31.06.2020. Finanšu nozares asociācijas, Junior Achievement Latvia un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības organizēta nacionālā viktorīna “European Money Quiz”
Ludzas pilsētas ģimnāzijas 9.a klases komandai (Ņikita Afanasjevs, Maija Rancāne, Marika Audijāne, Sanita Matvejenko) - 1.vieta, skolotāja Žanna Dukaļska

 

29.05.2020. Gētes institūta Reģionālais tālākizglītības centra Daugavpils Universitātē konkurss par Minhauzenu
Paulai Kamzolei (7.b) - 1.vieta, skolotāja Inese Vorza

 

Aprīlis, 2020. Latgales plānošanas reģiona organizēts radošais konkurss bērniem “Esi varūņs – palīc sātā!”
Artrim Aļošinam (1.b) - 1.vieta, skolotāja Aija Šarapova

 

6.01.-23.03.2020. Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītais daiļrades konkurss skolēniem “Brīvība, mana un mūsu”
Konkursā piedalījās 243 dalībnieki no 24 Latvijas skolām. Tika iesūtīti 184 vizuālās mākslas darbi un 62 dzejas darbi (vairāk par konkursu).

Raivim Ruško (10.a) – 2.vieta, foto – Raivja darbs

 

2019./2020.m.g. Vides projektu konkurss
12.b klases jaunietes Jeļizaveta Haindrava un Sintija Apeine īstenoja labdarības akciju „Kopā dāvāsim prieku”, Daugavpils bērnu nama „Priedītes 2” audzēkņiem sarūpējot gan pašdarinātas Ziemsvētku dāvaniņas, gan nelielu priekšnesumu. Vides projektu konkursā projekts ierindojies starp laureātiem – iegūta 2.vieta.

 

Aprīlis, 2020. Baltik Elektro  kampaņas “Par drošu elektrību kopā ar Baltik Elektro!” ietvaros organizētais zīmējumu konkurss, kura mērķis pievērst bērnu un vecāku uzmanību elektrodrošībai. Konkursam tika iesūtīti 204 darbi, konkursa organizatori paziņoja 30 uzvarētājus – starp viņiem:

 • Keita Ulase (5.c) un Loreta Lesčinska (5.b) (ierosme dalībai bija skolotājas Inetas Zvonņikovas  uzdevums vizuālajā mākslā, kas vainagojās ar uzvaru, balvām un ticību saviem spēkiem),
 • vecuma grupā no 6 līdz 10 gadiem - Artis Aļošins (1.b).

Skolēni saņēma vērtīgas balvas no sadarbības partneriem ABB un LEDVANCE Global.

 

Marts, 2020. Latgales lauku skolu jaunrades darbu un ilustrāciju konkurss  ”Jam ērgļa spōrnus un skrīn augši…”

 • Raivo Kozlovskim (4.b) - 2.pakāpes diploms (sk. Skaidrīte Pule)
 • Artim Bankovskism (4.b) - atzinība (sk. Skaidrīte Pule)
 • Liānai Maškancevai (8.c) - atzinība (sk. Vanda žulina)

 

 

Skatuves runas konkurss “Dzīvā klasika”  
Ksenija Meļņikova (9.a) jau otru gadu pēc kārtas iegūst I vietu. Šoreiz viņa lasīja Leonīda Panteļejeva stāsta “Feņka” fragmentu. - Konkursa laureātiem būs iespēja apmeklēt radošās nometnes Sankt-Pēterburgā, Maskavā vai Kazaņā, - tā savā uzrunā konkursa dalībniekiem teica Latvijas krievu valodas skolotāju asociācijas prezidente Irina Kozlova. (skolotāja Ž. Dukaļska)

 

Tradicionālais starptautiskais krievu valodas konkurss “Русский медвежонок” (Krievu lācēns)
 Konkursā piedalījās 3475 skolēni no dažādām Latvijas skolām, bet kopā no visām valstīm – 1 234 855 dalībnieki. Ludzas pilsētas ģimnāziju pārstāvēja 25 skolēni.

 • 1.vietu skolā un 3.vietu Latvijā ieguva Vladislava Dikalova (11.a),
 • 2.vietu skolā un 4.-7.vietu Latvijā – Daniela Griševa (12.a),
 • 3.vietu skolā un 12.vietu valstī – Jana Dolgiļeviča (8.b)

 

11.03.2020. VISC organizētā skatuves runas konkursa II - Latgales reģiona kārta
9.a klases skolniece Ksenija Meļņikova saņēma Augstākās pakāpes diplomu (skolotāja Vanda Žulina),
12.b klases skolniecei Ilzei Upeniecei – I pakāpes diploms (skolotāja Līga Arcihoviča).

 

Februāris, 2020. RIMS konkurss matemātikā

Privātā vidusskola RIMS (Rīga) katru gadu rīko matemātikas konkursu, kurā aicina piedalīties Latvijas skolu audzēkņus. Konkurss norisinās 2 kārtās. Pirmā notiek skolās, un tajā katras  klasēs grupā piedalās vairāki simti jauno matemātiķu. Tā šogad konkursa I kārtā 5. klasē  savas spējas pārbaudīja 637 dalībnieki, 6. klasē – 441 matemātiķis. Izvērtējot I kārtas rezultātus, labākie risinātāji tiek uzaicināti uz II kārtu.

1.februārī 50 piektklasnieki un 49 sestās klases skolēni satikās Rīgā, vidusskolā RIMS, lai risinātu augstākas grūtības pakāpes uzdevumus. Starp uzaicinātajiem II kārtas dalībniekiem bija arī 3 LPĢ audzēkņi. 

26.februārī notika konkursa uzvarētāju apbalvošana. 5.c klases skolnieks Alekss Podoļecs (skol. Ingūna Barkāne) izcīnīja 7.vietu un saņēma Diplomu un sudraba medaļu. Einārs Kozačkovs  (6.c, skol. Ilmāra Kricka) savā grupā bija 15., Eināram Borisovam  (6.b, skol. Inese Gorbunova) - 27.rezultāts. Viņi abi saņēma bronzas medaļas.

 Apsveicam! Šai konkursā mūsu skola piedalījās pirmo reizi, bet debija izrādījās veiksmīga.

 

24.02.2020. Starpnovadu skatuves runas konkurss

Katru gadu II semestrī tradicionāli notiek skatuves runas konkurss. Šogad februāra vidū - skolā, 24.februārī - starpnovadu līmenī, bet 10.martā - reģionā.

Novadā mūsu skolu pārstāvēja 11 skolēni: Ivars Jakupāns, Rebeka Škavronska, Ieva Ameļčenko, Emīlija Krone, Laine Kušnere, Daniela Rudzinska, Kristers Zviedris, Alekss Podoļecs, Ksenija Meļņikova, Ilze Upeniece un Elīza Eikina. Starpnovadu konkurss notiek divās kārtās. Pēc pirmās uzstāšanās tiesības piedalīties otrajā kārtā bija dotas Ievai, Lainei, Kristeram, Aleksam, Ksenijai, Ilzei un Elīzai.

Reģiona konkursā Ludzas novadu pārstāvēs 9.a klases skolniece Ksenija Meļņikova (skolotāja Vanda Žulina) un 12.b klases skolniece Ilze Upeniece (skolotāja Līga Arcihoviča). Apsveicam uzvarētājas! Lai veicas!
Paldies visām skolotājām, kas palīdzēja sagatavoties konkursam: Marijai Bogomolai, Lidijai Krokšai, Veltai Pentjušai, Skaidrītei Pulei, Aijai Šarapovai, Santai Žulinai, Nelijai Žukai.

 

Latviešu valodas aģentūrs skolēnu radošo darbu konkurs „Izstāsti man savu sapni”

26.septembrī, Eiropas Valodu dienā, Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu, kura tēma bija „Izstāsti man savu sapni”. Šogad konkursā bija rekordliels pieteikumu skaits – 1234 radošie darbi no visas pasaules. Tie tika iesūtīti ne vien no Latvijas skolām, bet arī no latviešu skolām ārzemēs. 693 no tiem bija literārie darbi, 541 – zīmējumi.  

Par konkursa laureāti 5.-9. klašu grupā kļuvusi arī mūsu skolas 6.b klases skolniece Elīza Vinokurova. Elīza kopā ar skolotāju Dagmāru Boicovu tika aicinātas uz Dzimtās valodas dienas pasākumu.

21.februārī Dzimtās valodas dienas pasākumā, kas notika  Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē, pulcējās 275 skolēni un skolotāji no 55 skolām, lai sveiktu radošo darbu konkursa „Izstāsti man savu sapni” uzvarētājus. Diplomu un vērtīgas balvas pasākumā saņēma mūsu skolas 6.b klases skolniece Elīza Vinokurova. Konkursa laureātu, arī Elīzas, emocionālās pārdomas un sapņi skanēja Nacionālā teātra aktieru Agneses Cīrules un Jēkaba Reiņa lasījumā. Labākie domraksti un zīmējumi tiks izdoti grāmatā, un pēc tiem tiks veidots Latvijas Radioteātra iestudējums.
Attēlos - Elīza Vinokurova saņem apbalvojumu, Agnese Cīrule un Jēkabs Reinis lasa radošo darbu fragmentus.

  

31.01.2020.  LPĢ  komanda - Kultūras kanona konkursa “Kultūras kanons. radošā un mana brīvība” laureāte

31.janvārī Rīgā, Gaismas pilī, notika Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotā Kultūras kanona konkursa fināls. Lai izcīnītu tiesības piedalīties tajā, bija jākļūst par vienu no reģiona konkursa uzvarētājiem. Latgali finālā pārstāvēja Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Rēzeknes Valsts ģimnāzijas komanda. Kopā finālā sacentās 15 komandas.

Liels bija prieks, kad uzzinājām: skolotājas Ievas Eriņas komanda – Dairis Brilis, Ilvita Marnauza un Albīne Hlopņicka – ir laureāti. Tika apbalvotas trīs skolas: mūsējie ir trešie, palaižot sev priekšā tikai Ogres Valsts ģimnāziju un Ventspils 4. vidusskolu. Rēzeknieši, kuri reģionā mūsu komandu pārspēja, šoreiz palika tūlīt aiz LPĢ komandas.

Tas ir ievērojams sasniegums valsts mērogā, jo konkurenti bija ļoti spēcīgi. Par pasākuma nozīmīgumu liecina jau tas fakts, ka dalībniekus sveica Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

Kultūras kanona konkurss tiek rīkots astoto reizi. Tā mērķis ir popularizēt Latvijas Kultūras kanonā nosauktās vērtības, rosināt tās iepazīt un izpētīt radoši, mūsdienīgi. Šā gada tēma: “Kultūras kanons. radošā un mana brīvība”. I kārtā bija jāprezentē trīs kanona vērtības, kas atklāj personības brīvību. LPĢ komanda stāstīja par Herca Franka filmu “Par 10 minūtēm vecāks”, Latgales podniecību un tautas tērpu. Finālam bija jāveido performance vai interaktīva izstāde par vienu no šīm vērtībām, sava ideja saistoši jāatklāj pārējiem.

LPĢ komanda izvēlējās tēmu – Latgales keramika.

Mūsu komanda jau iepriekš savā skolā, Mākslas skolā, BJC deva iespēju visiem, kuri vēlas, radoši izpausties, veidojot kaut ko no māla. Skolā starpbrīžos katrs varēja pienākt un darboties ar mālu, kā vien vēlējās Tas izrādījās ļoti aizraujoši, īpaši 1.-6. klašu skolēniem. Process tika filmēts, video iekļauts prezentācijā.

Liela nozīme bija tam, cik pārliecinoši skolēni prezentēja savu darbu.

Stāsta Dairis Brilis: - Pārliecinājos, ka spēju brīvi izklāstīt savas domas publikai. Mēs improvizējām. Varējām to atļauties, jo tēmu pārzinājām, mums bija savs viedoklis. Izdevās pierādīt, kā mālu varam saistīt ar katra iekšējo brīvību. Varbūt neparasti, bet tāda bija mūsu ideja. Video komentēju ar prieku, jo tas bija veiksmīgs.

Šai dienā guvām daudz jaunu iespaidu un pārliecinājāmies, cik radoši ir vidusskolēni. Bija ļoti interesanti. Līdz pēdējam brīdim neticējām, ka esam kļuvuši laureāti. Prieks bija milzīgs.

Paldies manām deju partnerēm Elīnai Kromskai un Ievai Drobotei. Kopā ar viņām padarījām savu priekšnesumu krāsaināku. Arī dejā varam justies brīvi.”

Mūsu komanda saņēma dāvanas: teātra un koncerta biļetes, 75 eiro spēļu iegādei, kā arī Aijas Tūnas speciālbalvu – Latvijas simtgades īpašos džemperus. Tomēr lielākais ieguvums – pieredze, idejas, prieks un gandarījums.

 

13.12.2019. Roberta Mūka radošā darba mūžam veltīts Vislatvijas jaunrades darbu konkurss

 • Kristeram Zviedrim (4.b) - diploms (2.vieta)
 • Edvardam Cabulam (4.b) - atzinība
 • Laurai Solovjovai (4.b) - atzinība
  Skolotāja Skaidrīte Pule

 

LPĢ skolēni saņem balvas “Zaļās jostas” konkursā. “Zaļā josta” rudenī izsludināja  konkursu “Mans zaļais dāvanu iesaiņojums”. Konkursam kopā tika pieteiktas 600 dāvanu iesaiņojumu idejas, kas rosināja noformēt dāvanas nevis plastikāta maisiņos un spožos dāvanu papīros, bet gan dabas materiālos vai otrreizējās pārstrādes materiālos.

13.decembrī Rīgā, Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” notika konkursa laureātu apbalvošana. No 600 darbiem dažādas balvas saņēma 55 darbu autori, bet “Zaļās jostas” īpašā atzinība piešķirta tikai trim skolēniem. Viņu vidū ir mūsu Teodors Romanovskis. Teodors bija iesniedzis 5 darbus. Viņa dāvanu iesaiņojumi veidoti no bērza tāss, īpaši noformētām kartona kastēm un finiera. Teodors saņēma arī “Maxima Latvija” un “Aibe” simpātiju balvas.

9.klases skolniece Maija Rancāne saņēma “Zaļās jostas” un “Maxima Latvija “ simpātiju balvu.

Plašajā un krāsainajā izstādē, kas līdz 13.janvārim atvērta “Rīga Plaza”, jūs varat aplūkot arī LPĢ skolēnu Marikas Audijānes, Loretas Leščinskas, Annijas Jezupovas, Danielas Paņkovas, Rūdolfa Gabranova interesantos darbus.

Teodoram darbu ideju palīdzēja atrast Elita Romanovska, bet darbi tapa skolotāja Viktora Kupreviča vadībā. Meiteņu darbu vadītāja ir skolotāja Vija Plenkova (konkursa foto).

 

Aleksandra Boluža iegūst Lielās Stāstnieces titulu. Rīgas Latviešu biedrībā 2019.gada 7.decembrī labākie jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem pulcējās uz XXIII stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa finālu.

Šogad pusfināli notika Valmierā, Valkā, Pļaviņās, Priekuļos, Jēkabpilī, Līvānos, Rēzeknē, Kuldīgā, Liepājā, Kalnciemā un Rīgā. Uz finālu Rīgā izvirzīti vairāk nekā simt dalībnieki, tostarp arī LPĢ skolniece Aleksandra Boluža. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās. 

Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji:

 RLB Līgo zālē notika jaunāko klašu stāstnieku konkurss. Ludzas pilsētas ģimnāzijas folkloras kopas „Skrytuleits” dalībniece, 2.a klases skolniece  Aleksandra Boluža, pirmo reizi piedaloties šajā konkursā,  ieguva 2.pakāpes diplomu un titulu Lielā Stāstniece. Aleksandru konkursam sagatavoja skolotāja Ilga Taukača.

 

Apsveicam! Filma ”Tikai sapnis” saņem augstu novērtējumu! 11.decembrī Rīgā, Erasmus+ programmas konferencē, tika pasniegtas Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Eiropas Atzinības zīmes valodu apguvē. Tika apbalvoti tikai trīs darbi. 

Ar prieku un gandarījumu saņēmām ziņu, ka par radošu dažādu kompetenču integrēšanu valodu apguvē VIAA Atzinības rakstu saņēma amatierspēlfilmas “Tikai sapnis” veidotāji.

Filma uzņemta pēc V.Šekspīra lugas “Sapnis vasaras naktī” motīviem. Režisore un scenārija autore ir angļu valodas skolotāja Irēna Bule. Filma ir LPĢ, Ludzas BJC un “Ludza TV” kopdarbs. Aktieri – mūsu skolas šā gada 12.klases skolēni un pēdējo divu gadu absolventi. Pirmizrāde Ludzas TN notika jūnija beigās. Filmas teksts ir angļu valodā. Tas ir jau otrs skolotājas Bules režijas darbs. Filmas uzņemšana ir laikietilpīgs un sarežģīts process, kurā visu - katra aktiera, operatora, tērpu mākslinieka, montāžas režisora, organizatorisko darbu darītāju - veikums ir ļoti svarīgs.

Apsveicam visus, kas piedalījās filmas veidošanā! Jūsu darbs ir novērtēts!

Konkurss, kurā vērtē un popularizē novatoriskas metodes un labās prakses piemērus valodu apguvē, notiek 30 Eiropas valstīs. Tā ir Eiropas Komisijas iniciatīva. Šogad konkurss notiek jau desmito reizi. Informāciju skat./foto no portāla e-klase.

 

Aleksandra Boluža – Vislielākā Stāstniece. 28.novembrī Rēzeknes novada Lendžu kultūras namā pulcējās Ziemeļlatgales novada labākie stāstītāji. Stāstnieku konkursam „Teci, teci, valodiņa”  vajadzēja  sagatavot visdažādākās tautas pasakas, mīļākās anekdotes un neticamākos dzīvesstāstus. Folkloras kopu dalībnieki  klausītājiem demonstrēja savu runas prasmi un centās pārliecināt auditoriju, ka viņu stāsts ir visinteresantākais. Ir svarīgi noturēt klausītāju uzmanību, atrast veidu, kā tradicionālo materiālu pasniegt interesanti un saprotami.

Pēc žūrijas vērtējuma, titulu “Vislielākā Stāstniece” Ziemeļlatgales novadā ieguva arī mūsu folkloras kopas „SKRYTULEITS” dalībniece, 2.a klases skolniece Aleksandra Boluža.

7.decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā notiks valsts Stāstnieku festivāla fināls, kurā  piedalīsies arī Aleksandra. Lai viņai veicas! 
Konkursam Aleksandru sagatavoja skolotāja Ilga Taukača, folkloras kopas vadītāja.

 

Aprīlis - septembris, 2019. Zīmējumu konkurss "Manai robežsardzei - 100" par godu Valsts robežsardzes 100.gadadienai
No skolas konkursā tika iesniegti 55 dažādi darbi, kas atspoguļo robežsargu profesiju, dienesta aktivitātes un ikdienu. 
Vanessai Vasiļevskai (4.b) - 2.vieta
Loretai Leščinskai (5.b) - 3.vieta
Skolotājas Skaidrīte Pule, Ineta Zvonņikova

 

Liāna Maškanceva (8.c) – radošo darbu konkursa laureāte. Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija organizēja Latgales reģiona skolēniem radošo darbu konkursu. Tā rezultāti tika paziņoti Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā, 14.novembrī. Mūsu skolas skolniece Liāna Maškanceva  konkursā ir ieguvusi II vietu. Liāna no trim piedāvātajiem bija izvēlējusies tematu – Raiņa vārdus “… es esmu tikai laika izteicējs”. Tas jau ir otrs konkurss, kurā Liānas sacerējums izpelnījies atzinību. Jāturpina strādāt, jālasa, jāizkopj savas spējas arī turpmāk. Liānas skolotāja ir Vanda Žulina.

 

Albīne Hlopņicka (11.a)Valsts prezidenta kancelejas radošo darbu konkursa, kas veltīts Latvijas dzimšanas dienas svinībām, "Mūsdienu varonības tēli Latvijā" dalībniece, viena no labāko darbu autorēm. Foto - 08.11.2019. Albīne un skolotāja Līga Arcihoviča tikšanās laikā ar Valsts prezidentu.

 

01.11.2019. Rimi, Latvijas Olimpiskās komitejas un projekta “Sporto visa klase” konkurss “Sporto labākai dzīvei”

Ludzas pilsētas ģimnāzijas  3.a pieteicās šim izaicinājumama un nofilmēja savu unikālo vingrojumu un aizsūtīja veselīgu brokastu recepti. 112 klašu konkurencē esam iekļuvuši 38 klašu uzvarētāju grupā.

II semestrī uz mūsu skolu dosies ciemos “Sporto labākai dzīvei” komanda, lai piedāvātu gūt jaunas zināšanas par veselīgu uzturu un noskaidrotu labāko klasi īpaši sagatavotās disciplīnās. Sacensības norisināsies trīs pieteikto klašu starpā – 3.a, 3.b un 2.b, iepazīstot Rimi Bērniem ekspertes Ogas Ļubinas sagatavotos veselīga uztura pamatprincipus, izmēģinot spēkus fiziskās sagatavotības eksperta Kārļa Birmaņa stafetēs un Rimi šefpavāra Normunda Baranovska vadībā pagatavojot veselīgu maltīti. 

Katra klase, pie kuras nākamgad viesosies “Sporto Labākai dzīvei” komanda, saņems gardas un veselīgas balvas no Rimi. Savukārt katru sacensību ātrākā klase saņems Rimi dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Paldies sporta skolotājai Solvita Narnickai par oriģinālo vingrojumu un Jāņa Malakova mammai par veselīgu brokastu recepti!

Klases audzinātāja Ineta Misāne

 

Bez špikera17.10.2019. Erudīcijas spēle “Bez špikera”

Konkursā “Bez špikera”, kas 17.oktobrī notika Ludzas Tautas namā, šogad piedalījās 7 komandas.  Trīs no tām bija no mūsu skolas: 10.a, 10.b un 11.b klases komandas.

1.vieta 10.b klases komandai “Smiltsmekški”. Komandas sastāvs: Kristiāna Kučāne, Jānis Golubovs, Germans Lapšovs, Poļina Čeļadko un Atis Austris Kalvītis.
Atis un Kristiāna erudīcijas spēlē uzvar jau otru gadu. Nosaukuma atšifrējums ir visai vienkāršs: Germans savulaik tā saucis smiltsērkšķus.

3.vieta 11.b klases komandai: Jānis Grišāns, Oļegs Daliba, Līga Igovena, Aldis Dzalbs un Jūlija Grigāne.
11.b klases komanda konkursā piedalījās arī pērn, un tad viņi nebija starp uzvarētājiem, bet šā gadā rezultāts patiesi iepriecināja.

Tātad nākamgad 10.a klasei jāturpina iesāktā tradīcija, lai uzkrātu pieredzi un izvirzītos līderos. Konkursa jautājumi bija saistīti ar Latvijas ģeogrāfiju un dabu. Sagatavoties erudīcijas spēlei palīdzēja skolotājas Ineta Abricka un Renāte Balode, savējos rosināja, uzmundrināja un atbalstīja klases audzinātājas Ineta Abricka, Dzidra Razumejeva un Anastasija Jermaļonoka.

 

16.10.2019. Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotā gadskārtējā konkursa Latgales reģionālā kārta (konkursa tēma "Kultūras kanons, radošā un mana brīvība")

Ludzas pilsētas ģimnāzijas komandi (11.a klases skolēni Dairis Brilis, Albīne Hlopņicka, Ilvita Marnauza) - 2.vieta un ceļazīme uz konkursa finālu Rīgā. 
Skolotāja - konsultante Ieva Eriņa

 

IlzeIlze Upeniece (12.b) iegūst galveno balvu konkursā “Zelta sietiņš” Diploms

13.septembrī Raiņa muzejā Berķenelē notika tradicionālais skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. Tas veltīts Raiņa un Aspazijas daiļradei. Konkursā piedalās skolēni no Latgales skolām, arī no Jēkabpils un vēl tālākiem novadiem. Konkurss notiek trīs vecuma grupās, un katrā grupā tikai viens izcilākais runātājs saņem Zelta sietiņa balvu.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12.b klases skolniece Ilze Upeniece ir uzvarētāja vidusskolas grupā. Žūrija atzina, ka šai vecumposmā bija ļoti sīva konkurence, jo visi, kas uzstājās ir talantīgi un labi sagatavojušies, tomēr Ilzes uzstāšanās bija vispārliecinošākā. Ilze saņēma daudz komplimentu un laba vēlējumu. Mums visiem,  īpaši Ilzes skolotājai Līgai Arcihovičai, ir liels prieks par Ilzes panākumu, jo viņas uzvara nav nejaušība, bet noturīga interese par runas mākslu un piedalīšanās konkursos vairāku gadu garumā. Malacis!Zelta sietiņš

Interesanti, ka mūsu skola piedalās konkursā tikai divus gadus, un pērn Zelta sietiņa balvu vidējā grupā  saņēma Ksenija Meļņikova.

Šogad 5.-9. klašu grupā skolu pārstāvēja Maksims Pavlovs. Viņa debija konkursā bija interesanta, tomēr starp 18 pretendentiem daudziem bija spilgtas uzstāšanās un balva aizceļoja uz Aglonu. Iegūta vērtīga pieredze. Gatavosimies nākamajiem konkursiem!

Vanda Žulina, latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Radi likumu!Mēs piedalāmies likumu veidošanā
Pagājušajā mācību gadā mēs,  Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.a klases audzēkņi  Albīne Hlopņicka, Ilvita Marnauza un Dairis Brilis, konkursā “Esi radošs - #RadiLikumu!” ieguvām I vietu valstī vidusskolēnu grupā.

Konkursa noslēguma ballīte notika šogad, 6. septembrī, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Pasākuma sākumā visas komandas sagaidīja un uzrunāja Latvijas Republikas Tiesībsargs Juris Jansons.

Konkursa dalībniekus sadalīja četrās grupās un rotācijas kārtībā katra grupa izgāja četras darba stacijas. Pirmā darba stacija bija “Gardēžu pitstops sadarbībā ar Rimi”. Gardēdes un veselīga uztura ekspertes Signe Meirāne un Liene Zemīte iemācīja pagatavot garšīgas uzkodas – mazas kūciņas ar krēmsieru un maizītes ar pupiņām un dārzeņiem.

Nākamā darba stacija – “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests”. Šeit dalībnieki varēja uzzināt, kas jāņem līdzi evakuācijas gadījumā, kā droši atpūsties pie ūdens. Izpētījām ugundzēsības auto. Pats interesantākais –  sagatavoties ugunsgrēka dzēšanai: uzvilkt tērpu un izritināt šļūteni.

Trešā darba stacija bija “Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.” Te varēja iemācīties sniegt pirmo medicīnisko palīdzību un pareizi pārsiet cietušajam galvu, uzzināt daudz jauna par mediķu darbu neatliekamajā palīdzībā un apskatīt neatliekamās palīdzības auto un aprīkojumu.

Pēdējā darba stacija bija “Sadales tīkls”. Sadales tīkla ekspertes spēles veidā pastāstīja dalībniekiem par dažādām ikdienas elektornedrošām situācijām, kā rīkoties un ko darīt, lai no tām izvairītos.

Pasākuma nobeigumā dalībnieki nogaršoja pašgatavotās kūciņas un maizītes, kā arī Rimi Gardēdes pagatavoto brīnumaino kūku. Nobeigums bija jautrs, jo visus dalībniekus izklaidēja iluzionists, kurš rādīja dažādus trikus, kā arī piedavāja tos veikt pašiem dalībniekiem. Vēlāk  Juris Jansons apsveica visas komandas un uzdāvināja katram dalībniekam un skolotājam grāmatu, kurā bērniem draudzīgā valodā  publicēti  jauniešu pārveidotie bērnu tiesību likumi.  Tiesībsargs šo pārveidoto likumu  iesniegs Saeimā. Ja Saeima  to izskatīs un nobalsos, tad mēs būsim šī likuma līdzautori.

Noslēguma ballīte bija burvīga, jo dalībnieki varēja ne tikai uzzināt sadzīvē noderīgas un ikdienā svarīgas lietas, bet arī praktiski  iemācīties darīt  kaut ko jaunu, iepazīties ar atraktīviem jauniešiem, sastapt Latvijā pazīstamus cilvēkus un apskatīt pasakainus augus un tauriņus Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda “Hammurapi” grib pateikties konkursa un noslēguma pasākuma organizētājiem par ieguldīto milzīgo darbu pasākuma organizēšanā, komandas kapteinei skolotājai Intai Žeikarei un konsultantei skolotājai Līgai Arcihovičai par atbalstu likumu pārveidošanā.

Vairāk informācijas:

Albīne Hlopņicka, 11.a klase