Lasi

Iepazīsti Latviju caur spēli!

  27.11.2018. 

Patriotisma mēnesī skolas bibliotēkā notika pasākums 7.klašu skolēniem “Iepazīsti Latviju caur spēli”.

Skolēni tika sadalīti 5 komandās, katrā 4 - 7 skolēni. Pasākuma sākumā viņi atbildēja uz 60 jautājumiem par Latvijas dabu, kultūru, vēsturi un zinātni (spēle “Latvija. Ko mēs zinām par mūsu valsti? 600 jautājumi”). Bija grūti, bet interesanti. Uzvarēja komanda, kurā bija visvairāk dalībnieku: Dairis, Amālija, Vadims, Linda, Agnese, Sandis, Rasma. Pārējo komandu rezultāti bija ļoti līdzīgi. Turpinājumā katra grupa izspēlēja savu  galda spēli par Latviju:  “Latvijas valsts simboli”, “Ceļotājs Rūdis grib zināt, ka radās Latvija?”, “Iepazīsti Latviju”, “Simts desmit novadi”, “Dziedot svinam, dziedot minam”.

Aicinu klašu audzinātājus un citus skolotājus izmantot galda spēles, kuras iegādātas skolas bibliotēkā - “Reiz bija…”, “Vārdu drudzis”, “Kontinentu medības” u.c.

Elita Romanovska, bibliotekāre

 

Valsts svētkus sagaidām ar cimdu izstādi skolas bibliotēkā
20181114_155403
20181114_155403

Mans cimdu stāsts 

Katrā mājā, katrā vietā un katrā novadā cimdus ada savādāk. Latgalei cimdu rakstos- rīsiņš. Kurzemei pavisam kaut kas savādāks. Manai vecmammai patīk adīt košas un skaistas lietas, kuras varēs izmantot praktiski. Latviešu raksti ir ļoti skaisti un apveltīti ar sarkanbaltsarkano krāsu. Ziemā noteikti noder biezi, silti un rakstaini dūraiņi. Katrā rakstā ir kāds vēstījums, kas vēsta par kaut ko īpašu. Skatoties uz gala rezultātu var spriest par meistara tā brīža noskaņojumu. Cimdu krāsu salikumus arī izvēlas un nosaka pēc sajūtām. Visur un vienmēr vajag pievienot mīlestību, jo tad viss iecerētais izdosies!

Izstādē bija skatāmi manas vecvecmāmiņas Loginas Kiules 8 cimdu pāri.

Elīza Eikina, 6.b klase

  

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā aicina vīriešus!

16.11.2018.
Aicinām vīriešus - tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus, iesaistīties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018”. Tās ietvaros norisināsies akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!” ar vērtīgām balvām, kuras laimētāji varēs baudīt kopā ar savām ģimenēm. Vairāk par akciju “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!”...

 

Bērnu žūrija turpinās!

17.09.2018.
Stabila tradīcija ir mūsu skolas dalība projektā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Skolas bibliotēkā ir pieejamas visas vērtēšanai piedāvātās grāmatas. Šā gada kolekcijā iekļautas vairākas  interesantas grāmatas, piemēram, Paula Bankovska stāsti par vēsturi „Kur pazuda saimnieks?” vidusskolēniem, Ineses Zanderes netradicionālā grāmatā „Zirgā” un daudzas citas. Grāmatiņas mazajiem bērniem ir ļoti krāšņas.
Projekts turpinās līdz ziemassvētkiem! Aicinām aktīvāk iesaistīties projektā vecāko klašu skolēnus un vecākus.

 

 Otrdienās – skolas bibliotekāre strādā II korpusā

Šogad  pirmo gadu skolas bibliotēkas krājuma daļa pieejama sākumskolas korpusā. Tur  būs iespēja paņemt bērnu grāmatas (1.-4. klasēm).  Šīs pārmaiņas būs ērtas sākumskolas bērniem.

Jāatceras, ka šai laikā (otrdien no plkst. 8.00 līdz 14.00) bibliotēka I korpusā ir slēgta.