100 dienas skolā

100 d 2017 10.03.2017.
2017.gada 24.februārī notika pasākums "100 dienas skolā", kurā 1.klases skolēniem tika dota iespēja parādīt savas prasmes un zināšanas. Sākumā 1.klašu skolēni prezentēja savu mājas darbu. Katra klase bija sagatavojusi dziesmu, ko dziedāja kopā ar klases audzinātāju. Pēc mājas darba prezentācijas sekoja zināšanu pārbaude dažādos mācību priekšmetos. Aktivitātēs, kuras bija saistītas ar latviešu valodu, matemātiku, dabas zinībām un mūziku, mēs pārbaudījām, cik pirmklasnieki ir veikli lasītāji, rakstītāji, rēkinātāji, domātāji un muzikanti. Šajā pasākumā bija dota iespēja ne tikai bērniem pārbaudīt savas zināšanas, bet arī vecākiem, uzdevumus viniem bija sagatavojusi skolas direktore. Pirmklasnieki bija radoši, cītīgi un ļoti aktīvi. Ar visiem uzdevumiem tika galā ļoti veiksmīgi. Pasākuma noslēgumā katrs skolēns saņēma sertifikātu un katra klase - dāvanā no skolas galda spēli. Arī skolēnu dome 1.klases skolēniem bija sagatavojusi nelielu saldo balvu.

Ērika Kuzmina, SD priekšsēdētājas vietniece

 

Mīlestības nedēļa skolā (13.02-17.02)

Vd 2017 2  19.02.2017.
Kā jau katru gadu, skolā Valentīndiena tiek gaidīta jo īpaši, jo nedēļas garumā notiek dažādas aktivitātes un pasākumi. Arī šis gads nebija izņēmums. Skolēnu dome centās iepriecināt skolēnus un piepildīt šo nedēļu ar mīlestību! Pirmdien 1.korpusā klasēm tika izdalītas anketas, par ko ir jāpasakās Armandam Oščenkovam, kur bija jānobalso par visromantiskāko pāri, visskaistāko pāri, vissirsnīgāko meiteni, vissirsnīgāko puisi, meiteni un zēnu, kuri nav pāris, bet ir kā radīti viens otram. Visas nedēļas garumā, sākot ar pirmdienu, 20 minūšu un 30 minūšu starpbrīžos skolēni varēja atpūsties un klausīties mūziku. Par to parūpējās Raivis Isakovičs un Raivis Korņejevs.

Otrdiena bija nedēļas īpašākā diena – sarkanās krāsas diena. 1.korpusā jau no paša rīta skolēni tika sagaidīti 1.stāvā pie durvīm ar mūziku un iespēju paņemt sirsniņu ar mīļu tekstu, kuru sagatavoja Daiga Sarkane, Anastasija Smoļņakova un Jūlija Garbuzova, lai šajā mīlestības pilnajā dienā varētu iepriecināt kādu, kas tev ir dārgs un mīļš. Jūlija Garbuzova un Maksims Kulakovs centās panākt to, lai visi skolēni tiktu pie sarūpētajām sirsniņām. Dienas gaitā Kupidons (Roberts Stepanovs) ar saviem palīgiem Vairu Breidaku un Jūliju Garbuzovu parūpējās par to, lai visi skolēni saņemtu Valentīndienas pastu, kas darbojās no 8.02-13.02. Pasta izdalīšanus mirkļus iemūžināja skolēnu domes priekšsēdētājas vietniece Anastasija Smoļņakova, savukārt priekšsēdētāja Daiga Sarkane rūpējās par to, lai dalīšana notiktu operatīvi un ātri. Valentīndienas pastu 1.korpusa skolēniem šķiroja priekšsēdētājas otrā vietniece Ērika Kuzmina un Ilze Upeniece. 2.korpusa kartiņas šķiroja Vaira Breidaka.

Trešdien visā Latvijā notika Ēnu diena. Savukārt ceturtdien skolēniem bija iespēja saņemt Free Hugs un Free Kisses no Arsēnija Oščenkova, Elvija Kušnera, Roberta Stepanova, Vairas Breidakas, Jūlijas Garbuzovas un Kristiānas Kopeikas. Skolēni bija priecīgi un ceram, ka šie apskāvieni un skūpsti raisīja viņos pozitīvas un siltas emocijas.

Piektdiena – Mīlestības nedēļas noslēgums. Daiga Sarkane, Anastasija Smoļņakova, Vaira Breidaka un Lāsma Zagorska parūpējās par to, lai piektdien diskotēkas laikā visiem būtu pieejams fotostūrītis ar mīlestības motīviem. Visa vakara gaitā bija arī fotogrāfs, kas iemūžināja visus jaukos mirkļus. Diskotēka tika rīkota 7.-12.klasēm, kur tika arī paziņoti aptaujas rezultāti. Nomināciju “Visromantiskākais pāris” ieguva Laura Līvmane un Edijs Iļjenkovs. Nomināciju “Visskaistākais pāris” ieguva Madara un Sandis. Nomināciju “Vissirsnīgākais puisis” ieguva Arsēnijs Oščenkovs un Rolands Žeikars, jo balsu skaits bija vienāds. Nomināciju “Meitene un puisis, kuri nav pāris, bet ir kā radīti viens otram” ieguva Annija Piterāne un Vadims Dukšts, Krista Savicka un Toms Ančs, jo balsu skaits bija vienāds. Skolēnu dome patiesi cer, ka skolēniem nedēļa bija mīlestības pilna!

Daiga Sarkane, SD priekšsēdētāja

 

Netradicionālā modes skate "Profesijas"

 Modes skate profesijas 09.02.2017.
27. janvārī skolā notika netradicionālā modes skate "Profesijas", kurā piedalījās 1.- 5.klašu skolēni. Katrs skolēns bija ieradies ar savu krāšņi gatavoto tērpu. Tie bija spilgti un interesanti. Tērpu veidošana bija lieliska iespēja vecākiem kopā ar bērnu kvalitatīvi pavadīt laiku. Tērpi tika gatavoti no dažādiem materialiem, kaut gan neizpalika arī tādi apģērbi, kuri nebija pašu gatavoti, tomēr tika veidots interesants „uznāciens” piemeklētas mūzikas pavadījumā.

Tērpus vērtēja skolēnu domes žūrija, katrs dalībnieks saņēma pateicību. Klases, kuras piedalījās kolektīvi, saņēma arī dāvanu. Visjaukākais pasākumā bija tas, ka piedalījās ļoti daudzas klases. Gatavojās visi ar lielu interesi. Tāpēc sakām lielu, ļoti lielu paldies par atsaucību! Paldies vecākiem par ieguldīto darbu, kā arī klašu audzinātājiem par iedrošināšanu.

Pēc modes skates, protams, diskotēka. Paldies arī mūsu dīdžejiem - diviem Raivjiem.

Rita Bogomola, direktora vietniece audzināšanas jomā, SD konsultante

 

Dalība labdarības akcijās

Advents ir laiks ieklausīties sevī un citos, izvērtēt padarīto un palīdzēt līdzcilvēkiem.

Arī Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni nav vienaldzīgi pret cita sāpi, tāpēc labprāt piedalījās vairākās akcijās:

  • Labdarības  akcijā "Dosim cerību", ko rīkoja Ludzas Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Sarkanā Krusta Ludzas komiteju un Ludza TV. Saziedoti 199 EUR.
  • Tradicionāli skolēni cepa piparkūkas, ko dāvināja skolotājiem pensionāriem Ziemassvētkos.
  • Nodibinājuma "Apvienotai Latvijai"  rīkotajā akcijā "Drosmes kaste" tika ziedotas rotaļlietas, kas tiks nogādātas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģijas nodaļas mazajiem pacientiem. Saziedotas 66 rotaļlietas un spēles.

 Paldies visiem, kas piedalījās akcijā!

Rita Bogomola, direktora vietniece audzināšanas jomā, SD konsultante

 

Skolotāju diena 2016./2017.

sd 16 05.10.2016.
Skolotāju dienas pasākums katru gadu ļauj pierādīt skolotājiem, uz ko skolēnu dome ir spējīga, cik labi viņi var pārsteigt skolotājus. Šogad mums bija tikai nedēļa laika, lai sagatavotos, bet, neskatoties uz šo problēmu, pasākums izvērtās ļoti jauks.

Skolotāju dienu svinējām 30. septembrī. No rīta skolotājus sagaidīja Agnis Kairovs (11.b), Kristaps Bulavskis (11.b) un Sanita Grahoļska (11.b), atverot durvis un uzdāvinot nelielas dāvaniņas.

Pasākumu ar runu iesāka jaunais direktors Aigars Luckāns (12.a) un viņa vietniece Alise Bleive (12.a). Pēc Alises runas tika dots vārds trīs vadītājām – skolēnu domes priekšsēdētājai Daigai Sarkanei (11.b), skolēnu domes priekšsēdētājas vietniecei Anastasijai Smoļņakovai (11.b) un Vairai Breidakai (11.b). Sākumā vadītājas pateica, cik skolotāji mums ir mīļi un dārgi, un Elīna kopā ar Kristiānu sūtīja muzikālu sveicienu, izpildot Musiqq dziesmu „Silta sirds”. Pēc priekšnesuma demonstrējām prezentāciju ar skolotāju fotogrāfijām. Katrā slaidā bija saliktas vairāku skolotāju fotogrāfijas. Gandrīz pēc katra slaida sekoja kāds priekšnesums. Dziedāja 3. klases skolnieks Elmārs, kā arī  skolotāju kolēģe Santa Kozlovska, dejoja otro klašu skolēni,  klavieres spēlēja 11.b klases audzēkne Jūlija Garbuzova, Elīna dziedāja Aminatas dziesmu „Love injected”. Tālāk sekoja vēl viena prezentācija – astroloģiskā prognoze šim mācību gadam. Skolotājiem bija iespēja uzzināt, kas pēc horoskopiem ir viņu kolēģi, kā arī ļāva sagatavoties mācību gadam, ņemot vērā astroloģiskās prognozes. Pēc prezentācijas skolēnu dome piedāvāja skolotājiem nedaudz pasmieties par tēmu „Skolotājs”. Skolēnu anekdošu ludziņās piedalījās Kristaps Savickis (12.b), Andis Solovjovs (10.a), Diāna (10.b), Vadims Dukšts (12.a), Agnis Kairovs (11.b), Kristaps Bulavskis (11.b), Kristaps Logins (11.b), Kristiāna Kopeika (11.b), Jūlija Garbuzova (11.b), Daiga Sarkane (11.b), Vineta un Dominiks. Ludziņās skolēni centās attēlot dažādas komiskas situācijas, kas rodas starp skolēniem un skolotājiem vai skolēniem un viņu vecākiem. Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotājiem ir lieliska humora izjūta, jo visi joki tika novērtēti.

Pēc mazajām ludziņām vadītājas kopā ar dalībniekiem noslēdza pasākumu, pateicoties visiem mūsu skolas skolotājiem.