"Esi Līderis!" aktivitātes 2017./2018. mācību gadā

Lideru sk

 
Vides projektu konkurss

11.04.2018.
Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēniem ir iespēja piedalīties Projekts "Esi Līderis" , katru gadu tiek rīkots konkurss "Es savi videi". Arī mūsu komanda "DO-RE-MI" (sast. Ērika Miziša Edvīns Mekšs Ērika Kuzmina) jau otro gadu izstrādā savu projektu šim konkursam. Un mūsu šī gada projekts ir - koka foto rāmju izgatavošana.
Vēlos pastāstīt, kā mums veicās konkursa laikā :)
Mūsu pilsētā jaunieši ir izveidojuši savu uzņēmumu – picēriju Astotais Rajons, kas ir populāra atpūtas vieta gan pilsētas iedzīvotājiem, gan tūristiem. Ludzas centrā ir lielisks Ludzas Tautas nams, kurā ik mēnesi notiek dažāda veida pasākumi. Un arī mūsu skola Ludzas Pilsetas Ģimnāzija – jauka un draudzīga vieta gan skolēniem, gan skolotājiem. Kā mēs varam uzlabot savu pilsētvidi? Izdomājām, ka tautas nama, picērijas un skolas teritorijās vēlamies izvietot foto rāmjus, kas būtu lieliska vieta izlaiduma foto veidošanai, tūristu piesaistīšanai un vienkārši kaut kas svaigs un nebijis mūsu pilsētā. Devāmies pie skolas direktores ar ideju, viņa mūs uzklausīja, atbalstīja ideju, un mēs ķērāmies pie darba. Atradām sponsorus, kuri ziedoja koka dēļus – kokzāģētavas SIA „Mauriņi” īpašnieks Gojeva kungs bija ļoti atsaucīgs un bez jebkādām problēmām dienas laikā sagatavoja mums nepieciešamos materiālus. Ludzas domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs norīkoja transportu un nogādāja materiālus pie meistara – Juris Isakovičs, kurš bija ļoti atsaucīgs un brīvprātīgi piekrita mums palīdzēt. Skola mums sponsorēja visus nepieciešamos līdzekļus darba tapšanai – otas, krāsas, skrūvītes, pinotexu.
Lai foto rāmji nebūtu garlaicīgi, nolēmām tos izrotāt ar latvju etnogrāfiskām zīmēm, kas lieliski iederēsies arī Latvijas simtgades pasākumu norisē.
2 nedēļu laikā foto rāmji bija gatavi! Pateicamies arī mājturības skolotājam Viktoram Kuprevičam, kurš palīdzēja mums izgatavot latvju zīmes un uzrakstu "Ludza". Šodien nogādājām foto rāmjus pie Ludzas tautas nama vadītājas Valentīna Razumovska un uz picēriju Astotais Rajons, milzīgs paldies picērijas jauniešiem par gardu picu!
Mēs ļoti vēlamies pateikt milzumlielu PALDIES visiem, kuri mūs atbalstīja, palīdzēja un sniedza padomus! Iesakām visiem meistaru ar ZELTA rokām - Juris Isakovičs, paldies Tev liels, nedomājām, ka mūsu fantāzijas sakritīs ar realitāti!
Paldies Projekts "Esi Līderis", ka mums ir motivācija darboties! Mūsu atziņas galvenokārt ir tādas, ka, ja cilvēks vēlas, tad viņš var paveikt visu, pat neiespējamo, jo projekta sākumā mums likās, ka atrast meistaru, kurš brīvprātīgi varēs izgatavot mums foto rāmjus, ir praktiski neiespējami.
Mēs – skolēni – varam paveikt kādu labu darbu arī savas pilsētas labā!

 

10.klase par vides konkursu

esi 2    

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 10.b klases skolēni - Amanda Cabule un  Lāsma Policāne - izveidoja komandu "Pavasara saulesstari!", ar mērķi piedalīties vides projektu konkursā.

Nāk pavasaris, atlidos daudz gājputnu, tāpēc mēs nolēmām palīdzēt kaut mazai daļiņai ar mājvietu. Izdomājām uzdāvināt būrīšus privātmāju īpašniekiem, lai viņi rūpējas un priecājas par putniņiem būros, kurus būsim izgatavojušas savām rokām. Pastāstījām par savu ideju direktorei un skolotājām, visi bija tikai par.

Lai būrīši nebūtu garlaicīgi, būtu uzmanību piesaistoši, interesanti un krāšņi, nolēmām iesaistīt citus skolēnus būrīšu krāsošanā, lai viņi arī iedot daļiņu no sevis apkārtnei.

 

 
Mūsu līderes – "Ceļā uz bagātību"

02.03.2018.
23. februārī Jēkabpilī notika biznesa spēļu konkursa "Ceļš uz bagātību" pusfināls Latgales komandām Šogad konkursā LPĢ līderus pārstāvējām mēs - divas 10.b klases meiteņu komandas: "Enerģija" (Jeļizaveta un Glorija) un "Betmenes" (Sintija, Amanda un Lāsma).

Mums bija jāiejūtas jaundibināmas basketbola komandas menedžera lomā- jāorganizē komandas finanses, jānodrošina spēlētāju sastāvs 10 gadu garumā. Veiksmes faktors šoreiz noteica gandrīz visu (kredītprocenti un starta pozīcijas tika izlozētas), un tas šoreiz nebija mūsu komandām labvēlīgs. Tomēr sapratām, cik svarīgs ir biznesa partneris un komunikācijas prasmes. Arī reālajā dzīvē biznesā ne vienmēr veicas spoži, bet pat neveiksmes dod pieredzi un rūdījumu.

Toties vēlāk, kad Jēkabpils Sporta nama menedžeris izrādīja sporta centru un organizēja sportiskās aktivitātes - stafetes ar basketbola elementiem, Jelizaveta un Glorija ieņēma uzvarētāju pjedestāla 2. un 3. pakāpienu!

Paldies pašvaldībai par materiālo atbalstu un īpaši jaukajam šoferītim Aivaram, kurš par mums tik ļoti rūpējās!

                        Amanda Cabule, Sintija Apeine, 10.b klases skolnieces

 

26.01.2018. Ērika Kuzmina (11.b) izcīnījusi 2.vietu projekta "Esi līderis!" konkursā vidusskolēniem "Līderis manā dzimtas kokā" (skolotāja Ieva Eriņa)

 

Biznesa spēle Ludzas pilsētas ģimnāzijā

IMG 5599 m 11.01.2018.
2018. gada 9. janvārī Ludzas pilsētas ģimnāzijas vidusskolēni, projekta "Esi līderis!" dalībnieki, iejutās biznesmeņu lomā, izspēlējot galda spēli "Cashflow". Spēle ilga apmēram 3 stundas. Skolēni labi pavadīja laiku, mācījās biznesa un lēmumu pieņemšanas stratēģijas, saprata svešvalodas apguves nepieciešamību.

Diāna Ameļko, Anastasija Višņakova, 11.b

 

Biznesa spēļu naktī  Kandavā mūsējiem veicas!

Esi lideris 2 30.11.2017.
Ludzas pilsētas ģimnāzijas vidusskolēni jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas projektā "Esi līderis!" Darbu vada skolotāja Ieva Eriņa. Šai projektā ir iespēja apgūt uzņēmējdarbībā nepieciešamās prasmes, attīstīt sevī tās rakstura iezīmes, kas vajadzīgas veiksmīgas karjeras veidošanai.

 Viens no darba veidiem ir biznesa spēles. Novembra beigās jaunos līderus no visiem Latvijas novadiem uzņēma Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola. Spēlē "Uzsāc biznesu" piedalījās 97 vidusskolēni, viņu vidū arī mūsējie. Par uzvarētājiem kļuva 16 veiksmīgākie. Labāko skaitā ir LPĢ skolnieces Jeļizaveta Haindrava (10.b) un Glorija Demkova (10.b). Apsveicam!

Bet arī tiem, kuri šoreiz nebija līderi, bija vērts braukt tālo ceļu, lai piedalītos Spēļu naktī. Ir gan jauni iespaidi, gan arī pieredze.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja