacensības notika Ludzas novada sporta zālē. Vienā spēlē piedalījās 4 meitenes, 4 zēni un kapteinis. Katrā komandā spēlētāji mainījās, lai varētu piedalīties iespējami vairāk bērnu.

Rezultāti: I vieta - 5.a klase, II vieta - 5.b klase, III - vieta 5.c klase, IV vieta - 4.a klase, V vieta - 4.b klase

6. un 7. klase spēlē rokasbumbu

Ludzas novada sporta zālē notika sacensības handbolā. Komandā:  3 meitenes, 3 zēni un vārtsargs. Spēlētāji katrā komandā mainījās.

Rezultāti: I vieta  - 7.c klase, II vieta - 7.b klase, III vieta - 6.a klase, IV vieta - 6.b klase, V vieta - 7.a klase, VI vieta - 6.c klase

Vidusskolēniem – volejbola turnīrs

 Ludzas 2.vidusskolas hallē notika sacensības volejbolā. Katras klases komandā spēlēja 3 meitenes un 3 zēni. Cīņa izvērtās azartiska un spraiga. Vairākas komandas bija līdzvērtīgas, un uzvarētāju noteica pēdējās spēles minūtes. Spēlētājus aktīvi atbalstīja līdzjutēji.

Rezultāti: I vieta - 12.a klase, II vieta - 11.a klase, III vieta - 10.a un 12.b klase, IV vieta - 11.b, klase, V vieta - 10.b klase

Spēka diena – vecākajiem pamatskolēniem

Spēka dienā piedalījās 8. -9. klašu skolēni. Sacensības notika Ludzas 2.vidusskolas hallē. Tās tika organizētas pa stacijām. No katras klases piedalījās 10 – 5 zēni+5 meitenes (skolēni varēja mainīties).

I stacijā - lēcieni ar lecamauklu - uzvarēja 8.a klase, bet labāko rezultātu uzrādīja Artis Čerņihovičs (8.b) – 81 reize.

II stacijā - ķermeņa augšdaļas pacelšana (prese) uzvarēja 9.c klase, bet labāko rezultātu uzrādīja Armands Buliga (8.b) – 29 reizes.

III stacijā - roku saliekšana un iztaisnošana - uzvarēja 8.a klase, bet labāko rezultātu uzrādīja - Emīls Locovs (8.a) – 36 reizes un Diāna Antonova (8.a) - 29 reizes.

Pievilkšanās pie stieņa zēnu konkurencē spēcīgākais bija Jānis Barkāns (9.b) - 20 reizes. Kāju pievilkšana pie vēdera kārienā pie stieņa meitenēm labākais rezultāts bija Diānai Antonovai (8.a) – 50 reizes. Uzvarēja 8. a klase.

Smagās bumbas mešana tālumā uzvarēja 8.b klase. Labākais rezultāts zēnu konkurencē Jānim Barkānam (9.b) - 12m 50cm, meitenēm Evelīna Tadeuševa (8.b) - 8.00m.

Kopsummā: I vieta - 8.a klasei, II vieta - 8.b klasei, III vieta - 9.b klasei, IV vieta - 9.c klasei, V vieta - 9.a klasei.

Sporta nedēļa skolā bija veiksmīga. Tajā piedalījās lielākā daļa skolēnu. Sacensības organizēja sporta skolotāji.

Olimpiskā diena 2018

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2018” šogad notika 21.septembrī 650 norises vietās visā Latvijā. Vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā piedalījās jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 145 000 dalībnieki no 95 pašvaldībām. Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 2.korpusa pagalmā arī notika kopējā rīta vingrošana, kura pulcēja 1.-6. klašu skolēnus un Ludzas mūzikas pamatskolas audzēkņus. Tā ir lieliska iespēja atgādināt bērniem cik svarīga ir ikdienas sportošana un aktīvs dzīves veids visas dienas garumā.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

Ziedu paklājs - Latvijai

 30.09.2018.
Dienās, kad vasaras siltumu nomainīja rudens dzestrums, zālienā pie Ludzas pilsētas ģimnāzijas tapa krāšņs ziedu paklājs. Latvijas dzimšanas dienai par godu tas tika veidots kā simbolisks skaitlis 100.

Skolā līdz šim rudeni sagaidījām ar Miķeļdienas tirdziņu, bet šogad, Latvijas jubilejas gadā, radās ideja rudens krāsas vienot skaistā dekorā. Darbus koordinēja skolotājas Rita Bogomola, Rita Buceniece un Ineta Zvonņikova. Vispirms tika izveidota pamatne, un tad 1.-6. klašu skolēni uz tā kārtoja atnestos ziedus, kastaņas, ozolzīles un citus dabas materiālus. Rezultāts izdevās necerēti labs. Bija prieks gan pašiem ziedu paklāja autoriem, gan arī katram garāmgājējam.

Veidojot šo dekoru, bija iespēja vēlreiz kopā ar bērniem pārrunāt, kā sagaidīsim Latvijas dzimšanas dienu. Paldies vecākiem, kuri atsaucās aicinājumam ziedot puķes no sava dārza!

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

"Campanella" dziedās "Arēnā Rīga"

 30.09.2018.
Ludzas pilsētas ģimnāzijas koris "Campanella" gatavojas dižkoncertam "Latvijas gadsimts", kas šī gada 9.novembrī notiks "Arēnā Rīga". Koncerts ir Latvijas simtgades centrālais populārās mūzikas notikums.

Koncertā piedalīsies apmēram 30 Latvijas skolu kori, orķestris, 600 dejotāji, slaveni dziedātāji, kā Lauris Reiniks, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Olga Rajecka, Žoržs Siksna un vēl citi. Mūsu skolēni piedalīsies simboliskā Nācijas kopkora skanējumā. Koncertu filmēs LNT un rādīs valsts svētku programmas ietvaros.

"Campanellas" diriģente Aina Kairova uzsver, ka šī uzstāšanās ir ļoti atbildīga, ka repertuārs ir plašs un daudzveidīgs: - Tas ir labākais patriotiskās audzināšanas veids un brīnišķīga iespēja piedalīties unikālā simtgades pasākumā.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

 

Literatūras stunda ar dzejnieci Ivetu Ratinīku

25.09.2018.
Reizē ar septembra zeltītajiem saules stariem un bagāto ābolu ražu katru gadu mūsu skolā ienāk Dzejas dienas.

Šogad īpašas literatūras stundas notika 10.a un 12.a klasē, jo tās vadīja dzejniece Iveta Ratinīka. Dzejniece vidusskolēniem prezentēja savu jauno dzejas grāmatu "tikko & tikai", stāstīja par tās tapšanu, kā arī lasīja dzeju.

Audzēkņi interpretēja dzejoļus, pārdomās dalījās ar dzejnieci, kā arī diskutēja par literatūras teorijas jautājumiem un  mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu lietojumu mūsdienu dzejā, filozofēja par dzīvi un dzeju.

Vidusskolēni atzina, ka, lai arī  šī stunda bija obligāta, viņiem tā šķita saistoša un interesanta. Paldies Ivetai Ratinīkai par sadarbību!

Līga Arcihoviča, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Pasākumā "Panākumskola"

24.09.2018.
Septembra nogalē Rēzeknes Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" notika pasākums "Panākumskola", kurā piedalījāmies arī mēs 12.b klases audzēknes Diāna Ameļķo, Loreta Olksna un skolotāja I.Eriņa. Pasākumā tika gūtas pozitīvas emocijas, liela motivācija nākotnes mērķu izvirzīšanai un sasniegšanai. Pasākuma vadītāji - Alise Pabērza, Justs Sirmais, Diāna Lāce un Dinārs Zāģers - stāstīja pieredzi no savas dzīves, dalījās ar savām veiksmēm un neveiksmēm un lika saprast, ka kļūdīties nav slikti, bet tieši otrādi - tas māca un sagatavo visādiem dzīves šķēršļiem un situācijām.

Loreta: Tieši man pasākums iemācīja tikt galā ar savām bailēm kļūdīties, tikt nesaprastai.  

Diāna: Šis pasākums motivēja mani uzdrošināties, nebaidīties, un tas mani iemācīja izmantot visas iespējas, kas man tiek piedāvātas.

Skolotāja Ieva: jāizmanto katra iespēja, ko jauniešiem sniedz ārpusstundu pasākumi un jāmācās rast prieku tajā, ko dari, arī rutīnā un pelēkajā ikdienā.  Lietderīgs arī praktisks ieteikums - uzrakstīt gada, trīsgadu un piecgades vēlmju plānu.

Loreta Olksna,12.b klase

 

 

Mācāmies rakstīt dzeju

20.09.2018.
18.septembrī skolā neparastu mācību stundu vadīja dzejniece Ineta Atpile-Jugane. Uz nodarbību bija aicināti tie 6.-8. klašu skolēni, kuri interesējas par dzejoļa tapšanu. Atnāca 15 interesenti. Balta lapa, pildspalva, radošs uzdevums…  un tapa interesanti darbi, par kuriem brīžam patīkami pārsteigti bija paši autori.

– Redzu, dzirdu, saožu, jūtos… Šie daži vārdi rosināja iztēli, un tapa rinda pēc rindas.

Karte – nejauši izvēlēts priekšmets raisīja asociāciju plūsmu.

No avīžu un žurnālu tekstiem nejauši izvēlēti vārdi dažādās kombinācijās izveidoja pavisam citu tekstu: dažkārt asprātīgu vai pat filozofisku.

– Tā ir spēlēšanās ar vārdiem, rotaļa, kas rosina iztēli, domas brīvību, asociācijas, - atzina dzejniece.

Stunda beidzās ļoti ātri. Pārliecinājāmies, ka radošā darbā nav “pareizi” un “nepareizi”, ka katrs  var brīvi izpausties.

Paldies Inetai Atpilei-Juganei par sadarbību!

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja