Orange White Creative We're Hiring Poster - 1
Orange White Creative We're Hiring Poster - 1
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pedagoga karjeras konsultanta darba plāns 2022.2023.m.g.

 karjera plans

Ludzas pilsētas vidusskolas karjeras izglītības programma (2020. - 2023.)

Karjeras izglitibas programma 

  

 

Valsts izglītības attīstības aģentūras metodiskie materiāli karjeras izglītībā

100 metodikas                       Karjeras vad prasmes

 

Materiāli par karjeras izglītību (veidoti pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pasūtījuma)

Lai palīdzētu bērniem atrast savu aicinājumu un nākamo profesiju, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija piedāvā 21 profesijas video stāstus, kuros jaunie speciālisti, uzņēmumu un organizāciju vadītāji stāsta un rāda par profesiju ikdienas izaicinājumiem.

Darbs vasaras brīvlaikā

Pieteikšanās skolēnu vasaras nodarbinātībai https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem vai video  https://youtu.be/G6bWlJbmy8w

 skolenu darbs ml 2023 skoleniem 1

Ēnu diena 2023 (21.03.2023.)

Šogad 5.aprīlī notiks ilgi gaidītā Junior Achievement Latvia rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem “Ēnu diena”.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

No 7.marta pieteikšanos vakancēm uzsāks skolēni, potenciālie Ēnotāji. Ēnu diena ir skolēnu pieprasītākā Junior Achievement programma un katru gadu ēnot vēlas doties vairāki tūkstoši skolēnu visā Latvijā.

Norises datumi:
7. – 13. marts Pieteikšanās 1.kārta. Skolēni piesakās vienai ēnojamai vakancei, apliecinot Ēnu devējam savu dalību Ēnu dienā.
14. – 16. marts Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida. Šajā laikā nevar skolēni pieteikties uz vakancēm.
17. – 20. marts Pieteikšanās 2.kārta – noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.
21. – 23. marts Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.
24. – 27. marts Pieteikšanās trešā kārta – noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.
28. – 30. marts Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.
31. marts Nejaušais Ēnotājs* – skolēnu pieteikšanās uz brīvajām vakancēm tikai tajos uzņēmumos, kuri ir piekrituši uzņemt motivētos skolēnus, kuri nav apstiprināti 1., 2. un 3. kārtā. Piesakoties brīvajai piedāvātajai vakancei, skolēns automātiski kļūst par piedāvātās vakances Ēnotāju.

Visa jaunākā informācija par programmu Ēnu diena atrodama portālā www.enudiena.lv

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Rita Buceniece.

Valsts robežsargu darba iepazīšana (01.03.2023.)

Šogad Meteņos sākumskolas skolēni vizinājās nevis tradicionālajās ragavās, bet jaudīgos robežsargu spēkratos. Solēni izpētīja tehniku, sajūsminājās par gudriem un disciplinētiem robežsargu suņiem, iepazina profesijas specifiku. Paldies Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes darbiniekiem! 

 

 

 

 

VUGD viesojas skolā (22.02.2023.)

Arī mūsu skolā šonedēļ viesojās VUGD pārstāvji kopā ar ugunsdzēsēju Lūsēnu. Ludzas pārvaldes daļas darbinieki Jānis, Inta un Aldis saprotamā veidā stāstīja par glābšanas dienestu darbu, dažādiem riskiem, darbinieku ikdienu, prasībām pret ugunsdzēsējiem-glābējiem. Skolēni atbildēja uz jautājumiem par saviem ikdienas ieradumiem, kopīgā sarunā tika noskaidrots, cik bīstama ir vieglprātīga attieksme pret drošību. Paldies par interesanto un vērtīgo tikšanos!

 

 

 

 

7.c skolēni apmeklē VUGD Ludzas nodaļu  (16.02.2023.)

Šī gada 14. februārī mēs, 7.c klases skolēni, apmeklējām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ludzas nodaļu. VUGD darbinieki mums izrādīja depo telpas, tehniku un aprīkojumu, pastāstīja par darba specifiku. Alvim, Ričardam un Kristeram bija izdevība uzlaikot ugunsdzēsēju darba apģērbu, kā arī darboties ar glābšanas piederumiem. Mēs atkārtojām drošības noteikumus un uzzinājām par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju. Bija interesanti ieskatīties glābēju darba ikdienā. Paldies par izzinošo vizīti!

Agnese un Adrians
7.c klase

 

 

 

 

 

Skolēni viesojas pilsētas šūšanas uzņēmumos (03.02.2023.)

ec126a22-ef98-4522-a8b4-64a9ecb066f1
ec126a22-ef98-4522-a8b4-64a9ecb066f1
8. klases skolēni Dizaina un tehnoloģiju stundu ietvaros apmeklēja Ludzas pilsētas šūšanas darbnīcas “Benha Muude”, “ Pie Jūlijas”,” IV plus”. Skolēni uzzināja kā darbojas šujmašīnas, gludināšanas sistēmas, apskatīja apģērba detaļu piegriešanas galdus un citas iekārtas. Interesanti bija iepazīties ar uzņēmumu izstrādāto mārketinga politiku patērētāju uzmanības piesaistīšanai un produkcijas noieta tirgus paplašināšanai. Paldies visiem uzņēmumu īpašniekiem un darbiniekiem par izzinošajām nodarbībām.

 

 

 

 

 

 

Darbs ar papīru (03.02.2023.)

26. janvārī un 2. februārī 5. klases skolēni dizaina un tehnologiju mācību stundu ietvaros apmeklēja J.Soikāna Ludzas mākslas skolu. Skolotāja Inta Strode parādīja kā darboties ar ploteri. Skolēniem bija iespēja lietojumprogrammā izveidot grāmatzīmi, izgriezt to, iegūt gatavu dizaina produktu un novērtēt rezultātu. Paldies skolotājām Ivetai Ladusānei, Intai Strodei un skolas kolektīvam par interesantajām nodarbībām.  

 

 

 

 

Keramikas nodarbības mākslas skolā (30.01.2023.)

Janvāra beigās 4.a un 4.b klases skolēni apmeklēja Ludzas mākslas skolu. Skolotāja Iveta Ladusāne iepazīstināja ciemiņus ar skolas vēsturi, parādīja telpas, kur jaunie mākslinieki apgūst mākslas noslēpumus. Radošā un iedvesmojošā atmosfērā, skolotāja Ērika Kudļa iedrošināti, skolēni iepazina māla īpašības, radīja savus personāldarbiņus.
Paldies Mākslas skolas kolektīvam par viesmīlīgo uzņemšanu!

 

 

 

Tikšanās ar NVA karjeras konsultanti  (24.01.2023.)

2cd112ab-f0c9-4cbd-9dc7-8ed46357bc14
2cd112ab-f0c9-4cbd-9dc7-8ed46357bc14
NVA karjeras nedēļas ietvaros 11. un 12. klašu skolēni tikās ar NVA karjeras konsultanti Svetlanu Kračus. Karjeras konsultante iepazīstināja skolēnus ar situāciju Latvijas un pasaules darba tirgū, aktuālajām tendencēm.

 

 

 

 

 

Karjeras labākās un individuālās attīstības perspektīvas  (09.12.2022.)

2022. gada 8. decembrī Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs Rēzeknē un Daugavpilī rīkoja pasākumu “Karjeras labākās un individuālās perspektīvas un izvēles” 12. klašu skolēniem, kurus aizrauj fizikas un ķīmijas pasaule. Pasākumā tika pārstāvēti visi Latgales plānošanas reģiona novadi. Ar jauniešiem diskutēja un tos uzrunāja sabiedrībā pazīstamais mācību treneris un uzņēmējs Zuarguss.
Erudītajiem jauniešiem tika piedāvāta iespēja piedalīties ekskursijā Rēzeknē uzņēmumā SIA “Leax Rezekne” RSEZ, kurš darbojas metālapstrādes jomā. Tā sadarbības partneru vidū ir tādi uzņēmumi kā Volvo, MAN, Scania, Meritor US, Atlas Copco, Sandvik Mining u.c. Paldies tās vadītājam Gintam Jačukam par stāstījumu, viesmīlību un veltīto laiku.
Savukārt, Daugavpilī jaunieši apmeklēja uzņēmuma “Regula Baltija” ražotni. Tas ražo unikālas un specifiskas augsti tehnoloģiskas iekārtas, kuras izmanto daudzās pasaules valstīs (155). Latvijā uzņēmuma ražotās iekārtas un programmnodrošinājumu izmanto: Valsts robežsardze, Ārlietu ministrija, Valsts tiesu ekspertīžu birojs, CSDD, komercbankas, zvērināti notāri.
(informācija un attēli: lpr.gov.lv)
Ludzas pilsētas vidusskolu pārstāvēja 12.klases skolniece Nika Fomina.

Tikšanās ar Vasts robežsardzes pārstāvjiem (30.11.2022.)

Robežsardze
Robežsardze

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasākums "Profesija - POLICISTS!" (21.11.2022.)

21.novembrī mūsu skolā viesojās policijas pārstāvji, lai iepazīstinātu skolēnus ar savas profesijas darba pienākumiem un specifiku. Īpašu interesi izraisīja praktiskas lietas – policijas mašīnas apskate, bruņu vestes pielaikošana u.c. Nepilngadīgo lietu inspektore Valērija Ņikitina pastāstīja par studiju iespējām Valsts policijas koledžā (https:/policijas.koledza.gov.lv/lv).
Skolēni saņēma darba lapas un informatīvos bukletus par drošība internetā, tika informēti par drošības noteikumiem uz ceļa. (PKK Rita Buceniece) 

 Atskats uz karjeras nedēļas pasākumiem skolā (17. - 21.10.2022.)

Karjeras nedēļa “Uzņēmējspējas – superspējas”
Tēma: Uzņēmējspēju apzināšana un attīstīšana veiksmīgas karjeras veidošanā.
Mērķis
Sasaistošā veidā sniegt primārajai mērķauditorijai praktisku informāciju par uzņēmējspēju attīstīšanas nepieciešamību veiksmīgas karjeras veidošanā.
Veicināt mērķauditoriju izpratni par saistību starp skolā apgūstamajām zināšanām, prasmēm, uzņēmējspēju attīstīšanu un karjeras veidošanu.
Sekmēt karjeras izglītības integrēšanu mācību procesā izglītības iestādēs.
Mūsu skolā Karjeras nedēļas pasākumos piedalījās 300 skolēni. Karjeras nedēļa sākās 14. oktobrī, kad skolēni izmēģināja piedāvāto 1.-6. klasēm palīgmateriālu “Man ir idejas un es to varu īstenot”. Tā mērķis bija  iepazīstināt skolēnus ar idejas radīšanas procesu no nulles līdz pirmajam prototipam, veicināt sadarbības prasmes, radošumu un problēmas risināšanas prasmes. Skolēni izvēlējās viņiem aktuālu problēmu  – mūsu pilsētā trūkst izklaides iespēju jauniešiem. 20 minūšu laikā skolēni radīja izklaides vietu prototipus no lego klucīšiem, kastaņiem, plastalīna, līmlapiņām. Rezultāti bija interesanti!
7. – 9. klases noskatījās sagatavoto videonodarbību. Nodarbībā tika integrēti skolēniem pazīstamu personību iedvesmojoši stāsti un uzdevumi.
10. – 12. klases skolēni noskatījās videonodarbību par dzīves mērķu izvirzīšanu, savu iekšējo resursu apzināšanu.   Jaunieši diskutēja par tēmu  “Kā superspējas veido manu nākotni ?” skatīt 
Mūsu skolēnu vecākiem bija iespēja tiešsaistē skatīties “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas” skatīt 
Skolēni tika aicināti apmeklēt uzņēmējus, iepazīties ar spilgtām personībām un atklāt to superspējas.

  • Apmeklējām Ludzas amatnieku centru, iepazinām audēja arodu. Patika aust ar lielajām stellēm. Pacietība ir svarīgākā superspēja šajā darbā.
  • Apmeklējām Mūsu picēriju “Astotais rajons” noskaidrojām, ka biznesa uzsākšanai un veiksmīgai attīstīšanai svarīgs ir gribasspēks un komandas atbalsts.
  • Šūšanas darbnīcā noskaidrojam to, ka bez pacietības, precizitātes nesanāks salabot vai uzšūt apģērbu. Ir cītīgi jāmācās matemātika un mājturība.
  • c klases skolēniem ir paveicies, jo nekur nav jādodas. Uzņēmēji ir paši skolēni, kuri izveidojuši SMU “SoDaLiNa”. Audzināšanas stundā skolēni iepazinās ar SMU darbības principiem, diskutēja par nodokļiem, peļņu, par to, kā tiek sadalīti ienākumi un pienākumi.

Aktualitātes var skatīt
Darba materiāli mācībstundām -  skatīt

Sagatavoja PKK Rita Buceniece sadarbībā ar klašu audzinātājiem

Karjeras nedēļa (12.10.2022.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karjeras nedēļas darba plāns

Darba plns

 

Tikšanās ar NBS pārstāvi (21.09.2022.)

NBS vadmotīvs: “Gods kalpot Latvijai” - mēs sargājam ģimeni, tautu un valsti. 2022. gada 21. septembriī mūsu skolu apmeklēja Nacionālo bruņoto Spēku pārstāvis, kurš iepazīstināja vidusskolēnus ar karavīra ikdienu, sociālajām garantijām, atalgojumu. Pastāstīja par profesionālajiem pienākumiem un izaicinājumiem. Iegūtā informācija jauniešiem bija interesanta un pamācoša.
Delalizētu aprakstu par dienesta vienībām var iegūt https://www.mil.lv/lv/vienibas NBS sākumlapa -  https://www.mil.lv/lv/klusti-karavirs 

Ludzas pilsētas vidusskolas 
karjeras konsultante Rita Buceniece