Tikšanās ar robežsargiem
24.05.2024.

23. maijā Ludzas pārvaldes Robežsardze akcijā “Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2024” piedalījās mūsu skolas 5., 6., 7., 8.,10. klašu skolēni. Ar savu profesionālo karjeras ceļu skolēnus iepazīstināja kapteine Valentīna Belasova. Skolēni piedalījās aktivitātēs un lekcijās, risināja krustvārdu mīklu un pārbaudīja savas zināšanas par Eiropas Savienību un robežsardzi. Skolēni tika rosināti iegūt robežsarga profesiju robežsardzes koledžā https://www.vrk.rs.gov.lv/lv/profesionalas-talakizglitibas-programma-robezapsardze Paldies Ludzas pārvaldes robežsardzei par sadarbību un robežsarga profesijas popularizēšanu!

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

 

Izrāde teātrī “Joriks”
24.05.2024.

21. maijā LPV 4.b klases skolēni ar projekta “Skolas Soma” atbalstu devās uz teātra “Joriks”  izrādi “Kotigoroško”. 
Izrādē nav teksta un tās pamatā ir ukraiņu tautas pasaka.Tā ir paredzēta jaunākajiem skatītājiem, tāpēc radīta kā leļļu izrāde, kurā izmantotas plakanās lelles. Izrāde stāsta par par mīlestību pret savu ģimeni, savām mājām, savu kultūru un zemi, jo nav svarīgi, kas ir tavs ienaidnieks, bet svarīga ir tava ticība uzvarai. 
Skolēni saka, ka tas bija kaut kas savādāks nekā parasta teātra izrāde. Lelles ar vienkāršiem ukraiņu valodas vārdiem un skaņām izstāstīja visu pasaku. Skolēni varēja apgūt jaunus vārdus ukraiņu valodā: mamma  - мама, tētis – тато, brāļi- брати, ģimene – родина, kalējs – коваль.

4.b klases audzinātāja Rita Buceniece

Atvērto durvju diena VUGD
22.05.2024.

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un Ugunsdzēsības Latvijā 159. gadadienu, VUGD Ludzas nodaļa 17. maijā rīkoja Atvērto durvju dienu. Ciemos pie ugundzēsējiem ieradās arī mūsu skolas 8.b, 4.a, 3.b, 2.a, 1.a klašu skolēni. Ugunsdzēsēji iepazīstināja ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīja ugunsdzēsības depo un tehniku, ļāva izmēģināt un pielaikot aizsargtērpu, atgādināja par drošību un pastāstīja par iespējām apgūt ugunsdzēsēju glābēju profesiju. Diena bija interesanta un izzinoša. Paldies VUGD Ludzas nodaļas darbiniekiem!

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Labie darbi
22.05.2024.

Labiem darbiem un talkai nav noteikts termiņš, tādēļ 12.klases astoņi skolēni atsaucās uz tantes Ļenas lūgumu salikt šķūnī malku. Prieks par padarīto! 

 

 

 

 

 

 

6.b klases skolēni apmeklē Līvānu stikla un amatniecības centru
20.05.2024.

17. maijā 6. b klase ar projekta “Skolas soma” atbalstu apmeklēja Līvānu stikla un amatniecības centru. Piedalījās radošajā darbnīcā “Pieskarties stiklam”. Nodarbības laikā skolēni iepazina stikla izstrādājumu vēsturi Līvānos, stikla izgatavošanas tehnoloģiju, stikla pūtēja amatu, kā arī stikla dizaina aktualitātes un stikla šķiedras pielietojumu mūsdienās. Radošajā darbnīcā, izjūtot radīšanas procesu un izprotot stikla izturību un trauslumu, veidoja savu stikla dizaina priekšmetu- magnētiņu. Par piedzīvotām sajūtām un iegūtajām zināšanām skolēni reflektēja dabaszinību stundā un klases stundā.

Klases audzinātāja Ineta Jezupova

 

Čē Čē Čempionāts 2024
20.05.2024.

18.maijā, mēs, Ludzas pilsētas vidusskolas 12.klases skolēni piedalījāmies “Čē Čē Čempionāts 2024” finālā Bauskā. Piedzīvojām daudz neaizmirstamu emociju. Katrs brīdis bija piepildīts ar prieku un smiekliem, kas radīja jaunas un dārgas atmiņas. Radošā un draudzīgā atmosfērā mēs parādījām komandas garu. Paldies par atbalstu Ludzas novada Bērnu un Jauniešu centram! Esam iedvesmoti jauniem sasniegumiem.

12.kl.skolniece Laura Mortuzāne

 

 

8.c klases skolēni apmeklē M.Rotko centru
17.05.2024.

Mēs, 8.c klase, 16.05. apmeklējām “Rotko” muzeju un “Escape room” Daugavpilī. Mums bija iespēja apskatīt Marka Rotko dārgākās gleznas un izpaust  savas emocijas gleznojot.
Escape room mēs bijām sadalīti komandās, viena komanda gāja uz tumsas istabu, bet otra uz mednieka midzeni. Sadarbojoties, bez palīdzības mēs spējām izlausties no abām istabām.
Samanta: Ļoti iedvesmojošs un interesants piedzīvojums.
Valentīns: Ar interesi strādāju komandā, bet visvairāk darba ieguldīja Gabriela un es!
Skolotājs Viktors: Man patika gida stāstījums par gleznu vērtībām.
Adrians: Ļoti skaisti un iedvesmojoši darbi Rotko muzejā.

Samanta un Kate

PII audzēņi iepazīst mūsu skolu
17.05.2024.

IMG_5091
IMG_5091
16. maijā mūsu skolu pieskandināja bērnudārznieku balsis: “Kāpēc? Cik interesanti! Es gribu izmēģināt!”
Lai iepazītu skolotāja profesiju un ieraudzītu “brīnumus”, ko māca fizika, bioloģija, datorika un ķīmija, pie mums ciemojās topošie pirmklasnieki no Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Namiņš” , Ludzas PII "Pasaciņa" un Ludzas pilsētas PII ,,Rūķītis". Ķīmijas kabinetā bērni vēroja eksperimentu, kas parādīja vulkāna izvirdumu, ieguvām krāsainu dzērienu, pagatavojām ziloņa zobu pastu, bērni vēroja, kā notiek vielu degšana.
Datorkabinetā varēja izpētīt datora sastāvdaļas (mātesplati, procesoru, atmiņu); ierīces, kuras varam pieslēgt datoram. Neviltotu interesi izraisīja Sumo Lego roboti un savu dziesmu zīmēšana muzikālajā laboratorijā, kā arī ceļojums kosmosā, uz saulaino Grieķiju un Franciju ziemā (Tour 360).
Fizikas kabinetā mazajiem ciemiņiem bija iespēja novērot varavīksni, zibens izlādi, kā arī dažādus fizikas likumus darbībā. Praktiski eksperimentējot, novēroja magnētu mijiedarbību, kompasa darbību, spoguļu īpatnības.
Bioloģijas kabinetā apskatīja cilvēka skeletu, uzzinot, kurš ir cilvēka lielākais un mazākais kauls. Ar interesi tika pētīta acs, auss mulāža un cilvēka iekšējie orgāni un auga šūnas mikroskopā.
Eksperimenti ir veids, kā var radīt interesi bērnos par eksaktajiem priekšmetiem.
Darbojoties kopā ar bērnudārza audzēkņiem, parādījām, ka ķīmija, bioloģija, datorika un fizika var būt jautra, un, īstenojot dažādus eksperimentus, bērniem radīsies izpratne par vielām, formulām un sakarībām, kas parasti lasāmas skolas grāmatās.
Paldies skolotājām Anastasijai Jermaļonokai, Inetai Jezupovai, Rūtai Trūkšānei un Jekaterinai Bogomolai!

Apsveicam mūsu skolas skaļās lasītājas!
14.05.2024.

Ludzas reģiona Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību finālā ļoti sīvā konkurencē visas godalgotās vietas izcīnīja mūsu skolas 5.c klases meitenes! Ludzas reģiona čempiona titulu ieguva Emija Šteinberga-Šternboka, 2.vietu Katerīna Bartulāne un 3. vietu Paula Blusanoviča. Paldies skolotājai Diānai Sergeicevai par ieguldīto darbu un novēlam septembrī starpfinālā Rēzeknē Emijai iegūt iespēju pārstāvēt Latgali Lielajā Nacionālās lasīšanas finālā!

Skolas bibliotekāre Elita Romanovska

Esi interneta izcilnieks!
14.05.2024.

2.b klases skolēni pievienojās drossinternets.lv izaicinājumam "Esi interneta izcilnieks!". No krāsainām origami lapām skolēni izveidoja 5 interneta tēlus: Gudro, Piesardzīgo, Drošo, Laipno un Drosmīgo. Katram tēlam skolēni veidoja vizītkarti, īsi aprakstot, kas katram no tēliem patīk, nepatīk, ar ko tie draudzējas un kādus padomus dod bērniem. Darba procesā skolēni iepazinās ar jaunajiem interneta varoņiem, izzināja interneta drošības pamatus un drošus interneta izmantošanas pamatprincipus.

Klases audzinātāja Aija Šarapova

Katram sava karamele!
10.05.2024.

2024. gada 2.maijā LPV 9.a klase ar projekta “Skolas Soma” atbalstu devās izzinošā ekskursijā uz Sēļu Sētu- Jēkabpils Vēstures muzeju.
Jaunieši iepazina gan sarežģīto cukura tapšanas procesu, gan guva priekšstatu par cukurfabriku darbības vēsturi Latvijā, gan atsvaidzināja valsts vēstures zināšanas. Darbojās arī praktiski - izgatavoja krāsainas karameles ar dažādām piedevām - kliņģerīšu un kumelīšu tēju, cukura, šokolādes un kokosa skaidiņām. Interesanti bija iepazīt arī Sēlijas lauku mājas un senos darbarīkus.
Mājupceļā no Krustskroga skatu torņa augstumiem skolēni iepazina Teiču rezervāta plašumus.

Klases audzinātāja Ieva Eriņa

 

 

 

 

 

7.a klase piedalījās orientēšanās spēlē "Tūkstošgades stāsts”
13.05.2024.

Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma” 8. maijā 7.a klases skolēni apmeklēja Siguldu un piedalījās orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts” Turaidas muzejrezervātā.
Skolēniem vajadzēja sameklēt kartē dažādus objektus - Turaidas viduslaiku mūra pili, Dainu kalnu un c., atminēt krustvārdu mīklu, izlasīt leģendu, saskaitīt, cik pakāpieni ir Turaidas pils galvenajā tornī.
Tika veicinātas prasmes strādāt komandā, pašiem vadīt un organizēt savu darbu, attīstīta prasme orientēties un nepieciešamības gadījumā izmantot karti. Beigās uzvarētājus apbalvoja ar diplomiem un konfektēm.
Apmeklējam arī Gūtmaņa alu - vienu no vecākajiem un populārākajiem tūrisma objektiem Latvijā.
Skolēni par ekskursiju saka tā:
Tīna – Patika tas, ka mēs ar komandu ļoti labi sadarbojamies, lai izpildītu visus uzdevumus.
Jānis – Patika Turaidas pils un tā apkārtne.
Katrīna – Patika uzdevumi orientēšanas spēlē, Turaidas pils skaistā arhitektūra.
Vadims – Ekskursijā man patika orientēšanās spēle.
Zigurds – Patika vecā Turaidas pils, Gūtmaņa ala.

7.a klases audzinātāja Žanna Dukaļska

Māmiņdienas koncerts
08.05.2024.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sacensības vieglatlētikā
08.05.2024.

8.maijā notika Ludzas novada skolu sporta sacensības vieglatlētikā. Mūsu skolas audzēkņi piedalījās dažādās disciplīnās un ieguva godalgotās vietas.
1.vietas vieglatlētikas stafetēs D grupā ieguva M. Krišāns, D. Kulakovskis, S.Evertovska, D. Trojanovska un C grupā - R.Poikāns, M.Vaškeviča, K.Senkāns, N.Nasaļska.
1.vietu 60 m skrējienā D grupā ieguva D.Trojanovska , N.Nasaļska 100 m skrējienā C grupā, N.Prikule 100 m skrējienā B grupā, K.Zviedris 100 m skrējienā B grupā.
Bumbiņas mešanā 1. vietas ieguva S.Evertovska (D grupa), M. Krišāns (D grupa), K.Senkāns (C grupa). 
Tāllēkšanā 1.vietas izcīnīja D.Trojanovska (D grupa), D.Kulakovskis (D grupa), N.Nasaļska (C grupa).
500 m skrējienā 1.vietu ieguva M.Krišāns (D grupa), S.Evertovska (D grupa), 1500 m skrējienā  - R.Poikāns (C grupa).
2.vietas tāllēkšanā P.H.Puļam (D grupa), T.Grebežam (C grupa), bumbiņas mešanā M.Jakupānei.
3.vietas ieguva D.Kulakovskis (D grupa) 60 m skrējienā, T.Grebežs (C grupa) 100 m skrējienā, A.Kaziniece (D grupa) tāllēkšanā, bumbiņas mešanā - P.H.Puļs (D grupa), R.Poikāns (C grupa), D.Mickāne (B grupa) K.Zviedris (B grupa).
Apsveicam sportistus un pedagogus ar lieliskiem sasniegumiem!

Mācību priekšmeta Sports un veselība skolotāja
Solvita Narnicka 

Koncerts māmiņām
05.05.2024.

Apsveikumi - 18
Apsveikumi - 18

 

 

 

 

 

 

 

 

8.a klase apmeklē Līvānu stikla un amatniecības centru
02.05.2024.

Mēs, 8.a klase, programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 22. aprīlī apmeklējām Līvānu stikla un amatniecības centru.
Stikla pūtēju darbnīcā redzējām, kā darbojas stikla izstrādes tehnoloģijas un kā meistara rokās īsā laika sprīdī top skaists stikla zieds.
Mākslinieces Kristīnes vadībā radošajā darbnīcā katrs izveidojām savu apgleznotu unikālu stikla magnētiņu.
Apmeklējām arī kalēja darbnīcu, bijām patīkami pārsteigti par iepazīšanos ar metālmākslinieku Valēriju Konstantinovu, kurš ir veidojis Mīlestības soliņu un soliņu ar lietussargu Ludzas parkā. Kalēja darbnīcā darbojāmies arī praktiski – Marija, Niks, Sandis, Kristians, Ralfs un Daniels izkala savu pirmo naglu.
Visvairāk ekskursijas laikā mums patika tas, ka mēs darbojāmies paši, ka guvām jaunu pieredzi radošajās darbnīcās.

8.a klase un klases audzinātāja Līga Batņa

Pētniecisko darbu konference skolā
02.05.2024.

Aprīļa beigās Ludzas pilsētas vidusskolā notika skolas pētniecisko darbu konference. No katras klases uz konferenci tika izvirzīti divi labākie skolēnu pētnieciskie darbi vienā no dabaszinātņu mācību priekšmetiem – bioloģijā, ķīmijā, fizikā vai ģeogrāfijā. Kopumā konferencē tika aizstāvēti 10 darbi. Žūrija (skolas direktors Gunārs Strods, direktora vietniece izglītības jautājumos Laila Budreviča un direktora vietniece informātikas jautājumos Ivita Kalverša) par labākiem darbiem atzina Ivja Mikāna (9.b kl.) darbu bioloģijā “Ķērpju izmantošana gaisa kvalitātes bioindikācijā pilsētas vidē un laiku vidē” un Annijas Streļčas un Madaras Krīviņas (9.c kl.) darbu ķīmijā “Skābuma pakāpes pH rādītāja noteikšana”.
Paldies mācību priekšmetu skolotājām – Rūtai Trukšānei, Valentīnai Dobrovoļskai, Inetai Jezupovai un Renātei Balodei – par skolēnu sagatavošanu konferencei! Paldies Jauniešu Biedrībai “LOGOS” un Ludzas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu, sarūpējot balvas dalībniekiem – gardumus no picērijas “Astotais Rajons” un “Kebab House”!

Dabaszinību un tehnoloģiju MK vadītāja
Anastasija Jermaļonoka

Vācu valodas popularizēšanas pasākums
30.04.2024.

Gētes institūts Rīgā kopā ar Vācijas, Austrijas un Šveices vēstniecībām aprīļa mēnesi pasludināja par vācu valodas mēnesi. Mūsu skolā 6. un 11.klašu skolēni 2.aprīlī tikās kopīgā pasākumā “Rund um Ostern”/ „Viss par Lieldienām”, kas tika veltīts vācu valodas popularizēšanai. 11.klašu skolēni bija pozitīvi pārsteigti par 6.klases skolēnu vācu valodas zināšanām. Skolēni atzina, ka šāda veida pasākumi motivē apgūt valodas.

Vācu valodas skolotāja Līga Batņa

 

 

 

Latgalīšu rokstu volūdys i kulturviesturis olimpiade
30.04.2024.

WhatsApp Image 2024-04-30 at 12.16.09 (1)
WhatsApp Image 2024-04-30 at 12.16.09 (1)
27. aprelī Riezeknis Vaļsts 1. gimnazejā nūtyka vaļsts 23. atkluotuo latgalīšu rokstu volūdys i kulturviesturis olimpiade, kurys mierkis školu jaunuotnis vydā popularizēt latgalīšu kulturys montuojumu, nūstyprynuot izpratni par latgalīšu rokstu volūdu kai svareigu latvyskuos identitatis daļu i rūsynuot jaunīšu interesi par latgalīšu volūdu, kulturviesturi, viesturi. Ludzys piļsātys vydsškolys komandai Marta Batņa(10.kl.), Alise Alitkina, Kamila Makarova, Laura Mortuzāne,  Rasma Vonda (vysys 12.kl) augstuo 2. vīta. Olimpiadī spākuojuos septenis Latgolys vydsškolu komandys. Šūgoda temys: Latgalīšu rokstu volūdys prasmis Latiņu drukys aizlīguma atceļšonai – 120 Fraņčam Trasunam – 160 Fraņča Trasuna drama „Nūgrymušō pile” Jaunuokuo latgalīšu literatura. Oskara Seiksta gruomota "Atīsmis" Latgolys kulturys tests (myusu dīnu latgaliskī pasuokumi, nūtykumi 2023. godā, Boņuka bolva – 2023, jubilejis 2024. g.)

 

 

Jauno satiksmes dalībnieku forums
30.04.2024.

Latgalīšu rokstu volūdys i kulturviesturis olimpiade

42 Ludzas pilsētas vidusskolas 4.-5.klašu skolēni 29.aprīlī  piedalījās Jauno satiksmes dalībnieku foruma 1.kārtas sacensībās, drošā vidē pārbaudot praktiskās braukšanas iemaņas ar velosipēdu ceļu satiksmei pietuvinātos apstākļos un nodrošinot iespēju pārbaudīt ceļu satiksmes noteikumu, velosipēda uzbūves un pirmās palīdzības sniegšanas zināšanas.

Veloskolas skolotāja Ineta Misāne

 

 

 

Sadraudzības vakars
30.04.2024.

Ludzas pilsētas vidusskolā 29.04. notika sengaidīts pasākums – “Draudzības vakars”. Pasākuma ideja radās jau 1. semestrī, kad visas trīs piektās klases organizēja “Ātrās bumbas” spēli.
Vakars sākās ar klašu prezentācijām. Tad skolēni tika dalīti komandās, lai iepazītos tuvāk ar paralēlo klašu audzēkņiem. Grupās bija jāveic dažādi atjautības, erudīcijas un veiklības uzdevumi. Protams, šoreiz uzvarēja draudzība. Vakara izskaņā visiem patika lieliska izkustēšanās ar “Just Dance“. Labi garšoja arī skolotāju sarūpētais saldējums.
Skolēni atzīst, ka pasākumā varēja  labāk iepazīt cits citu, vērot savus vienaudžus un no jauna palūkoties uz sevi un saviem klasesbiedriem. Cerēsim, ka šis pasākums kļūs par ikgadēju tradīciju!

 5.c klases audzinātāja Diāna Sergeiceva

Skolēni iegūst velosipēda vadītāja apliecības
30.04.2024.

Ludzas pilsētas vidusskolas Veloskolas pulciņa skolēni veiksmīgi apgūst ceļu satiksmes noteikumus un, skolā nokārtojot eksāmenu, iegūst velosipēda vadītāja apliecības. Pirmās apliecības jau atsūtītas no Rīgas. Prieks par zinošiem un uz ceļa pārliecinātiem skolēniem! 

Velopulciņa skolotāja Ineta Misāne

 

 

 

 

Konkurss "Vuolyudzāni"
30.04.2024.

Sastdiņ, 27.04., atzeimejūt Latgolys kongresa dīnu, Riezeknis Vaļsts 1. gimnazejā nūtyka skotuvis runys konkurss “Vuolyudzāni”. Nu myusu školys pīsadaleja 3.a klasis škoļnīki Rinalds Zeļčs (atzineiba) i Lauris Lipovskis (3. vīta), 12. klasis audziekne Laura Mortuzāne (3. vīta). Školānim paleidzēja sasagataveit školuotuojis Ineta Misāne i Laila Budreviča.

 

 

 

 

 

 

 

Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā
29.04.2024.

1
1
Latviešu valodas aģentūra šogad izdevusi skolēnu radošo darbu grāmatu „Valoda dzīvo, ja Tu tajā runāˮ, kurā apkopoti gandrīz 500 skolēnu konkursa darbi – domraksti, dzejoļi un zīmējumi. Tas ir jau 17. izdevums skolēnu radošo darbu grāmatu sērijā.

Konkursā „Valoda dzīvo, ja Tu tajā runāˮ piedalījās 1023 skolēni no Latvijas un latviešu skolām pasaulē. Interesantākie skolēnu darbi dzīvo tālāk grāmatā, Radioteātra iestudējumā un skolēnu lasījumos.
Starp grāmatas autoriem ir arī mūsu skolas 10.klases audzēkne Marta Batņa. Lūk, neliels fragments no Martas darba: „Ļoti nevēlos, lai pēc daudziem gadu desmitiem vai simtiem iebraucēji maniem pēctečiem jautātu: „Vai te vēl kāds runā latviski?” Ja mēs nerunāsim valsts valodā, vai būs jēga pastāvēt arī pašai valstij? Tāpēc neļausim izzust savai valodai! Latvijas pastāvēšana ir atkarīga no mums, tās iedzīvotājiem.”
Lai prieks lasīt, rakstīt un runāt savā dzimtajā valodā!

Skolotāja Dagmāra Boicova

Evita - Envirotech žūrijas veicināšanas balvas ieguvēja
29.04.2024.

eVITA
eVITA
9.b klases skolēni piedalījās radošā un interesantā konkursā, liekot lietā savas prasmes darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām un izveidoja kartes stāstus par tēmu "Krāsu palete manā apkārtnē", izmantojot ģeogrāfisko informācijas sistēmu (ĢIS) programmatūru ArcGIS StoryMaps. Lai pastāstītu savu īpašo stāstu par daudzveidīgo krāsu paleti savā apkārtnē, šogad konkursam tika iesniegti 120 darbi no 20 dažādām Latvijas skolām. 

Tika apbalvoti ar veicināšanas balvām 2 skolēni pamatskolas grupā un 2 vidusskolas grupā. Atzinīgi tika novērtēta Evitas Mikānes izdoma, ieguldītais darbs. Evita kļuva par Envirotech žūrijas veicināšanas balvas ieguvēju. Viņas darbu var aplūkot vietnē https://storymaps.arcgis.com/stories/eb892a82b4e347658013be8b463c54a1

Ģeogrāfijas skolotāja Renāte Balode 

III vieta latviešu valodas valsts olimpiādē
29.04.2024.

Līga_Annija
Līga_Annija
Ludzas pilsētas vidusskolas 9.c klases skolniece Annija Streļča godam pārstāvēja mūsu novadu un skolu latviešu valodas un literatūras valsts 50.olimpiādes 3.posmā. Annija ir ieguvusi 3.vietu valstī! Lepojamies par Annijas un viņas skolotājas Līgas Arcihovičas augsto sasniegumu!

 

 

 

 

 

Matemātikas konkurss "Ķengurs"
29.04.2024.

Emilija_Martiņs
Emilija_Martiņs
Starptautiskajā matemātikas konkursā „Ķengurs-2024” piedalījās 57 Ludzas pilsētas vidusskolas audzēkņi. Paldies visiem dalībniekiem un matemātikas skolotājām!
Apsveicam 7.b klases skolēnus Emīliju Kroni, Mārtiņu Romanovski  un viņu matemātikas skolotāju Veltu Pentjušu! 7.klašu grupā 1250 skolēnu konkurencē Emīlijai Latvijā 18.vieta (izpilde 98.56% ), savukārt Mārtiņam – 48.vieta (95.60%).

 

 

 

Olimpiskā diena 2024
29.04.2024.

Šogad Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās Olimpiskās dienas vingrinājumiem bija pieteikušies dalībnieki no 780 pasākumu vietām. Mūsu skolā visaktīvākie bija 1.-3.klašu skolēni.

Sports un veslība skolotāja Solvita Narnicka

 

 

 

 

Tautas deju skate
26.04.2024.

25.04.2024. notika XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta “Es atvēru Laimas dārzu” koprepertuāra skate, kurā piedalījās Ludzas pilsētas vidusskolas deju kolektīvs “Žiks”, 2. un 3.-4. klases dejotāji, kas ieguva II pakāpes diplomu. Turpināsim dejot un gatavosimies XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kuri norisināsies 2025. gada jūlijā. Paldies, vecākiem par atbalstu un sapucētiem bērniem, skolas vadībai un pavadošiem skolotājiem, kas palīdzēja pieskatīt bērnus, skolas pavāriem par līdzi sarūpēto ēdienu, tehniskajiem darbiniekiem par stangu un ēdiena nogādāšanu skates vietā. Īpašs paldies Ļubai Šantarei, kas bija kopā ar mums šajā nozīmīgajā dienā! Paldies Ludzas kultūras namam par viesmīlību!

Deju kolektīva “Žiks” vadītāja Inga Rimša

Iepazīšanās dienas skolā
26.04.2024.

tautas instrumenti
tautas instrumenti
Šī nedēļa Ludzas pilsētas vidusskolā bagāta ar ciemiņiem – 24.aprīlī uz skolu aicinājām topošos pirmklasniekus un viņu vecākus, savukārt 25.aprīlī savus iespējamos klasesbiedrus 10.klasē iepazina Ciblas vidusskolas un mūsu skolas 9.klašu skolēni.
Topošo pirmklasnieku vecākiem tika sniegta informācija par bērna gatavību skolai, 1.klases mācību programmu, skolas piedāvātājiem interešu izglītības pulciņiem un fakultatīviem.
9.klašu skolēni uzzināja, kādus padziļināto kursu komplektus būs iespējams apgūt LPV, kādi specializētie kursi tiek piedāvāti. Jaunieši piedalījās mācību priekšmetu stacijās, veicot eksperimentus un dažādus uzdevumus iejutās vidusskolēnu lomā.
Paldies par atbalstu pasākumu organizēšanā mūzikas un sākumskolas skolotājām, skolas psiholoģei un logopēdei, Skolēnu domei, vidusskolas posma skolotājiem un viņu palīgiem – vidusskolēniem! Paldies ciemiņiem par ieinteresētību un iesaistīšanos! Uz tikšanos septembrī!

Direktora vietniece izglītības jomā Vija Zavadska

 

 

 

 

Lielā talka 2024
26.04.2024.

 
Talka
Talka
Šogad Lielās talkas diena ir 27.aprīlis, bet Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni talkoja visa mēneša laikā. Piedalīšanās talkā ir izvērtusies par labu paradumu, kurš skolēnos ieaudzina rūpes, saudzīgu attieksmi un mīlestību pret dabu. Mūsu skolēni talkošanai izvēlējās dažādas pilsētas vietas: sakopa skolas, pilskalna, baznīcas teritoriju, talkoja PII “Namiņš” un Ludzas novada Sociālā dienesta Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā.
Liels paldies visiem skolēniem, audzinātājām un tehniskajiem darbiniekiem par ieguldīto darbu gan skolas, gan pilsētas sakopšanā! Lai sakoptā Ludza priecē ne tikai mūs, bet arī mūsu pilsētas viesus!

4.a talko Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā
24.04.2024.

Aprīlis mūsu skolā ir talkošanas mēnesis, kad mēs arī vienlaikus aktualizējam mūsu skolas vērtības – sadarbību, līdzatbildību, veselību un drošību.
4.a klases skolēni devās uz Ludzas novada Sociālā dienesta Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru. Sadarbībā ar centra vadītāju Tatjanu Sošnikovu bija ieplānoti teritorijas uzkopšanas darbi. Laikapstākļi ieviesa savas korekcijas, un darbi tika pārplānoti iekštelpās.  Paldies centra darbiniekiem par mūsu izglītošanu, kas ļāva izprast visu mūsu dažādību, un aktualizēja, ka mēs, cilvēki, viens otram esam vajadzīgi, jāmāk atbalstīt vienam otru, izprast cilvēkus, kas var atšķirties, mācēt pasniegt palīdzības roku gan labos brīžos, gan nonākot grūtībās.
Paralēli sarunām, palīdzējām noņemt jau neaktuālās dekorācijas, tās sašķirot. Bijām kopā ar centra dalībniekiem puķu dobes papildināšanas laikā.
Skolēni bija sajūsmā par kopā būšanas laiku. Ceram uz turpmāku sadarbību. Paldies par radītām emocijām, kopā veiktajiem darbiem, jaunu pieredzi un impulsu aizdomāties par mūsu vērtībām.

4.a klases audzinātāja Santa Žulina

 

Pētniecisko darbu skates skolā
24.04.2024.

Lai veicinātu jēgpilnu skolēnu pētniecisko darbību,  2023./2024. mācību gadā  Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni tika rosināti dažādos mācību priekšmetos  veikt pētījumus, kuri balstās uz paša skolēna savāktiem faktiem un novērojumiem,  tika izzināta savas dzimtas un novada vēsture, dabazinību un ekonomiskie procesi, valodniecības jautājumi. Skolēni veidoja  prezentācijas, aizstāvēja savus pētījumus klasē. 
Pētniecisko darbu izstrādes  mērķis: pētnieciskās darbības prasmju attīstīšana, patstāvīgās izziņas un izglītošanās procesa iemaņu veidošana, digitālo un  prezentēšanas prasmju attīstīšana.
Tagad – aprīlī un maijā - notiek  pētījumu skates.
23.04.  savus pētījumus sociālajās zinībās un latviešu valodā  prezentēja 5. un 7. klašu skolēni, kuri iedziļinājās dzimtas un sava vārda vēsturē.
Datorikas, latviešu valodas,  sociālo zinību un vēstures skolotāji sadarbībā ar biedrību "LOGOS"  organizēja   skolēnu pētniecisko darbu skati "Manas dzimtas stāsts".
Skolēni iejutās dzimtas detektīvu lomā - meklēja, pētīja interesantus stāstus savas dzimtas vēsturē - par vecvecāku dzīvi, relikvijām, kolekcijām, dzimtas mājām, seniem darbarīkiem, personvārdu izcelsmi u. c.
Veicot pētījumus, skolēni attīstīja pētnieciskās darbības prasmes, veidoja patstāvīgās izziņas un izglītošanās procesa iemaņas, attīstīja digitālās un prezentēšanas prasmes.
Skatē piedalījās divpadsmit 5. klašu un divi 7. klašu skolēni. 
Paldies skolēnu vecākiem, ģimenes locekļiem par cieņpilnu attieksmi pret vēsturi,  ģimenes tradīcijām un atmiņām.
Balvas interesantāko un saturiskāko pētījumu autoriem tika sarūpētas ar Ludzas novada pašvaldības atbalstu.

Sociālo zinību un vēstures skolotāja Inta Žeikare

5.b apmeklē izrādi “Gangsteromīte”
19.04.2024.

Iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros 18.aprīlī  5.b klase Latgales vēstniecībā Gors apmeklēja izrādi “Gangsteromīte”. Izrāde veidota pēc Deivida Valjamsa populārā romāna “Gangsteromīte” motīviem. Stāsta lielākā vērtība ir autora spēja uzburt brīnumainu mazdēla un vecmāmiņas pasauli, kurā fantāzija savijas ar realitāti, priekšplānā izvirzot divu cilvēku draudzību un vēlmi piepildīt savus sapņus. Uzveduma galvenie tēli tiek izspēlēti ar košām, komiskām cilvēka auguma lellēm, kas kopā ar poētisko pilsētvidi veido emocionāli krāšņu un piepildītu skatuves ainavu.

Klases audzinātāja Rita Bogomola

 

Skaļi lasīt man ir prieks!
19.04.2024.

15. aprīlī Ludzas pilsētas vidusskolas bibliotēkā notika lasīšanas sacensības “Skaļi lasīt man ir prieks!”. Sacensību dalībnieki bija 2. un 3. klašu paši labākie, skaļākie, izteiksmīgākie un veiklākie lasītāji, kas uzdrošinājās lasīt nepazīstamu tekstu. Žūrija ļoti atzinīgi novērtēja viņu sniegumu. Malači! Paldies latviešu valodas skolotājām A. Šarapovai, I. Misānei, N. Žukai par lasītprieka un lasītprasmes veicināšanu. Nominācijas ieguva Agita Pentjuša, Eva Buceniece, Ieva Pavlovska, Dairis Davidovs , Andžejs Potašs, Roberts Čiževskis, Daniels Kuzmins, Dominiks Kondrāts, Vlada Vaskova, Veronika Vasiļevska, Edgars Špunders, Eduards Borisenko, Jegors Timofejevs, Adriāna Sedlerova, Miroslava  Reinikova.
Uzvarētāji:
2. klašu grupā
1. vieta Justīnei Bartulānei 2.b
2. vieta Marijai Kamēlijai Barkānei 2.a 
3. vieta Emīlijai Romanovskai 2.b
3. klašu grupā
1. vieta Akims Mortuzāns 3.a, Adelīna Stukāne 3.b
2. vieta Kamilla Krocāne 3.a
3. vieta Baiba Aļošina 3.b
3. klašu godalgoto vietu ieguvēji izvirzīti Ludzas novada lasīšanas konkursam. Vēlam veiksmi!

Bibliotekāre Elita Romanovska

 

Sacensības volejbolā
19.04.2024.

3 (1)
3 (1)
18.arīlī Olimpiskās dienas ietvaros notika sadraudzības sacensības volejbolā vidusskolas posmā. LPV komanda ieņēma 1.vietu! Apsveicam komandu un skolotāju Gunāru Avotu.

Sports un veselība skolotāja Iluta Kaupuža

 

 

Ciemos pie Turaidas fogta
19.04.2024.

16. aprīlī Ludzas pilsētas vidusskolas 5.c klase mācību ekskursijā apmeklēja Turaidas muzejrezervāta nodarbību "Ciemos pie Turaidas fogta” (iniciatīva "Latvijas skolas soma"). Skolēni iejutās 16. gadsimta iedzīvotāju lomās. Tērpušies tā laika zemnieku, pilsētnieku un dižciltīgo bruņinieku apģērbā, iepazinās ar Turaidas fogtu, demonstrēja viduslaiku manieres. Aizraujoša bija latīņu teksta rakstīšana gan uz vaska plāksnītēm, gan ar tinti un spalvu uz papīra. Ekskursijā bija lieliska iespēja pavadīt dienu vienā no skaistākajām Latvijas viduslaiku pilīm un iejusties tā laika gaisotnē.

 5.c klases audzinātāja D. Sergeiceva

 

Foršie desmitie!
18.04.2024.

17.aprīlī 10.klases skolēni devās ceļojumā uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Skolas somas ietvaros mēs apmeklējām Latvijas Nacionālo bibliotēku. Ekskursijā pa bibliotēkas ēku mēs uzzinājām daudz interesantu faktu par bibliotēkas tapšanas vēsturi un grāmatniecības vēsturi. Ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" iepazinām grāmatu  gan kā materiālo objektu, gan kā sociālo un garīgo parādību, kas mainījusi un maina sabiedrību, cilvēku dzīves un prātus.Sevišķi iedvesmoja grāmatniecības vēsturei veltītā daļa, jo bija iespējams apskatīt tās Latvijā un latviski iespiestās grāmatas, kuras ir būtiski ietekmējušas Latvijas kultūru un nācijas identitāti.
Tālāk mūsu ceļš veda uz P.Stradiņa medicīnas vēstures muzeju, jo daži no mums domā saistīt savu dzīvi ar medicīnu.Izcili atklājumi, sava laika tradīcijas un pārliecības, spilgtas personības — muzeja ekspozīcijas izstāstīja medicīnas attīstības stāstu. Muzejā iepazinām viduslaiku, renesanses, jauno laiku un Latvijas medicīnas 20. gadsimta ekspozīcijas, kā arī kosmosa bioloģijas un medicīnas ekspozīciju.

10.klases audzinātāja Renāte Balode

 

 

 

Skatuves runas konkurss
18.04.2024.

Veicinot pilsonisko līdzdalību, kultūras izpratni un pašizpausmes mākslā, bērniem un jauniešiem katru gadu notiek Skatuves runas konkurss vairākās kārtās. 17.aprīlī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”  notika reģionālā Skatuves runas konkursa 2. kārta. 
Dalībnieka priekšnesumus vērtēja kompetenta žūrija: Dace Jurka -VISC Sadarbības atbalsta departamenta, Nemateriālā kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vecākā eksperte, Anna Jansone – režisore, pedagoge, Dace Liepniece – režisore, pedagoge.
Katrs konkursa dalībnieks saņēma pateicības un saldās balvas, kā arī atzinīgus vārdus no žūrijas un iedrošinājumu piedalīties arī citos konkursos.
Paldies dalībniekiem, viņu skolotājiem un vecākiem par atbalstu!
APSVEICAM VISUS DALĪBNIEKUS!
I pakāpes diplomus saņēma
Jānis Bogomols (1.a) – skolotāja N.Žuka
Rinalds Zeļčs (3.a) – skolotāja I.Misāne
Estere Poikāne (5.c) – skolotāja D.Sergeiceva
Elizabete Kiričenko (7.b) – skolotāja L.Arcihoviča

Direktora vietniece audzināšanas jomā Rita Bogomola

Lasīsim ar prieku!
18.04.2024.

Šajā mācību gadā Ludzas pilsētas vidusskolas 11.klases skolēni realizē projektu "Lasīsim ar prieku! Lasītprasmes veicināšanas iespējas 1. klasē". Pasākuma mērķis ir izziņu rosinošu aktivitāšu organizēšana, kas bagātinās gan 1.kl. skolēnus, kas interesantā un nebijušā veidā nostiprinās lasītprasmi, mācīsies diskutēt par izlasīto, samazinās pie viedierīcēm pavadīto laiku, gan vidusskolēnus, kas apgūs prasmes, kas vēlāk noderēs dzīvē un darbā, kā sadarbību, atbalsta sniegšanu, plānošanu, komunicēšanu, problēmu un konfliktu risināšanu. Februārī un martā vidusskolēni palīdzēja pirmklasniekiem saprast, cik nozīmīgi ir prast lasīt, dalījās savā lasītpratēja pieredzē, motivēja pirmklasniekus, palīdzēja izvēlēties lasāmo grāmatu, sarunājās par izlasīto, izgatavoja grāmatzīmes. Tagad ar Ludzas novada pašvaldības atbalstu vidusskolēni izgatavo sēžamspilvenus, lai beidzamajā nodarbībā 12. aprīlī iekārtotu lasīšanas stūrīti pirmklasniekiem.

Laila Budreviča,
jauniešu biedrības "LOGOS" priekšsēdētāja

Priecājamies par Katrīnu
12.04.2024.

WhatsApp Image 2024-04-12 at 13.14.38
WhatsApp Image 2024-04-12 at 13.14.38
Mūsu skolas 6.b klases skolniece Katrīna Baklāne ir aktīva Ludzas 752. mazpulka dalībniece. Meitene labprāt piedalās dažādos konkursos. Šodien Katrīna kā mazpulka dalībniece saņēma Latvijas Agronomu biedrības un biedrības “Latvijas mazpulki” pateicību par dalību konkursā “Mana zaļā palodze”.
Priecājamies par Katrīnu un viņas vēlmi iesaistīties aktivitātēs, kas veicina līdzdarbību un līdzatbildību par dabu. Paldies Katrīnas mazpulka vadītājai Ilgai Ivanovai par audzēkņu iesaisti aktivitātēs, kas vairo izpratni par dabu un tās saudzēšanu.  

Ivita Kalverša

 

 

 

 

 

2.vieta stafetēs
15.04.2024.

WhatsApp Image 2024-04-12 at 15.24.47
WhatsApp Image 2024-04-12 at 15.24.47
11.aprīlī Jēkabpils 3.vidusskolā notika Olimpiskās komitejas projekta "Sporto visa klase" sacensības stafetēs 3.klašu grupā. Šajās sacensībās mūsu skolas 3.a klases audzēkņi (kl.audzinātāja Ineta Misāne) ieguva 2.vietu. Paldies bērniem par ieguldīto darbu un gūtiem panākumiem!

Sports un veselība skolotāja Solvita Narnicka

 

 

 

 

Ēnu diena 2024
11.04.2024.

Aprīļa sākumā visā Latvijā norisinās izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia"  rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem “Ēnu diena”. Mūsu skolas, skolēni izvēlējās ēnot dažādu jomu profesionāļus. Tie bija: inspektors – kinologs, psihologs, farmaceits, vadītājs kultūras jomā, struktūrvienību vadītājs, medmāsa, konditors, ugunsdzēsējs glābējs, karjeras konsultants, pašvaldības vadītājs, operācijas māsa un granulu ražotnes “Lūseni” ražošanas daļas vadītājs.  

Paldies dažādu jomu profesionāļiem par iespēju ieskatīties savā darba ikdienā!  

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Sadraudzības sporta pasākums
08.04.2024.

3. aprīlī 7.a klases skolēni realizēja klases projektu “Sadraudzības sporta pasākums  2. klasēm”. Pasākuma mērķis ir popularizēt aktīvu dzīvesveidu un padarīt mācības skolā jautrākas.
Ludzas pilsētas vidusskolas 2.a un 2.b  klases skolēniem un Ludzas Mūzikas pamatskolas 2. klases skolēniem bija jāiziet 7 sporta stacijas un jāparāda dažādas prasmes: mest bumbiņu mērķī, tikt cauri vingrošanas riņķiem, izpildīt līdzsvara uzdevumu u.c. Saviem audzēkņiem juta līdzi skolotājas Dace Tihovska, Aija Šarapova un Olga Pentjuša.

Pasākuma noslēgumā ar diplomiem apbalvotas komandas, kurām veicās vislabāk. Tāpat, visiem pasākuma dalībniekiem tika dāvinātas grāmatzīmes. Gan diplomus, gan grāmatzīmes 7.a klases audzēkņi veidoja paši.

Lai projekts tiktu īstenots, savu darbu ieguldīja arī sporta un veselības skolotājas - Solvita Narnicka un Iluta Kaupuža, datorikas skolotājas -Jekaterina Bogomola  un Ivita Kalverša, latviešu valodas un literatūras skolotāja L. Arcihoviča, skolas bibliotekāre Elita Romanovska.

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem!

7.a klases klases audzinātāja Žanna Dukaļska

Lasīsim ar prieku!
05.04.2024.

Šajā mācību gadā Ludzas pilsētas vidusskolas 11.klases skolēni realizē projektu "Lasīsim ar prieku! Lasītprasmes veicināšanas iespējas 1. klasē". Pasākuma mērķis ir izziņu rosinošu aktivitāšu organizēšana, kas bagātinās gan 1.kl. skolēnus, kas interesantā un nebijušā veidā nostiprinās lasītprasmi, mācīsies diskutēt par izlasīto, samazinās pie viedierīcēm pavadīto laiku, gan vidusskolēnus, kas apgūs prasmes, kas vēlāk noderēs dzīvē un darbā, kā sadarbību, atbalsta sniegšanu, plānošanu, komunicēšanu, problēmu un konfliktu risināšanu. Februārī un martā vidusskolēni palīdzēja pirmklasniekiem saprast, cik nozīmīgi ir prast lasīt, dalījās savā lasītpratēja pieredzē, motivēja pirmklasniekus, palīdzēja izvēlēties lasāmo grāmatu, sarunājās par izlasīto, izgatavoja grāmatzīmes. Tagad ar Ludzas novada pašvaldības atbalstu vidusskolēni izgatavo sēžamspilvenus, lai beidzamajā nodarbībā 12. aprīlī iekārtotu lasīšanas stūrīti pirmklasniekiem.

Laila Budreviča,
jauniešu biedrības "LOGOS" priekšsēdētāja

Loģikas maratons
05.04.2024.

Šī gada 3. aprīlī skolā notika “Loģikas maratons” 7. klasēm. Četras komandas sacentās un pārbaudīja savas matemātiskās un loģiskās spējas. Maratona mērķis bija pilnveidot skolēnu loģisko domāšanu, erudīciju, sadarbības prasmes un neatlaidību. 11.klases matemātiķu kursa audzēkņi sagatavoja gan jautājumus viktorīnai, gan izveidoja prezentāciju, gan nodrošināja tehnisko aprīkojumu.

Skolēnu komandu loģiku novērtēja žūrija – skolas direktors Gunārs Strods, direktora vietniece mācību jomā Vija Zavadska, fizikas skolotāja Jekaterina Bogomola un 11.klases audzēknis Daniels Kotovs. Paldies visiem par aktīvu piedalīšanos!

Matemātikas skolotāja Marija Matuseviča

Gaidām skolā topošos pirmklasniekus un viņu vecākus!
03.04.2024.

Vector Welcome Back to School - 1
Vector Welcome Back to School - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības
03.04.2024.

Jau septīto gadu LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā rīko Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības, kurās aicina 5.klašu skolēnus  uzstāties publikas priekšā ar pašu izvēlēta teksta lasīšanu. Grāmatu izvēle ir lasītāju ziņā, un bērni izvēlas gan jautrus, gan bēdīgus, gan fantastiskus tekstus, lai parādītu prasmi uzstāties publikas priekšā un aizraut klausītājus.
Skaļās lasīšanas sacensības sākotnēji notiek klasē, tad skolas bibliotēkā, vēlāk novadā un reģionā, bet noslēgumā - valsts fināls LNB.
Arī Ludzas pilsētas vidusskolā šis pasākums ir kļuvis tradicionāls. Tās ir lasītprieka sacensības, kurās tiek ievērots sacensību svarīgākais likums -  izrādīt cieņu bērna izvēlei, veicinot pozitīvas emocijas.
Šogad skolas sacensību dalībniekus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija arī 12. klases audzēkne Laura Mortuzāne. Viņa 2018. gadā pārstāvēja Ludzas novadu pašās pirmajās Nacionālajās skaļās lasīšanas sacensībās Rīgā. Mazajiem lasītājiem bija patiess prieks uzklausīt Lauras ieteikumus un komentārus.
Skaļās lasīšanas sacensību uzvarētāji skolas posmā ir Tomass Grebežs 5.a, Kārlis Gendelis 5.b un 5.c klases meitenes- Katerīna Bartulāne, Paula Blusanoviča, Megija Mortuļeva, Linda Mikaskina, Estere Poikāne, Emija Šteinberga- Šternboka.
Vēlam veiksmi nākamajos sacensību posmos un gaidām mājās ar nacionālā lasīšanas čempiona titulu!

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Diāna Sergeiceva 

Joku dienai
02.04.2024.

WhatsApp Image 2024-04-03 at 10.51.24 AM
WhatsApp Image 2024-04-03 at 10.51.24 AM

Anekdošu stāstīšanas konkurss 3.- 6. klasēm.

 

 

 

 

 

 

 

No 6.- 9. klašu skolēnu pārbaudes darbiem vēsturē.
Paskaidro jēdzienus!  
Vaku grāmatas - pirmās iespiestās grāmatas cietos vākos.
Vaku grāmatas - apvākotās grāmatas.
Zibenskarš - unikāla dabas parādība.
Livonija - pilsēta kur dzīvo cilvēki. Atrodas Rīgas centrā.
Pārdaugavas hercogiste - karaliene kura kontrolē valsti.
Merkantilisms - Anģelsa un Merķelsa izveidoti uzskati par politiku.
Ko nozīmē izteiciens:
,,Saules karalis,, - karalis, kurš paredzēja saules aptumsumu.
,,Saules karalis,, - siltas valsts valdnieks.
,,Saules karalis,, - Luijs XIV. Viņš uzvarēja Saules kaujā.
,,Saules karalis,, - valda pāri saulei.
,,Izcirst logu uz Eiropu,, - uzcēla mūri no kura varēja redzēt Eiropu
,,Izcirst logu uz Eiropu,, - pietuvoties eiropai lai eiropu varētu redzēt caur logu.
Kas bija šis cilvēks.
A.Einšteins - fiziķis. Nošāvas. Uztaisīja pašnāvību, jo negribēja lai viņu kāds nošauj.
Raksturo vācu okupācijas režīmu. Piecelties, paēst un iet karot.
Izvērtē noziegumus pret cilvēkiem kara laikā. Viņi zaga dārgakmeņus okupēja mājas. Lika slēpt viņus savās mājās.

apkopoja vēstures skolotāja Zigrīda Trukšāne

Lieldienu radošās darbnīcas
30.03.2024.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skatuves runas konkurss
28.03.2024.

Ludzas novada skatuves runas konkursā mūsu skolu pārstāvēja 14 skolēni. Uz konkursa 2.kārtu Rēzeknē žūrija izvirzīja Jāni Bogomolu (1.a klase, sk.Nelija Žuka), Rinaldu Zeļču (3.a, sk.Ineta Misāne) Esteri Poikāni (5.c, sk. Diāna Sergeiceva) un Elizabeti Kiričenko (7.b, sk.Līga Arcihoviča).
Paldies visiem skolēniem un skolotājiem, kuri pārstāvēja mūsu skolu konkursā!

 

 

 

 

Robotikas kauss
26.03.2024.

 
1 (5)
1 (5)
 23.03.24 Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni piedalījās robotikas sacensībās - Ludzas novada robotikas kauss 2024. Skolēni startēja vairākās disciplīnās, dažādās vecuma grupās.
Jaunāko klašu skolēni piedalījās LEGO WEDO virves vilkšanas disciplīnā. Tika iegūta lieliska pieredze. Jauno un radošu ideju pilni skolēni ir motivēti pilnveidot un attīstīt savas prasmes. 
Skolēnus sacensībām sagatavoja datorikas un robotikas pulciņa skolotāji - Valdis Domarks, Jekaterina Bogomola, Raimonds Puzanovs un Olga Pentjuša. 

Robotikas pulciņa skolotāja Olga Pentjuša

 

Izstāde Izglītība un karjera 2024
22.03.2024.

20. martā Ludzas pilsētas vidusskolēni apmeklēja  profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstādi IZGLĪTĪBA UN KARJERA 2024! Jauniešiem bija iespēja iepazīties vairāk kā ar 20 reģionālām mācību iestādēm un vistālāko mācību iestādi Liepājas Jūrniecības koledžu. Sarunās ar skolu pārstāvjiem un studējošiem jauniešiem skolēni saņēma atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.
Skolēnu atsauksmes:
Ksenija: izstādē uzzināju vairāk par universitātēm/koledžām/tehnikumiem. Mācību iestāžu pārstāvji pastāstīja vairāk par aktuālām lietām un izdevīgākām iespējām.
Liene: Es guvu ieskatu par tādām profesijām kā policija un jūrniecība.
Agnese: Izglītības izstādē 2024 varēja apskatīt vairāku augstskolu, universitāšu, vidusskolu un citu izglītības iestāžu piedāvājumus. Ieguvu svarīgu un noderīgu informāciju par man interesējošām nozarēm.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Karjeras pasākums
20.03.2024.

18. martā mūsu skolas  9. un 10. klases skolēnus apmeklēja Latgales Industriālā tehnikuma pārstāvji, lai iepazīstinātu ar savas skolas izglītības iespējām. Tehnikumā ir iespējams apgūt 29 izglītības programmas. Vairāk par izglītības programmām www.lint.lv/uzņemšana.
Paldies tehnikuma darbiniekiem par skolēniem novadīto karjeras pasākumu!

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

 

 

 

Annija atkārto sasniegumu arī latviešu valodas olimpiādē!
18.03.2024.

Annija_2
Annija_2
Ludzas pilsētas vidusskolas 9.c klases skolniece Annija Streļča ir uzrādījusi labus rezultātus ne tikai matemātikas, bet arī  Ludzas novada latviešu valodas un literatūras valsts 50.olimpiādes 2.posmā, iegūstot iespēju pārstāvēt mūsu skolu un novadu valsts olimpiādes 3.posmā Rīgā. Turam īkšķus!  Apsveicam Annijas vecākus un skolotāju Līgu Arcihoviču! 

 

 

 

 

Skolā viesojas topošie pirmklasnieki
18.03.2024.

Skolēnu pavasara brīvdienās skolu piepildīja PII "Pasaciņa" audzēkņu mazie soļi un jautrās balsis. Nākamie pirmklasnieki no grupiņām "Taurenīši" un "Pūcītes"  iepazinās ar Ludzas pilsētas vidusskolas telpām un nākamo klasi, aktīvi darbojās piedāvātajā nodarbībā, parādot savu gatavību skolai un gandarījumu par paveikto. 
Patiess prieks bija vērot bērnu darbošanos!

Skolotāja Ineta Misāne

 

 

 

Pirmklasnieki iepazīst fiziku
18.03.2024.

1.a un 1.b klases skolēni viesojās fizikas kabinetā, lai dabaszinību stundas ietvaros mācītos par gaismu. Skolēni uzzināja, kāpēc mēs redzam varavīksni, kāpēc baltā gaisma, kas nāk no Saules, sadalās septiņās varavīksnes krāsās, kāpēc uz Zemes pastāv diena un nakts, gadalaiki utt. Skolēni novēroja, kā rodas ēna, dabiskos un mākslīgos gaimas avotus, gaismas taisnlīnijas izplatīšanos, gaismas laušanu un atstarošanos. Skolēniem bija iespēja darboties praktiski, vērojot savu atspulgu ieliektā un izliektā spogulī, lēcas darbību, varavīksni, kas rodas gaismai izejot cauri stikla prizmai. Mācību stundas laikā skolēniem radās daudz interesantu jautājumu, uz kuriem kopīgi meklējām atbildes.

Dabaszinību un tehnoloģiju MK vadītāja A.Jermaļonoka

Dalība atklātajā dabaszinību un matemātikas multidisciplinārajā olimpiādē
14.03.2024.

DSC_9036
DSC_9036
12. martā Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā norisinājās atklātā dabaszinību un matemātikas multidisciplinārā olimpiāde, kurā veiksmīgi startēja Ludzas pilsētas vidusskolas 8. - 10. klašu skolēnu grupas. Skolēnu grupai, kuras sastāvā bija trīs skolēni no attiecīgās klases, bija jāizpilda matemātikas, ģeogrāfijas, ķīmijas, fizikas un bioloģijas uzdevumi, kā arī jāizpilda praktiskais uzdevums vienā no dabaszinātņu mācību priekšmetiem. 9. klases meiteņu komanda saņēma atzinību par piedalīšanos, savukārt 8. klases zēnu komanda un 10. klases skolēnu komanda sīvā konkurencē izcīnīja godalgotās 3. vietas. Paldies skolēniem par viņu ieguldījumu un veltīto laiku pavasara brīvdienās!

Fizikas skolotāja A.Jermaļonoka

11.klases skolēni noskatās “Jautro atraitni”
14.03.2024.

DSC_9056
DSC_9056
Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 11. klases audzēkņi Latvijas Nacionālajā operā vēroja opereti "Jautrā atraitne". Izrādes laikā krāšņo melodiju virpulī uzjundīja intrigas, dzirkstīja kaislības, kas mijās ar komiskiem pārpratumiem. Izrādes ilgums bija 2,5 stundas, taču laiks tecēja nemanāmi ātri, bija vēlme klausīties, skatīties, iedziļināties uz skatuves notiekošajā vēl un vēl. Tā bija lieliska izrāde - orķestris, aktieri, dziedātāji! Paldies projektam par iespēju apmeklēt Nacionālo operu un baudīt opereti - lielākai daļai audzēkņu tā bija pirmā pieredze.

11. klases audzinātāja A.Jermaļonoka

Sporto visa klase!
06.02.2024.

6.martā Salas vidusskolā notika Olimpiskās komitejas projekta "Sporto visa klase" sacensības stafetēs. Sešu komandu konkurencē LPV 5.a klases audzēkņi ieguva 2.vietu! Apsveicam mūsu skolas sportiskāko klasi un skolotāju Solvitu Narnicku!

 

 

 

 

 

Sasniegumi volejbolā
29.02.2024.

Apsveicam sportistus un viņu skolotāju Gunāru Avotu ar panākumiem volejbola sacensībās!

II vieta
II vieta
III vieta
III vieta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuvojas Ēnu dienas!
29.02.2024.

ED24 kad pieteikties ēnotājiem / ēnu devējiem - 1
ED24 kad pieteikties ēnotājiem / ēnu devējiem - 1

ED24 kad pieteikties ēnotājiem / ēnu devējiem - 3
ED24 kad pieteikties ēnotājiem / ēnu devējiem - 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izstāde izglītība un karjera 2024
29.02.2024.

Plakats
Plakats

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izglītības izstāde SKOLA 2024
29.02.2024.

Skola
Skola
24.februārī mūsu vidusskolēni izmantoja iespēju apmeklēt izstādi SKOLA 2024. Tā ir vērienīgākā izglītības izstāde Latvijā, kur augstskolas, tehniskās skolas, koledžas var sevi reklamēt, informēt par nākotnes mācībām. 
Ņikita -  brauciens bija ļoti  noderīgs manas nākotnes karjeras veidošanai. Tika sniegta informācija par fakultātēm tādās iestādēs kā RTU un DU. Kopumā, skola 2024 piedāvā plašas izpētes iespējas savas nākotnes karjeras veidošanai. Notika pasākumi, kas paplašināja manas zināšanas gan profesiju izvēles ziņā, gan vispārējās tēmās, tādās kā pirmās palīdzības sniegšana un cilvēku elpināšana.
Alise - Brauciens uz izstādi Skola 2024, bija noderīgs, uzzināju daudz jaunas informācijas par mācību iestādēm Latvijā.
Darja  - Brauciens bija noderīgs  uzzināju par studiju iespējām Daugavpils Universitātē.

Skolas bibliotēkā var iepazīties ar izstādē Skola 2024 iegūtiem izglītības iestāžu bukletiem. 
Paldies Ludzas novada Bērnu un jauniešu centram par sarūpēto un apmaksāto transportu.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Vizīte uz šūšanas uzņēmumu
28.02.2024.

5. klašu  skolēni stundu Dizains un tehnoloģijas ietvaros apmeklēja šūšanas darbnīcu. Skolēni iepazinās ar dažādām šūšanas iekārtām,digitālajām ierīcēm ar kuru palīdzību top dizaina produkts. Paldies Bencha Muude un Gunitai par iedvesmojošu piemēru un stāstījumu! 

 

 

 

 

 

Vizīte uz uzņēmumu
23.02.2024.

Sadarbībā ar vecākiem 2.a klases skolēniem bija vienreizēja iespēja apmeklēt vienu no vadošajiem Baltijas valstu līderiem saldēto pelmeņu un pusfabrikātu ražošanā SIA Ariols. Skolēniem bija iespēja redzēt ražošanas procesu klātienē un iepazīties ar pārtikas tehnologa profesijas specifiku. Paldies SIA Ariols par sirsnīgu uzņemšanu!

2.a klases audzinātāja Olga Pentjuša

 

 

 

Drošāks internets sākas ar Tevi!
23.02.2024.

"Drošāka interneta diena" ir ikgadējs pasākums, kura mērķis ir apzināt bērnus par tiešsaistes riskiem un veicināt digitālo drošību. Ludzas pilsētas vidusskola arī  aicināja savus 1.-3. klases skolēnus domāt par viņu aktivitātēm internetā, kā tās var ietekmēt viņu drošību ne tikai tagadnē, bet arī nākotnē. Divu nedēļu laikā sākumskolas skolēniem datorikas stundās tika īstenotas informatīvās nodarbības par drošības jautājumiem internetā, digitālo drošību. Bērni piedalījās diskusijās par interneta riskiem un iespējām tos samazināt.

Sākumskolas skolotāja Olga Pentjuša

Mūsējie cīnās ar spēcīgākajām Latgales novada skolu komandām
23.02.2024.

3
3
4
4
21.02.2024. Ludzas 2.vidusskolā notika Latgales reģiona skolu komandu sacensības "Tautas bumba". Mūsu skolu pārstāvēja zēnu un meiteņu komandas. Zēnu komanda ieguva 2.vietu (5 komandu konkurencē) divas spēles vinnēja un divas spēles nospēlēja neizšķirti! Meitenes ieguva 4.vietu (8 komandu konkurencē) - trīs spēles vinnēja un divas spēles sīvā cīņā zaudēja! Paldies bērniem par pozitīvām emocijām un cīņas sparu!

Sports un veselība skolotāja Solvita Narnicka

Vizīte uz pašvaldību
23.02.2024.

22. februārī 10. klases skolēni devās uz Ludzas novada pašvaldību, lai iepazītos ar domes darbinieku darba specifiku. Vizīte pie Ludzas novada domes priekšsēdētāja E. Mekša lika izprast, kā notiek lēmumu pieņemšana, kāpēc ir svarīgi līdzdarboties un iesaistīties lēmumu apspriešanā, paust savu viedoli. Jaunieši interesējās arī par viņiem aktuālās jauniešu domes darba virzieniem.

Vēsture un sociālās zinātnes skolotāja Inta Žeikare

 

 

 

 

 

 

Sacensības "Tautas bumba"
15.02.2024.

Tautas_bumba_1
Tautas_bumba_1
15.02.2024. Ludzas novada sporta skolas zālē norisinājās sacensības "Tautas bumba". Mūsu skolas zēnu komanda ieguva 1.vietu un meiteņu komanda ieguva 2.vietu!

Apsveicam skolotājas Solvitu Narnicku un Ilutu Kaupužu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kas ir ploteris?
15.02.2024.

Februāra pirmajās nedēļās skolēni radošajās darbnīcās iepazina plotera funkcionalitāti. Ploteris ir ierīce, kas ne tikai spēj izdrukāt attēlus uz papīra vai citiem materiāliem, bet arī attēlu izgriezt pēc noteiktas formas un izmēra. Šī funkcija ir ļoti noderīga, ja nepieciešams izgriezt etiķetes, burtus, logotipus, noteiktas formas lekālus, izveidot kolāžas un aplikācijas. Tālab ploteris ir būtiska ierīce dažādās radošās nozarēs, piemēram, reklāmu izgatavošanā, apģērbu un tekstila rūpniecībā, iepakojuma izstrādē un jebkurā citā nodarbē, kur būtiska ir precīza izgriešana. Griešana ar šķērēm jau sen vairs nav aktuāla!
“Katru hobiju var monitizēt”, tādus vārdus 8. a,b,c klases skolēni dzirdēja no J. Soikāna Ludzas mākslas skolas skolotājas Intas. Skolotāja Inta ir plotera lietošanas profesionāle.
Skolēniem lietojot šo ierīci ir jābūt zināšanām vektorgrafikā, kas tika apgūta datorikas stundās. Dizaina un tehnoloģiju stundu ietvaros skolēni paši izgatavoja grāmatzīmi, vai sava vārda logotipu. Paldies skolotājai Intai par mūsu skolēnu iepazīstināšanu ar jaunu darba rīku tehnoloģiju jomā.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Gribu būt mobils
15.02.2024.

2023. gada rudenī jau 15. reizi tika dots starts CSDD mācību projektam “Gribu būt mobils”. Mācību projekta mērķis ir attīstīt 6.-8. klašu skolēnu satiksmes drošības pratību, sniedzot iespēju ne vien apgūt un papildināt zināšanas par dažādām ceļu satiksmes drošības tēmām, bet arī mudinot patstāvīgi domāt un analizēt savus un citu paradumus ceļu satiksmē.
Neklātienes kārtā zināšanas apguva un pārbaudījumus izpildīja 355 komandas no visas Latvijas. Saskaņā ar mācību projekta nolikumu, pusfināliem kvalificējas desmit labākās reģiona komandas.
13.februārī Ludzas pilsētas vidusskolas 6.b klases komanda : Raivo Poikāns, Kristers Senkāns, Rihards Matvejenko, Madara Jakupāne, Natālija Nasaļska startēja Preiļu reģiona pusfinālā Rēzeknes 2. vidusskolā, kur 10 labāko reģiona komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu!

Skolotāja Ineta Misāne

 

 

Valentīndienas aktivitātes
05.02.2024.

Valentindiena_2
Valentindiena_2

Valentindiena_1
Valentindiena_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikšanās ar uzņēmējiem
08.02.2024.

8.februārī 2.a klases skolēni kopā ar audzinātāju Olgu Pentjušu un karjeras konsultanti Ritu Bucenieci devās ciemos pie vietējiem uzņēmējiem, lai uzzinātu visgardākās picas gatavošanas noslēpumu. Picērijas Astotais rajons jaunieši to ir atklājuši! Visgardākās picas tiek gatavotas ar lielu daudzumu siera. Picas garšas noslēpums slēpjas mīklas pagatavošanā - labi pagatavota mīkla ir īsta māksla, - to nespēj kurš katrs. Picas gatavošanas procesu ietekmē ne viens kvalitatīvi produkti, bet arī cilvēka noskaņojums. Vispopulārākā pica Ludzā - tā ir pica nr.23 ar nosaukumu B.I.G. Paldies picērijas īpašniekiem par iespēju ieskatīties gatavošanas procesā!

2.a klases audzinātāja Olga Pentjuša

Tikšanās ar skolotāju Mariku
06.02.2024.

Šodien, 6. februārī, 4. b klasei bija neierasta un īpaša teātra mākslas nodarbība ar Mariku Čerņavsku. Marika skolēniem pastāstīja par savu profesionālo darbību un pieredzes ceļu. Par to, ka strādājusi par latviešu valodas un literatūras skolotāju nedzirdīgajiem skolēniem un ka apguvusi žestu valodu. Pateicoties šai darba pieredzei, Čehijā studējusi teātra mākslu, ko pasaulē sauc par audzinošo drāmu. Marika skolēniem akcentēja teātra mākslas priekšmeta apguves nozīmi un tā sasaisti ar dažādām dzīves situācijām. Darbojāmies praktiski: noteicām sava kautrīguma līmeni, izvērtējām, kādas profesijas pārstāvji mēs būtu, ja paši izlemtu,  ko darīt, un ja mums pateiktu priekšā, ko darīt, mācījāmies noņemt uztraukumu pirms uzstāšanas ar kustību un elpošanas vingrinājumiem.

Skolēnu atsauksmes: 
Milana - patika stresa  mazināšanas vingrinājumi.
Ieva - patika masēt ausis, lai sajustu enerģijas pieplūdumu.
Amanda – apguvu pareizas ieelpas un izelpas vingrinājumus.
Daniels – iemācījos koncentrēt skatienu uz publiku.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Drošāka interneta diena
06.02.2024.

Šodien, 6.februārī, tiek atzīmēta Drošāka interneta diena #DID2024. Mūsu skolas 9.c, 10., 11. un 12. klašu komandas tiešsaistes viktorīnā PRĀTA SPĒLES sacentās ar citu skolu jauniešiem, pārbaudīja savas zināšanas un erudīciju interneta drošības jautājumos. Drošāks internets sākas ar katru no mums – tas nozīmē, ka ikviens no mums var dot savu ieguldījumu labākas interneta vides veidošanā, attīstot paradumus rīkoties atbildīgi un droši.

Paldies skolotājām Jekaterinai Bogomolai, Anastasijai Jermaļonokai, Līgai Arcihovičai, Intai Žeikarei un skolas bibliotekārei Elitai Romanovskai par aktīvu skolēnu iesaisti.

Datorikas skolotāja Ivita Kalverša 

Robotikas sacensības Preiļos
30.01.2024.

Mūsu skolas audzēkņi ar lielu prieku piedalās robotikas sacensību izaicinājumos. 27.janvārī Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni devās uz Preiļu Robotikas čempionātu. 4.b klases skolniece Amanda Kaziniece pārbaudīja sava robota spējas līnijsekošanas kategorijā. Evertovska Sindija (4.b), Daniels  Bufals (4.b), Raiens Vasiljevs (5.a), Artis Jerumāns (5.a) uz ringa cīnījās kategorijā Lego sumo. Skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas prasmes robotu būvēšanā un programmēšanā. Mēs esam lepni par mūsu skolēnu centību, neatlaidību un radošumu!

Datorikas skolotāja Jekaterina Bogomola

 

 

Tikšanās ar RTA vēstnesi
30.01.2024.

1 (3)
1 (3)
Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija ir augstākās izglītības iestāde, kas piedāvā 33 studiju programmas.
26.janvārī 11-12. klašu skolēnus apmeklēja RTA Ekonomijas un pārvaldes fakultātes studente Evelīna Šarkovska.  Evelīna skolēnus  iepazīstināja ar studiju iespējām RTA un studiju procesu.  Paldies drosmīgākiem, kuri uzdeva savus jautājumus par studiju iespējām RTA un studiju procesu.

Skolēnu atsauksmes:
Ņikita - Vēstneša sniegtā informācija bija noderīga. Guvu priekštatu par to, kas jāzina iestājoties akadēmijā,  kādas ir iespējas studējot RTA.
Ksenija - Paldies, informācija bija noderīga. Līdz šim maz ko zināju par RTA iespējām.
Liene - Bija interesanti paklausīties par RTA.
Agnese - Lekcijā tika konkrētāk paskaidrots par RTA kursiem, ko es uzskatu par noderīgu informāciju. Izskaidrots mācību process, kā arī iespējamās papildus nodarbes brīvajā laikā.

Paldies RTA par mūsu vidusskolēnu apciemošanu...

Vairāk info par akadēmiju var atrast https://www.rta.lv/

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Panākumi valsts olimpiādē
22.01.2024.

Jana Butrima
Jana Butrima
Ludzas pilsētas vidusskolas 9.b klases skolniece Jana Butrima ir ieguvusi godpilno II vietu krievu valodas valsts 25.olimpiādē. No sirds lepojamies ar Janas panākumiem - viņas un skolotājas Žannas Dukaļskas paveiktais ir liels sasniegums. 

 

 

 

 

 

Barikāžu atceres pasākums
20.01.2024.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikšanās ar panisonāta senioriem
19.01.2024.

16.janvārī mūsu skolas 5.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Ritu Bogomolu devās ciemos pie pansionāta iedzīvotājiem Istalsnā. Tā bija jau otrā satikšanās. Šoreiz skolēni bija sagatavojuši nelielu koncertu. Sadarbībā ar latviešu valodas, mūzikas, angļu valodas skolotājām bērni bija iemācījušies dziesmas un dzejoļus latviešu un angļu valodā. Īpaši bija gatavojušies Dagnija un Alekss, kuri atklāja savu talantu. Dagnija dejoja, bet Alekss spēlēja trompeti. Dizaina un tehnoloģiju skolotājs Viktors dāvāja pansionāta iemītniekiem medu no savas dravas, bet vēstures skolotāja Zigrīda – grāmatas. Ciemošanās izvērtās sirsnīga un jautra. Bērni bija ļoti gandarīti, ka izdevās sagādāt prieku pansionāta iemītniekiem un darbiniekiem. Aktivitāte notika 5.b klases projekta ietvaros.

Barikāžu notikumus atceroties
19.01.2024.

afiša
afiša

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikšanās ar RSU vēstnesi
19.01.2024.

 

Liela daļa vidusskolēnu vēl nezina, ko vēlas studēt, tāpēc 15. janvārī Rīgas Stradiņu universitātes vēstneša viesošanās Ludzas pilsētas vidusskolā var palīdzēt skolēniem izvēlēties nākotnes profesiju. Par savu dalību RSU vēstnešu programmā stāsta 2. kursa Sabiedrības veselības labklājības fakultātes students Kārlis Rupainis. “Skolēniem no savas pieredzes stāstu, ar kādiem izaicinājumiem studentiem jāsastopas un kādi praktiski jautājumi jārisina. Šāda komunikācijas forma – jaunietis jaunietim – ir daudz saprotamāka skolēniem, un viņi labprāt iesaistās diskusijās, kas palīdz kliedēt mītus par studijām universitātē”. Skolēni uzklausīja Kārļa argumentus kāpēc ir jāiegūst augstākā izglītība un kāpēc tieši Rīgas Stradiņa Universitāte.

Skolēnu atsauksmes:

  • Agnese “Es uzskatu, ka iegūtā informācija, bija viegli uztverama un lietderīga, kļuva skaidrāks par RSU programmām, kā arī iegūts priekštats par mācībām šajā iestādē”.
  • Liene “Šīs dienas lekcija par RSU deva izpratni ne tikai par skolu kopumā bet arī par ārpus studijām, kas ir pieejamas RSU un deva saprast šīs iestādes attīstības un izglītības līmeni.
  • Gints “RSU vēstneša sniegtā informācija bija noderīga, jo tika sniegta aktuālā informācija par RSU izglītības iestādi. Tas palīdz vispusīgi attīstīties un izvēlēties sev piemērotu izglītības iestādi.

Paldies RSU par patīkamo tikšanos....
Vairāk informācijas par universitāti var atrast https://www.rsu.lv/

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

PALDIES diena
12.01.2024.

2024. gada 11. janvārī tika atzīmēta Starptautiskā „Paldies” diena, lai atgādinātu mums par to, cik svarīgi ir sniegt un saņemt pateicības vārdus. „Paldies” vārds sagādā prieku un iedvesmo mūs darīt labus darbus arī turpmāk, tāpēc svarīgi būt pateicīgiem tiem cilvēkiem, kas mums ir blakus un sniedz savu palīdzību ikdienā – pateikties par viņu uzmanību un atbalstu, par ticību mums, par viņu rūpēm un labsirdību, par draudzību un uzticēšanos mums.
Pateicības vārdiem ir maģiska iedarbība, ar to palīdzību cilvēki dāvina prieku cits citam un pauž uzmanību, bez kuras nevar dzīvot neviens cilvēks. Spēja būt pateicīgam ir laimīgu cilvēku īpašība. Pateicības spēks uzlabo veselību, ceļ pašapziņu.
Pateicības dienas rītā skolā visus sagaidīja skolēnu pašpārvalde. Skolotāji un skolas darbinieki saņēma dāvanā saldu balvu ar pateicības vārdiem. Skolēni tika aicināti uzrakstīt zīmīti ar pateicības vārdiem – draugiem, klasesbiedriem, skolotājiem, vecākiem, tehniskajiem darbiniekiem vai  kam viņi paši vēlas.
Tika saņemtas un izdalītas 420 zīmītes ar siltiem pateicības vārdiem.
 “Paldies” ir mazs vārds, taču tas ir liels solis mūsu sabiedrības uzlabošanā.

Direktora vietniece audzināšanas jomā Rita Bogomola

Starptautiskā PALDIES diena
12.01.2024.

PALDIES dienas ietvaros mūsu skolas 1.-3.klašu skolēni veidoja klašu PALDIES dienas plakātus un teica paldies vārdus saimnieciskajam skolas personālam, Ludzas peldbaseina darbiniecēm, skolas medmāsai. Ir tik svarīgi ikdienā mācīties pateikt PALDIES par darbu, par smaidu, par rūpēm un atbalstu! 

Sākumskolas MK vadītāja Ineta Misāne