Miķeldienas tirgus
29.09.2023.

 

Lieldieniņa liela diena,
Tā atnāca tukšu roku;
Miķelītis mazs vīriņš,
Tas atnāca pilnu roku.
                            /Latv.t.dz./

 

 

 

 

 

Eiropas Sporta nedēļa skolā
29.09.2023.

Eiropas Sporta nedēļā visā Latvijā notiek daudzveidīgi sporta un atpūtas pasākumi. Arī mūsu skolas sporta skolotāji piedāvāja bērniem un jauniešiem dažādas fiziskās aktivitātes. 
26.septembrī  8. – 9. klašu skolēni piedalījās volejbolas sacensībās (1.vieta – 9.a klasei, 2.vieta – 9.b klasei, 3.vieta – 8.c klasei).
27.septembrī skolā notika tautas bumbas sacensības 4. – 5. klašu skolēniem. (1.vieta – 5.b klases komandai, 2.vieta – 4.b klasei, 3.vieta – 5.a klases komandai).

Paldies skolotājiem par organizatoriskām rūpēm un dalībniekiem par veselīgā dzīveseveida popularizēšanu!

 

2.vieta sacensībās Melnkalnē
26.09.2023.

Lepojamies ar mūsu skolas 6.b klases skolnieku Raivo Poikānu, Latvijas jauno satiksmes dalībnieku, kurš kopā ar valsts komandu Eiropas sacensībās Melnkalnē izcīnīja 2.vietu. Paldies skolotājai Inetai Misānei par ieguldīto darbu un enerģiju sagatavošanās posmā! Apsveicam!

Futbolistu sasniegumi
25.09.2023.

Ludzas novada skolu sporta sacensībās futbolā 2010.-2011.g.dz.zēnu komanda izcīnīja 2.vietu.

  

 

 

    

 10.-12.klašu skolēni ieguva 2.vietu.

 

 

2008.-2009.g.dz. zēni ir izcīnījuši 3.vietu (Bankovskis Artis (8.b), Haindrava Arsēnijs (9.a), Iļjins Dans (9.c), Kotovs Markuss (9.c), Lipskis Ralfs (8.a), Ločs Daniels (7.b), Matisāns Niks (8.a), Timoškins Adrians (8.a), Senkāns Ričards (8.c)).

Apsveicam mūsu sportistus un viņu pedagogus!

 

Sports un veselība skolotāja Iluta Kaupuža

Dzejas diena pirmklasniekiem
22.09.2023.

Septembris skolas dzīvē iezīmējas ne tikai ar skolas gaitām un rudens iestāšanos, bet arī ar dzejas dienu pasākumiem skolā. 18.septembrī 1.klašu skolēni kopā ar grāmatu draugu Ilgu Kaupužu devās ceļojumā pa dzejnieces, rakstnieces Ineses Zanderes dzejas rindām un grāmatām, kura 15. septembrī atzīmēja 65 gadu jubileju. Bija interesanti un jautri. Mācījāmies kopā darboties un meklēt neparasto, aizraujošo grāmatās, šķirstot krāsainās lapas, vērojot un stāstot par piedzīvoto grāmatu stundā. Arī dzejnieci iedvesmo prieks un humors. Viņa saka:”Smieties ir tikpat veselīgi kā domāt!” Lai pirmklasniekiem izdodas kļūt par īstiem grāmatu draugiem un veselīgiem domātājiem!

Inta Nogda, sākumskolas skolotāja

7.b klases skolēni apmeklē Daugavpils Inovāciju centru
19.09.2023.

14. septembrī 7.b klase apmeklēja Daugavpils Inovāciju Centru. Skolēniem bija iespēja iepazīties un darboties ar interaktīvām ekspozīcijām, kas ļāva ieraudzīt bioloģijas, fizikas, ķīmijas un citas dabaszinātnes tā, lai varētu izprast dabas procesus vienkāršākā veidā.
Skolēni piedalījās divās nodarbībās. Nodarbībā "Zemestrīce" kopā ar grupas biedriem varēja iejusties arhitekta, būvinženiera lomās, uzbūvējot savu sapņu māju. Pēc tam, stimulējot zemestrīces sākšanos, tika pārbaudīta šīs mājas izturība.
Nodarbībā "Robotika" skolēni pētīja robotu sensorus, veidoja programmas, pēc kurām darbojas roboti un tos darbināja.

                               7.b klases audzinātāja Velta Pentjuša un datorikas skolotāja Jekaterina Bogomola

 

 

 

 

Iekāp otra kurpēs
18.09.2023.

Mēs, 8.a klases skolēni, 15. septembrī iesaistījāmies Labklājības ministrijas kampaņā „Iekāp otra kurpēs!”. Kampaņas ietvaros pasākumi notika Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Valmierā un arī Ludzā. Kampaņas mērķis ir mazināt aizspriedumus par cilvēkiem ar garīga rakstura un funkcionāliem traucējumiem un bērniem bez vecāku gādības.
Šajā dienā mēs izkāpām no savas komforta zonas un katrā kājā apģērbām atšķirīgu kurpi, lai uz mirkli izjustu, kā ir būt savādākam.
Mēs katrs esam unikāls, katrs vēlamies būt saprasts, katrs vēlamies saņemt atbalstu un domājam, ka šāda kampaņa vairo pasaulē labo.

8.a klase un klases audzinātāja Līga Batņa

 

 

 

 

 

Rudens pārgājiens
12.09.2023.

Šī gada 8.septembrī Ludzas pilsētas vidusskolas 1.-3.klašu skolēni devās Rudens pārgājienā, izvēloties sev individuālu maršrutu.
1.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Intu Nogdu devās pirmajā klases pārgājienā uz iecienītu atpūtas vietu “Radziņš” pie Mazā Ludzas ezera. Skolēni kopā ar skolotājām aktīvi darbojās grupās –  minēja mīklas, kopā ar klasesbiedriem  pētīja skaitļu pasauli un  spēlēja dažādas spēles. 
1.b klases skolēni apmeklēja Ludzas bērnu bibliotēkas grāmatu pasauli un vēlāk jauki atpūtās pilsētas parkā.
2.a klase kopā ar klases audzinātāju Olgu Pentjušu apmeklēja Ludzas pilskalnu un interesanti atpūtās pie Ludzas Mazā ezera.
2.b klase kopā ar klases audzinātāju Aiju Šarapovu apmeklēja Amatnieku centru, kur skolēni darbojās māla darbnīcā, kuru vadīja keramiķis Ēriks Kudlis.
3.a klase kopā ar klases audzinātāju Inetu Misāni devās apkārt Mazajam Ludzas ezeram, lai paciemotos pie klasesbiedriem, kuri dzīvo šī ezera tuvumā.
3.b klases skolēni kopar ar klases audzinātāju Neliju Žuku devās apkārt Mazajam Ludzas ezeram, lai iepazītu dažādas dabas teritorijas.
Svaigā gaisā labi garšoja līdzpaņemtās pusdienas un brīvajā laikā bija jautri kopā spēlēties.

Pārgājieni izdevās!

Informāciju apkopoja sākumskolas MK vadītāja I.Misāne.

Pārgājiena diena
10.09.2023.