3.a klases skolēni apmeklē Madonu
31.05.2024.
Patiesu gandarījumu un prieku sajuta ikkatrs, kas spēja starp muzeja eksponātiem atrast 10 pareizās liecības.
Brīnumi no stikla un māla
28.05.2024.
Apmeklējām arī kalēja darbnīcu. Bijām patīkami pārsteigti par iepazīšanos ar metālmākslinieku Valēriju Konstantinovu, kurš ir veidojis Mīlestības soliņu un muzikanta Juoņa soliņu Ludzā. Skolēni ar interesi vēroja, kā kalējs no metāla spēj uzburt brīnumus.
Mācību ekskursija bija ļoti izzinoša. Skolēnus iepriecināja arī dabas ainavas Daugavas krastā pie Līvānu stikla un amatniecības centra.
2.b klases audzinātāja Aija Šarapova
Izrāde teātrī “Joriks”
24.05.2024.
Izrādē nav teksta un tās pamatā ir ukraiņu tautas pasaka.Tā ir paredzēta jaunākajiem skatītājiem, tāpēc radīta kā leļļu izrāde, kurā izmantotas plakanās lelles. Izrāde stāsta par par mīlestību pret savu ģimeni, savām mājām, savu kultūru un zemi, jo nav svarīgi, kas ir tavs ienaidnieks, bet svarīga ir tava ticība uzvarai.
Skolēni saka, ka tas bija kaut kas savādāks nekā parasta teātra izrāde. Lelles ar vienkāršiem ukraiņu valodas vārdiem un skaņām izstāstīja visu pasaku. Skolēni varēja apgūt jaunus vārdus ukraiņu valodā: mamma - мама, tētis – тато, brāļi- брати, ģimene – родина, kalējs – коваль.
4.b klases audzinātāja Rita Buceniece
6.b klases skolēni apmeklē Līvānu stikla un amatniecības centru
20.05.2024.
Klases audzinātāja Ineta Jezupova
8.c klases skolēni apmeklē M.Rotko centru
17.05.2024.
Escape room mēs bijām sadalīti komandās, viena komanda gāja uz tumsas istabu, bet otra uz mednieka midzeni. Sadarbojoties, bez palīdzības mēs spējām izlausties no abām istabām.
Samanta: Ļoti iedvesmojošs un interesants piedzīvojums.
Valentīns: Ar interesi strādāju komandā, bet visvairāk darba ieguldīja Gabriela un es!
Skolotājs Viktors: Man patika gida stāstījums par gleznu vērtībām.
Adrians: Ļoti skaisti un iedvesmojoši darbi Rotko muzejā.
Samanta un Kate
Katram sava karamele!
02.05.2024.
Jaunieši iepazina gan sarežģīto cukura tapšanas procesu, gan guva priekšstatu par cukurfabriku darbības vēsturi Latvijā, gan atsvaidzināja valsts vēstures zināšanas. Darbojās arī praktiski - izgatavoja krāsainas karameles ar dažādām piedevām - kliņģerīšu un kumelīšu tēju, cukura, šokolādes un kokosa skaidiņām. Interesanti bija iepazīt arī Sēlijas lauku mājas un senos darbarīkus.
Mājupceļā no Krustskroga skatu torņa augstumiem skolēni iepazina Teiču rezervāta plašumus.
Klases audzinātāja Ieva Eriņa
7.a klase piedalījās orientēšanās spēlē "Tūkstošgades stāsts”
13.05.2024.
Skolēniem vajadzēja sameklēt kartē dažādus objektus - Turaidas viduslaiku mūra pili, Dainu kalnu un c., atminēt krustvārdu mīklu, izlasīt leģendu, saskaitīt, cik pakāpieni ir Turaidas pils galvenajā tornī.
Tika veicinātas prasmes strādāt komandā, pašiem vadīt un organizēt savu darbu, attīstīta prasme orientēties un nepieciešamības gadījumā izmantot karti. Beigās uzvarētājus apbalvoja ar diplomiem un konfektēm.
Apmeklējam arī Gūtmaņa alu - vienu no vecākajiem un populārākajiem tūrisma objektiem Latvijā.
Skolēni par ekskursiju saka tā:
Tīna – Patika tas, ka mēs ar komandu ļoti labi sadarbojamies, lai izpildītu visus uzdevumus.
Jānis – Patika Turaidas pils un tā apkārtne.
Katrīna – Patika uzdevumi orientēšanas spēlē, Turaidas pils skaistā arhitektūra.
Vadims – Ekskursijā man patika orientēšanās spēle.
Zigurds – Patika vecā Turaidas pils, Gūtmaņa ala.
7.a klases audzinātāja Žanna Dukaļska
8.a klases skolēni apmeklē Līvānu stikla un amatniecības centru
30.02.2024.
Stikla pūtēju darbnīcā redzējām, kā darbojas stikla izstrādes tehnoloģijas un kā meistara rokās īsā laika sprīdī top skaists stikla zieds.
Mākslinieces Kristīnes vadībā radošajā darbnīcā katrs izveidojām savu apgleznotu unikālu stikla magnētiņu.
Apmeklējām arī kalēja darbnīcu, bijām patīkami pārsteigti par iepazīšanos ar metālmākslinieku Valēriju Konstantinovu, kurš ir veidojis Mīlestības soliņu un soliņu ar lietussargu Ludzas parkā. Kalēja darbnīcā darbojāmies arī praktiski – Marija, Niks, Sandis, Kristians, Ralfs un Daniels izkala savu pirmo naglu.
Visvairāk ekskursijas laikā mums patika tas, ka mēs darbojāmies paši, ka guvām jaunu pieredzi radošajās darbnīcās.
8.a klase un klases audzinātāja Līga Batņa
5.b apmeklē izrādi "Gangsteromīte"
19.04.2024.
Klases audzinātāja Rita Bogomola
Ciemos pie Turaidas fogta
19.04.2024.
5.c klases audzinātāja D. Sergeiceva
Foršie desmitie!
18.04.2024.
Tālāk mūsu ceļš veda uz P.Stradiņa medicīnas vēstures muzeju, jo daži no mums domā saistīt savu dzīvi ar medicīnu.Izcili atklājumi, sava laika tradīcijas un pārliecības, spilgtas personības — muzeja ekspozīcijas izstāstīja medicīnas attīstības stāstu. Muzejā iepazinām viduslaiku, renesanses, jauno laiku un Latvijas medicīnas 20. gadsimta ekspozīcijas, kā arī kosmosa bioloģijas un medicīnas ekspozīciju.
10.klases audzinātāja Renāte Balode
Skolēni noskatās "Jautro atraitni"
08.03.2024.
11. klases audzinātāja A.Jermaļonoka
Skolēni iepazīst jūgendstilu
08.12.2023.
Muzeja pedagoģiskās programmas ietvaros skolēni guva priekšstatu par jūgendstilu, un kā tas 20. gadsimta sākumā izpaudās tērpos un aksesuāros. Radošās darbnīcas laikā skolēni katrs sev izgatavoja grāmatzīmi ar sava vārda sākumburtu, izmantojot jūgendstila mākslas elementus. Skolēniem bija iespēja apskatīt tā laika ekspozīcijas un pielaikot ļoti krāšņās jūgendstila laika cepures.
Paldies “Latvijas skolas soma” projektam par iespēju uzzināt kaut ko jaunu!
8.b klases audzinātāja Ilona Dukšte
7.a klase skatās kino
05.12.2023.
7.a klases audzēkņiem bija iespēja apmeklēt arī Valsts robežsardzes koledžu. Skolēni apskatīja Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas ekspozīciju, mācību telpas, guva priekšstatu par robežsarga profesiju.
7.a klases audzinātāja Žanna Dukaļska
Laižam čyguonūs!
05.12.2023.
Mācoties skolā latgaliešu rakstu valodu, skolēni izvēlējās muzejnodarbības valodu – latgaliešu valodu. Atraktīvās un maskošanās tradīciju zinošās muzeja darbinieces vadīti skolēni uzzināja par ķekatniekiem jeb čyguonim Latgolā un pielaikoja kazas, vilka, āža, dzērves, lāča, zirga senās maskas, uzzināja, kā tās tika veidotas, pilnveidoja savu runātprasmi latgaliski, izspēlēja jautras spēles jeb kaitas.
Liels paldies programmai “ Latvijas Skolas soma” un Latgales Kultūrvēstures muzejam par šo breineigū nūdarbeibu!
Klases audzinātāja Ineta Misāne
Redzēt un sadzirdēt
30.11.2023.
Simboliski ir tas, ka izrāde skatāma gada tumšākajā laikā, un dienasgaismas ieraudzīšana ir idioma par gaismu un tumsu, redzi un redzēšanu.
Vēstījums ir par to, ko nozīmē dzīvot bez redzes pasaulē, vēl vairāk tā ir galvenā varoņa Jēkaba un viņa vecāku savstarpējo attiecību atklāsme. Jēkabs ir spiests saskarties ar "citādību" visdažādākajās izpausmēs. Tas ir stāstījums par atbildību un pienākumu, kā arī par puikas pieaugšanu un turpmākās dzīves jēgu.
Lai spējam ne tikai redzēt, bet arī saredzēt!
Paldies programmai "Latvijas skolas soma" par iespēju paplašināt redzesloku, gūt pozitīvas emocijas, izjust mākslas pasauli, baudīt to un iekļauties tajā! Paldies!
Līga Arcihoviča, 9.c klases audzinātāja
Nodarbība virtuālajā realitātē
23.11.2023.
Direktora vietniece audzināšanas jomā Rita Bogomola
6.b klases skolēni apmeklē Lūznavas muižu
22.11.2023.
6.b klases audzinātāja Ineta Jezupova
9.a klases skolēni mācību ekskursijā
17.11.2023.
“Cosmos” Ilūziju muzejā bija iespēja pārliecināties par to, ka ne viss ir tā, kā izskatās, bet reizēm mēdz būt, ka izskatās ne tā, kā ir. Īpaši sajūsmināja spoguļu labirints.
Latvijas Nacionālajā teātrī 9.a klase noskatījās izrādi “Arī vaļiem ir bail”. Lai gan afiša liecina, ka izrāde ir komēdija, tomēr skolēni pēc izrādes secināja, ka tā bija gana nopietna un lika padomāt par cilvēku savstarpējām attiecībām, par attiecībām ģimenē, par patiesumu. Daži no skolēniem atzina, ka saturs domāts nedaudz vecākiem cilvēkiem, tomēr kopumā izrāde patika. Novērtējām arī Nacionālā teātra arhitektūru un grezno interjeru.
9.a klases audz. I.Eriņa
Skolēni noskatās filmu "Mana brīvība"
14.11.2023.
Kinoseansa laikā audzēkņi ne tikai pilnveidoja izpratni par pagājušā gadsimta 80. gadu Latvijas vēsturi, bet arī pievērsa īpašu uzmanību epizodēm, kad galvenā varone uzstājās, - kas tieši bija viņas kā oratores paņēmieni. Tādējādi tika pilnveidotas zināšanas un prasmes, kas iekļautas vidusskolas kursā “Publiskā uzstāšanās”.
Paldies programmai “Latvijas Skolas Soma” par iespēju apmeklēt un vērot šo filmu!
11. klases audzinātāja Anastasija Jermaļonoka
Sirds melodija ūdens gleznā
25.10.2023.
Katrs skolēns, pludināja krāsu uz īpaši sagatavotas ūdens virsmas, veidoja rakstus un zīmējumus, kurus pārnesa uz papīra. Rezultātā rādās neaprakstāmi skaistas un neparastas gleznas. Tēlaini šī māksla tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens.
Nodarbības notika sadarbībā ar projektu Skolas soma. Tās apmeklēja 1. un 2. klašu skolēni.
Sākumskolas skolotāja Olga Pentjuša