1.-3.klašu Ziemassvētku pasākums
21.12.2023.

 

 

 

 

 

 

 

Ziemassvētku popiela
20.12.2023.

 
1 (33)
1 (33)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziemassvētku smarža
20.12.2023.

Kas gan būtu Ziemassvētki bez piparkūkām? Gatavojoties Ziemassvētkiem, 2.b klases skolēni cepa piparkūkas. Visi aktīvi darbojās - gan mīklu rullēja, gan veidoja piparkūkas ar dažādām formiņām, gan lika uz pannas. Ar nepacietību visi gaidīja, kad piparkūkas būs izcepušās. Bērni dziedāja dziesmu “Piparkūkas danco.” Pēc labi padarītā darba visiem bija laba ēstgriba. Piparkūku cepšanas procesā jaukākais ir tas, ka uzreiz kā tiek izceptas piparkūkas, tās tiek apēstas. Pašu ceptās piparkūkas bija ļoti garšīgas, it īpaši siltās, tikko no krāsniņas izņemtās.
Visi bija priecīgi par kopīgo darbošanos un kopābūšanu. Bērni apņēmās arī mājās kopā ar vecākiem cept piparkūkas. Lai ikvienās mājās Ziemassvētkos virmo piparkūku smarža!

2.b klases audzinātāja Aija Šarapova

Mazo mirkļu lielā nozīme
19.12.2023.

18. decembrī 2.a klases skolēni  mācību stundā Dizains un tehnoloģijas cepa piparkūkas. Visi bija sagādājuši formiņas un rullīšus. Skolēni darbojās grupā, veidoja un cepa piparkūkas. Guva pozitīvās emocijas par kopīgi padarītu darbu. Pozitīvas sadarbības rezultātā sanāca skaistas, garšīgas un smaržīgas piparkūkas. Tā ir burvīga klases tradīcija- cept piparkūkas. Ar piparkūkām cienājam vecākus klases radošajā vakarā "Ziemassvētku prieks" kurā notika klases eglītes rotāšana, tējas dzeršana ar piparkūkām un radošā darbnīca, kurā vecāki kopā ar bērniem veidoja sniegpārsliņas.

Klases audzinātāja Olga Pentjuša

Florbolistu sasniegumi
19.12.2023.

Florbols
Florbols

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.a apmeklē Daugavpils inovāciju centru
13.12.2023.

12. decembrī 2.a klases skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Daugavpils Inovāciju centru, kur ieguva jaunas zināšanas un prasmes izglītojošās programmās “Anatomijas nodarbībā” un “Gaisa raķetes nodarbībā ”. 
Skolēniem “Gaisa raķetes nodarbībā” bija iespēja izgatavot savu gaisa raķeti un sacensties lidojumā. Savukārt “Anatomijas nodarbībā” skolēni uzzināja daudz interesanta par savu organismu. “Anatomijas nodarbībā” skolēni shematiski uzzīmēja cilvēku uz lielās papīra lapas un pildīja uzdevumu pareizi novietojot iekšējos orgānus. Inovāciju centrs ir jauna mācīšanās vide, kur 2.a klases skolēni daudz eksperimentēja, pētīja un radīja inovatīvus risinājumus, kas rosināja bērnos vēl lielāku interesi par zinātni. Pēc nodarbībām skolēniem bija iespēja doties ekskursijā un aplūkot pārējās Inovācijas centra telpas.

2.a klases audzinātāja Olga Pentjuša

Veidojam puzurus
13.12.2023.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks skolā ir piepildīts ar darbīgu rosīšanos, jo līdztekus mācībām rit gatavošanās Ziemassvētku eglītei, tiek rotātas klases telpas un gaisā virmo svētku noskaņa.
1.a klases skolēni pēc vecāku rosinājuma veidoja puzurus klases rotāšanai. Uzzinajām, ka katrā puzurī apslēpta gudrību krātuve, kuras noslēpumos ielūkojāmies. Mazajā puzurī apslēpti 4 gadalaiki, 12 mēneši. Un kosmoss, kurā esam mēs paši, mūsu ģimenes un senči. Puzurī draudzīgi sadarbojas matemātika, dabaszinības, dizains, vēsture, latviešu valoda un tā varētu turpināt. Ar puzuru darināšanas māku 1.a klasi iepazīstināja skolēna māmiņa Sandra, kura parūpējās arī par nepieciešamajiem materiāliem. Paldies vecākiem, kuri palīdzēja bērniem darināšanas procesā un atbalstīja ar labām domām! Bērniem ļoti patika un kopā mums izdevās!

1.a klases audzinātāja Inta Nogda

 

 

 

 

Komandas spēks
11.12.2023.

7.decembrī skolu sporta sacensībās florbolā mūsu skolas zēnu komanda ieguva I vietu. Malači!

Sporta skolotāja Iluta Kaupuža

 

 

 

 

 

 

8.b klases skolēni iepazīst jūgendstilu
08.12.2023.

30. novembrī Ludzas pilsētas vidusskolas 8.b klases skolēni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. Tas ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Muzeja telpas atrodas vienā no skaistākajām pilsētas ēkām – 1883. gadā jūgendstilā celtajā ēkā, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis.
Muzeja pedagoģiskās programmas ietvaros skolēni guva priekšstatu par jūgendstilu, un kā tas 20. gadsimta sākumā izpaudās tērpos un aksesuāros. Radošās darbnīcas laikā skolēni katrs sev izgatavoja grāmatzīmi ar sava vārda sākumburtu, izmantojot jūgendstila mākslas elementus. Skolēniem bija iespēja apskatīt tā laika ekspozīcijas un pielaikot ļoti krāšņās jūgendstila laika cepures.
Paldies “Latvijas skolas soma” projektam par iespēju uzzināt kaut ko jaunu!

8.b klases audzinātāja Ilona Dukšte

 

 

 

Skolēni skatās kino
07.12.2023.

Novembra beigās 7.a klase programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latgales vēstniecību “Gors”. “Gorā” skolēni noskatījās režisora Ilmāra Rāga filmu "Ēriks Akmenssirds". Filma skolēniem lika aizdomāties par ģimenes vērtībām, par draudzību un drosmi. Par to, ka vienam ir grūti un, ka dzīvē ļoti svarīgs ir draugu un ģimenes atbalsts. 
7.a klases audzēkņiem bija iespēja apmeklēt arī Valsts robežsardzes koledžu. Skolēni apskatīja Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas ekspozīciju, mācību telpas, guva priekšstatu par robežsarga profesiju.

7.a klases audzinātāja Žanna Dukaļska

 

Laižam čyguonūs!
06.12.2023.

05.12.2023. Ludzas pilsētas vidusskolas 3.a klases skolēni, pateicoties programmai “Latvijas Skolas soma”, apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē. Muzejprogramma “Laižam čyguonūs!” ļauj iepazīties ar maskošanās tradīciju Latgalē, uzzināt par raksturīgākajiem maskošanās rituāliem un izdarībām, masku veidiem un to mitoloģisko nozīmi.
Mācoties skolā latgaliešu rakstu valodu, skolēni izvēlējās muzejnodarbības valodu – latgaliešu valodu. Atraktīvās un maskošanās tradīciju zinošās muzeja darbinieces vadīti skolēni uzzināja par ķekatniekiem jeb čyguonim Latgolā un pielaikoja kazas, vilka, āža, dzērves, lāča, zirga senās maskas, uzzināja, kā tās tika veidotas, pilnveidoja savu runātprasmi latgaliski, izspēlēja jautras spēles jeb kaitas.
Liels paldies programmai “ Latvijas Skolas soma” un Latgales Kultūrvēstures muzejam par šo breineigū nūdarbeibu!

Klases audzinātāja Ineta Misāne

Iespēju diena skolā
05.12.2023.

Iespeju_diena - 2
Iespeju_diena - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adventa vainagu svētīšana
05.12.2023.


Kaut varētu Adventes laikā
Tik daudz gaismas dvēselē sēt,
Viens pret otru, lai mīļumā spētu,
Mēs šai pasaulē uzziedēt.

 

 

 

 

 

 

10.klases mācību projekts
04.12.2023.

Laba darba organizācija ir viens no veidiem, kā efektīvi un ātri paveikt uzticētos darba pienākumus. Kā mūsdienās mēs varam plānot un organizēt savu darbu? Protams, talkā nāk digitālas platformas!
Datorikas stundās 10. klases skolēni pārbaudīja, kādas digitālās platformas viņi var izmantot savu projektu plānošanai un vadīšanai. Lai pārbaudītu, kā tas darbojas praksē, skolēni izvirzīja mērķi izplānot un organizēt pasākumu 4. klases skolēniem. Skolēni sadalīja pienākumus. Katrs strādāja pie sev uzticētā darba, un kopīgiem spēkiem viņi noorganizēja jauku pasākumu “Latvijai 105”. Mīklas, jautājumi par Latviju, interaktīvās spēles un jautras dejas sagaidīja 4.a un 4.b skolēnus. Skolēni apguva prasmes efektīva laika plānošanā, pasākumu vadīšanā un darba metodi “Kanban”. Īstenojot klases mācību projektu skolēni mācījās sadalīt atbildību un uzticēt viens otram svarīgus darba uzdevumus. 

Datorikas skolotāja Jekaterina Bogomola

 

 

 

Mācību ekskursija projekta ietvaros
04.12.2023.

2023.gada 29. novembrī 3.b klases skolēni projekta Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai ietvaros apmeklēja Daugavpils Inovāciju centru un Daugavpils zoodārzu. Ķīmijas nodarbībā skolēni veica dažādus eksperimentus, atklājot aizraujošu un interesantu ķīmiju. Zoodārzā iepazinās ar eksotiskiem dzīvniekiem, to dzīves paradumiem, kopšanu un barošanu.

3.b klases audzinātāja Nelija Žuka

 

 

 

 

 

 

 

Redzēt un sadzirdēt”
04.12.2023.

WhatsApp Image 2023-12-01 at 21.27.18
WhatsApp Image 2023-12-01 at 21.27.18
LPV 9.c klases skolēni novembra izskaņā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Puika, kurš redzēja tumsā".
Simboliski ir tas, ka izrāde skatāma gada tumšākajā laikā, un dienasgaismas ieraudzīšana ir idioma par gaismu un tumsu, redzi un redzēšanu.
Vēstījums ir par to, ko nozīmē dzīvot bez redzes pasaulē, vēl vairāk tā ir galvenā varoņa Jēkaba un viņa vecāku savstarpējo attiecību atklāsme. Jēkabs ir spiests saskarties ar "citādību" visdažādākajās izpausmēs. Tas ir stāstījums par atbildību un pienākumu, kā arī par puikas pieaugšanu un turpmākās dzīves jēgu.
Lai spējam ne tikai redzēt, bet arī saredzēt!
Paldies programmai "Latvijas skolas soma" par iespēju paplašināt redzesloku, gūt pozitīvas emocijas, izjust mākslas pasauli, baudīt to un iekļauties tajā! Paldies!

Līga Arcihoviča, 9.c klases audzinātāja

Mana dažādā – vienīgā Latvija
01.12.2023.

INAS_PASAAKUMS
INAS_PASAAKUMS
Ludzas pilsētas vidusskola ir iesaistījusies Valsts izglītības satura centra (VISC) rīkotajā skolēnu pilsoniskās līdzdalības projektā "Mana dažādā - vienīgā Latvija". Projekts veltīts Latvijas republikas 105. dzimšanas dienai un valsts svētku svinēšanai un ir paredzēts, ka tas ilgs līdz 2024.gada maijam.

Direktora vietniece audzināšanas jomā Rita Bogomola

4.b klases foto izstāde "Latvijas ceļos sastaptie mirkļi" un 1.- 2. klašu skolēnu vizuālās mākslas stundās tapušie zīmējumi "Es zīmēju Latviju četros gadalaikos."

 

Izlaušanās istaba “Pīci panti”
30.11.2023.

24.novembrī 5.b klase Skolas Somas ietvaros apmeklēja Upītes izlaušanās istabu-spēli latgaliski. Izlaušanās istabai dots nosaukums “Pīci panti”, tā ir veltīta novadpētniekam, dzejniekam, folkloristam Ontonam Slišānam. Lai izkļūtu no izlaušanās istabas “Pieci panti”, bērniem bija jāpaveic pieci uzdevumi. Katram uzdevumam ir piemeklēts kāds atbilstošs Ontona Slišāna dzejolis, kas vedināja spēlētāju domas pareizajā virzienā. Ar uzdevumu skolēni tika galā, par ko bija gandarījums.
Skolēni piedalījās arī radošajā darbnīcā auda celaini.
Mūsu klase pierādīja, ka prot lasīt, ieklausīties un spriest, kā arī būt saliedēta komanda.
Paldies Andrim un Ligitai Slišāniem par jauko uzņemšanu!

5.b klases audzinātāja Rita Bogomola

Skolēni noskatās filmu “Māsas”
30.11.2023.

Novembra nogalē 8.a klases skolēni programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latgales vēstniecību “Gors”. Gida vadībā skolēni piedalījās ekskursijā pa koncertzāli, uzzinot tās tapšanas vēsturi, kā arī tika piedāvāta iespēja ieskatīties aizkulisēs. Ar aizrautību skolēni pildīja uzdevumus, piemēram, atrodot iztrūkstošo numuriņu garderobē, atšifrējot mākslinieku parakstus, kā arī piedalījās citās aktivitātēs.
“Gorā” skolēni piedalījās arī kinostundā un noskatījās režisores Lindas Oltes filmu „Māsas”. Tā ir sociālā ģimenes drāma par divām māsām, kuras uzaugušas bērnunamā. Filma lika katram aizdomāties arī par savu dzīvi.
Skolēni atzina, ka mums ir jāprot novērtēt, to, kas ir, ka vecāki ir mūsu atbalsta plecs un katram jāprot atrast savs ceļš, neskatoties uz apstākļiem un grūtībām.

8.a klases audzinātāja Līga Batņa

Zinātne ir interesanta!
29.11.2023.

Daugavpils Inovāciju centrs vienkāršā, saprotamā un aizraujošā veidā piedāvā skolēniem atklāt zinātni.  28.11.2023 sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru 2.a klases skolēniem bija iespēja piedalīties ”Zinātnieku laboratorijas” tematiskajās STEM jomas nodarbībās “Magnēti” un “Misija Laiva”. Nodarbībā “Magnēti” skolēniem bija iespēja iejusties supervaroņa, kura rokām piemīt spēcīgs pievilkšanas spēks, tēlā. Savukārt nodarbībā “Misija Laiva” skolēni piedalījās glābšanas misijā, kuras uzdevums bija izglābt 70 zinātniekus, uzbūvējot laivu no esošiem izejmateriāliem. Zinātne ir aizraujoša! 2.a klases skolēni saka PALDIES Daugavpils Inovāciju centram par tādu iespēju!

Klases audzinātāja Olga Pentjuša

Skolēni apmeklē AHHAA centru Igaunijā
29.11.2023.

22. novembrī 6.a un 6.b klases skolēni ar projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" atbalstu apmeklēja AHHAA zinātnes centru Tartu pilsētā Igaunijā. Aizraujošā un neierastā veidā skolēni izzināja dabas un fizikālos procesus Zinātnes centra tehnoloģiju zālē, apskatīja Tartu universitātes medicīnas kolekciju un izstādi “Ahā, dinozauri”, kā arī piedalījās divās darbnīcās “Kofeīna kristāli”un “Operācija “Acs”.

Klases audzinātāja Ineta Jezupova

 

 

 

3.b klases skolēni mācību ekskursijā Daugavpilī
24.11.2023.

23. novembrī 3.a klases skolēni  ar projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" atbalstu apmeklēja Daugavpils inovāciju centra Ķīmijas nodarbību un devās izzinošā ekskursijā uz Latgales zoodārzu, kur gida pavadībā iepazina neparasto dzīvnieku pasauli.

Klases audzinātāja Ineta Misāne

 

 

 

 

12.klases skolnieces īsteno projektu
24.11.2023.

Mēs, LPV 12. klases audzēknes (Laura Mortuzāne, Odrija Mironova un Rasma Vonda), esam uzsākušas īstenot savu projektu “Ludzas novada vidusskolēnu informētība par Eiropas Parlamentu un vēlēšanām”. Projektu īstenojam Sociālās zinātnes II kursa ietvaros sadarbībā ar EPVS. Šodien apmeklējām Ludzas pilsētas 2.vidusskolu, stāstījām par Eiropas Parlamenta lomu un tā darbību. Pasākuma “Jaunietis un Eiropas Parlaments” laikā izspēlējām interaktīvo spēli un “kluso telefonu”, kur jaunieši guva atziņas par Eiropas Parlamenta vērtībām.

12.klases skolnieces

 

Nodarbība ar virtuālajām brillēm
23.11.2023.

21. novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 3.b, 4.a, 4.b, 6.a, 10., 12. klases skolēni iepazina vizuālo mākslu un mūziku, uzliekot virtuālās realitātes brilles un ieraugot pasauli citām acīm. Nodarbību tēma “Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu” un “Mūzika un skaņa”. Tā bija interesanta pieredze.

Direktora vietniece audzināšanas jomā Rita Bogomola

 

 

 

Daugavpils inovāciju centrs un Rotko muzejs
22.11.2023.

16. novembrī 8.a klase apmeklēja Daugavpils Inovāciju centru ar mērķi saistīt mācību saturu STEM mācību priekšmetos ar reālo dzīvi un digitālo vidi. Apmeklējot interaktīvās ekspozīcijas, skolēniem bija iespēja eksperimentēt, pētīt, izprast pasaules procesus un gūt motivāciju eksakto mācību priekšmetu apguvei. Skolēni grupās radīja arī savu kosmisko zondi un pārbaudīja tās lidojuma izturību.
Skolēni apmeklēja arī Rotko muzeju, iepazīstot mākslinieka un  abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko dzīvesgājumu un oriģināldarbus.
Par godu Latvijas 105. gadadienai arī paši skolēni mākslinieka Ivo Folkmaņa vadībā izveidoja savu svētku uzlīmi.

 8.a klases audzinātāja Līga Batņa

6.b klases skolēni apmeklē Lūznavas muižu
22.11.2023.

16.11.2023. Ludzas pilsētas vidusskolas 6.b klases skolēni, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, devās izzinošā ekskursijā uz Lūznavas muižu. Gida pavadībā skolēni iepazina unikālo romantiskā jūgendstila arhitektūras pērlim, tās vēsturi, Kerbedzu dzimtas ieguldījumu muižas attīstībā. Skolēniem bija jāveic uzdevums- atrast piedāvātos muižas iekštelpu dizaina elementus. Muižas pagrabstāvā ar multimediālās  ekspozīcijas palīdzību varēja iepazīties ar  Staņislava Kerbedza sasniegumiem, parbaudīt savas zināšanas tiltu konstrukciju veidošanā. Īsā ekskursijā tika apskatīta neliela daļa no muižas ainavu parka-instalācija “Ābele” un Madonnas statuja. Skolēnus izbrīnīja tas, ka muižai ir 64 stūri, ka parka platība ir 23,7 ha un viņiem ļoti patika darbošanās multimediā ekspozīcijā! Paldies programmai “Skolas somai”  par iespēju izzināt Latvijas arhitektūras dārgumus!

6.b klases audzinātāja Ineta Jezupova

 

 

 

Skolēnu komanda “Kaimiņi” piedalās konkursā
22.11.2023.


Ikgadējā tehnoloģijas un erudīcijas konkursā “Ventspils IT izaicinājums 2023” A grupā Ludzas pilsētas vidusskolu pārstāvēja komanda “Kaimiņi”. Šogad konkursam tika dota tēma – “Ventspils IT izaicinājums Domā zaļi!”. Mūsu skolēni Jānis Bogomols (1.a), Alekss Paņkovs (1.b) un Nikola Miļča (2.a) pieņēma izaicinājumu un izveidoja video reklāmu, lai popularizētu depozīta sistēmas izmantošanu. Diemžēl, Latgales skolu iesniegtie darbi netika augsti novērtēti un arī mūsu skolēni finālā neiekļuva. Dalība konkursā bija izaicinājumiem un personiskām uzvarām bagāta! Bērni video sagatavošanas laikā apguva gan aktiermākslu, gan uzzināja daudz jauna par vides sakārtošanu un vides aizsardzību. Stiprināsim videi draudzīgus paradumus arī ikdienā, padarot mūsu valsti sakoptāku un tīrāku! Uzturēsim savu apkārtni un visu Latviju tīru!  

Datorikas skolotāja Jekaterina Bogomola 

Dziedam un dejojam Latvijai par godu
17.11.2023.

 

Tuvojas valsts svētki
17.11.2023.

Tas spēks, ko neredz pilienā - 5
Tas spēks, ko neredz pilienā - 5

 

 

 

 

 

 

 

 

9.a klases skolēni mācību ekskursijā
17.11.2023.

9_a ES mājā
9_a ES mājā
 7.11.2023. Ludzas pilsētas vidusskolas 9.a klases skolēni, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, devās izzinošā ekskursijā uz Rīgu. ES Mājā skolēni iepazinās ar vizuālās mākslas konkursa / izstādes darbiem par tēmu “Nākotnes Celtne. Vide – Cilvēks - Māja”, bet sarunu istabā, izspēlējot interaktīvu spēli, uzzināja par ES izveidošanos, dalībvalstīm un politikas nostādnēm un pamatjautājumiem. 
“Cosmos” Ilūziju muzejā bija iespēja pārliecināties par to, ka ne viss ir tā, kā izskatās, bet reizēm mēdz būt, ka izskatās ne tā, kā ir. Īpaši sajūsmināja spoguļu labirints.
Latvijas Nacionālajā teātrī 9.a klase noskatījās izrādi “Arī vaļiem ir bail”.  Lai gan afiša liecina, ka izrāde ir komēdija, tomēr skolēni pēc izrādes secināja, ka tā bija gana nopietna un lika padomāt par cilvēku savstarpējām attiecībām, par attiecībām ģimenē, par patiesumu. Daži no skolēniem atzina, ka saturs domāts nedaudz vecākiem cilvēkiem, tomēr kopumā izrāde patika. Novērtējām arī Nacionālā teātra arhitektūru un grezno interjeru.

9.a klases audz. I.Eriņa

Ierindas skate
17.11.2023.

 9. - 12. klašu ierindas skate. 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.a klases skolēnu sveiciens valsts dzimšanas dienā
17.11.2023.

WhatsApp Image 2023-11-17 at 13.59.13
WhatsApp Image 2023-11-17 at 13.59.13
2. a klases skolēnu sveiciens Latvijas valsts svētkos! “Mēs katrs esam Latvija un Latvija ir mūsos”❤️
Tu esi Latvija
Šo pašu svētāko
Tu neaizmirsti:
vai celies debesīs,
vai jūras dzīlēs nirsti,
vai draugu pulkā
dali savu prieku,
vai viens pats satiecies
ar pretinieku -
Tu esi Latvija. / Ojārs Vācietis/

Klases audzinātāja Olga Pentjuša
 

Militārā dienesta iespējas
17.11.2023.

WhatsApp Image 2023-11-16 at 11.12.06
WhatsApp Image 2023-11-16 at 11.12.06
Katra Latvijas pilsoņa pienākums ir aizstāvēt Valsts neatkarību, brīvību un demokrātisko valsts iekārtu. 10. - 12. klašu skolēniem tika dota iespēja izvērtēt militārās karjeras iespējas. Studijas Nacionālajā akadēmijā, Valsts aizsardzības dienests, rezervistu militārā apmācība, studējošo speciālā militārā apmācība, profesionālais dienests, zemessardze - iespēju daudz un dažādas! 

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

 

 

Militārās stafetes
15.01.2023.

Latvijas Repulbikas proklamēšanas 105.gadadienai veltītajā militārajā stafetē piedalījās 6.-8.klašu skolēni. 

Direktora vietniece audzināšanas jomā Rita Bogomola

 

 

 

 

 

 

 

 

Skolēni noskatās filmu "Mana brīvība"
14.11.2023.

Gors 2023
Gors 2023
Latvijas valsts svētku noskaņās 11. klases audzēkņi Latgales vēstniecībā GORS noskatījās režisores Ilzes Kungas-Melgailes vēsturisko drāmu “Mana brīvība” par izcilu Latvijas Atmodas darbinieci Itu Kozakeviču (filmā saukta Alīcija). Pamatā filma balstās uz patiesiem faktiem un notikumiem, kurus interpretēja drāmas autori.
Kinoseansa laikā audzēkņi ne tikai pilnveidoja izpratni par pagājušā gadsimta 80. gadu Latvijas vēsturi, bet arī pievērsa īpašu uzmanību epizodēm, kad galvenā varone uzstājās, - kas tieši bija viņas kā oratores paņēmieni. Tādējādi tika pilnveidotas zināšanas un prasmes, kas iekļautas vidusskolas kursā “Publiskā uzstāšanās”.
Paldies programmai “Latvijas Skolas Soma” par iespēju apmeklēt un vērot šo filmu!

11. klases audzinātāja Anastasija Jermaļonoka

 

Projekta atklāšanas pasākums
10.11.2023.

3.a klases skolēni kopā ar skolotājām Solvitu Narnicku un Inetu Misāni projekta "Sporto visa klase" atklāšanas pasākumā Rīgā.

 

 

 

 

 

 

EPVS pasākums
07.11.2023.

bilde epvs
bilde epvs
Rudens brīvdienās, 23.oktobrī, Rīgā notika EPVS mācību gada atklāšanas pasākums, kurā piedalījās arī LPV audzēknes Laura Mortuzāne, Odrija Mironova un Rasma Vonda. Klausoties EPVS ekspertu un EP deputātu uzrunas un piedaloties diskusijās, jaunietes guva pārliecību par nepieciešamību iesaistīties pilsoniskās sabiedrības veidošānā, par atbildību, izdarot izvēli gan vietējā mēroga, gan Eiropas līmeņa vēlēšanās. Meitenēm radās pārliecība, ka Eiropa nav nemaz tik tāla un nesasniedzama, bet nākotne ir pašu rokās - tā ir atkarīga no mūsu rīcības un lēmumiem jau šodien. 
Gūtās idejas, citu jauniešu pieredze noderēs, īstenojot projektu un mēģinot pārliecināt savas skolas un Ludzas novada jauniešus būt atbildīgiem un aktīviem jau šogad, 8.jūnijā piedaloties EP vēlēšanās.

Skolotāja Ieva Eriņa

Labs sniegums basketbola sacensībās
02.11.2023.

WhatsApp Image 2023-11-02 at 14.15.27 (1)
WhatsApp Image 2023-11-02 at 14.15.27 (1)
Starpnovadu basketbola sacensībās vidusskolu grupā (jauktās komandas) LPV 1. vieta un 2. vieta. Apsveicam sportistus un pedagogus!
1. komanda: Alise Alitkina (12.kl.), Laura Mortuzāne (12.kl.), Jana Bule (12.kl.), Ņikita Prikuļs (12.kl.), Kristiāna Ziediņa (11.kl.), Einārs Kozačkovs (10.kl.), Kristaps Mulers (10.kl.).
2. komanda: Marta Batņa (10.kl.), Inga Boroduļina (10.kl.), Arsēnijs Daliba (10.kl.), Vadims Seļužickis (10.kl.), Armīns Garbars (11.kl.).

Sports un veslība skolotāja Iluta Kaupuža

 

 

2. novembris - āra izglītības diena
02.11.2023.

Āra izglītības diena ir globāla kustība, kuras mērķis ir veicināt uzturēšanos un mācīšanos dabā, svaigā gaisā un panākt, ka šī aktivitāte kļūtu par katra bērna ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Katru gadu divās akcijas dienās skolotāji ved bērnus ārā spēlēties un mācīties. Arī mūsu skola aktīvi piedalījās šīs dienas aktivitātēs.
Kas vērtīgs tika šodien paveikts?

 

 

  • 1.a klases skolēniem no rudens veltēm tapa iemīļoti pasaku varoņi un fantāziju tēli: ģimene ar pieradinātu pūķi, ezītis Pukšķītis, draudzīgais zaķis, Gudrā pūce, kas izglāba mežu, gigantisks rudens lapu kosmosa kuģis, drosmīgais Bobo, citplanētietis kosmosa kuģī, čiekurzaķis ar kāpostu, rudenīgais koks, roboti.
  • 2. b klases skolēni piedalījās "Rudens lapu kvestā", kas notika pilsētas parkā, sadarbībā ar Bērnu bibliotēkas bibliotekāri Ilgu Kaupužu. Bērni pētīja dažādu koku lapas, meklēja, kuram kokam kādas lapas pieder, uzzināja, cik daudz dažādu koku aug parkā.
  • 3.a klases skolēni kopā ar skolotāju pētīja koku lapas, meklēja ozolzīles un kastaņus.
  • 3.b klases klases skolēni āra nodarbībā vizuālajā mākslā zīmēja radošo darbu ar dabas materiāliem - augiem, ogām, koku lapām.
  • 4.a un 4.b klase āra nodarbībā pilnveidoja latviešu valodas prasmi.
  • 6.b klases skolēni vēroja laikapstākļus, noteica vēja virzienu, mākoņu veidus, debesspuses.
  • 8.a klasei notika āra nodarbība fizikā, kuras laikā skolēni salīdzināja vienmērīgu un nevienmērīgu kustību, izmantojot kustības raksturlielumus.
  • 8.c klase āra nodarbībā pārrunāja jaunas lietas radīšanas koncepciju.
  • 10.klases skolēni atpazina, fiksēja un grupēja zīmes un simbolus pilsētvidē. Savu veikumu prezentēja padlet sienā. 

Paldies brīnišķīgajiem un radošajiem skolas pedagogiem, kopā veidojot lielisku, jēgpilnu āra izglītības dienu! 

Kursi angļu valodas skolotājiem
02.11.2023.

Latvijas Angļu valodas skolotāju asociācija (LATE) rudens skolēnu brīvlaikā Latgalē īstenoja projektu “British Culture and Teaching Roadshow” (“Britu kultūras un mācīšanas ceļvedis”). Vienas dienas profesionālās pilnveides programmas pasākumi notika Daugavpils Valsts ģimnāzijā, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā, Balvu Valsts ģimnāzijā un 26. oktobrī Ludzas pilsētas vidusskolā. Pasākumu organizēja LATE sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un novada Izglītības pārvaldi.
Profesionālās pilnveides pasākumu vadīja Roberts Bakmāsters (Robert Buckmaster), Endrjū Doksijs (Andrew Doxsey) un Kreigs Rouzs (Craig Rose). Novada angļu valodas pedagogi guva idejas, kā attīstīt izglītojamā kritisko domāšanu un medijpratību, kā radīt iekļaujošās izglītības vidi, uzzināja, kā Lielbritānijas skolās tiek izmantota diferencētā mācīšanās, iepazinās ar britu kultūru un to, kā šīs zināšanas radoši izmantot savās stundās, lai attīstītu skolēnu izpratni par britu kultūru, savu kultūru un kultūras daudzveidības vērtību u.c.
Kursu dalībniekiem ir piedāvāta iespēja līdz pat 2024. gada martam piedalīties tērzēšanas kopienā, lai turpinātu saņemt atbalstu savam ikdienas darbam.
Paldies par atbalstu pasākuma organizēšanā novada Izglītības pārvaldei, Ludzas pilsētas vidusskolas un Ludzas 2.vidusskolas administrācijai!

Ludzas novada Svešvalodu jomas koordinatore Līga Batņa
un Ludzas pilsētas vidusskolas angļu valodas skolotāja Ineta Gavarāne

Naudas diena
01.11.2023.

Kā gudri rīkoties ar naudu? Vai tas, ko gribas, vienmēr ir tas, ko vajag? Ja visu naudu iztērēsim saldumos, nevarēsim nopirkt kaut ko patiešām svarīgu. Taču arī dzīve bez saldumiem būtu garlaicīga, tāpēc ir jāmācās tērēt gudri. Kā to darīt? Kāpēc ir svarīgi izvirzīt mērķus? Kāpēc ir vērts krāt naudu un kā to iemācīties darīt, ja šķiet, ka neizdodas? Par to runājām trīs aizraujošās mācību stundās!

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

 

Volejbola sacensības
01.11.2023.

31.oktobrī notika LPV sacensības volejbolā! Tajās piedalījās 10., 11., 12. klašu meiteņu un zēnu komandas. Liels paldies par spraigu cīņu laukumā!

Sports un veselība skolotāja Solvita Narnicka

 

 

 

 

 

Naudas diena
31.10.2023.

Šodien sākumskolas skolēni piedalījās Swedbank organizētajā "Naudas dienā". Skolēni noskatījās videolekcijas, noskaidroja, kas ir nauda un kāpēc tā ir vajadzīga, zīmēja savu nākotnes naudu. Iegūtās zināšanas noderēs gan ikdienā, gan sociālajās zinībās, pildot uzdevumus. 

Klases audzinātāja Olga Pentjuša

 

 

Rēzeknes valstpilsētas lego robotikas čempionāts
31.10.2023.

27. oktobrī Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni Raiens Vasiļjevs, Artis Jerumāns, Elizabete Ugare, Daniels Bufals, Amanda Kaziniece un Sindija Evertovska piedalījās  Rēzeknes valstspilsētas lego robotikas čempionātā.
Lego Sumo (jaunākā grupa) sacensībās Raiens Vasiļjevs izcīnīja pirmo vietu, Artis Jerumāns – otro vietu.
Līnijsekošanas sacensībās 4. b klases skolnieces Amanda Kaziniece un Sindija Evertovska piedalījās pirmo reizi. Amanda  ieguva otro vietu, Sindija - trešo vietu.
Paldies skolēniem par piedalīšanos un labiem sasniegumiem! Paldies vecākiem par līdzjušanu! Paldies skolas vadībai un Ludzas novada pašvaldībai par materiālo un tehnisko atbalstu!

Datorikas skolotājs Valdis Domarks

 

 

 

 

Dieguburtu dzejolīši
23.10.2023.

Piektdien, 20. oktobrī, skolā notika pasākums “Dieguburtu dzejolīši”. Gatavojoties pasākumam, skolēni iepazina Ineses Zanderes dzejoļus. Bērniem bija jāiejūtas mākslinieku lomā un jāilustrē viens no izlozētajiem dzejoļiem. Tā tapa Ludzas pilsētas vidusskolas I. Zanderes dzejoļu krājums “I. Zanderei 65”.
Lai veicinātu lasītprasmi, skolēni skaļi lasīja savus ilustrētos dzejoļus, bet uz gala pasākumu tika izvirzīti 5 labākie lasītāji no katras klases. “Dieguburtu dzejolīšu” pasākumā skolēni klausījās un ar aplausiem novērtēja skolasbiedru sniegumu. Bērni iejutās dzejnieku lomā, veidoja atskaņas un kopā sacerēja dzejoli “Par lāci”. Paldies skolotājiem un bērniem par aktīvu iesaistīšanos. Īpašs paldies visdrosmīgākajiem un visskanīgākajiem 20 lasītājiem.

Skolēnu veidotā Dieguburtu dzejolīšu grāmata 

Sākumskolas skolotājas Elita Romanovska un Santa Žulina

 

 

 

 

Mācību ekskursija
23.10.2023.

Neilgi pirms skolēnu brīvdienām, 18. oktobrī, 7.a klases skolēni projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī” ietvaros  apmeklēja Daugavpils Inovāciju Centru, kur iepazina jaunu mācīšanās vidi.
Inovāciju centra aktivitātes veicina integrētu pasaules un sevis izzināšanu un rosina interesi par eksaktajām zinātnēm. Skolēniem bija iespēja apskatīt, kā darbojas magnēti ar vienādiem poliem un pretpoliem, vadīt robotus, pārliecināties, ka  var saražot enerģiju, skrienot vāveres ritenī un apskatīt vēl daudz citu eksponātu.
Nodarbībā “Zemestrīce”  skolēni varēja iejusties arhitektu, būvinženieru lomās. Katrai grupai no dotajiem materiāliem vajadzēja uzbūvēt torni, kas pēc iespējas ilgāk iztur zemestrīces grūdienus. Simulējot zemestrīces sākšanos, tika pārbaudīta uzbūvētās augstceltnes izturība.
7.a klases audzēkņi apmeklēja arī  Latgales zoodārzu, kur  varēja apskatīt eksotiskos dzīvniekus.

7.a klases audzinātāja Žanna Dukaļska un vācu valodas skolotāja Līga Batņa

 

Sirds melodija ūdens gleznās
23.10.2023.

Lielu prieka un gandarījuma devu guva 2.a klases skolēni, jo iepazinās ar EBRU gleznošanas mākslu, gleznojot uz ūdens. Skolēni veiksmīgi darbojās tradicionālajā EBRU glezniecībā, uzzināja, ka krāsu jaukšanā un ūdens iebiezināšanā tiek izmantoti tikai dabiskie materiāli.
Katrs skolēns, pludināja krāsu uz īpaši sagatavotas ūdens virsmas, veidoja rakstus un zīmējumus, kurus pārnesa uz papīra. Rezultātā rādās neaprakstāmi skaistas un neparastas gleznas. Tēlaini šī māksla tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens.
Nodarbības notika sadarbībā ar projektu Skolas soma. Tās apmeklēja 1. un 2. klašu skolēni.

Sākumskolas skolotāja Olga Pentjuša

 

 

 

 

Veselības nedēļa skolā
23.10.2023.

Ludzas pilsētas vidusskolas sesto un septīto klašu audzēkņi piedalījās Latvijas Veselības sporta nedēļas ietvaros rīkotajās handbola sacensībās!

 

 

 

 

 

 

 

Karjeras nedēļa "Tavs prasmju portfelis"
23.10.2023.

Šī gada karjeras nedēļas mērķis bija apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgas prasmes. Visas nedēļas garumā klases stundu un mācību laikā skolēni runāja par prasmēm, kuras nepieciešamas dažādu darbu veikšanai. Sākumskolas 1.- 3. klašu skolēni pielaikoja profesijas kā cepurītes un pamatoja savas domas par to, kas jāprot ugunsdzēsējam, medmāsai, dabas pētniekam, būvniekam.  4.-9. klašu skolēni zīmēja sapņu profesijas portfeli, kurā salika nākotnes profesijai nepieciešamās prasmes. Skolēnu vecāki un skolotāji tiešsaistē varēja piedalīties seminārā “Konkurētspējīgās prasmes”. 
Lai noskaidrotu savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām, drošību internetā 7., 8.c , 9., 10., 11., 12. klases skolēni datorikas stundās piedalījās  Vislatvijas IT eksāmenā.

Skolēni apmeklēja Ludzas un Rēzeknes uzņēmējus, lai sarunās ar uzņēmējiem noskaidrotu sev būtiskos jautājumus par karjeras un biznesa iespējām un izaicinājumiem. Paldies par sadarbību Ludzas Amatnieku centram, uzņēmumam “BENCHA MUUDE”, SIA “Ariols”, SIA “Blinoff” un “Sladky Bar” Rēzeknē.

“Mēs, 10. un 12. klases skolēni, ciemojāmies pie jauniem uzņēmējiem uzņēmumos "Blinoff" un "SladkyBar", Rēzeknē. Mums stāstīja par uzņēmējdarbības izšķirošajām problēmām un izaicinājumiem. Svarīgākais bija tas, ka uzņēmēji dalījās ar savu pieredzi un stāstiem, mēs esam iedvesmoti no viņu drosmes un uzdrīkstēšanās izkāpt no savas komforta zonas. Mēs sapratām, ka ir nepārtraukti jāstrādā, lai sasniegtu savus sapņus. Esam pateicīgi, ka mums bija iespēja apmeklēt jaunus uzņēmumus un kļūt zinošākiem uzņēmējdarbības jautājumos. Šīs sarunas mūs iedvesmoja. Šāda veida pieredze noteikti bija vērtīga! Paldies skolotājai, Jūlijai Šķesterei, par piedāvāto iespēju!
Karjeras nedēļas pasākumos kopumā piedalījās 426 skolēni.

Ksenija, Marta un Kristiāna: 19.oktobrī Ludzas pilsētas vidusskolas 11.klases skolēni kopā ar skolotāju Jūliju Šķesteri devās mācību ekskursijā uz Rēzekni, kur apmeklēja nesen atvērto “SladkyBar” un “Blinoff”. Skolēniem bija lieliska iespēja pajautāt uzņēmējiem interesantākos jautājumus un nogaršot viņu tirgoto produkciju. “SladkyBar” uzcienāja skolēnus ar brīnišķīgiem, pašgatavotiem cepumiem un tēju. Šādā patīkamā mirklī uzņēmējs stāstīja par savu ceļu uz uzņēmuma atvēršanu un viņa pieļautām kļūdām. Kā arī ieteica bērniem svarīgas lietas, kuras ievērojot, var patērēt mazāk līdzekļu un laika uz uzņēmuma atvēršanu. Savukārt “Blinoff” uzņēmējs pārliecināja skolēnus, ka ir arī neparastās pankūkas un uztaisīja tiem lielu pankūku, kura svēra 1,200 g, kā arī skolēni varēja nogaršot arī citas pankūkas ar 30% atlaidi. Uzņēmējs ieteica skolēniem nekad nepadoties un darīt to, kas nesīs pašiem prieku. Uzņēmēji bija pilnīgi atvērti un atbildēja uz visiem skolēnu uzdotiem jautājumiem. Pēc šīs ekskursijas skolēniem parādījās savas biznesa idejas, kuras viņi gribētu realizēt. Patīkama atmosfēra un ļoti ļoti garšīgi! Ekskursija ir izdevusies!

Video: Jana Bule (12.klase), Kristiāna Ziediņa (11.klase), Anastasija Leščinska (11.klase)

Rakstu sagatavoja Rita Buceniece
sadarbībā ar Ludzas pilsētas vidusskolas skolotājiem un skolēniem

 

Valodu pasaule
17.10.2023.

11.un 12.oktobrī Ludzas pilsētas vidusskolas piekto klašu skolēni erudīcijas spēlē „ Valodu pasaule” pārbaudīja savas svešvalodu prasmes. 
Pasākuma mērķis - rosināt skolēnu interesi par valodām, kuras apgūst skolā. Pasākumu vadīja 10. klašu audzēkņi – Daņiļeviča Laura, Ignatjevs Ingus Kristiāns, Semerikova Hestija Sindija, Stepanova Jana, Šaļapins Dominiks. 5.klašu skolēniem vajadzēja apmeklēt 5 stacijas ar pārvietošanos no viena punkta uz otru. Uzdevumi, ko pildīja katrā stacijā, palīdzēja bagātināt vārdu krājumu, pilnveidot svešvalodu lietojuma prasmi. Noslēgumā skolēni atbildēja uz jautājumiem, spēlējot viktorīnu Kahoot, bet žūrija noskaidroja komandas, kurām veicās vislabāk.

Svešvalodu skolotājas Līga Batņa un Žanna Dukaļska

 

 

 

 

Karjeras nedēļa 2023
13.10.2023.

 

 

 

Ludzas pilsētas vidusskolas Karjeras nedēļas darba plāns vairāk  

Nozaru maketi vairāk 

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad būs “Tavs prasmju portfelis”.
Ikviens būs aicināts apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgās prasmes. Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Karjeras nedēļu organizē jau 11. reizi, un šogad tā būs viens no Eiropas Prasmju gadam veltītajiem pasākumiem.
Karjeras nedēļā uzmanības lokā būs dažādas prasmju grupas – vispārīgās jeb caurviju prasmes, personīgās, IT un profesionālās prasmes. Nedēļas noslēgumā visas iegūtās zināšanas par prasmēm katram skolēnam būs iespēja apkopot savā prasmju portfelī, kas šogad izvēlēts kā Karjeras nedēļas simbols. Vairāk

Vidusskolēni gatavojas 10.klases iesvētīšanai
13.10.2023.

1
1

 

 

 

 

 

 

Izstāde "Rudens veltes"
09.10.2023.

Paldies visiem bērniem, vecākiem un vecvecākiem, kuri radīja neparastus un interesantus darbus no rudens ražas veltēm – ķirbjiem, kabačiem, burkāniem, sausajiem ziediem, kastaņiem u.c.

 

 

 

 

 

 

8.klašu skolēni apmeklē vietējos uzņēmējus
06.10.2023.

2. un 3.oktobrī 8.a un 8.c klases skolēni mācību priekšmeta “Sociālās zinības” ietvaros apmeklēja uzņēmumu “Organic Products”. SIA "Organic Products" ir ģimenes uzņēmums, kur ražo bioloģiski sertificētu produkciju: garšvielas, tējas, ogas, sukādes. Izejvielas audzē savā bioloģiski sertificētajā saimniecībā. Skolēni iepazinās ar uzņēmuma darbību, uzzināja, kādu profesiju pārstāvji strādā uzņēmumā, kā piesaistīt finansējumu, saņēma atbildes uz jautājumiem, kā arī degustēja uzņēmuma jauno produkciju. Paldies Zandai Trukšānei par interesantu stāstu!

Karjeras speciāliste Rita Buceniece, sociālo zinību skolotāja Žanna Dukaļska

 

 

 

 

Skolotāju diena
05.10.2023.

Skolotāja “obligātajā izdzīvošanas komplektā” ir jābūt atpūtai, humoram un iespējai iejusties skolēna lomā. Tā mēs pavadījām Skolotāju dienu. Paldies mūsu skolēniem par skaistajiem svētkiem!

 

 

 

 

 

Pašpārvaldes jaunieši sveic pensionētos skolotājus
04.10.2023.

Skolotāju dienā skolēnu pašpārvaldes jaunieši devās apciemot un sveikt mūsu skolas bijušos pedagogus. Paldies pedagogiem, kuri lielāko dzīves daļu ir veltījuši skolai, bērnu un jauniešu izglītošanai. Bez Jūsu pašaizliedzīgā un nesavtīgā darba nebūtu iedomājama mūsu novada izaugsme!

 

 

 

 

 

 

 

Izzinošs pārgājiens uz Kļešņiku purvu
04.10.2023.

28. septembrī Ludzas vidusskolas 11. klašu skolēni devās izzinošā pārgājienā uz Kļešņiku purvu. Pārgājiens notika sadarbībā ar Ludzas novada tūrisma un informācijas centru, Dabas aizsardzības pārvaldes un A/s “Latvijas valsts meži”. Ludzas novada pašvaldības realizētā projekta Green palette v.2.0.; LVIII-058 ietvaros. To vadīja profesionāls dabas gids Kristaps Kiziks no Purvu bridēju komandas.
Lielākā daļa skolēnu purvā bija pirmo reizi, daudziem tas bija īsts izaicinājums. Maršruta garums bija 6 km, taču ejot pa purvu šis attālums jāreizina ar divi. Skolēni purvā devās ar purva kurpēm, tādējādi nokļūstot vietās, kuras savādāk kājām nebūtu sasniedzamas. Pārgājiena laikā tika izmantota audiogida sistēma, tādā veidā bija iespējams pārvietoties savā tempā un dzirdēt gida stāstīto.
Gids Kristaps interesanti stāstīja par raksturīgiem purva augiem, dzīvniekiem, par purva ekosistēmu, kā arī interesantus piedzīvojumus, esot purvā, no savas pieredzes. Ejot pa purvu, skolēni redzēja kādi izskatās akači un slīkšņas, šūpojās sūnu paklājā. Tas bija īsts, izzinošs piedzīvojums!
Pārgājiena beigās katram dalībniekam bija sarūpētas dāvaniņas - buklets “Pārgājienu un dabas takas Ludzas novadā”, ūdens pudeles, kā arī karsta tēja! Paldies Ludzas novada TIC par doto iespēju piedzīvot purvu!

Bioloģijas skolotāja Ineta Jezupova

Raitis Banga no Ludzas - visskaļākais
03.10.2023.

30. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē norisinājās Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls. Tajā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas, lai sacenstos par nacionālā lasīšanas čempiona titulu. Mūsu novadu šajās sacensībās pārstāvēja Ludzas pilsētas vidusskolas 6.a klases skolnieks Raitis Banga. Viņš lasīja fragmentu no Rutas Skrebeles grāmatas “Palaidnību karaļa Jāņa B. dienasgrāmata”. Šīs grāmatas izvēle nebija nejauša. Lūk, ko par savu izvēli saka pats Raitis:
“Man patīk lasīt grāmatas dienasgrāmatas formā, jo rodas tāds iespaids, ka galvenais varonis runā tikai ar mani. Jānis Bērziņš ir ļoti līdzīgs man. Mēs abi esam zinātkāri un izdomājam dažādus interesantus piedzīvojumus. Vienīgā atšķirība ir tā, ka Jānis B. ir lielāks blēņdaris nekā es.”
Žūrijas locekļi atzīmēja Raita personīgo, izjusto atbildi par grāmatas izvēli un sniedza padomu - dažreiz vajag arī palaidņoties.
Skaļās lasīšanas sacensību noslēgumā 6 skaļajiem lasītājiem tika pasniegtas godalgas un žūrijas locekļu pārsteiguma balvas. Savu īpašo balvu Raitim pasniedza rakstniece Luīze Pastore, izvēli pamatojot šādi:
“Par personisku piesaisti grāmatai, kas lika noticēt, ka lasītājs to izvēlējās pats.”
Skaļās lasīšanas sacensību fināls lika noticēt arī pašam Raitim, ka viss ir iespējams, ja tici saviem spēkiem un ieguldi darbu, lai šī ticība piepildītos.
Paldies Raita vecākiem, 6.a klases audzēkņiem Gabrielam un Danielam, audzinātājai Inetai Zvonņikovai par klātesamību pasākumā, uzmundrinājumu un ticību, ka Raitis Banga ir visskaļākais skaļās lasīšanas sacensību finālists.


Latviešu valodas un literatūras skolotāja Lidija Krokša

Miķeļdienas tirgus
29.09.2023.

 

Lieldieniņa liela diena,
Tā atnāca tukšu roku;
Miķelītis mazs vīriņš,
Tas atnāca pilnu roku.
                            /Latv.t.dz./

 

 

 

 

 

Eiropas Sporta nedēļa skolā
29.09.2023.

Eiropas Sporta nedēļā visā Latvijā notiek daudzveidīgi sporta un atpūtas pasākumi. Arī mūsu skolas sporta skolotāji piedāvāja bērniem un jauniešiem dažādas fiziskās aktivitātes. 
26.septembrī  8. – 9. klašu skolēni piedalījās volejbolas sacensībās (1.vieta – 9.a klasei, 2.vieta – 9.b klasei, 3.vieta – 8.c klasei).
27.septembrī skolā notika tautas bumbas sacensības 4. – 5. klašu skolēniem. (1.vieta – 5.b klases komandai, 2.vieta – 4.b klasei, 3.vieta – 5.a klases komandai).

Paldies skolotājiem par organizatoriskām rūpēm un dalībniekiem par veselīgā dzīveseveida popularizēšanu!

 

Pasaules nedzirdīgo diena
26.09.2023.

25. septembrī Pasaules nedzirdīgo dienā Ludzas pilsētas vidusskolas bibliotēkā 11. un 12. klašu jauniešiem notika pasākums “Pasaule, kurā sazināties”. Latvijā kopumā ir aptuveni 2000 nedzirdīgu cilvēku un 30 000 cilvēku ar nopietniem dzirdes traucējumiem. Lai arī sabiedrības attieksme pret viņiem kļūst aizvien saprotošāka, tomēr joprojām bieži vien viņiem nākas justies kā "otrā plāna cilvēkiem".
Jauniešu atsauksmes pēc pasākuma.
Edijs- Man ļoti patika, es uzzināju daudz ko jaunu, piemēram, ka nedzirdīgie pārsvarā piedzimst dzirdīgo cilvēku ģimenēs. Stundā mums bija ļoti interesanta diskusija- balsošana, varēja pastaigāt, izteikt savu viedokli un redzēt, ko domā pārējie par dažādiem jautājumiem- Man patika pamēģināt parādīt savu vārdu, izmantojot zīmju valodu, bija interesanti paskatīties, kā tas izskatās.
Liene- Iedrošināja nebaidīties kontaktēties ar cilvēkiem, kuri atšķiras no citiem, kā arī bija interesanti klausīties pieredzi no skolas bibliotekāres Elitas un teātra pedagoģes Marikas par saskarsmi ar nedzirdīgiem.
Evelīna- Esmu tāds cilvēks, kurš nekad nesastapās ar nedzirdīgo personu, līdz ar to arī maz, ko zināju par šiem burvīgajiem cilvēkiem. Šajā dienā es tiešam biju pārsteigta no tā, cik daudz informācijas es uzzināju par nedzirdīgo dzīvi un viņu valodu. Mums tika dota iespēja piedalīties interesantajā aktivitātē, kā arī es uzzināju žestu valodā vairākus jaunus vārdus un iemācījos zīmju valodā savu vārdu. Šī diena man paliks atmiņā uz ilgu laiku.
Linda – Šis pasākums man likās ļoti interesants, jo agrāk Marika Čerņavska un Jolanta Znotiņa mācīja man zīmju alfabētu un mani tas ieinteresēja, gribējās iemācīties vairāk un es domāju, ka zīmju valoda ir viena, bet šajā pasākumā uzzināju, ka gandrīz katrā valstī tā tomēr atšķiras. Aizraujoši bija noskatīties nelielu fragmentu no dzejas izrādes- filmas “Pa mīlestību brienot, kājas nesalst“ ar aktrisi Jolantu Znotiņu, kas ir vājdzirdīga un tas ļoti iedvesmoja mani. Sapratu, ka cilvēki ar dzirdes traucējumiem ir tādi paši cilvēki kā mēs, vienkārši būtu labi, ja vairāk cilvēku mācītos zīmju valodu, lai cilvēki ar dzirdes traucējumiem nejustos vientuļi. Es uzskatu, ka tādus pasākums ir jāorganizē, lai ieinteresētu cilvēkus un, lai viņi nebaidītos komunicēt ar citiem, kam ir dzirdes traucējumi.
Kamila- Man ļoti patika nodarbība par nedzirdīgajiem cilvēkiem, es ieguvu daudz informācijas par nedzirdīgo savienību( LNS), tāpēc, ja es saskaršos ar kādu nedzirdīgo cilvēku, kuram būs nepieciešama palīdzība, es zināšu, kur griezties. Man ļoti patika izrāde ‘’Pa mīļesteibu brīnūt, kuojis nasaļ’’, kuras fragmentu rādīja, ko iestudēja kopā ar Kristapu Rasimu un Latvijas populārāko nedzirdīgo aktrisi – Jolantu Znotiņu. Es vēlreiz pārliecinājos par to, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām ir tādi paši cilvēki kā es, un viņi tāpat var labi dzīvot un baudīt dzīvi. Paldies teātra pedagoģei Marikai Čerņavskai!

Ludzas pilsētas vidusskolas bibliotekāre Elita Romanovska

2.vieta sacensībās Melnkalnē
26.09.2023.

Lepojamies ar mūsu skolas 6.b klases skolnieku Raivo Poikānu, Latvijas jauno satiksmes dalībnieku, kurš kopā ar valsts komandu Eiropas sacensībās Melnkalnē izcīnīja 2.vietu. Paldies skolotājai Inetai Misānei par ieguldīto darbu un enerģiju sagatavošanās posmā! Apsveicam!

 

 

 

 

 

 

 

 

Futbolistu sasniegumi
25.09.2023.

Ludzas novada skolu sporta sacensībās futbolā 2010.-2011.g.dz.zēnu komanda izcīnīja 2.vietu.

  

 

 

    

 10.-12.klašu skolēni ieguva 2.vietu.

 

 

2008.-2009.g.dz. zēni ir izcīnījuši 3.vietu (Bankovskis Artis (8.b), Haindrava Arsēnijs (9.a), Iļjins Dans (9.c), Kotovs Markuss (9.c), Lipskis Ralfs (8.a), Ločs Daniels (7.b), Matisāns Niks (8.a), Timoškins Adrians (8.a), Senkāns Ričards (8.c)).

Apsveicam mūsu sportistus un viņu pedagogus!

 

Sports un veselība skolotāja Iluta Kaupuža

Dzejas diena pirmklasniekiem
22.09.2023.

Septembris skolas dzīvē iezīmējas ne tikai ar skolas gaitām un rudens iestāšanos, bet arī ar dzejas dienu pasākumiem skolā. 18.septembrī 1.klašu skolēni kopā ar grāmatu draugu Ilgu Kaupužu devās ceļojumā pa dzejnieces, rakstnieces Ineses Zanderes dzejas rindām un grāmatām, kura 15. septembrī atzīmēja 65 gadu jubileju. Bija interesanti un jautri. Mācījāmies kopā darboties un meklēt neparasto, aizraujošo grāmatās, šķirstot krāsainās lapas, vērojot un stāstot par piedzīvoto grāmatu stundā. Arī dzejnieci iedvesmo prieks un humors. Viņa saka:”Smieties ir tikpat veselīgi kā domāt!” Lai pirmklasniekiem izdodas kļūt par īstiem grāmatu draugiem un veselīgiem domātājiem!

Inta Nogda, sākumskolas skolotāja

7.b klases skolēni apmeklē Daugavpils Inovāciju centru
19.09.2023.

14. septembrī 7.b klase apmeklēja Daugavpils Inovāciju Centru. Skolēniem bija iespēja iepazīties un darboties ar interaktīvām ekspozīcijām, kas ļāva ieraudzīt bioloģijas, fizikas, ķīmijas un citas dabaszinātnes tā, lai varētu izprast dabas procesus vienkāršākā veidā.
Skolēni piedalījās divās nodarbībās. Nodarbībā "Zemestrīce" kopā ar grupas biedriem varēja iejusties arhitekta, būvinženiera lomās, uzbūvējot savu sapņu māju. Pēc tam, stimulējot zemestrīces sākšanos, tika pārbaudīta šīs mājas izturība.
Nodarbībā "Robotika" skolēni pētīja robotu sensorus, veidoja programmas, pēc kurām darbojas roboti un tos darbināja.

                               7.b klases audzinātāja Velta Pentjuša un datorikas skolotāja Jekaterina Bogomola

 

 

 

 

Iekāp otra kurpēs
18.09.2023.

Mēs, 8.a klases skolēni, 15. septembrī iesaistījāmies Labklājības ministrijas kampaņā „Iekāp otra kurpēs!”. Kampaņas ietvaros pasākumi notika Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Valmierā un arī Ludzā. Kampaņas mērķis ir mazināt aizspriedumus par cilvēkiem ar garīga rakstura un funkcionāliem traucējumiem un bērniem bez vecāku gādības.
Šajā dienā mēs izkāpām no savas komforta zonas un katrā kājā apģērbām atšķirīgu kurpi, lai uz mirkli izjustu, kā ir būt savādākam.
Mēs katrs esam unikāls, katrs vēlamies būt saprasts, katrs vēlamies saņemt atbalstu un domājam, ka šāda kampaņa vairo pasaulē labo.

8.a klase un klases audzinātāja Līga Batņa

 

 

 

 

 

Rudens pārgājiens
12.09.2023.

Šī gada 8.septembrī Ludzas pilsētas vidusskolas 1.-3.klašu skolēni devās Rudens pārgājienā, izvēloties sev individuālu maršrutu.
1.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Intu Nogdu devās pirmajā klases pārgājienā uz iecienītu atpūtas vietu “Radziņš” pie Mazā Ludzas ezera. Skolēni kopā ar skolotājām aktīvi darbojās grupās –  minēja mīklas, kopā ar klasesbiedriem  pētīja skaitļu pasauli un  spēlēja dažādas spēles. 
1.b klases skolēni apmeklēja Ludzas bērnu bibliotēkas grāmatu pasauli un vēlāk jauki atpūtās pilsētas parkā.
2.a klase kopā ar klases audzinātāju Olgu Pentjušu apmeklēja Ludzas pilskalnu un interesanti atpūtās pie Ludzas Mazā ezera.
2.b klase kopā ar klases audzinātāju Aiju Šarapovu apmeklēja Amatnieku centru, kur skolēni darbojās māla darbnīcā, kuru vadīja keramiķis Ēriks Kudlis.
3.a klase kopā ar klases audzinātāju Inetu Misāni devās apkārt Mazajam Ludzas ezeram, lai paciemotos pie klasesbiedriem, kuri dzīvo šī ezera tuvumā.
3.b klases skolēni kopar ar klases audzinātāju Neliju Žuku devās apkārt Mazajam Ludzas ezeram, lai iepazītu dažādas dabas teritorijas.
Svaigā gaisā labi garšoja līdzpaņemtās pusdienas un brīvajā laikā bija jautri kopā spēlēties.

Pārgājieni izdevās!

Informāciju apkopoja sākumskolas MK vadītāja I.Misāne.

Pārgājiena diena
10.09.2023.