6.februārī Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēnu dome sadarbībā ar bibliotēku pulcēja 5. un 6.klašu audzēkņus uz interaktīvu, izglītojošu un izklaidējošu pasākumu "Zini vai mini- ceļā uz Dziesmu svētkiem". Lasīt vairāk...

 

Izstāde, veltīta starptautiskajai holokausta upuru piemiņas dienai

27.janvārī pasaulē atzīmē starptautisko holokausta upuru piemiņas dienu.

2005.gada novembrī ANO Ģenerālā asambleja pieņēma rezolūciju, kurā 27.janvāris tika noteikts par Starptautisko holokausta upuru piemiņas dienu. (1945. gadā 27.janvārī  atbrīvoja Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometni).

 Jau kopš 2005.gada holokausta upuri šajā dienā tiek pieminēti visā pasaulē.

Starptautiskajā holokausta piemiņas alianses (IHRA) deklarācijā ir teikts: „Mums ir jāatceras bojā gājušie, jāciena izdzīvojušie un no jauna jāstiprina cilvēces kopīgā tiekšanās uz savstarpēju sapratni un taisnību.”

Ludzas pilsētas ģimnāzijas bibliotēkā  izveidota izstāde, kur var apskatīt grāmatas, videomateriālus, plakātus par  holokaustu.

 

Bibliotēkā – peles!

peles

 25.janvārī saskaņā ar Ķīniešu kalendāru būs beidzies Dzeltenās Cūkas gads un pienācis laiks Baltajai Metāla Žurkai.  Skolas bibliotēkā skatāma izstāde ”Peles, pelītes un žurkas”. Eksponāti  gatavoti dažādās tehnikās un no dažādiem materiāliem. Peļu izstādē varat apskatīt 5.–9. klašu skolēnu darbus. Tie tapuši tapuši sadarbībā ar mājturības  skolotājiem. Paldies Vijai Plenkovai un Viktoram Kuprevičam!

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija tuvojas noslēgumam. Skolēni ir izlasījuši projektā piedāvātās grāmatas. Tagad notiek grāmatu vērtēšana un anketu pildīšana. Visčaklākie lasītāji ir sākumskolā. Līderi ir 4.b klase un viņu audzinātāja Skaidrīte Pule. Viņi izlasījuši gan sava vecuma grāmtas, gan citas. Paldies skolotājiem par sadarbību!

Bibliotekāre Elita

 

 Novembrī bibliotēkā skatāma origami izstāde (skolēnu veikums mājtrurības un tehnoloģiju stundā)

 

Septembrī skolas bibliotēkā izstāde ''Sēnes'' - nāciet un iepazīstiet!

 

Piektdienās bibliotekāre strādā 2.korpusā