Tikšanās ar robežsargiem
24.05.2024.

23. maijā Ludzas pārvaldes Robežsardze akcijā “Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2024” piedalījās mūsu skolas 5., 6., 7., 8.,10. klašu skolēni. Ar savu profesionālo karjeras ceļu skolēnus iepazīstināja kapteine Valentīna Belasova. Skolēni piedalījās aktivitātēs un lekcijās, risināja krustvārdu mīklu un pārbaudīja savas zināšanas par Eiropas Savienību un robežsardzi. Skolēni tika rosināti iegūt robežsarga profesiju robežsardzes koledžā https://www.vrk.rs.gov.lv/lv/profesionalas-talakizglitibas-programma-robezapsardze Paldies Ludzas pārvaldes robežsardzei par sadarbību un robežsarga profesijas popularizēšanu!

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

 

Atvērto durvju diena VUGD
22.05.2024.

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un Ugunsdzēsības Latvijā 159. gadadienu, VUGD Ludzas nodaļa 17. maijā rīkoja Atvērto durvju dienu. Ciemos pie ugundzēsējiem ieradās arī mūsu skolas 8.b, 4.a, 3.b, 2.a, 1.a klašu skolēni. Ugunsdzēsēji iepazīstināja ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīja ugunsdzēsības depo un tehniku, ļāva izmēģināt un pielaikot aizsargtērpu, atgādināja par drošību un pastāstīja par iespējām apgūt ugunsdzēsēju glābēju profesiju. Diena bija interesanta un izzinoša. Paldies VUGD Ludzas nodaļas darbiniekiem!

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Darbs vasarā
12.04.2024.

Valsts nodarbinātibas aģentūra piedāvā vasaras darbus skolēniem no 15 līdz 20 gadiem. Pieteikšanās no 2.maija, vairāk info https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem.

Darbs_Vasara
Darbs_Vasara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karjeras pasākums
12.04.2024.

8.aprīlī  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Latgales reģiona pārvaldes Ludzas daļas komandieris Jānis Klodāns iepazīstināja mūsu skolas 11. un 12. klases vidusskolēnus ar Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas studiju iespējām.
Sīkāk izglītības programmas var apskatīt -  https://www.ucak.vugd.gov.lv/lv/izglitibas-programmas 
Paldies Ludzas ugunsdzēsības daļas komandierim par interesanto stāstījumu!

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Ēnu diena 2024
11.04.2024.

Aprīļa sākumā visā Latvijā norisinās izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia"  rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem “Ēnu diena”. Mūsu skolas, skolēni izvēlējās ēnot dažādu jomu profesionāļus. Tie bija: inspektors – kinologs, psihologs, farmaceits, vadītājs kultūras jomā, struktūrvienību vadītājs, medmāsa, konditors, ugunsdzēsējs glābējs, karjeras konsultants, pašvaldības vadītājs, operācijas māsa un granulu ražotnes “Lūseni” ražošanas daļas vadītājs.  

Paldies dažādu jomu profesionāļiem par iespēju ieskatīties savā darba ikdienā!  

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

SkillsLatvia 2024
26.03.2024.

SkillsLatvia 2024 plakāts (297 x 420 mm) - A3 SkillsLatvia 2024 plakāts
SkillsLatvia 2024 plakāts (297 x 420 mm) - A3 SkillsLatvia 2024 plakāts
No 8. līdz 11. maijam (9. un 10. maijs apmeklētājiem atvērtās dienas) Rīgā notiks nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2024! Konkurss pulcēs vairāk nekā 110 konkursantus no profesionālās izglītības iestādēm Latvijā. Jaunie profesionāļi divu dienu laikā demonstrēs savas prasmes nozaru ekspertu veidotos darba uzdevumos 20 prasmju konkursos. Konkurss ar moto "Uzvar darītājs!" jau septīto reizi atklās labākos jaunos profesionālos talantus Latvijā! https://www.viaa.gov.lv/lv/skillslatvia-2024

 

 

Izstāde Izglītība un karjera 2024
22.03.2024.

20. martā Ludzas pilsētas vidusskolēni apmeklēja  profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstādi IZGLĪTĪBA UN KARJERA 2024! Jauniešiem bija iespēja iepazīties vairāk kā ar 20 reģionālām mācību iestādēm un vistālāko mācību iestādi Liepājas Jūrniecības koledžu. Sarunās ar skolu pārstāvjiem un studējošiem jauniešiem skolēni saņēma atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.
Skolēnu atsauksmes:
Ksenija: izstādē uzzināju vairāk par universitātēm/koledžām/tehnikumiem. Mācību iestāžu pārstāvji pastāstīja vairāk par aktuālām lietām un izdevīgākām iespējām.
Liene: Es guvu ieskatu par tādām profesijām kā policija un jūrniecība.
Agnese: Izglītības izstādē 2024 varēja apskatīt vairāku augstskolu, universitāšu, vidusskolu un citu izglītības iestāžu piedāvājumus. Ieguvu svarīgu un noderīgu informāciju par man interesējošām nozarēm.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Karjeras pasākums
20.03.2024.

18. martā mūsu skolas  9. un 10. klases skolēnus apmeklēja Latgales Industriālā tehnikuma pārstāvji, lai iepazīstinātu ar savas skolas izglītības iespējām. Tehnikumā ir iespējams apgūt 29 izglītības programmas. Vairāk par izglītības programmām www.lint.lv/uzņemšana.
Paldies tehnikuma darbiniekiem par skolēniem novadīto karjeras pasākumu!

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

 

 

 

Kā izvirzīt mērķi
04.03.2024.

“Viss brīnišķīgais, ko cilvēki uz šīs planētas radījuši, ir tikai tāpēc, ka kādam ir bijis mērķis. Viņi apņēmīgi gājuši pretī bailēm un uzvarējuši iekšējās šaubas. Nospraud dzīvē mērķi, esi gatavs kļūdīties ar smaidu un tā tu realizēsi savus sapņus! ” tā saka ‘Dzīvei gatavs”  izaugsmes treneris, triju grāmatu autors Artis Birze. 
7.a un 7. b klašu skolēniem Sociālo zinību nodarbībās Artis Birze iepazīstināja 7.a un 7.b klases skolēnus ar tēmu "Kā izvirzīt un sasniegt personīgos mērķus?" Paldies “Dzīvei gatavs” gan par interesanto lekciju, gan noderīgiem materiāliem.
Stundas materiālus bez maksas var iegūt www.dziveigatavs.lv 

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Ēnu dienas
29.02.2024.

ED24 kad pieteikties ēnotājiem / ēnu devējiem - 1
ED24 kad pieteikties ēnotājiem / ēnu devējiem - 1
ED24 kad pieteikties ēnotājiem / ēnu devējiem - 3
ED24 kad pieteikties ēnotājiem / ēnu devējiem - 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izglītība un Karjera 2024
29.02.2024.

Plakats
Plakats

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izstāde Skola 2024
29.02.2024.

Skola
Skola
24.februārī mūsu vidusskolēni izmantoja iespēju apmeklēt izstādi SKOLA 2024. Tā ir vērienīgākā izglītības izstāde Latvijā, kur augstskolas, tehniskās skolas, koledžas var sevi reklamēt, informēt par nākotnes mācībām. 
Ņikita -  brauciens bija ļoti  noderīgs manas nākotnes karjeras veidošanai. Tika sniegta informācija par fakultātēm tādās iestādēs kā RTU un DU. Kopumā, skola 2024 piedāvā plašas izpētes iespējas savas nākotnes karjeras veidošanai. Notika pasākumi, kas paplašināja manas zināšanas gan profesiju izvēles ziņā, gan vispārējās tēmās, tādās kā pirmās palīdzības sniegšana un cilvēku elpināšana.
Alise - Brauciens uz izstādi Skola 2024, bija noderīgs, uzzināju daudz jaunas informācijas par mācību iestādēm Latvijā.
Darja  - Brauciens bija noderīgs  uzzināju par studiju iespējām Daugavpils Universitātē.

Skolas bibliotēkā var iepazīties ar izstādē Skola 2024 iegūtiem izglītības iestāžu bukletiem. 
Paldies Ludzas novada Bērnu un jauniešu centram par sarūpēto un apmaksāto transportu.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Vizīte uz šūšanas uzņēmumu
28.02.2024.

5. klašu  skolēni stundu Dizains un tehnoloģijas ietvaros apmeklēja šūšanas darbnīcu. Skolēni iepazinās ar dažādām šūšanas iekārtām, digitālajām ierīcēm ar kuru palīdzību top dizaina produkts. Paldies Bencha Muude un Gunitai par iedvesmojošu piemēru un stāstījumu! 

 

 

 

 

 

 

Gribu būt mobils
15.02.2024.

Februāra pirmajās nedēļās skolēni radošajās darbnīcās iepazina plotera funkcionalitāti. Ploteris ir ierīce, kas ne tikai spēj izdrukāt attēlus uz papīra vai citiem materiāliem, bet arī attēlu izgriezt pēc noteiktas formas un izmēra. Šī funkcija ir ļoti noderīga, ja nepieciešams izgriezt etiķetes, burtus, logotipus, noteiktas formas lekālus, izveidot kolāžas un aplikācijas. Tālab ploteris ir būtiska ierīce dažādās radošās nozarēs, piemēram, reklāmu izgatavošanā, apģērbu un tekstila rūpniecībā, iepakojuma izstrādē un jebkurā citā nodarbē, kur būtiska ir precīza izgriešana. Griešana ar šķērēm jau sen vairs nav aktuāla!
“Katru hobiju var monitizēt”, tādus vārdus 8. a,b,c klases skolēni dzirdēja no J. Soikāna Ludzas mākslas skolas skolotājas Intas. Skolotāja Inta ir plotera lietošanas profesionāle.
Skolēniem lietojot šo ierīci ir jābūt zināšanām vektorgrafikā, kas tika apgūta datorikas stundās. Dizaina un tehnoloģiju stundu ietvaros skolēni paši izgatavoja grāmatzīmi, vai sava vārda logotipu. Paldies skolotājai Intai par mūsu skolēnu iepazīstināšanu ar jaunu darba rīku tehnoloģiju jomā.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Tikšanās ar uzņēmējiem
08.02.2024.

8.februārī 2.a klases skolēni kopā ar audzinātāju Olgu Pentjušu un karjeras konsultanti Ritu Bucenieci devās ciemos pie vietējiem uzņēmējiem, lai uzzinātu visgardākās picas gatavošanas noslēpumu. Picērijas Astotais rajons jaunieši to ir atklājuši! Visgardākās picas tiek gatavotas ar lielu daudzumu siera. Picas garšas noslēpums slēpjas mīklas pagatavošanā - labi pagatavota mīkla ir īsta māksla, - to nespēj kurš katrs. Picas gatavošanas procesu ietekmē ne viens kvalitatīvi produkti, bet arī cilvēka noskaņojums. Vispopulārākā pica Ludzā - tā ir pica nr.23 ar nosaukumu B.I.G. Paldies picērijas īpašniekiem par iespēju ieskatīties gatavošanas procesā!

2.a klases audzinātāja Olga Pentjuša

Tikšanās ar skolotāju Mariku
06.02.2024.

Šodien, 6. februārī, 4. b klasei bija neierasta un īpaša teātra mākslas nodarbība ar Mariku Čerņavsku. Marika skolēniem pastāstīja par savu profesionālo darbību un pieredzes ceļu. Par to, ka strādājusi par latviešu valodas un literatūras skolotāju nedzirdīgajiem skolēniem un ka apguvusi žestu valodu. Pateicoties šai darba pieredzei, Čehijā studējusi teātra mākslu, ko pasaulē sauc par audzinošo drāmu. Marika skolēniem akcentēja teātra mākslas priekšmeta apguves nozīmi un tā sasaisti ar dažādām dzīves situācijām. Darbojāmies praktiski: noteicām sava kautrīguma līmeni, izvērtējām, kādas profesijas pārstāvji mēs būtu, ja paši izlemtu,  ko darīt, un ja mums pateiktu priekšā, ko darīt, mācījāmies noņemt uztraukumu pirms uzstāšanas ar kustību un elpošanas vingrinājumiem.

Skolēnu atsauksmes: 
Milana - patika stresa  mazināšanas vingrinājumi.
Ieva - patika masēt ausis, lai sajustu enerģijas pieplūdumu.
Amanda – apguvu pareizas ieelpas un izelpas vingrinājumus.
Daniels – iemācījos koncentrēt skatienu uz publiku.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Tikšanās ar RTA vēstnesi
30.01.2024.

1 (3)
1 (3)
Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija ir augstākās izglītības iestāde, kas piedāvā 33 studiju programmas.
26.janvārī 11-12. klašu skolēnus apmeklēja RTA Ekonomijas un pārvaldes fakultātes studente Evelīna Šarkovska.  Evelīna skolēnus  iepazīstināja ar studiju iespējām RTA un studiju procesu.  Paldies drosmīgākiem, kuri uzdeva savus jautājumus par studiju iespējām RTA un studiju procesu.

Skolēnu atsauksmes:
Ņikita - Vēstneša sniegtā informācija bija noderīga. Guvu priekštatu par to, kas jāzina iestājoties akadēmijā,  kādas ir iespējas studējot RTA.
Ksenija - Paldies, informācija bija noderīga. Līdz šim maz ko zināju par RTA iespējām.
Liene - Bija interesanti paklausīties par RTA.
Agnese - Lekcijā tika konkrētāk paskaidrots par RTA kursiem, ko es uzskatu par noderīgu informāciju. Izskaidrots mācību process, kā arī iespējamās papildus nodarbes brīvajā laikā.

Paldies RTA par mūsu vidusskolēnu apciemošanu...

Vairāk info par akadēmiju var atrast https://www.rta.lv/

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

RSU vēstnesis
19.01.2024.

Liela daļa vidusskolēnu vēl nezina, ko vēlas studēt, tāpēc 15. janvārī Rīgas Stradiņu universitātes vēstneša viesošanās Ludzas pilsētas vidusskolā var palīdzēt skolēniem izvēlēties nākotnes profesiju. Par savu dalību RSU vēstnešu programmā stāsta 2. kursa Sabiedrības veselības labklājības fakultātes students Kārlis Rupainis. “Skolēniem no savas pieredzes stāstu, ar kādiem izaicinājumiem studentiem jāsastopas un kādi praktiski jautājumi jārisina. Šāda komunikācijas forma – jaunietis jaunietim – ir daudz saprotamāka skolēniem, un viņi labprāt iesaistās diskusijās, kas palīdz kliedēt mītus par studijām universitātē”. Skolēni uzklausīja Kārļa argumentus kāpēc ir jāiegūst augstākā izglītība un kāpēc tieši Rīgas Stradiņa Universitāte.

Skolēnu atsauksmes:

  • Agnese “Es uzskatu, ka iegūtā informācija, bija viegli uztverama un lietderīga, kļuva skaidrāks par RSU programmām, kā arī iegūts priekštats par mācībām šajā iestādē”.
  • Liene “Šīs dienas lekcija par RSU deva izpratni ne tikai par skolu kopumā bet arī par ārpus studijām, kas ir pieejamas RSU un deva saprast šīs iestādes attīstības un izglītības līmeni.
  • Gints “RSU vēstneša sniegtā informācija bija noderīga, jo tika sniegta aktuālā informācija par RSU izglītības iestādi. Tas palīdz vispusīgi attīstīties un izvēlēties sev piemērotu izglītības iestādi.

Paldies RSU par patīkamo tikšanos....
Vairāk informācijas par universitāti var atrast https://www.rsu.lv/

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Naudas diena
01.11.2023.

Kā gudri rīkoties ar naudu? Vai tas, ko gribas, vienmēr ir tas, ko vajag? Ja visu naudu iztērēsim saldumos, nevarēsim nopirkt kaut ko patiešām svarīgu. Taču arī dzīve bez saldumiem būtu garlaicīga, tāpēc ir jāmācās tērēt gudri. Kā to darīt? Kāpēc ir svarīgi izvirzīt mērķus? Kāpēc ir vērts krāt naudu un kā to iemācīties darīt, ja šķiet, ka neizdodas? Par to runājām trīs aizraujošās mācību stundās!

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

 

Karjeras nedēļa "Tavs prasmju portfelis"
23.10.2023.

Šī gada karjeras nedēļas mērķis bija apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgas prasmes. Visas nedēļas garumā klases stundu un mācību laikā skolēni runāja par prasmēm, kuras nepieciešamas dažādu darbu veikšanai. Sākumskolas 1.- 3. klašu skolēni pielaikoja profesijas kā cepurītes un pamatoja savas domas par to, kas jāprot ugunsdzēsējam, medmāsai, dabas pētniekam, būvniekam.  4.-9. klašu skolēni zīmēja sapņu profesijas portfeli, kurā salika nākotnes profesijai nepieciešamās prasmes. Skolēnu vecāki un skolotāji tiešsaistē varēja piedalīties seminārā “Konkurētspējīgās prasmes”. 
Lai noskaidrotu savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām, drošību internetā 7., 8.c , 9., 10., 11., 12. klases skolēni datorikas stundās piedalījās  Vislatvijas IT eksāmenā.

Skolēni apmeklēja Ludzas un Rēzeknes uzņēmējus, lai sarunās ar uzņēmējiem noskaidrotu sev būtiskos jautājumus par karjeras un biznesa iespējām un izaicinājumiem. Paldies par sadarbību Ludzas Amatnieku centram, uzņēmumam “BENCHA MUUDE”, SIA “Ariols”, SIA “Blinoff” un “Sladky Bar” Rēzeknē.

“Mēs, 10. un 12. klases skolēni, ciemojāmies pie jauniem uzņēmējiem uzņēmumos "Blinoff" un "SladkyBar", Rēzeknē. Mums stāstīja par uzņēmējdarbības izšķirošajām problēmām un izaicinājumiem. Svarīgākais bija tas, ka uzņēmēji dalījās ar savu pieredzi un stāstiem, mēs esam iedvesmoti no viņu drosmes un uzdrīkstēšanās izkāpt no savas komforta zonas. Mēs sapratām, ka ir nepārtraukti jāstrādā, lai sasniegtu savus sapņus. Esam pateicīgi, ka mums bija iespēja apmeklēt jaunus uzņēmumus un kļūt zinošākiem uzņēmējdarbības jautājumos. Šīs sarunas mūs iedvesmoja. Šāda veida pieredze noteikti bija vērtīga! Paldies skolotājai, Jūlijai Šķesterei, par piedāvāto iespēju!
Karjeras nedēļas pasākumos kopumā piedalījās 426 skolēni.

Ksenija, Marta un Kristiāna: 19.oktobrī Ludzas pilsētas vidusskolas 11.klases skolēni kopā ar skolotāju Jūliju Šķesteri devās mācību ekskursijā uz Rēzekni, kur apmeklēja nesen atvērto “SladkyBar” un “Blinoff”. Skolēniem bija lieliska iespēja pajautāt uzņēmējiem interesantākos jautājumus un nogaršot viņu tirgoto produkciju. “SladkyBar” uzcienāja skolēnus ar brīnišķīgiem, pašgatavotiem cepumiem un tēju. Šādā patīkamā mirklī uzņēmējs stāstīja par savu ceļu uz uzņēmuma atvēršanu un viņa pieļautām kļūdām. Kā arī ieteica bērniem svarīgas lietas, kuras ievērojot, var patērēt mazāk līdzekļu un laika uz uzņēmuma atvēršanu. Savukārt “Blinoff” uzņēmējs pārliecināja skolēnus, ka ir arī neparastās pankūkas un uztaisīja tiem lielu pankūku, kura svēra 1,200 g, kā arī skolēni varēja nogaršot arī citas pankūkas ar 30% atlaidi. Uzņēmējs ieteica skolēniem nekad nepadoties un darīt to, kas nesīs pašiem prieku. Uzņēmēji bija pilnīgi atvērti un atbildēja uz visiem skolēnu uzdotiem jautājumiem. Pēc šīs ekskursijas skolēniem parādījās savas biznesa idejas, kuras viņi gribētu realizēt. Patīkama atmosfēra un ļoti ļoti garšīgi! Ekskursija ir izdevusies!

Video: Jana Bule (12.klase), Kristiāna Ziediņa (11.klase), Anastasija Leščinska (11.klase)

Rakstu sagatavoja Rita Buceniece
sadarbībā ar Ludzas pilsētas vidusskolas skolotājiem un skolēniem

Karjeras nedēļa 

Ludzas pilsētas vidusskolas Karjeras nedēļas darba plāns vairāk  

Nozaru maketi vairāk 

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad būs “Tavs prasmju portfelis”.
Ikviens būs aicināts apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgās prasmes. Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Karjeras nedēļu organizē jau 11. reizi, un šogad tā būs viens no Eiropas Prasmju gadam veltītajiem pasākumiem.
Karjeras nedēļā uzmanības lokā būs dažādas prasmju grupas – vispārīgās jeb caurviju prasmes, personīgās, IT un profesionālās prasmes. Nedēļas noslēgumā visas iegūtās zināšanas par prasmēm katram skolēnam būs iespēja apkopot savā prasmju portfelī, kas šogad izvēlēts kā Karjeras nedēļas simbols. Vairāk

karjeras_nedela
karjeras_nedela

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Valsts izglītības attīstības aģentūras metodiskie materiāli karjeras izglītībā

100 metodikas                       Karjeras vad prasmes

 

Materiāli par karjeras izglītību (veidoti pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pasūtījuma)

Lai palīdzētu bērniem atrast savu aicinājumu un nākamo profesiju, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija piedāvā 21 profesijas video stāstus, kuros jaunie speciālisti, uzņēmumu un organizāciju vadītāji stāsta un rāda par profesiju ikdienas izaicinājumiem.