7.a klase skatās kino
05.11.2023.

Novembra beigās 7.a klase programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latgales vēstniecību “Gors”. “Gorā” skolēni noskatījās režisora Ilmāra Rāga filmu "Ēriks Akmenssirds". Filma skolēniem lika aizdomāties par ģimenes vērtībām, par draudzību un drosmi. Par to, ka vienam ir grūti un, ka dzīvē ļoti svarīgs ir draugu un ģimenes atbalsts. 
7.a klases audzēkņiem bija iespēja apmeklēt arī Valsts robežsardzes koledžu. Skolēni apskatīja Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas ekspozīciju, mācību telpas, guva priekšstatu par robežsarga profesiju.

7.a klases audzinātāja Žanna Dukaļska

 

Laižam čyguonūs!
05.11.2023.

05.12.2023. Ludzas pilsētas vidusskolas 3.a klases skolēni, pateicoties programmai “Latvijas Skolas soma”, apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē. Muzejprogramma “Laižam čyguonūs!” ļauj iepazīties ar maskošanās tradīciju Latgalē, uzzināt par raksturīgākajiem maskošanās rituāliem un izdarībām, masku veidiem un to mitoloģisko nozīmi.
Mācoties skolā latgaliešu rakstu valodu, skolēni izvēlējās muzejnodarbības valodu – latgaliešu valodu. Atraktīvās un maskošanās tradīciju zinošās muzeja darbinieces vadīti skolēni uzzināja par ķekatniekiem jeb čyguonim Latgolā un pielaikoja kazas, vilka, āža, dzērves, lāča, zirga senās maskas, uzzināja, kā tās tika veidotas, pilnveidoja savu runātprasmi latgaliski, izspēlēja jautras spēles jeb kaitas.
Liels paldies programmai “ Latvijas Skolas soma” un Latgales Kultūrvēstures muzejam par šo breineigū nūdarbeibu!

Klases audzinātāja Ineta Misāne

Redzēt un sadzirdēt
30.11.2023.

WhatsApp Image 2023-12-01 at 21.27.18
WhatsApp Image 2023-12-01 at 21.27.18
LPV 9.c klases skolēni novembra izskaņā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Puika, kurš redzēja tumsā".
Simboliski ir tas, ka izrāde skatāma gada tumšākajā laikā, un dienasgaismas ieraudzīšana ir idioma par gaismu un tumsu, redzi un redzēšanu.
Vēstījums ir par to, ko nozīmē dzīvot bez redzes pasaulē, vēl vairāk tā ir galvenā varoņa Jēkaba un viņa vecāku savstarpējo attiecību atklāsme. Jēkabs ir spiests saskarties ar "citādību" visdažādākajās izpausmēs. Tas ir stāstījums par atbildību un pienākumu, kā arī par puikas pieaugšanu un turpmākās dzīves jēgu.
Lai spējam ne tikai redzēt, bet arī saredzēt!
Paldies programmai "Latvijas skolas soma" par iespēju paplašināt redzesloku, gūt pozitīvas emocijas, izjust mākslas pasauli, baudīt to un iekļauties tajā! Paldies!

Līga Arcihoviča, 9.c klases audzinātāja

Nodarbība virtuālajā realitātē
23.11.2023.

21. novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 3.b, 4.a, 4.b, 6.a, 10., 12. klases skolēni iepazina vizuālo mākslu un mūziku, uzliekot virtuālās realitātes brilles un ieraugot pasauli citām acīm. Nodarbību tēma “Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu” un “Mūzika un skaņa”. Tā bija interesanta pieredze.

Direktora vietniece audzināšanas jomā Rita Bogomola

 

 

 

6.b klases skolēni apmeklē Lūznavas muižu
22.11.2023.

16.11.2023. Ludzas pilsētas vidusskolas 6.b klases skolēni, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, devās izzinošā ekskursijā uz Lūznavas muižu. Gida pavadībā skolēni iepazina unikālo romantiskā jūgendstila arhitektūras pērlim, tās vēsturi, Kerbedzu dzimtas ieguldījumu muižas attīstībā. Skolēniem bija jāveic uzdevums- atrast piedāvātos muižas iekštelpu dizaina elementus. Muižas pagrabstāvā ar multimediālās  ekspozīcijas palīdzību varēja iepazīties ar  Staņislava Kerbedza sasniegumiem, parbaudīt savas zināšanas tiltu konstrukciju veidošanā. Īsā ekskursijā tika apskatīta neliela daļa no muižas ainavu parka-instalācija “Ābele” un Madonnas statuja. Skolēnus izbrīnīja tas, ka muižai ir 64 stūri, ka parka platība ir 23,7 ha un viņiem ļoti patika darbošanās multimediā ekspozīcijā! Paldies programmai “Skolas somai”  par iespēju izzināt Latvijas arhitektūras dārgumus!

6.b klases audzinātāja Ineta Jezupova

 

 

 

9.a klases skolēni mācību ekskursijā
17.11.2023.

9_a ES mājā
9_a ES mājā
 7.11.2023. Ludzas pilsētas vidusskolas 9.a klases skolēni, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, devās izzinošā ekskursijā uz Rīgu. ES Mājā skolēni iepazinās ar vizuālās mākslas konkursa / izstādes darbiem par tēmu “Nākotnes Celtne. Vide – Cilvēks - Māja”, bet sarunu istabā, izspēlējot interaktīvu spēli, uzzināja par ES izveidošanos, dalībvalstīm un politikas nostādnēm un pamatjautājumiem. 
“Cosmos” Ilūziju muzejā bija iespēja pārliecināties par to, ka ne viss ir tā, kā izskatās, bet reizēm mēdz būt, ka izskatās ne tā, kā ir. Īpaši sajūsmināja spoguļu labirints.
Latvijas Nacionālajā teātrī 9.a klase noskatījās izrādi “Arī vaļiem ir bail”.  Lai gan afiša liecina, ka izrāde ir komēdija, tomēr skolēni pēc izrādes secināja, ka tā bija gana nopietna un lika padomāt par cilvēku savstarpējām attiecībām, par attiecībām ģimenē, par patiesumu. Daži no skolēniem atzina, ka saturs domāts nedaudz vecākiem cilvēkiem, tomēr kopumā izrāde patika. Novērtējām arī Nacionālā teātra arhitektūru un grezno interjeru.

9.a klases audz. I.Eriņa

 

Skolēni noskatās filmu "Mana brīvība"
14.11.2023.

Gors 2023
Gors 2023
Latvijas valsts svētku noskaņās 11. klases audzēkņi Latgales vēstniecībā GORS noskatījās režisores Ilzes Kungas-Melgailes vēsturisko drāmu “Mana brīvība” par izcilu Latvijas Atmodas darbinieci Itu Kozakeviču (filmā saukta Alīcija). Pamatā filma balstās uz patiesiem faktiem un notikumiem, kurus interpretēja drāmas autori.
Kinoseansa laikā audzēkņi ne tikai pilnveidoja izpratni par pagājušā gadsimta 80. gadu Latvijas vēsturi, bet arī pievērsa īpašu uzmanību epizodēm, kad galvenā varone uzstājās, - kas tieši bija viņas kā oratores paņēmieni. Tādējādi tika pilnveidotas zināšanas un prasmes, kas iekļautas vidusskolas kursā “Publiskā uzstāšanās”.
Paldies programmai “Latvijas Skolas Soma” par iespēju apmeklēt un vērot šo filmu!

11. klases audzinātāja Anastasija Jermaļonoka

Sirds melodija ūdens gleznā
25.10.2023.

Lielu prieka un gandarījuma devu guva 2.a klases skolēni, jo iepazinās ar EBRU gleznošanas mākslu, gleznojot uz ūdens. Skolēni veiksmīgi darbojās tradicionālajā EBRU glezniecībā, uzzināja, ka krāsu jaukšanā un ūdens iebiezināšanā tiek izmantoti tikai dabiskie materiāli.
Katrs skolēns, pludināja krāsu uz īpaši sagatavotas ūdens virsmas, veidoja rakstus un zīmējumus, kurus pārnesa uz papīra. Rezultātā rādās neaprakstāmi skaistas un neparastas gleznas. Tēlaini šī māksla tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens.
Nodarbības notika sadarbībā ar projektu Skolas soma. Tās apmeklēja 1. un 2. klašu skolēni.

Sākumskolas skolotāja Olga Pentjuša