"Esi Līderis!" aktivitātes 2018./2019. mācību gadā

 

 Projekta "Esi Līderis!" Skolēnu parlamentā 2018./2019. darbojas Jeļizaveta Haindrava (11.b)

 

Dalība spēles “Ceļš uz bagātību” finālā

28.032019.
26.martā LPĢ 10.klases jauno līderu komanda “VIKTORIA” piedalījās biznesa spēles “Ceļš uz bagātību” finālā, kas notika DRAUGIEM GROUP gudrajā mājā Rīgā, O.Vācieša ielā.

1.uzdevums bija pieteikt komandu un uzmundrināt visus konkursa dalībniekus. Biznesa spēle šoreiz bija gana sarežģīta - 2 stundu laikā bija ne tikai jāveic biznesa aprēķini izlozētā uzņēmuma attīstīšanai, bet arī jāsagatavo savas idejas prezentācija, iekļaujot tajā atbildes uz 14 jautājumiem, piemēram, kā uzņēmumā ieviesīs viedās ierīces un kā tās sekmēs uzņēmuma darbību, kad un kādu apgaismojumu lietderīgāk izmantot, utml.

Skolēni secināja, ka līdz uzvarai šoreiz nedaudz pietrūka prasmes pārliecinoši prezentēt idejas un prasmes matemātikā un fizikā iegūtās zināšanas pielietot nestandarta situācijās.

Iedvesmojošs bija DRAUGIEM GROUP pārstāvja J.Palkavnieka stāstījums par savu uzņēmumu, tā darbības principiem.

Kopumā - piedalīšanās konkursā bija interesanta un lietderīga, kas deva jaunu pieredzi un idejas turpmākam darbam.

Ieva Eriņa, skolotāja - konsultante

 

Biznesa spēļu turnīrā mūsējie – sudraba laureāti

25.02.2019.
Ludzas pilsētas ģimnāzija jau vairākus gadus aktīvi piedalās un gūst panākumus skolu uzņēmējdarbības projektā “Esi līderis!”

19.februārī Austrumlatgales radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” notika biznesa spēļu turnīra “Ceļš uz bagātību” pusfināls. 37 vidusskolēnu komandas no visas Latgales cīnījās par iespēju pārstāvēt reģionu  finālā, kas marta beigās notiks Rīgā.Esi līderis!

No Ludzas pilsētas ģimnāzija pusfinālā piedalījās četras komandas. Kad paziņoja rezultātus, izrādījās, ka mūsu 10. klases komanda VICTORIA ieguvusi II vietu un tiesības doties uz finālu.

Komandas sastāvā - Albīne Hlopņicka, Ivo Ļegkojs un Ilvita Marnauza. Līderu projektā viņi darbojas pirmo gadu, un šī bija viņu debija biznesa spēlēs. Par to vēl lielāks prieks, jo izdevās pārspēt pieredzējušākus kolēģus.

Vārds “spēle” šai gadījumā nav izklaide bet viena uzņēmējdarbības apguves metodēm. Kā pastāstīja Albīne, viņu uzdevums bija izdomāt, izrēķināt, izplānot, kā nogādāt kravu no viena punkta līdz otram iespējami ātrāk un ar mazākiem resursiem. Beigās ir jāizanalizē, vai izplānotā stratēģija ir pareiza, cik liela ir peļņa, cik lieli resursi iztērēti, kādi ir secinājumi un atziņas turpmākajai darbībai. Komandā jāspēj vienoties par taktiku, jāstrādā kopā.

Malači, mūsējie! Paldies par darbu skolotājai Ievai Eriņai un visiem pusfināla dalībniekiem. Veiksmi finālā!

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Biznesa spēļu nakts Lielvārdē

29.11.2018.
23.novembrī Ludzas pilsētas ģimnāzijas 15 “Esi Līderis!” projekta dalībnieki no 10.-12.kl. devās uz biznesa spēļu nakti Lielvārdē. Spēle “Ledlauži” bija vērsta uz komandas darbu, sadarbību un savstarpējo izpalīdzību.

Katram spēlētājam bija savas valsts kuģītis. Ar šo kuģīti vajadzēja krāt punktus, atbildot uz jautājumiem par sevi. Tādā veidā spēlētāji iepazina viens otru tuvāk. Otrajā kārtā visiem bija jāuzmin konkrēta cilvēka atbilde uz jautājumu. Pareiza atbilde papildināja punktu skaitu, un beigās dalībnieks ar lielāko punktu skaitu uzvarēja.

Pie viena spēļu galda tika sēdināti 6-7 dažādu skolu pārstāvji. No mūsējiem šoreiz vislabāk veicās Jeļizavetai Haindravai, kura tika atzīta par visas spēles labāko spēlētāju, un Glorijai Demkovai, kura bija veiksmīgākā savā komandā. Meitenes atzina, ka uzvarēt spēlē palīdzēja gan prasme sadarboties, gan sava spēles stratēģija.

Paldies projektam par iespēju piedalīties aizraujošā spēlē, kura deva iespēju iepazīties ar skolēniem no citām pilsētām, pārvarēt mulsumu un kautrību svešu cilvēku sabiedrībā, kā arī Ludzas novada pašvaldībai par materiālo atbalstu. Īpašs paldies pacietīgajam un saprotošajam šoferim E.Volkovam.

Jeļizaveta Haindrava, Diāna Ameļko, projekta  “Esi Līderis!” dalībnieces

 

Konkursā "Līderim būt!" - uzvar Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni

 23.10.2018.
Ludzas pilsētas ģimnāzija jau vairākus gadus projektā “Esi līderis!” realizē profesionālās pilnveides izglītības programmu “Uzņēmējdarbības pamati”. 11.b klases skolniece Jeļizaveta Haindrava darbojas arī projekta skolēnu parlamentā.

Katru gadu šai projektā notiek dažādas aktivitātes. Šī mācību gada sākumā tika izsludināts konkurss “Līderim būt!”. Konkursa dalībnieku uzdevums bija parādīt citiem, kādam mūsdienās ir jābūt līderim. Lakoniskā formā, izmantojot nozīmīgākos atslēgvārdus, bija jāizveido T- krekla dizains.

Konkurss guva lielu atsaucību. Iesūtītos darbus vērtēja gan Facebook lietotāji, gan žūrija. Abās nominācijās noteica tikai trīs veiksmīgākos darbus. Skatītāju simpātijas ieguva divu Tilžas vidusskolas dalībnieku darbi un LPĢ 11.b klases skolnieces Jeļizavetas Haindravas veidotais krekla dizains, savukārt žūrijas vērtējumā LPĢ 10.a klases skolnieks Edgars Vorza ir viens no trim laureātēm. Apsveicam ar uzvaru!

23.novembrī Lielvārdē notiks Biznesa spēļu nakts, kurā vienmēr veiksmīgi piedalās mūsu skolas līderības projekta dalībnieki. Programmas skolotāja Ieva Eriņa uzskata, ka katra šī aktivitāte veido jaunas prasmes un iemaņas, kas lieti noderēs dzīvē.

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja