"Esi Līderis!" aktivitātes 2016./2017. mācību gadā

Līderu aktivitātes aprīlī

La125.04.2017.
7.aprīlī komanda "Wallsteet" - Artis Laganovskis, Sandis Čerņavskis un Mihails Sidorins - piedalījās Biznesa spēles "Ceļš uz bagātību" finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Uz finālspēli tika uzaicinātas 9 stiprākās komandas (pavisam spēlē piedalījās 72 komandas) Sīvā konkurencē puiši izcīnīja 6.vietu, apsteidzot abas pārējās Latgales reģiona komandas.

Zēni nav īpaši apmierināti ar rezultātu, jo saprot, ka tas varēja būt labāks. Artis atzīst, ka mazliet pietrūka uzmanības aprēķinos un zināšanu grāmatvedībā un mārketingā. Sandis saka - sarežģīti šķita spēles noteikumi: sapratām, ka, tos klausoties, vajadzēja arī pierakstīt, bet Mihails ir priecīgs par to, ka sajutās līdzvērtīgs pārējiem Latvijas skolēniem un pat nebija īpaši pamanāms tas, kurš ir 10., kurš 12. klases pārstāvis.

21.aprīlī projekta "Esi līderis" dalībnieki devās uz Rīgas domi, lai piedalītos pasākumā "Līderu diena 2017" un prezentētu izstrādātos projektus Vides projektu konkursā. Konkursa finālā bija iespēja prezentēt tikai 12 Latvijas skolēnu izstrādātos projektus - starp tiem arī abi mūsējie. Neklātienē tika vērtēta projekta aktualitāte, tehniskais apraksts, finanšu aprēķini, logo, prezentācija. Savukārt klātienē žūrija vērtēja komandas vizuālo izskatu, stāju, valodas kultūru, arī spēju pamatot projekta lietderību un 'dzīvotspēju'.

10.a klases komanda "LGLE" izstrādāja un realizēja projektu "Āra dambretes laukums", bet otra 10.klases komanda "Jumis",  projektu "Svečturu izgatavošana". Šoreiz laureātu vidū neesam, bet ieguvām pieredzi ne tikai projektu noformēšanā, bet arī sapratām, kas ir laba un pārliecinoša prezentācija, oriģināla ideja, spēja ātri un lakoniski atbildēt uz jautājumiem.

Savukārt tie skolēni, kuri šogad nesaņēmās projekta izstrādei, saprata, ka vajag mēģināt, ka tikai darot var iemācīties, gūt pieredzi, pierast pie uzstāšanās lielas auditorijas priekšā.

Informāciju apkopoja skolotāja Ieva Eriņa

 

Wa 16.03.2017.
7.martā Ludzas pilsētas ģimnāzijas topošie uzņēmēji piedalījās biznesa spēlēs "Ceļā uz bagātību". Biznesa spēļu mērķis ir attīstīt biznesa domāšanu, uzņēmējspējas, īpašu uzmanību pievēršot zināšanu praktiskai pielietošanai reālās biznesa situācijās, faktoru analīzei, lēmumu pieņemšanai, prasmēm plānot un domāt tālredzīgi.

Spēlē piedalījās 8 mūsu skolas komandas, kuru uzdevums bija iejusties maiznīcas "Liepkalni" sadarbības partneru lomā un izplānot biznesa stratēģiju mēnesim, izdomāt, kā risināt radušās problēmas un kā iegūt vislielāko peļņu. Šoreiz vislabāk veicās komandai "Wallstreet" - Sandis, Artis un Mihails spēlē ieguva 22.5 punktus no 23 iespējamiem un 2. vietu. Labi veicās arī komandai "Uģīši" (20 punkti) un "Nezinīši" (19 punkti). Ieguvēji bija visi - sapratām, cik svarīgi būt ātram, precīzam un prast sevi prezentēt.

Ieva Eriņa, projekta "Esi līderis!" vadītāja

 

El 12 2016 05.12.2016.
Jaunie līderi oktobrī piedalījās konkursā "Galdiņ, klājies!". Uzdevums bija sagatavoties Kristapa Porziņģa sagaidīšanai - izveidot ēdienkarti, ielūgumu, noformēt galdu. Konkursā piedalījās 2 komandas-11.b un 10.ab klases skolēni. Abu komandu veikums tika novērtēts labi- pietrūka vien1 un 2 punktu līdz godalgotajai trešajai vietai.

25. novembrī 15 Ludzas pilsētas ģimnāzijas topošie līderi devās uz Cesvaini, lai piedalītos spēlē- konkursā "Uzsāc biznesu!". Skolas zālē pulcējās jaunieši no visas Latvijas. Katrs izlozējām savu numuru un vietu pie spēļu galda, iepazināmies ar komandas biedriem, un spēle varēja sākties!

4 stundu laikā izbaudījām, ko nozīmē uzsākt biznesu, riskēt ar īpašumiem, ieguldīt līdzekļus ražošanā, kā naudu krāt un tērēt, kā piedalīties izsolē un ko nozīmē veiksme vai tās trūkums biznesā. Tā bija vienreizēja iespēja iejusties pilsētas īpašnieka un miljonāra lomā! Mums patika. Un veicās. Uģis (10.b), Anastasija (11.b), Angelika (11.b) šajā spēlē bija veiksmīgākie mūsu līderi un ieguva novērtējumu "IZCILI!" un iespēju piedalīties biznesa spēles finālā Rīgā.

Biznesa spēles ir laba iespēja, kā pavadīt brīvo laiku, asināt prātu un attīstīt domāšanu. Šajā spēlē nav zaudētāju, jo ieguvēji ir visi, arī tie, kuriem ne tik ļoti paveicas!

Decembrī piedalījāmies video īsfilmu konkursā. Uzņēmīgākie šoreiz 11.klases jaunie līderi- 11b.klases 2 komandas radīja īsfilmas par tēmu "Naudas maks!" (saite uz video). Uzvarētāju noteica portāla draugiem.lv lietotāji, balsojot ar savu "man patīk". Paldies visiem atbalstītājiem un balsotājiem! Šoreiz gan uzvarētāju pjedestālu sasniegt neizdevās, tomēr tā bija iespēja būt scenārija autoriem, režisoriem, operatoriem, menedžeriem… Sapratām, cik svarīgi ir visu laikus saplānot un sākt darbu! Uzvaras, protams, ir saldas, bet esam sapratuši, ka interesants un mūs bagātinošs ir arī gatavošanās process.

Projekta "Esi Līderis!" aktivitātes fiksēja Ērika Kuzmina (10.b)

 

Projekts "Esi līderis!" Ludzas pilsētas ģimnāzijā

Esi liderisŠogad pirmo reizi mūsu skola piedalās projektā “Esi līderis”. Projektā 10.klases skolēni apgūst lietišķo etiķeti, mārketingu. 11., 12.klasē - grāmatvedību, uzņēmējdarbības pamatus, menedžmentu. Mācāmies arī to, kā darboties komandā, kā rīkoties dažādās situācijās, kā tikt galā ar konkurenci, kā gūt panākumus. Šis projekts lieliski ieliek pamatus uzņēmējdarbības jomā un māca domāt kā jaunajiem uzņēmējiem. Lai gan šis mums ir pirmais gads, tik un tā guvām labus panākumus.

Mācību gada gaitā norisinājās daudz dažādu konkursu. Rudenī - video konkurss “Līderi aug mūsu skolā”, par kuru skolnieces no 10.b – Daiga Sarkane, Anastasija Smoļņakova un Jūlija Garbuzova - ieguva pirmo vietu skatītāju balsojumā. Konkurence bija liela, bet komandas darbs un komunikāciju prasme palīdzēja uzvarēt.

Februārī piedalījāmies biznesa spēlēs ”Ceļš uz bagātību”, kur pierādījām, ka spējam stratēģiski domāt un rīkoties. Šoreiz laureātu skaitā neiekļuvām, bet divas mūsu komandas no 3.vietas atpalika vien par nieka 3 punktiem.

Pavisam nesen noslēdzās konkurss “Es savai videi”. No mūsu skolas uz projektu aizstāvēšanu tika uzaicinātas trīs komandas- Sanita Grahoļska un Angelika Krivenoka (10.b) (“Puķupodiņi no otrreiz izmantojamiem materiāliem”), Anastasija Smoļņakova, Vaira Breidaka, Jūlija Garbuzova, Kristiāna Kopeika (10.b) (“Mantu kastu izgatavošana”), Raivis Isakovičs, Agita Vasiļjeva, Valerija Kovaļenko, Laura Līvmane (10.c) (“Skolas krēslu atjaunošana”). Lai iekļūtu finālistu kārtā, projekts bija gan jāizstrādā ‘uz papīra’, gan jārealizē praktiski. Katrai komandai bija interesants produkts, kuru vajadzēja prezentēt 15. aprīlī Rīgā, Latvijas Universitātes Mazajā aulā. Prezentāciju novērtēja žūrija, bet auditorijā bija “Esi līderis!” dalībnieki no visas Latvijas. Šoreiz paveicās mūsu komandai “Uzņēmēji” – Raivim, Agitai, Valerijai un Laurai. Projekts “Skolas krēslu atjaunošana” šķita aktuāls un interesants prasīgajai žūrijai un ieguva 2. vietu konkursā.

Apbalvoja arī konkursa “Līderi aug mūsu skolā” uzvarētājus. Mājās braucām priecīgi par iegūto pieredzi un balvām.

Noderīgu un interesantu informāciju ieguvām arī ekskursijā pa Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru. Iepazinām gan moderno, izziņas procesu veicinošo vidi, gan mācību virzienus un iespējas. Īpaši piesaistīja atraktīvā ķīmijas pasniedzēja stāstījums.

Paldies sakām Ludzas novada pašvaldībai un skolas administrācijai par mūsu Lielo Iespēju piedalīties projektā! Projekts “Esi līderis!” ir LUMA īstenots maksas pakalpojums Latvijas skolu jauniešiem. Mūsu novada pašvaldība ir viena no tām, kura sedz vairāk kā pusi no skolēnu mēneša maksas, atbalsta mūsu līdzdalību konkursos un pasākumos finansiāli. Paldies par mūsu pieredzi un iespēju!

Daiga Sarkane. Linda Mičule 10.b klase