Ludzas pilsētas ģimnāzija jau 11 gadu piedalās "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā". Sākumskolas bērni jau uzsākuši grāmatu lasīšanu un vērtēšanu. Šogad lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" svin savu 20. gadskārtu un piedāvā jauno, ekspertu izraudzīto 28 grāmatu kolekciju no astoņām izdevniecībām! Aicinām pievienoties lasītājiem!

 

Lasīt vai nelasīt?

09.10.2020.
Uz šo retorisko jautājumu centās rast atbildi 6.b klases skolēni, kad 8.oktobrī pulcējās uz nodarbību skolas bibliotēkā.

Tikšanās sākumā, skolotājas Lidijas rosināti, audzēkņi pauda viedokli par grāmatu lasīšanas iemesliem. Balstoties uz savu pieredzi, bērni minēja argumentus par labu izvēlei lasīt vai nelasīt grāmatas. Lūk, dažas skolēnu atziņas: grāmatas ir jālasa, lai saņemtu labus vērtējumus skolā, papildinātu vārdu krājumu, uzzinātu un iemācītos ko jaunu, uzlabotu garastāvokli.

Nodarbības gaitā bibliotekāre Elita Romanovska iepazīstināja skolēnus ar Bērnu žūrijas grāmatām. Audzēkņiem tika piedāvāta iespēja pēc saviem ieskatiem izvēlēties lasāmvielu no bibliotēkā pieejamā grāmatu klāsta. Vienaldzīgo nebija! Skolēnu interesi raisīja un izvēli noteica vairāki kritēriji- grāmatas nosaukums, tās noformējums un anotācija. Neizpalika arī lappušu skaits un burtu lielums.

Svarīgi, ka nodarbības beigās lielākā daļa 6.b klases skolēnu izvēlējās sev piemērotu grāmatu ne tikai prezentēšanai diagnostikas darba runas daļā, bet arī lai tāpat vien palasītu to savā brīvajā laikā. Šķiet- sākotnēji izvirzītais nodarbības mērķis ir sasniegts, un nezūd cerība, ka grāmatmīļu skaitam pievienosies vēl kaut viens 6.b klases skolnieks.

Lidija Krokša, latviešu valodas un literatūras skolotāja