Akcija „Nost ar smēķēšanu!”

13389186 1611016435856207 158545838 o   13396649 1611037669187417 1189325199 o   13389146 1611016519189532 1332611884 o

Šī gada 19. maijā, starpbrīdī pēc 3. un 5. stundas, notika pretsmēķēšanas akcija „Nost ar smēķēšanu!”.
Akcijas mērķis bija paust nostāju pret smēķēšanu, censties iespaidot līdzcilvēkus un informēt par cigarešu lietošanas sekām, jo diemžēl skolēnu vidū tā ir nopietna un izplatīta problēma, ar kuru ir jācīnās.
Iepriecinoši bija komplimenti par akcijas plakātiem, arī neparastais pirmā stāva sienas noformējums, kuru veidoja Annija Piterāne (11.a), uzreiz piesaistīja skolēnu uzmanību. Daudzus izbrīnīja arī akcijas rīkošanas fakts, jo tas bija negaidīti.

 Kristaps Bulavskis, Dmitrijs Ceskāns, Agnis Kairovs (10.b), Arsēnijs Oščenkovs (10.c), kā arī Alise Bleive, Līga Romancāne un Annija Piterāne (11.a) ar informatīvajiem plakātiem izstaigāja skolas kabinetus un gaiteņus, negaidīti pārsteidzot skolēnus un skolotājus, arī stāvēja pie I korpusa ieejas durvīm, gāja uz sporta laukumu un uz II korpusu, lai informētu pēc iespējas vairāk cilvēku.
Interesanti šķita vērot skolēnu reakciju, kas bija ļoti dažāda- bija klases, kurās ienākot skolēni uzreiz apklusa un uzmanīgi vēroja notiekošo, citās sākās debates par smēķēšanas kaitīgumu, skolēni dalījās ar savām zināšanām un  bija ieinteresēti notiekošajā, daži izskatījās ļoti pārsteigti.

Esam gandarīti par paveikto, jo šāda veida akcija skolā tika rīkota pirmo reizi, arī skolēnu un skolotāju uzmundrinājumi bija patīkami- guvām daudz pozitīvu emociju un ļoti ceram, ka nedaudz iespaidojām skolas smēķētājus!

SD priekšsēdētāja Annija Piterāne, 11.a

 
Piektdiena - 13

Šī gada 13. maijā plkst. 18.00 LPĢ I korpusā notika diskotēka par tēmu „Piektdiena - 13”
6.-12. klašu skolēniem. Šoreiz diskotēka lielu atsaucību neguva, bet tas nemazināja prieku par pavadīto laiku. Mēs kopā ar dīdžejiem Raivi Isakoviču (10.c) un Raivi Korņejevu (8.c) visi kopīgi dejojām, priecājāmies par jauko vakaru.

Skola, mūsuprāt, nebeidzas ar agro celšanos, mācībām un pavadītajiem starpbrīžiem- tā ir katra skolēna svarīga ikdienas daļa. Ir ļoti jauki, ka skolā katrs skolēns ir svarīgs un var rīkot šāda veida izklaides pasākumus. Jāpiebilst, ka pilsētā sestklasniekiem nemaz nav iespējas izdejoties, tāpēc jūtamies pagodināti, ka, darbojoties SD, varam jauki pavadīt laiku kopā.

SD priekšsēdētāja Annija Piterāne, 11.a

 
Lasīšanas zibakcija

Ludzas pilsētas ģimnāzijas bibliotēkas un skolēnu domes sadarbības rezultātā, svinot Starptautisko bērnu grāmatu dienu, 7. un 8. aprīlī skolā notika lasīšanas zibakcija.  

Zibakcijas mērķis bija rādīt tūlītēju izbrīnu, neizpratni par notiekošo un mudināt skolēnus aktīvāk apmeklēt bibliotēku, dodoties jaunos grāmatu lasīšanas piedzīvojumos.

Ceturtdien, 7. aprīlī, I korpusā 3. stundas laikā zibakciju īstenoja Agnese Kalvīte, Ērika Kuzmina un Raitis Baculis (9.c), Solvita Dubrovska (10.a) un Annija Piterāne (11.a), bet piektdien, 8. aprīlī II korpusā Ērikas un Raita vietā skolēnus lasīšanai centās pievērst Daiga Sarkane un Anastasija Smoļņakova (10.b).

Dalība zibakcijā bija mūsu interesantā pieredze. Centāmies kopā pārvarēt kautrību un mirkļa mulsumu, kas pārņēma, ienākot klasēs un reizē lasot sevis izvēlētos grāmatu vai dzejoļu krājumu fragmentus. Interesanti bija novērot arī skolēnu reakciju- vienā klasē izskanēja aplausi, citu klasi pārņēma pēkšņas sarunas un komentāri par tikko notikušo, vēl skolēni pateicās par negaidīto pārsteigumu.

Paldies skolotājiem un skolēniem par pretimnākšanu un sapratni! Ceram, ka zibakcija popularizēs lasīšanu, jo gluži, kā mēs pārsteidzām ar savu pēkšņo ierašanos, tāpat grāmatas rada mūsos daudz dažādu emociju un pārsteidz mūs nesagatavotus.

Nobeigumā izskanēja aicinājums: „To visu jūs varat atrast skolas bibliotēkā, lasiet!”

SD priekšsēdētāja Annija Piterāne, 11.a

 
Dziesmu parodiju šovs

Popiela 2016 mKā Valentīnnedēļas kulminācijas pasākums 12. februārī I korpusa zālē plkst. 18.00 notika skolēnu domes rīkotais dziesmu parodiju šovs, kurā piedalījās 7., 8., 10. un 11. klašu audzēkņi. Skolēniem bija iespēja pārstāvēt savu klasi viena vai vairāku cilvēku, pat klases sastāvā.

Koncertu vadīja skolēnu domes priekšsēdētāja Annija Piterāne (11.a) un priekšsēdētājas vietniece Daiga Sarkane (10.b). Pirms katra klases priekšnesuma tika parādīts dziesmas oriģinālvideo fragments, lai sniegtu priekšstatu par dziedātāja (vai grupas dalībnieku) izskatu, dziesmas noskaņu, izpildīšanas manieri, skatuves tērpiem un dekorācijām.

Priekšnesumus izvērtēja žūrija:
LPĢ direktore Dz. Dukšta, kā arī skolēni, kas saspringti gatavojas eksāmeniem: Linda Šaļapina (9.a) un Agnese Kalvīte (9.c), Gunita Misāne (12.a) un Sandis Venšavs (12.b).

Šovu atklāja 7.a klases skolēni ar grupas Queen dziesmu „We Will Rock You” - nominācija „Dinamiskākais priekšnesums”.
7.b klase parodēja Egor Kreed feat. Hanna „Skromin Bit Ne v Mode” - nominācija „Aktīvākais priekšnesums”.
7.c klases pārstāvji enerģiski dejoja dziesmu popūriju - nominācija „Ritmiskākais priekšnesums”.
8.a klase parodēja izpildītājas Jenny May dziesmu „Es Gribu Vēl Mīlēt” - nominācija „Optimiskākais priekšnesums”.
10.a klase uzstājās ar Aminatas dziesmu „Love Injected” - nominācija „Aizkustinošākais priekšnesums”,
10.b klases kolektīvs attēloja grupas t.A.T.u. dziesmu „Ya Soshla s Uma” - nominācija „Visprecīzāk attēlotais priekšnesums”,
10.c klase ar grupas Musiqq dziesmu „Silta Sirds” - nominācija  „Romantiskākais priekšnesums”.
11.a klases audzēkne izpildīja dziedātājas Aaliyah dziesmu „Age Ain’t Nothing But a Number” - nominācija „Drosmīgākais priekšnesums”,
11.b klase pārsteidza visus ar video parodiju - popūrijs par pašmāju un ārzemju dziesmām - nominācija „Priekšnesums ar odziņu”.

10.b klases skolnieki piedalījās skaitliskā vairākumā, tāpēc balvā ieguva saldo kūku. Visi koncerta dalībnieki kā pateicību ieguva pildspalvas.

Liels paldies skolas direktorei Dzidrai Dukštai par sarūpētajām balvām un saldumiem! Paldies Raivim Isakovičam (10.c) un Raivim Korņejevam (8.c) - atbildīgajiem par apgaismojumu un aparatūru pasākuma laikā!

Skolēnu dome izsaka sirsnīgu pateicību visiem, kas piedalījās šovā, rīkojās apzinīgi, ieguldīja laiku un idejas, lai priekšnesumi taptu!

Esam priecīgi par atsaucību un ļoti apmierināti ar paveikto, bija patīkami dzirdēt daudz pozitīvu atsauksmju par šāda šova rīkošanu.

SD priekšsēdētāja Annija Piterāne, 11.a

 
Foto konkursa „Neparasts skats uz savu skolas dzīvi” dalībnieku apbalvošana


04.03.2016.
Skolēnu domes rīkotās Valentīnnedēļas izskaņā, dziesmu parodiju šova laikā, kas notika 12. februārī plkst. 18.00 I korpusa zālē, tika apbalvoti foto konkursa dalībnieki. Gan pirmo, gan otro, gan trešo vietu ieguva 10.c klases skolniece Valerija Kovaļenko, balvā saņemot zibatmiņas ar 4, 8 un 16 GB lielu atmiņas apjomu. Pārējie dalībnieki ieguva pateicības par piedalīšanos, kabatiņu mapes un pildspalvas.

Paldies visiem, kas piedalījās foto konkursā, bija interesanti aplūkot jūsu skolas ikdienu fotogrāfiju veidā!

SD priekšsēdētāja Annija Piterāne, 11.a 

1.vieta

1 vieta

2.vieta

2 vieta

3.vieta

3 vieta

 

 

Valentīnnedēļa 8.02.-12.02.

Valent maza04.03.2016.
Valentīndienas ietvaros mūsu skolā no 8. februāra līdz 12. februārim notika skolēnu domes rīkotā Valentīnnedēļa, kas šogad guva lielu atsaucību.

Katru dienu notika kaut kas saistīts ar Valentīndienu:
Pirmdien abos skolas korpusos tika izlikts Valentīndienas pasts. No pirmdienas līdz ceturtdienai skolēniem bija iespēja iepriecināt sev tuvus cilvēkus ar jauku sveicienu.

Otrdien un ceturtdien I korpusa otrā stāva gaitenī pēc trešās un ceturtās stundas skanēja mūzika. Par to parūpējās skolas dīdžeji Raivis Isakovičs (10.c) un Raivis Korņejevs (8.c).
Kamēr gaiteņu un kabinetu telpas pildīja mūzikas skaņas, Linda Šaļapina (9.a), Ērika Kuzmina un Andis Solovjovs (9.c), Anastasija Smoļņakova, Kristiāna Kopeika un Kristaps Logins (10.b), Vita Trone un Sandis Venšavs (12.b) ar uzrakstu ''FREE HUGS'' piedāvāja skolēniem un skolotājiem apskauties, lai vairotu mīlestības un labestības pilnu noskaņu skolā, atgādinot, ka otra cilvēka iepriecināšana neko nemaksā un neaizņem daudz laika. Skolēni bija pozitīvi noskaņoti.

Ceturtdien Anastasija Smoļņakova un Daiga Sarkane (10.b) sašķiroja Valentīndienas pastu.

Piektdienas rītā Valerija Kovaļenko (10.c) un Sandis Venšavs (12.b), Dagnija Laganovska (10.c) un Artūrs Mikučs (12.b) iznēsāja skolēniem pastu.

 Piektdienas vakarā skolas zālē notika dziesmu parodiju koncerts, par zāles svētku noformējumu parūpējās Lāsma Zagorska (10.c) Annija Piterāne (11.a) un Daiga Sarkane (10.b).

Valentīnnedēļa noslēdzās ar diskotēku 5.-12. klašu skolēniem. Šoreiz tika atskaņotas dziesmas, kuras skolēni iepriekš uzrakstīja dziesmu sarakstu lapās.

Diskotēkas laikā I stāvā bija pieejams foto stūrītis, kuru veidoja Agnese Zambare un Karina Stepanova (11.a).

Liels prieks, ka ieplānotās nedēļas aktivitātes skolā izdevās īstenot!

SD priekšsēdētājas vietniece Daiga Sarkane, 10.b

 
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas rīkotā konference
“Sapratne un cieņā klasē, skolā un internetā”

SD konferenceŠī gada 6. novembrī tika rīkota konference “Sapratne un cieņa klasē, skolā un internetā”. Darbība notika Rīgas biznesa augstskolā “Turība”. No Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēniem, konferencē piedalījās Annija Piterāne (11.a), Evija Lisovska (12.b) un Daiga Sarkane (10.b).

Konferencē tika runāts par uzticības tālruni, par interneta drošību, par jauniešu aktuālākajām problēmām, izmantojot modernās tehnoloģijas, par dažādiem izaicinājumiem. Pasākumā piedalījās Artūrs Mednis, Net-Safe Latvia Drošāks internets centra vadītāja Maija Katkovska, Agita Alksne, Laila Rieksta-Riekstiņa, labklājības ministrs Uldis Auglis.

Skolēniem bija dots darbs arī grupās. Līdzīgi kā Rēzeknē, visus sadalīja grupās un visiem bija viena konkrēta diskutējamā tēma. Pēc diskusijām vajadzēja apkopot secinājumus, un konferences beigās tika apvienoti visi secinājumi un izveidota apvienotā prezentācija.

Taču pirms šīs apvienotās prezentācijas, bija piecu reģionālo forumu prezentācijas. Daiga Sarkane (10.b) un Kristiāna Lukašova no Kārsavas vidusskolas prezentēja apkopotos secinājumus no Rēzeknes reģionālā foruma.

Daiga Sarkane, 10.b klase

 

Helovīna diskotēka

H 12015.gada 23.oktobrī Ludzas pilsētas ģimnāzijas 2.korpusa zālē no plkst. 17.00 līdz 19.00 notika skolēnu domes rīkotā diskotēka 4.-6. klasēm.

Mums par brīnumu atsaucība bija liela, jo diskotēku apmeklēja 58 skolēni. Diskotēkas sākumā paziņojām klātesošajiem, ka vienīgais mūsu noteikums ir sēdēšanas un kautrēšanās aizliegums. Uzreiz, kolīdz sāka skanēt viņu iecienītākās dziesmas, skolēni ļāvās enerģiskai un prieka pilnai dejai- nebija jāpūlas, lai visus iekustinātu.

Novadījām spēli ar auklu, zem kuras, ar taisnu muguru ejot, vajadzēja noliegties, lai to neaizķertu. Visi sastājās vienā garā rindā un gāja apkārt. Nākamajos apļos auklu laidām arvien zemāk. Nākamā spēle bija auklas griešana, kur apkārt stāvošajiem bija jālec, lai aukla tos neaizķertu. Sadalījām visus 5 grupās, tad, citiem zaudējot, apļu skaits samazinājās. Skolēni ar aizrautību piedalījās mūsu izklaidēs, par ko jutāmies gandarīti, jo sēdēja tikai pārgurušie.

H 2Visi bija aizrāvušies ar aktivitātēm, tāpēc sarunājām, ja pietiks laika, tad izspēlēsim vēlreiz. Laika ekonomijas nolūkā turpinājām atskaņot dziesmas.

Skolēni jutās brīvi, tāpēc mēs- skolēnu domes pārstāvji un palīgi- dejojām ar diskotēkas dalībniekiem, kā rezultātā radās nepiespiesta un patīkama atmosfēra, kuru baudīja visi klātesošie.

Laiks pagāja ļoti ātri; ceram, ka nākamreiz skolēnu atsaucība nebūs mazinājusies un spēsim tikpat labi laiku pavadīt kopā.

Pasākumu vadīja Annija Piterāne un Laima Ločmele (11.a), dīdžejs- Raivis Isakovičs (10.c), palīgi: Daiga Sarkane un Anastasija Smoļņakova (10.b), Karina Stepanova, Līga Romancāne un Alise Bleive (11.a), Sintija Apeine un Megija Bline (8.c).

Annija Piterāne, 11.a

 

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas kustības
''Draudzīga skola'' konference

2015.gada 14.oktobrī Rēzeknē notika Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas kustības ''Draudzīga skola'' rīkots reģionālais forums, uz kuru tika aicināti arī Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēnu domes pārstāvji:
Daiga Sarkane un Anastasija Smoļņakova (10.b), Evija Lisovska (12.b).

Konferencē piedalījās pārstāvji no Madonas valsts ģimnāzijas, divas skolas no Rēzeknes, Kārsavas vidusskola, Ludzas pilsētas ģimnāzija, kā arī Ludzas 2.vidusskola.

Sākumā foruma dalībniekus iepazīstināja ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbības nolūku. Visiem bija iespēja cienāties ar tēju, sulu un cepumiem. Katrs dalībnieks saņēma mapīti ar dažādiem reklāmas bukletiem, gumijas aproci un pildspalvu. Pēc iepazīšanās visus sadalīja četrās grupās. Divām grupām bija jādiskutē par tēmu „skolēnu pašpārvalde klasē”, pārējām grupām- „skolēnu pašpārvalde skolā”. Visiem bija dotas 30 minūtes, lai apspriestu tēmu, atbildētu uz jautājumiem un nonāktu pie trīs secinājumiem. Kad tas bija paveikts, grupas, kurām bija vienādas tēmas, apvienojās un nonāca pie jauniem secinājumiem, salīdzinot veiktos darbus. Tādā veidā izveidojās divas grupas un divas prezentācijas. 2–3 pārstāvji no katras grupas iepazīstināja pārējos konferences dalībniekus ar savu prezentāciju, izteica viedokli par doto tēmu. Arī citiem nebija liegts kaut ko piebilst. Veidojās diez gan garas diskusijas, salīdzinot skolas pašpārvaldes darbību. Konferences beigās visi bija laipni aicināti uz kafejnīcu.

Foruma rīkotāji abas prezentācijas apkopos un izveidos vienu kopīgu prezentāciju, kura būs jāprezentē skolniecei Daiga Sarkanei un skolniecēm no Madonas valsts ģimnāzijas un Kārsavas vidusskolas Rīgā 6.novembrī.

Foruma mērķis bija uzzināt, kā skolēni jūtas skolā, ko var mainīt vai ieviest, lai skolēnu ikdiena kļūtu interesantāka.

Daiga Sarkane, 10.b

 

Skolotāju diena

Sk diena2015.gada 2.oktobrī visi Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotāji tikai aicināti uz skolēnu domes rīkoto pasākumu “Starpbrīdis skolotāju istabā”.

Pirms pasākuma zālē skanēja skolotāju iecienītākās dziesmas. Pasākums sākās ar SD priekšsēdētājas 11.a klases audzēknes Annijas Piterānes uzrunu. Balstoties uz SD aptaujas rezultātiem, Annija mudināja skolotājus uzsākt rītu ar smaidu kolēģiem, notika neliela rīta rosme. Skolotāju dienas direktors Ritvars Germovs, 12.b klases audzēknis, ienāca līdz ar jauno skolas zvanu.

Labvēlīgu noskaņu radīja Ludzas pilsētas ģimnāzijas popgrupa “Ekspresija”.
Dziesmas laikā uz projektora tika parādītas bildes no skolotāju ikdienas.

Muzikālajam sveicienam sekoja SD īsfilma, kurā skola tika parādīta no dažādiem rakursiem. Skolotāju lomās īsfilmā iejutās skolēni: Linda Šaļapina (9.a), Ērika Kuzmina un Andis Solovjovs (9.c), Daiga Sarkane (SD priekšsēdētājas vietniece) un Kristiāna Kopeika (10.b), kā arī Sandis Venšavs (12.b).

Pēcāk sekoja skolotāju mīļāko ziedu prezentācija, pēc kuras īsfilmas sižetu turpināja attēlot uz skatuves. Skolēni rādīja skolotāju hobijus un priekšstatus par sapņu starpbrīdi. Vēlāk iznāca 10. klašu zēni un izdalīja skolotājiem nelielas dāvaniņas.
Skolēni kopīgi pateicās skolotājiem un pāris vārdos izteicās, kas viņiem ir skolotājs.

Pēc pasākuma, uzkavējoties zālē, skolotāji varēja turpināt baudīt patīkamo atmosfēru. Pasākuma mērķis bija, lai skolotāji varētu nedaudz atvilkt elpu no smagās, saspringtās ikdienas. Pēc pasākuma skolēni jutās gandarīti, skolotāju sejās bija sirsnīgi smaidi, izskanēja daudz patīkamu vārdu un uzslavu.

Skolā notika skolēnu pašpārvalde- skolēni iejutās skolotāju lomās un vadīja stundas.
SD pārstāvji sveica pensionētos skolotājus.

Pasākuma scenārists- Annija Piterāne. Šovā darbojās Rūdolfs Gabranovs (1.b),
skolotāju dāvaniņas pasniedza 10. klašu skolēni: Elvijs Kušners, Kristaps Logins, Jevģēnijs Murašovs, Kristaps Bulavskis, Maksims Kulakovs (10.b) un Arsēnijs Oščenkovs (10.c). Video filmēšanu un montāžu veica Raivis Isakovičs (10.c), prezentācijas veidoja Gunita Misāne (12.a), dīdžejs bija Raivis Korņejevs (8.c).

Saite uz video - "Skolotāju ikdiena"

 

Annija Piterāne, 11.a