Sacensības "Tautas bumba"
15.02.2024.

Tautas_bumba_1
Tautas_bumba_1
15.02.2024. Ludzas novada sporta skolas zālē norisinājās sacensības "Tautas bumba". Mūsu skolas zēnu komanda ieguva 1.vietu un meiteņu komanda ieguva 2.vietu!

Apsveicam skolotājas Solvitu Narnicku un Ilutu Kaupužu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kas ir ploteris?
15.02.2024.

Februāra pirmajās nedēļās skolēni radošajās darbnīcās iepazina plotera funkcionalitāti. Ploteris ir ierīce, kas ne tikai spēj izdrukāt attēlus uz papīra vai citiem materiāliem, bet arī attēlu izgriezt pēc noteiktas formas un izmēra. Šī funkcija ir ļoti noderīga, ja nepieciešams izgriezt etiķetes, burtus, logotipus, noteiktas formas lekālus, izveidot kolāžas un aplikācijas. Tālab ploteris ir būtiska ierīce dažādās radošās nozarēs, piemēram, reklāmu izgatavošanā, apģērbu un tekstila rūpniecībā, iepakojuma izstrādē un jebkurā citā nodarbē, kur būtiska ir precīza izgriešana. Griešana ar šķērēm jau sen vairs nav aktuāla!
“Katru hobiju var monitizēt”, tādus vārdus 8. a,b,c klases skolēni dzirdēja no J. Soikāna Ludzas mākslas skolas skolotājas Intas. Skolotāja Inta ir plotera lietošanas profesionāle.
Skolēniem lietojot šo ierīci ir jābūt zināšanām vektorgrafikā, kas tika apgūta datorikas stundās. Dizaina un tehnoloģiju stundu ietvaros skolēni paši izgatavoja grāmatzīmi, vai sava vārda logotipu. Paldies skolotājai Intai par mūsu skolēnu iepazīstināšanu ar jaunu darba rīku tehnoloģiju jomā.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Gribu būt mobils
15.02.2024.

2023. gada rudenī jau 15. reizi tika dots starts CSDD mācību projektam “Gribu būt mobils”. Mācību projekta mērķis ir attīstīt 6.-8. klašu skolēnu satiksmes drošības pratību, sniedzot iespēju ne vien apgūt un papildināt zināšanas par dažādām ceļu satiksmes drošības tēmām, bet arī mudinot patstāvīgi domāt un analizēt savus un citu paradumus ceļu satiksmē.
Neklātienes kārtā zināšanas apguva un pārbaudījumus izpildīja 355 komandas no visas Latvijas. Saskaņā ar mācību projekta nolikumu, pusfināliem kvalificējas desmit labākās reģiona komandas.
13.februārī Ludzas pilsētas vidusskolas 6.b klases komanda : Raivo Poikāns, Kristers Senkāns, Rihards Matvejenko, Madara Jakupāne, Natālija Nasaļska startēja Preiļu reģiona pusfinālā Rēzeknes 2. vidusskolā, kur 10 labāko reģiona komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu!

Skolotāja Ineta Misāne

 

 

Valentīndienas aktivitātes
05.02.2024.

Valentindiena_2
Valentindiena_2

Valentindiena_1
Valentindiena_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikšanās ar uzņēmējiem
08.02.2024.

8.februārī 2.a klases skolēni kopā ar audzinātāju Olgu Pentjušu un karjeras konsultanti Ritu Bucenieci devās ciemos pie vietējiem uzņēmējiem, lai uzzinātu visgardākās picas gatavošanas noslēpumu. Picērijas Astotais rajons jaunieši to ir atklājuši! Visgardākās picas tiek gatavotas ar lielu daudzumu siera. Picas garšas noslēpums slēpjas mīklas pagatavošanā - labi pagatavota mīkla ir īsta māksla, - to nespēj kurš katrs. Picas gatavošanas procesu ietekmē ne viens kvalitatīvi produkti, bet arī cilvēka noskaņojums. Vispopulārākā pica Ludzā - tā ir pica nr.23 ar nosaukumu B.I.G. Paldies picērijas īpašniekiem par iespēju ieskatīties gatavošanas procesā!

2.a klases audzinātāja Olga Pentjuša

Tikšanās ar skolotāju Mariku
06.02.2024.

Šodien, 6. februārī, 4. b klasei bija neierasta un īpaša teātra mākslas nodarbība ar Mariku Čerņavsku. Marika skolēniem pastāstīja par savu profesionālo darbību un pieredzes ceļu. Par to, ka strādājusi par latviešu valodas un literatūras skolotāju nedzirdīgajiem skolēniem un ka apguvusi žestu valodu. Pateicoties šai darba pieredzei, Čehijā studējusi teātra mākslu, ko pasaulē sauc par audzinošo drāmu. Marika skolēniem akcentēja teātra mākslas priekšmeta apguves nozīmi un tā sasaisti ar dažādām dzīves situācijām. Darbojāmies praktiski: noteicām sava kautrīguma līmeni, izvērtējām, kādas profesijas pārstāvji mēs būtu, ja paši izlemtu,  ko darīt, un ja mums pateiktu priekšā, ko darīt, mācījāmies noņemt uztraukumu pirms uzstāšanas ar kustību un elpošanas vingrinājumiem.

Skolēnu atsauksmes: 
Milana - patika stresa  mazināšanas vingrinājumi.
Ieva - patika masēt ausis, lai sajustu enerģijas pieplūdumu.
Amanda – apguvu pareizas ieelpas un izelpas vingrinājumus.
Daniels – iemācījos koncentrēt skatienu uz publiku.

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Drošāka interneta diena
06.02.2024.

Šodien, 6.februārī, tiek atzīmēta Drošāka interneta diena #DID2024. Mūsu skolas 9.c, 10., 11. un 12. klašu komandas tiešsaistes viktorīnā PRĀTA SPĒLES sacentās ar citu skolu jauniešiem, pārbaudīja savas zināšanas un erudīciju interneta drošības jautājumos. Drošāks internets sākas ar katru no mums – tas nozīmē, ka ikviens no mums var dot savu ieguldījumu labākas interneta vides veidošanā, attīstot paradumus rīkoties atbildīgi un droši.

Paldies skolotājām Jekaterinai Bogomolai, Anastasijai Jermaļonokai, Līgai Arcihovičai, Intai Žeikarei un skolas bibliotekārei Elitai Romanovskai par aktīvu skolēnu iesaisti.

Datorikas skolotāja Ivita Kalverša 

Robotikas sacensības Preiļos
30.01.2024.

Mūsu skolas audzēkņi ar lielu prieku piedalās robotikas sacensību izaicinājumos. 27.janvārī Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni devās uz Preiļu Robotikas čempionātu. 4.b klases skolniece Amanda Kaziniece pārbaudīja sava robota spējas līnijsekošanas kategorijā. Evertovska Sindija (4.b), Daniels  Bufals (4.b), Raiens Vasiljevs (5.a), Artis Jerumāns (5.a) uz ringa cīnījās kategorijā Lego sumo. Skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas prasmes robotu būvēšanā un programmēšanā. Mēs esam lepni par mūsu skolēnu centību, neatlaidību un radošumu!

Datorikas skolotāja Jekaterina Bogomola

 

 

Tikšanās ar RTA vēstnesi
30.01.2024.

1 (3)
1 (3)
Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija ir augstākās izglītības iestāde, kas piedāvā 33 studiju programmas.
26.janvārī 11-12. klašu skolēnus apmeklēja RTA Ekonomijas un pārvaldes fakultātes studente Evelīna Šarkovska.  Evelīna skolēnus  iepazīstināja ar studiju iespējām RTA un studiju procesu.  Paldies drosmīgākiem, kuri uzdeva savus jautājumus par studiju iespējām RTA un studiju procesu.

Skolēnu atsauksmes:
Ņikita - Vēstneša sniegtā informācija bija noderīga. Guvu priekštatu par to, kas jāzina iestājoties akadēmijā,  kādas ir iespējas studējot RTA.
Ksenija - Paldies, informācija bija noderīga. Līdz šim maz ko zināju par RTA iespējām.
Liene - Bija interesanti paklausīties par RTA.
Agnese - Lekcijā tika konkrētāk paskaidrots par RTA kursiem, ko es uzskatu par noderīgu informāciju. Izskaidrots mācību process, kā arī iespējamās papildus nodarbes brīvajā laikā.

Paldies RTA par mūsu vidusskolēnu apciemošanu...

Vairāk info par akadēmiju var atrast https://www.rta.lv/

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

Panākumi valsts olimpiādē
22.01.2024.

Jana Butrima
Jana Butrima
Ludzas pilsētas vidusskolas 9.b klases skolniece Jana Butrima ir ieguvusi godpilno II vietu krievu valodas valsts 25.olimpiādē. No sirds lepojamies ar Janas panākumiem - viņas un skolotājas Žannas Dukaļskas paveiktais ir liels sasniegums. 

 

 

 

 

 

Barikāžu atceres pasākums
20.01.2024.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikšanās ar panisonāta senioriem
19.01.2024.

16.janvārī mūsu skolas 5.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Ritu Bogomolu devās ciemos pie pansionāta iedzīvotājiem Istalsnā. Tā bija jau otrā satikšanās. Šoreiz skolēni bija sagatavojuši nelielu koncertu. Sadarbībā ar latviešu valodas, mūzikas, angļu valodas skolotājām bērni bija iemācījušies dziesmas un dzejoļus latviešu un angļu valodā. Īpaši bija gatavojušies Dagnija un Alekss, kuri atklāja savu talantu. Dagnija dejoja, bet Alekss spēlēja trompeti. Dizaina un tehnoloģiju skolotājs Viktors dāvāja pansionāta iemītniekiem medu no savas dravas, bet vēstures skolotāja Zigrīda – grāmatas. Ciemošanās izvērtās sirsnīga un jautra. Bērni bija ļoti gandarīti, ka izdevās sagādāt prieku pansionāta iemītniekiem un darbiniekiem. Aktivitāte notika 5.b klases projekta ietvaros.

Barikāžu notikumus atceroties
19.01.2024.

afiša
afiša

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikšanās ar RSU vēstnesi
19.01.2024.

 

Liela daļa vidusskolēnu vēl nezina, ko vēlas studēt, tāpēc 15. janvārī Rīgas Stradiņu universitātes vēstneša viesošanās Ludzas pilsētas vidusskolā var palīdzēt skolēniem izvēlēties nākotnes profesiju. Par savu dalību RSU vēstnešu programmā stāsta 2. kursa Sabiedrības veselības labklājības fakultātes students Kārlis Rupainis. “Skolēniem no savas pieredzes stāstu, ar kādiem izaicinājumiem studentiem jāsastopas un kādi praktiski jautājumi jārisina. Šāda komunikācijas forma – jaunietis jaunietim – ir daudz saprotamāka skolēniem, un viņi labprāt iesaistās diskusijās, kas palīdz kliedēt mītus par studijām universitātē”. Skolēni uzklausīja Kārļa argumentus kāpēc ir jāiegūst augstākā izglītība un kāpēc tieši Rīgas Stradiņa Universitāte.

Skolēnu atsauksmes:

  • Agnese “Es uzskatu, ka iegūtā informācija, bija viegli uztverama un lietderīga, kļuva skaidrāks par RSU programmām, kā arī iegūts priekštats par mācībām šajā iestādē”.
  • Liene “Šīs dienas lekcija par RSU deva izpratni ne tikai par skolu kopumā bet arī par ārpus studijām, kas ir pieejamas RSU un deva saprast šīs iestādes attīstības un izglītības līmeni.
  • Gints “RSU vēstneša sniegtā informācija bija noderīga, jo tika sniegta aktuālā informācija par RSU izglītības iestādi. Tas palīdz vispusīgi attīstīties un izvēlēties sev piemērotu izglītības iestādi.

Paldies RSU par patīkamo tikšanos....
Vairāk informācijas par universitāti var atrast https://www.rsu.lv/

Karjeras pedagogs Rita Buceniece

PALDIES diena
12.01.2024.

2024. gada 11. janvārī tika atzīmēta Starptautiskā „Paldies” diena, lai atgādinātu mums par to, cik svarīgi ir sniegt un saņemt pateicības vārdus. „Paldies” vārds sagādā prieku un iedvesmo mūs darīt labus darbus arī turpmāk, tāpēc svarīgi būt pateicīgiem tiem cilvēkiem, kas mums ir blakus un sniedz savu palīdzību ikdienā – pateikties par viņu uzmanību un atbalstu, par ticību mums, par viņu rūpēm un labsirdību, par draudzību un uzticēšanos mums.
Pateicības vārdiem ir maģiska iedarbība, ar to palīdzību cilvēki dāvina prieku cits citam un pauž uzmanību, bez kuras nevar dzīvot neviens cilvēks. Spēja būt pateicīgam ir laimīgu cilvēku īpašība. Pateicības spēks uzlabo veselību, ceļ pašapziņu.
Pateicības dienas rītā skolā visus sagaidīja skolēnu pašpārvalde. Skolotāji un skolas darbinieki saņēma dāvanā saldu balvu ar pateicības vārdiem. Skolēni tika aicināti uzrakstīt zīmīti ar pateicības vārdiem – draugiem, klasesbiedriem, skolotājiem, vecākiem, tehniskajiem darbiniekiem vai  kam viņi paši vēlas.
Tika saņemtas un izdalītas 420 zīmītes ar siltiem pateicības vārdiem.
 “Paldies” ir mazs vārds, taču tas ir liels solis mūsu sabiedrības uzlabošanā.

Direktora vietniece audzināšanas jomā Rita Bogomola

Starptautiskā PALDIES diena
12.01.2024.

PALDIES dienas ietvaros mūsu skolas 1.-3.klašu skolēni veidoja klašu PALDIES dienas plakātus un teica paldies vārdus saimnieciskajam skolas personālam, Ludzas peldbaseina darbiniecēm, skolas medmāsai. Ir tik svarīgi ikdienā mācīties pateikt PALDIES par darbu, par smaidu, par rūpēm un atbalstu! 

Sākumskolas MK vadītāja Ineta Misāne