Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros 6.a klases skolēni devās ekskursijā uz Preiļiem. Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā skolēni aktīvi darbojās divās muzejpedagoģiskās nodarbībās. Preiļu muižas parkā skolēni piedalījās programmas „Preiļu muižas dzīvie dārgumi” āra nodarbībā „Dzīvība sākas ūdenī”. Nodarbībā skolēni iejutās dabas detektīvu lomā un pētīja, kādi dzīvie organismi ir sastopami muižas parka ūdenstilpnēs. Savukārt muzejpedagoģiskajā nodarbībā „Ainava platleņķī” skolēni uzzināja par konkursa izstādes “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” tapšanas vēsturi un pilnveidoja radošo pieeju asociatīvu uzdevumu risināšanā vizuālajā mākslā. 
Skolēni apmeklēja arī Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galeriju. Pusaudži iepazinās ar autortehnikas mākslinieku Aleksandru Nesterjuku, kurš pastāstīja par savu profesionālās attīstības ceļu. Šajā inovatīvajā galerijā bija iespēja aplūkot, kā nederīgās detaļas pārtop mākslas skulptūrās. Skolēni darbojās arī  meistarklasē, izveidojot apdruku uz plāksnes savam mājas interjeram. 
Ekskursijas noslēgumā skolēni viennozīmīgi atzina, ka vislabāk patika tas, ka, prakstiski darbojoties, tika iegūtas jaunas zināšanas. Patīkami, ka jauniešus atzinīgi novērtēja ekskursijas vadītāji, jo skolēni jautāja un aktīvi darbojās.

6.a klases audzinātāja Līga Batņa