Skatuves runas video konkurss

Skolēnu skatuves runas priekšnesumu video konkursā, ko organizēja Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru piedalījās 40 dalībnieki. Ludzas pilsētas vidusskolu pārstāvēja 5 skolēni.
1.a klases skolnieks Patriks Harvijs Puļs pirmo reizi piedalījās šajā konkursā un  ieguva augsto I pakāpes diplomu.
Augstākās pakāpes diplomus saņēma: Rebeka  Škavronska (4.a), Agnese Leitāne (6.c), Justīne Oščenkova (6.c), Laura Mortuzāne (10.).
Paldies skolotājām Inetai Misānei, Intai Nogdai, Vandai Žulinai, Lailai Budrevičai.

Misija KRUPIS! Izglāb princi!

Sabīne Zatlere 7_b
Sabīne Zatlere 7_b
Martā Ludzas pilsētas vidusskolas 7.a, b, c klašu skolēni piedalījās Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotajā radošo darbu konkursā “Misija – KRUPIS. Izglāb princi!”. Kāpēc krupji ir jāglābj? Parastā krupja izdzīvošanu gadu no gada samazina ne vien piemērotu dzīvotņu izzušanu, bet arī cilvēku radītie šķēršļi - autoceļi, kurus krupji šķērso migrācijas laikā. Bioloģijas stundās skolēni paplašināja zināšanas par abiniekiem, to lomu ekosistēmā , un īpaši tika pievērsta uzmanība pavasara krupju migrācijai un aizsadzības pasākumiem. Bērni gan zīmēja, gan rakstīja, veidoja kolāžas, plakātus, animācijas un video. Sadarbībā ar latviešu valodas un literatūras skolotājām, skolēni veidoja piecrindes un īsus dzejolīšus par krupi.
Kopumā tika iesniegti divi tūkstoši darbu. Kaut arī neesam laureātu vidū, gandarījums par paveikto ir! Piedaloties konkursā, tika veicināta skolēnu izpratne par abinieku būtisko lomu dabas ciklā un aizsardzību.
7.a klases skolniecies Paula Silkāne un Laura Jupatova veidoja telpisku kolāžu ar nosaukumu “ Krupji migrē!”  - “Mūsu darba galvenā doma - jāuzliek brīdinājuma zīmes vietās, kur pāri ceļam iet krupji!”
7. a klases skolēni Kristers Ritiņš un Reinis Romanovskis iezveidoja video “Palīdzi krupjiem!” - “Video redzams, kā krupju aizstāvis Dino skaidro, kāpēc krupji ir svarīgi dabai, ekosistēmai.”
7. b klases skolniece Loreta Leščinska izveidoja īsu animētu video “Vēro ceļu! Nesabrauc krupi!” - “Tas ir īss reklāmas rullītis, kurā tiek pievērsta šoferu uzmanība pavasarī vērot ceļu un nesabraukt krupjus!”
7.b klases skolnieces Laines Kučānes un Annijas Jezupovas animācijas nosaukums ir “Apstājies, ja redzi mani!” - “Video attēlojām kā mašīnas riepa gandrīz uzbrauc virsū krupim. Riepa ir liela, bet krupis maziņš! Kā krupis var stāties pretī tai? Ceram ar šī īsā video palīdzību uzrunāt auto vadītājus! ”
Silkāne Paula Jupatova Laura  7_a
Silkāne Paula Jupatova Laura 7_a
7.c klases skolniece Annijas Streļčas darba nosaukums ir “Krupīši -mīlulīši” - “Zīmējot šo darbu, es uzzināju, ka krupji apdzīvo dažādus mitros biotopus kā, piemēram, purvu, ko es arī attēloju savā zīmējumā. Ikdienā krupji uzturas zem dažādiem augiem vai priekšmetiem. Attēlotajā zīmējumā zem akmeņiem, zariem. Uzzināju, ka krupjus apdraud ne tikai putni, čūskas un zīdītāji, bet arī cilvēki, īpaši pavasaros, kad krupji migrē uz pārošanās vietām.”

 

Annija ir izdomājusi piecrindi par krupjiem!
Krupis
Mazs, kraupjains
Lec, rāpo, kurkst
Neaizstājams mūsu dabas ekosistēmā
Princis
7.c klases skolniece Elīza Ruciņa veidoja kolāžu no dabas materiāliem un uzrakstīja īsu dzejolīti!
Krupi, Strupi,
Neej ielās gozēties!
Nāc uz parku spēlēties,
Brūnās lapās paslēpies!
Jau maijā iesūtītie darbi būs skatāmi izstādē Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī, bet no jūlija vidus līdz septembra vidum tie izdaiļos Latvijas Nacionālais dabas muzejs Rīgā.

Starptautiskais matemātikas konkurss ĶENGURS
24.03.2022.
kengurs lv
Šogad tradicionālajā matemātikas konkursā “Ķengurs” piedalījās 14653 Latvijas skolēni. Ludzas pilsētas vidusskolu pārstāvēja 76 audzēkņi. Konkursa rezultāti

2. klašu grupā skolā vislabāk veicies Evai Pentjušai, iegūta 413 vieta / 2761 dalībnieki.
3. klašu grupā vislabāk veicies Kārlim Gendelim, iegūta 481 vieta / 2138 dalībnieki. 
4. klašu grupā - Vladislavs Savickis ieguva 303 vietu / 2133 dalībnieki.
5. klašu grupā skolā vislabāk veicies Jānim Malakovam un Mārtiņam Romanovskim dalīta 278 vieta Latvijā / 1668 dalībnieki.
6. klašu grupā vislabāk veicies Agnesei Šaļinai, iegūta 43 vieta / 1405 dalībnieki. 
7. klašu grupā Evelīna Plotņikova ieguva 164 vietu / 1162 dalībnieki.
8. klašu grupā skolā vislabāk veicies Eināram Borisovam, iegūta 101 vieta / 1105 dalībnieki. 
9. klašu grupā Agnese Puncule ieguva 236 vietu / 903 dalībnieki. 
10. klašu grupā skolā vislabāk veicies Sandim Vaškevičam, iegūta 135 vieta / 730 dalībnieki. 
11. klašu grupā Emīlam Locevam iegūta 164 vieta Latvijā 511 dalībnieku konkurencē.
12. klašu grupā skolā vislabāk veicies Germanam Lapšovam, iegūta 48 vieta Latvijā, 137 dalībnieku konkurencē.

Sanda - konkursa "Gudrs, vēl gudrāks" 11.klašu fināliste
 

Lepojamies ar Tevi un novēlam veiksmi finālā!

Lobi dorbi var byut leli un mozi

Noslēdzies tradicionālais Aglonas vidusskolas rīkotais literātei Naaizmērstulei veltītais Latgales lauku skolu jaunrades darbu konkurss. Šoreiz konkursa darbu tēma - “Lobi dorbi var byut leli un mozi”. Konkursam aizsūtījām divus  darbus no latgaliešu rakstu valodas pulciņa 5.-6. klašu grupā (skolotāja Vanda Žulina). Agnese Bogomola sirsnīgi uzrakstīja par gadījumu savas ģimenes dzīvē: pazudušā suņa meklēšanu un patversmes sunīša adoptēšanu. Agneses darbs ir latviešu literārajā valodā.
Samanta Savicka sacerēja fantastisku stāstu ar interesantu sižetu, kurā atklājas, kā pat mazs labais darbs – lapsēna izglābšana- vēlāk atmaksājas simtkārtīgi un zvēri  neparastā veidā izglābj piesārņoto pilsētu. Samanta sākumā uzrakstīja tekstu latviešu literārajā valodā, vēlāk apjomīgo stāstu pārveidoja latgaliski. Protams, kļūdas pareizrakstībā bija un nācās konsultēties par rakstības jautājumiem, bet tikai  “darbs  taču dara darītāju”.
Rezultāts iepriecina. Saņēmām ziņu, ka žūrija piešķīrusi Samantai pirmo vietu, bet Agnesei – Atzinību. Meitenes saņēmušas arī Atzinību no RTA un Aglonas bibliotēkas. Samantai šis ir jau otrs panākums jaunrades darbu konkursos.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja
Vanda Žulina

Gada radošākais jaunietis

25. februārī Ludzas Tautas namā norisinājās “Ludzas novada jauniešu balvas 2021” apbalvošanas ceremonija. Nominācijā GADA RADOŠĀKAIS JAUNIETIS galveno balvu ieguva mūsu skolas 9.c klases skolnieks Raivis Tjaguns.
Apsveicam un lepojamies!
Liels paldies skolotājai Dainai par zēna pieteikumu konkursam.

Dizaina un tehnoloģiju skolotājs
Viktors Kuprevičs

 

Panākumi krievu valodas konkursā

Vairākus gadus Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni piedalās starptautiskajā  krievu valodas konkursā “Russkij medvežonok” ("Krievu lācītis").  Konkursa dalībniekiem ir jāveic  tekstpratības, rakstītprasmes uzdevumi, kā arī jāizmanto atjautības un loģiskās domāšanas prasmes. Šogad konkursā piedalījās 418 dalībnieki, kuri  krievu valodu apgūst kā svešvalodu.  Latviju konkursā pārstāvēja 86 skolēni.
20 skolēni konkursā aizstāvēja Ludzas pilsētas vidusskolas godu un uzrādīja ļoti labas un teicamas krievu valodas zināšanas.
1. vietu un 3. vietu valstī ieguva mūsu skolas skolnieces Nika Fomina (11.b kl.) un Ksenija Šitikova (11.a kl.). Dalīto 4.-5. vietu valstī ieguva Jekaterina Burdina (12.b kl.).
Apsveicam mūsu skolnieces ar lieliskiem panākumiem!

russkij-medvezhonok-2017-2018-1_1.jpg

Laureātu skolotājas – Dzidra Razumejeva un Žanna Dukaļska

Samanta – radošo darbu konkursa laureāte

Gadu mijā nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte” rīkoja Ontonam Slišānam veltītu radošo darbu konkursu “Kotru godu kuods breinums nūteik”.  Savus literārās jaunrades darbus iesūtīja ļoti daudzu Latgales skolu bērni. Vecumā grupā no 10 līdz 12 gadiem  bija 35 dalībnieki. Prieks, ka mūsu skolas 6. c klases skolniece Samanta Savicka par savu pasaku “Brīnums Pūces bibliotēkā” ieguva otro vietu. Malacis! Žēl, ka Samanta vēl neuzdrošinājās darbu uzrakstīt latgaliski, bet tas ir iespējams un nākamreiz ir jāmēģina.  Izdomāt dažādus stāstus Samantai patīk, un brīvajā laikā viņa  labprāt to dara.
Konkursa noslēguma pasākums un apbalvošana Upītē plānota martā.

 Vanda Žulina
latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Starptautisks loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkurss 5.-12.klašu skolēniem 

Bebras
Bebras
 Šogad konkursā piedalījās 43 Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni

5.-6.klašu grupā (25 skolēni)
Intars Boldāns, 6.a  – 50 punkti,
Daniels Circenis, 6.a – 48 punkti,
Maksims Borodkins, 6.c – 40 punkti

9.-10.klašu grupa (4 skolēni)
Jana Bule, 10. – 25 punkti

11. - 12.klašu grupā (14 skolēni)
Imants Vancāns, 11.a – 37 punkti

Video konkurss "Mana Latvija manām acīm"

Laura Mortuzāne šogad uzsāka mācības Ludzas pilsētas vidusskolas 10. klasē. Jauniete ir izvēlējusies apgūt SIA „Latvijas Uzņēmējdarbības un menedžmenta akadēmija” profesionālās izglītības pilnveides programmu “Uzņēmējdarbības pamati”. Laura kopā ar draudzeni Amandu Leščinsku piedalījās videokonkursā un ieguva augsto 1.vietu.  

Iepakojuma kastes pārvērtības

9
9
 Ir noslēdzies “Zaļā josta” un “SilverTree.lv” radošais konkurss “Iepakojuma kastes pārvērtības”. Kopumā konkursam pieteiktas 176 dažādas kartona kastu praktiskas pielietošanas alternatīvas. No kastēm darināti svētku rotājumi, kastes apgleznotas un aplīmētas, radot jaunus dāvanu iesaiņojumus vai kārbas mantu uzglabāšanai. Kartona kastes pārveidotas dažādos rotaļu atribūtos bērniem vai mājdzīvniekiem. No kastēm darinātas mēbeles, interjera priekšmeti, gaismekļi. Ar īpašām veicināšanas balvām “Zaļā josta” apbalvo radošākos konkursa dalībniekus, kas izrādījuši unikālas dizaineru iemaņas jaunu produktu radīšanā.
Mūsu skolas 9.c klases skolnieks Raivis Tjaguns kartona kastes pārveidojis par dizaina dambretes galda mēbeļu komplektu, sakot: “Mūsu mājās, noliktavā, bija sakrājušās kartona kastes no nesen iegādātajām elektroprecēm un mēbelēm. Mēs negribējām tās izmest, taupot kādai praktiskai vajadzībai. Tagad noliktava atbrīvota no makulatūras un kastes ieguvušas otru – daudz interesantāku dzīvi.” Lai arī kartona kastes pēc izmantošanas ir piemērotas otrreizējai pārstrādei, pirms tam ir iespēja pagarināt to lietošanas laiku, pārvēršot kastes par praktiskām mājsaimniecības lietām, izmantojot kā izejmateriālu jaunu lietu izgatavošanai, kā arī izmēģināt makulatūras pārstrādes procesu veikt mājas apstākļos. To visu pierāda “Zaļā josta” un “SilverTree.lv” radošā konkursa “Iepakojuma kastes pārvērtības” dalībnieki, kas no kartona kastēm darinājuši gan mēbeles un dizaina interjera preces, gan rotaļu atribūtus bērniem, gan radījuši dažādus mantu uzglabāšanas risinājumus. Tādējādi pagarināts kastu lietderīgais kalpošanas laiks, mazinot radīto atkritumu daudzumu.

Viktors Kuprevičs,
mācību priekšmeta Dizains un tehnoloģijas skolotājs