Labestīgākie skolēni un skolotāji
25.12.2022.

Ziemassvētkiem piestāv labestība. Noskaidroti labestīgākie un atsaucīgākie skolēni un skolotāji. Paldies vecākiem par iejūtīgu bērnu audzināšanu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grinčam neizdevās nozagt Ziemassvētkus
25.12.2022.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziemassvētku pasākumi
23.12.2022.

Ziemassvētku brīnumu un dāvanas gaida gan lieli, gan mazi....

 

 

 

 

 

 

 

Ziemassvētku tematiskā nedēļa
23.12.2022.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skolēni viesojas pie senioriem
23.12.2022.

Ir atkal Ziemassvētki, laiks, kad gribas sasildīt cilvēku sirdis. Ludzas pilsētas vidusskolas 4.b klases skolēni kopā ar audzinātāju Ritu Bogomolu cepa un rotāja piparkūkas, tās skaisti iesaiņoja un 21.12. devās uz sociālās aprūpes centra “Ludza” Istalsnas filiāli. Bērni bija sagatavojuši nelielu svētku koncertu, un katrs centra klients saņēma dāvanā pašceptās piparkūkas. Bērni jutās gandarīti, jo piedzīvoja dāvināšanas un laba darīšanas prieku.

 

 

 

Ludzas pilsētas vidusskolas instrumentu spēles ansamblis ar skolotāju, vokālisti un 2.a klases daiļrunātāji ziemas saulgriežos apciemoja sociālās aprūpes centru “Ludza”, lai ar skanīgām dziesmām un dzejoļiem iepriecinātu tā klientus. 2.a klases skolēni, audzinātājas Inetas Misānes rosināti, sarūpējuši individuālu apsveikuma kartiņu katram senioram, savukārt pedagogu saime sūta saldo sveicienu - ar sirsnību gatavotu ievārījuma burciņu, medu, konfektes.

Skolā ar vecākiem
21.12.2022.

Ludzas pilsētas vidusskolas 3.b klasē notika vecāku un bērnu pasākums. Kopīgi veidoja un pušķoja eglīti, klases durvis, logus un klases telpu.

 

 

 

 

 

 

 

6.a klases piparkūku rīts
21.12.2022.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

Gatavojamies Ziemassvētku pasākumam
20.12.2022.

Konkurss “Mana Latvija”
20.12.2022.

Ludzas pilsētas vidusskolas 4.a klase kopā ar novadmācības skolotāju Inetu Misāni cītīgi gatavojās LVA rīkotajam konkursam “Mana Latvija”. Svētīgais darbs vainagojās ar panākumiem – balvā iegūta spēle, kuru varēs spēlēt starpbrīžos un pēc mācību stundu beigām.

 

 

 

 

 

 

 

 Ziemassvētki bibliotēkā
20.12.2022.

Sākumskolas skolēni (1a , 2.b, 3. b klase) skolas bibliotēkā lasa grāmatas, min mīklas....un rotā bibliotēku!

 

 

 

 

 

 

Karjeras labākās un individuālās perspektīvas un izvēles
09.12.2022.

2022. gada 8. decembrī Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs Rēzeknē un Daugavpilī rīkoja pasākumu “Karjeras labākās un individuālās perspektīvas un izvēles” 12. klašu skolēniem, kurus aizrauj fizikas un ķīmijas pasaule. Pasākumā tika pārstāvēti visi Latgales plānošanas reģiona novadi. Ar jauniešiem diskutēja un tos uzrunāja sabiedrībā pazīstamais mācību treneris un uzņēmējs Zuarguss.
Erudītajiem jauniešiem tika piedāvāta iespēja piedalīties ekskursijā Rēzeknē uzņēmumā SIA “Leax Rezekne” RSEZ, kurš darbojas metālapstrādes jomā. Tā sadarbības partneru vidū ir tādi uzņēmumi kā Volvo, MAN, Scania, Meritor US, Atlas Copco, Sandvik Mining u.c. Paldies tās vadītājam Gintam Jačukam par stāstījumu, viesmīlību un veltīto laiku.
Savukārt, Daugavpilī jaunieši apmeklēja uzņēmuma “Regula Baltija” ražotni. Tas ražo unikālas un specifiskas augsti tehnoloģiskas iekārtas, kuras izmanto daudzās pasaules valstīs (155). Latvijā uzņēmuma ražotās iekārtas un programmnodrošinājumu izmanto: Valsts robežsardze, Ārlietu ministrija, Valsts tiesu ekspertīžu birojs, CSDD, komercbankas, zvērināti notāri.
(informācija un attēli: lpr.gov.lv)
Ludzas pilsētas vidusskolu pārstāvēja 12.klases skolniece Nika Fomina.

Tikšanās ar Annu Mašņikovu
09.12.2022.

Savā skolā, Ludzas pilsētas vidusskolā, viesojas 2015.gada absolvente Anna Mašņikova, Southwestern Advantage Latvia pārstāve, lai 11. un 12. klases skolēniem pastāstītu, kā atrast motivāciju, kā to saglabāt ikdienas dzīvē, lai dalītos savā pieredzē. Paldies Tev, Anna, par iedvesmas pilno tikšanos!

 

 

 

 

Tikšanās ar Valsts robežsardzes pārstāvjiem
05.12.2022.

Novembra beigās Ludzas pilsētas vidusskolā viesojās Valsts robežsardzes pārstāvji, kuri iepazīstināja skolēnus ar robežsargu darba specifiku un mācību iespējām. Lai kļūtu par robežsargu ir noteiktas prasības: jābūt Latvijas Republikas pilsonim vecumā no 18 – 40 gadiem; fiziskās sagatavotības un veselības stāvoklim, psiholoģiskām īpašībām jāatbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām u.c. Neviltotu interesi skolēni izrādīja par kinologu paraugdemonstrējumiem.
Paldies virsleitnantei Egitai Ozarei un viņas darba kolēģiem par interesanto stāstījumu!

PKK Rita Buceniece

 Viktorīni “Zini vai mini par Latviju…”

03.12.2022.

10. klases audzēkņi guva pirmo pieredzi pasākumu organizēšanā un vadīšanā. Vidusskolēni sagatavoja un novadīja 4. klases skolēniem viktorīnu "Zini vai mini par Latviju". Skolēnu komandām bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par Latvijas ģeogrāfiju, vēsturi, mūziku u.c. Uzvaru guva divas komandas ar vienādu punktu skaitu. Paldies visiem 4. klašu skolēniem par piedalīšanos!

10. klases audzinātāja Anastasija Jermaļonoka

 

 

 

Adventa vainagu svētīšana
28.11.2022.

28.novembrī notika Adventa vainagu svētīšana Ludzas pilsētas vidusskolā. Priesteris Lauris Kārklis  apmeklēja skolu, svētīja vainagus un sveces. Pastāstīja bērniem,  kas ir Advents, ka tas tiek saistīts ar gavēni, mieru, klusumu un pārdomām. Simboliska nozīme ir arī Adventa rotai – vainagam.  Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Sveces iedegšana katrā no četru nedēļu svētdienām simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu.  Tika aizdegta arī pirmā svece vainagos, un sākās gaismas gaidīšanas laiks.Laila Budreviča

Iespēju diena
25.11.2022.

Iespeju_diena - 1
Iespeju_diena - 1

 

 

 

 

 

Medus diena skolā
25.11.2022.

Sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību šodien mūsu skolā notika Medus diena. 2.a un 2.b klases skolēni, noskatoties video, iepazinās ar bites dzīvi, izmēģināja biškopja darba instrumentus, uzzināja par medus izstrādājumiem, nogaršoja medu, bišu maizi, no vaska plāksnītes katrs pagatavoja vaska sveci. Īpašs paldies ZS Kramiņi saimniekiem Leontīnai un Rolandam Zelčiem par interesanto un izzinošo mācībstundu!

2. klašu audzinātājas Ineta Misāne un Nelija Žuka

 

 

 

 Dod ķepu!
25.11.2022.

Dod_kepu
Dod_kepu
Ziemassvētki ir brīnumu dāvināšanas laiks, ikkatrs dāvināšanas prieku izjūt daudzreiz lielāku nekā jebkurā citā laikā. Lai šo prieku vairāk pavairotu, aicinām šogad parūpēties par dāvanām ne tikai tuvākajiem, bet arī iesaistīties labdarības akcijā. Mūsu palīdzība ir nepieciešama arī četrkājainajiem draugiem, kuri dažu iemeslu dēļ ir palikuši bez saviem saimniekiem un savām mājām. 

Projekta “Dod Ķepu” ietvaros tiks risināta problēma ar resursu ierobežotību patversmē ziemas periodā. Tiks vākti līdzekļi Ludzas novadā. Mūsu projekta mērķis ir iesaistīt ne tikai skolas, bet arī mūsu novada iedzīvotājus, kuri nav vienaldzīgi. 
Ziemas periods dzīvnieku patversmei ir īpaši grūts, jo nepieciešams vairāk līdzekļu, tādēļ mēs plānojam īstenot projektu, kura rezultātā materiāli atbalstīsim patversmi. 
Atver savu sirdi citiem, un prieks par padarīto dāvās visdziļāko Ziemassvētku brīnuma sajūtu arī tev pašam. 

12.klases skolnieces Anastasija Andrejeva un Evelīna Tadeušova

 

Labdarības akcija
25.11.2022.

Labdariba_berniem
Labdariba_berniem
Mēs, Maija, Adriāna, Nensija, esam Ludzas pilsētas vidusskolas skolnieces un projekta darba ietvaros rīkojam Ziemassvētku labdarības akciju – bez vecāku aprūpes palikušiem bērniem. Aicinām ikkatru, kas nav vienaldzīgs, ziedot dāvanas un tādejādi dāvāt Ziemassvētku brīnumu bērniem. Esam uzņēmušās rūpes par 15 bērniem vecumā no 1,5-10 gadiem, kuri pašlaik atrodas Daugavpils krīzes centrā. Lai radītu mājīgumu un siltu svētku noskaņu, mēs 23.decembrī esam iecerējušas doties pie bērniem, lai kopā ar viņiem rotātu piparkūkas un svētku egli, zem kuras būs vieta Jūsu ziedotajai dāvanai.

Kur un kā var ziedot?
Ludzas pilsētas vidusskola 1.korpuss (Blaumaņa iela 4)
Ludzas peldbaseins (P.Miglinīka iela 27)
Ludzas novada pašvaldība (Raiņa iela 16)
SIA Solo&Partneri veikalā (Stacijas iela 28)

Vai tu zini, ka…
24.11.2022.

Pilsonības mēneša ietvaros skolā notika dabaszinību un tehnoloģiju pasākums 7.-8. klasēm "Vai Tu zini, ka...?". Skolēnu grupām bija jāizveido digitāli plakāti, kuros jāattēlo fakti par Latviju dabaszinību un tehnoloģiju jomā (notikumi, atklājumi, sasniegumi utt.). Skolēnu plakātu izvērtēšana notika atbilstoši izvirzītajiem nosacījumiem. Labākie plakāti ir apskatāmi Latvijas gadadienai veltītajā izstādē (1.korpusa 3.stāvā).

Dabaszinību un tehnoloģiju MK vadītāja Anastasija Jermaļonoka

 

 

Ierindas skate
22.11.2022.

Pilsoniskā mēneša ietvaros LPV notika tradicionālā skolēnu ierindas skate. Jaunums -  šogad vidusskolas komandām ir pievienojušās 9. klases. Gatavošanās skatei veicina skolēnu nacionālo un valstisko identitāti, pilnveido fiziskās attīstības iemaņas un prasmes, stiprina klases kolektīva garu. Paldies visiem skates dalībniekiem, vienību komandieriem! Paldies klašu audzinātājiem par skolēnu pilsoniskās līdzdalības sekmēšanu! 
Apsveicam 10., 12.b., 9.a klašu skolēnus ar iegūtajām godalgotajām vietām!

Dzīvei gatavs
22.11.2022.

Programmas “Dzīvei gatavs” ietvaros 9.c klases skolēniem bija lieliska iespēja tikties ar AS «Gaso» Jelgavas iecirkņa vadošo inženieri Mārtiņu Sinātu. Balstoties uz savu pieredzi, lektors atklāja, kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas, lai kļūtu par profesionāli savā nozarē. Stundas gaitā skolēni guva ieskatu par dabasgāzes sadales sistēmas operatora “Gaso” darbības  specifiku, tā vadošo speciālistu ikdienu, karjeras izaugsmes iespējām. Lektors aicināja jauniešus pievērst pastiprinātu uzmanību matemātikas, latviešu valodas, informātikas, ķīmijas, ekonomikas, psiholoģijas padziļinātai apguvei.

Ieteikumi no Mārtiņa Sināta:

  • Nebaidies no izaicinājumiem!
  • Izvirzi sev mērķi!
  • Neatliec visu uz pēdējo brīdi!
  • Izdari savu darbu atbildīgi!
    Mācību iespējas: RTU, Jelgavas tehnikums

Sagatavoja PKK Rita Buceniece sadarbībā ar skolotāju Inesi Vorzu

Policista darba iepazīšana
21.11.2022.

21.novembrī mūsu skolā viesojās policijas pārstāvji, lai iepazīstinātu skolēnus ar savas profesijas darba pienākumiem un specifiku. Īpašu interesi izraisīja praktiskas lietas – policijas mašīnas apskate, bruņu vestes pielaikošana u.c. Nepilngadīgo lietu inspektore Valērija Ņikitina pastāstīja par studiju iespējām Valsts policijas koledžā (https:/policijas.koledza.gov.lv/lv).
Skolēni saņēma darba lapas un informatīvos bukletus par drošība internetā, tika informēti par drošības noteikumiem uz ceļa.

 

 

PKK Rita Buceniece

1.-5.klašu svētku koncerts “Dziesma Latvijai!”
17.11.2022.


Rancānes dzejas ilustrējums
16.11.2022.

Vizuālās mākslas mācību stundās LPV 6. klasēm ir tapuši ļoti interesanti, radoši darbi – A. Rancānes dzejoļa ilustrācijas. Piedalīties BJC rīkotajā vizuālās mākslas konkursā tika nolemts pēdējā brīdī, jo mācību process ir ļoti sasptingts. Tomēr konkursa darbu izstrādei atvēlētais īsais laika sprīdis nebija šķērslis tam, lai taptu darbi, kuri būtu konkurētspējīgi konkursā.
Skolēni ar lielu interesi veica dzejoļa analīzi, lēma, kuras dzejoļa rindas ilustrēs, noskaidroja neskaidros vārdus, iztēlojās un radošajā darbā vizualizēja dzejoļa rindas. Veicot radošo darbu tika izmantotas arī iepriekš gūtās zināšanas ilustrāciju veidošanā. Paldies visiem 6. klašu skolēniem par radošumu un attieksmi veicot uzdevumu.
P.S. paši skolēni bija pārsteigti par savu veikumu un atzina, ka, darbu veicot no sirds, ar lielu atbildības sajūtu, var sasniegt labu rezultātu un gūt gandarījumu par paveikto.
Ilustrētais dzejolis 
Kad koki
kā putni uz spārniem
pretī debesīm tīrumus nes,
uz ceļmalas akmens piesēdies,
rudens pārcilā dvēseles. 

Velk no piedurknēm, velk no ķešas,
no lakata ārā tin,
krītošas lapas tam pieri noskūpsta,
savu augšāmcelšanos svin. 

Bet dvēseles-dvēseles nevar
raisīties no saviem zariem,
tā paliek par brūniem pumpuriem
līdz jaunam pavasarim.
                  /A.Rancāne/

Pavisam konkursam tika atlasīti 13 radošie darbi, no tiem 3 darbi tika nominēti.

Vizuālās mākslas skolotāja Ineta Zvonņikova

Apsveikums Valsts svētkos
17.11.2022.

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzejs skolā
15.11.2022.

1
1
Pilsonības mēneša ietvaros iepazīstam savu dzimto pilsētu Ludzu - Ludzas Novadpētniecības muzeja organizētajā mācībstundā “Ludza senāk un tagad” 4.a, 4.b, 6.a un 6.b klases skolēni atpazina pilsētas kultūrvēsturiskās vietas, objektus un ielas, salīdzināja, kādas tās bija pirms 100 gadiem un tagad, meklēja līdzības un atšķirības.
Patiess paldies Ludzas Novadpētniecības muzejam un tā pārstāvēm Ainai Losevičai un Ritai Kučānei par izzinošo pilsētas vēstures mācībstundu!

 

 

Prieks kopā būt
05.11.2022.

Mācību diena pirms rudens brīvdienām 7.a klasei pagāja lielā rosībā, gatavojoties klases pasākumam kopā ar vecākiem. Draudzīga atmosfēra valdīja mājturības kabinetā, jo tika cepti pīrāgi un gatavotas sviestmaizes. Skolā taču tika gaidīti svarīgākie viesi – vecāki!
Vakars tika aizvadīts jautrā gaisotnē, sarunājoties, smejoties un spēlējot spēles. Prieku un gandarījumu izjuta gan vecāki, gan bērni. Vecāki priecājās par kopābūšanu ar bērniem un iespēju satikties vienam ar otru. Savukārt bērniem patika gan pasākuma organizēšanas process, gan brīvā laika pavadīšana kopā ar māmiņām. Skolēni atzina – šāds pasākums satuvina arī klasi.
Pasākuma laikā tik ļoti aizrāvāmies ar aktīvu darbošanos, ka aizmirsām notiekošo iemūžināt fotogrāfijās. Vecāku un bērnu kvēlākā vēlēšanās – atkalsatikšanās prieks.

7.a klase, Kristiana mamma Santa Žulina un klases audzinātāja Līga Batņa

Lāčplēša diena
11.11.2022.

Aizdedzot sveces, godinām cilvēkus, kuri cīnījās par to, lai mēs varētu dzīvot brīvā Latvijā!

 

 

 

 

 

 

10.klases iesvētību nedēļa
04.11.2022.

Ludzas pilsētas vidusskolā par tradīciju ir kļuvis iesvētīšanas pasākums 10.klasēm. Arī šogad pirms rudens brīvdienām mūsu skolā tika iesvētīti 10.klašu skolēni.
Tematiskajā nedēļā katrs varēja iejusties mīļākās filmas varoņa lomā, parādīt savā apģērbā piederību Dzimtenei, pārbaudīt, vai ir gatavs Helovīna svētkiem un attēlot spoku. 10tie iejutās arī kovboja lomā, kurš mežonīgajos Rietumos meklē zeltu. Visas nedēļas garumā 12.klašu skolēni bildēja pārvērtības un piektdien noslēguma pasākumā parādīja prezentāciju skatītājiem.
12.klašu audzēkņi izdomāja arī citus pārbaudījumus. Notika dažādi konkursi, kur pārbaudīja gan reakcijas ātrumu, gan loģisko domāšanu. 10. klašu skolēniem bija arī mājas darbs - izveidot prezentāciju par savu klasi. Un, protams, vajadzēja nodot zvērestu.
Pasākuma izskaņā 12.klašu skolēni uzdāvināja vārdu nozīmītes katram desmitklasniekam un ar zīmogu apliecināja viņa piederību Ludzas pilsētas vidusskolai.

12.klašu audzinātājas Marija Matuseviča un Žanna Dukaļska

 Naudas diena
01.11.2022.

Naudas_diena
Naudas_diena
31.oktobrī 4.b klases skolēni piedalījās Swedbank organizētājā finanšu pratības iniciatīvā “Naudas diena”. Skolēni vieglā un aizraujošā formā iepazina finanšu pratības pamatlietas – ieņēmumi, izdevumi, uzkrājumi, kabatas nauda, budžets. Kā arī “Naudas dienas ” ietvaros izplānoja savu ekskursijas budžetu.

Skolotāja Rita Bogomola

Attēls no www.naudasdiena.lv 

 

 

EP vēstnieku skolas dalībnieki tiekas ar EP deputātiem
22.10.2022.

1
1
LPV EP vēstnieku skolas dalībnieces - Agnese, Ksenija, Alise, Laura un Odrija  25.oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā apguva vēlēšanu pamatprincipus, tikās ar Eiropas Parlamenta deputātiem Daci Melbārdi, Nilu Ušakovu un Ivaru Ījabu.

Priekšmeta Sociālās zinātnes skolotāja Ieva Eriņa

 

 

 

Šūšanas darbnīcā
22.10.2022.

Mēs, Ludzas pilsētas vidusskolas 7.a klases meitenes, karjeras nedēļas ietvaros apmeklējām Jūlijas Mašņikovas šūšanas darbnīcu. Intervējot šuvējas, mēs uzzinājām, ka šuvēja darbā vissvarīgākā īpašība ir PACIETĪBA. 
Vislielākais izaicinājums šuvēja darbā ir kāzu kleitu labošana. Mums ieteica cītīgāk mācīties tādus mācību priekšmetus kā dizains un tehnoloģijas un matemātika. Matemātika ir jāzina, lai nekļūdītos mērījumos. Darba kolektīvā ir svarīgi atbalstīt citam citu un sadarboties.
Pilnveidosim šuvēja superspēju – PACIETĪBU!

 7.a klases meitenes

Es mācos valodas
23.10.2022.

Oktobrī 5.a un 5.b klases skolēni pasākumā „Es mācos valodas” pārbaudīja savas svešvalodu prasmes, kā arī demonstrēja zināšanas par Eiropas valstīm. 
Pasākuma mērķis -  rosināt skolēnu interesi par valodām. Dalībnieki tika sadalīti 5 komandās. Katra komanda veica dažādus uzdevumus stacijās, piemēram, izdomāja vārdus ar doto zilbi; pildīja krustvārdu mīklu; meklēja vārdu pārus u.c. Aktivitātes vadīja 9. klašu audzēkņi – Inga Boroduļina, Niks Vaškevičs, Marta Batņa, Einārs Borisovs, Kristers Miškāns, Artjoms Šlapins. Noslēgumā skolēni atbildēja uz jautājumiem, spēlējot viktorīnu Kahoot, bet žūrija noskaidroja komandas, kurām veicās vislabāk.

Svešvalodu skolotājas Žanna Dukaļska un Līga Batņa

Karjeras stunda – picērijā!
21.10.2022.

Ludzas pilsētas vidusskolas 5.b klases skolēni karjeras nedēļas noslēgumā devas uz picēriju “Astotais rajons” Ludzā, lai uzzinātu, kādas uzņēmējspējas  nepieciešamas , lai izveidotu savu uzņēmumu. Noskaidrojām , ka, veidojot savu uzņēmumu ir nepieciešama griba strādāt, radošums, stipra komanda, komunikācijas spējas un drosme uzsākt un nebaidīties! 
Agnese, Elmārs un Ēriks – “Astotā rajona” komanda uzsver, ka galvenais ir darīt to, kas patīk un padodas!
Paldies par jauko uzņemšanu un garšīgām picām!

5.b klases audzinātāja Ineta Jezupova

Uzņēmējspējas – tavas superspējas!
21.10.2022.

Karjeras nedēļas ietvaros daudzi LPV izglītojamie izrādīja interesi par uzņēmējdarbību un viesojās Ludzas uzņēmumos. 8.c klases skolēniem ir paveicies, jo nekur nav jādodas. Uzņēmēji ir paši skolēni, kuri izveidojuši SMU “SoDaLiNa”. Audzināšanas stundā skolēni iepazinās ar SMU darbības principiem, diskutēja par nodokļiem, peļņu, par to, kā tiek sadalīti ienākumi un pienākumi.
Kopā atklājām uzņēmuma superspējas -
Sadarbība
oriģinalitāte
Drosme
atbildība
Lietpratība
ieinteresētība
Neatlaidība
aktivitāte
Atklājiet savas superspējas!

SoDaLiNa meitenes

Eiropas programmēšanas nedēļa CodeWeek skolā
20.10.2022.

 Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni šogad aktīvi piedalījās Eiropas programmēšanas nedēļas 10 gadu jubilejā. 6.a un 6.b klašu skolēni izmantojot vizuālo Scratch programmēšanu, veidoja dažādas medību spēles. Spēles uzdevums bija, noteiktā laikā vienam gariņam saķert otro gariņu, uzkrājot punktus. Medībās piedalījās roboti, suņi, kaķi, raganas, burvji un daudz dažādu tēlu. 
10. klases skolēniem bija iespēja, izmantojot programmēšanu izjust sevi mākslinieku lomā. Izmantojot code.org organizācijas piedāvātu aktivitāti “Mākslinieks” tika izveidoti mākslinieciski darbi, veidojot algoritmiskās darbības un programmējot, izmantojot pamata konstrukcijas.
11.klases skolēni CodeWeek ietvaros izveidoja savas pirmās aplikācijas. Aplikācijā AppLab skolēni mācījās, kā izveidot vadības pogas, tekstus, attēlus, skaņas un ekrāna parametrus ar JavaScript valodu.

Datorikas un programmēšanas skolotāja Jekaterina Bogomola

Robotika sākumskolā
12.10.2022.

Ludzas pilsētas vidusskolas sākumskolas skolēni skolotājas Olgas Pentjušas vadībā apgūst robotiku. Attīstošā spēles formā viņi iepazīt aizraujošo un interesanto konstruēšanas un programmēšanas pasauli, mācās strādāt komandā, kopīgi risināt problēmas, apgūst jaunas prasmes un iemaņas, kas būs noderīgas gan turpmākajās mācībās, gan ikdienas dzīvē. 

 

 

Latvijas Veselības sporta nedēļa skolā
20.10.2022.

 No 17.- 23. oktobrim valstī notiek Latvijas Veselības sporta nedēļa. Veselības nedēļas galvenā ideja ir mudināt dažādas sabiedrības kategorijas: bērnus, jauniešus, seniorus, vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs, sniegt stimulu, lai pēc Veselības nedēļas cilvēki vairāk sportotu patstāvīgi. Arī Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni piedalījās fiziskajās aktivitātēs.
18. oktobrī 9.-8.klašu audzēkņi piedalījās volejbola sacensībās, kurās
1. vietu izcīnīja 9.a klases komanda,
2. vietu -  9.b klases komanda, 
3. vietu  - 8.a klases komanda.
8.b, 8.c un 9.c klases skolēni saņēma pateicības. Īpašs paldies 8.c klases meitenēm, kuras līdzvērtīgi cīnījās pret visu klašu jauktajām komandām.


19. oktobrī 7.- 6. klašu audzēkņi piedalījās handbola sacensībās. Cīņa par labākajām vietām izvērtās ļoti sīva.
1.vietu izcīnīja 7.a klase, 
2.vietu -  6.a klase, 
3.vietu -  7.c klases komanda.
Pateicības saņēma 6.b un 7.b klases skolēnu komandas. 

Paldies visiem dalībniekiem par iesaistīšanos Veselības sporta nedēļas aktivitātēs!

Sporta skolotājas Solvita Narnicka un Iluta Kaupuža 

Temata “Popkultūra un reklāma” apguve
19.10.2022.

 Ludzas pilsētas vidusskolas astoto klašu skolēni vizuālās mākslas temata “Popkultūra un reklāma” ietvaros ir cītīgi strādājuši, pētījuši un domājuši kā ar plakāta saturisko vēstījumu uzrunāt skolas sabiedrību mainīt savu attieksmi un ieradumus. Skolēni analizēja situāciju skolas ēdnīcā, saskatīja problēmu, nosauca to vārdos un mēģināja to vizualizēt radošajā darbā. Sanāca ļoti aktuāla un interesanta plakātu izstāde. Astoto klašu skolēni aicina ikvienu apskatīt darbus un mainīt savus ieradumus, kļūt uzmanīgākiem, iejūtīgākiem un pieklājīgākiem! 
Trīs labāko darbu autori saņems balvas no skolas ēdnīcas darbiniecēm – zelta, sudraba un bronzas pankūku.

Skolotāja Ineta Zvonņikova

Pirmklasnieki skolas bibliotēka
19.10.2022.

Biblioteka-2022
Biblioteka-2022
1. klašu skolēni iepazīst skolas bibliotēku, bibliotekāra darbu un uzsāk lasīt "Bērnu žūrijas" grāmatas.

 

 

 

Rudens izstāde
16.10.2022.

Oktobrī Ludzas pilsētas vidusskolas II korpusa telpās bija skatāma sākumskolas skolēnu izstāde “Rudens veltes”. 
Paldies visiem bērniem, vecākiem un vecvecākiem, kuri radīja neparastus un interesantus darbus no rudens ražas veltēm – ķirbjiem, kabačiem, burkāniem, sausajiem ziediem, kastaņiem u.c.

 

Karjeras nedēļa
12.10.2022.

 

 

 

Skolotāju diena
10.10.2022.

de821e4d-e9fe-499c-9cd8-5ea510758383
de821e4d-e9fe-499c-9cd8-5ea510758383
 7. oktobrī Ludzas pilsētas vidusskolā tika svinēta Skolotāju diena – skolēnu pašpārvaldes diena.
Jaunie skolotāji (10.-12.klašu audzēkņi) vadīja stundas pamatskolas bērniem un atbilstoši jaunajām tendencēm izglītības sistēmā jeb kompetencēm pārbaudīja savu skolotāju sadarbības, pašvadītas mācīšanās, jaunrades un digitālās prasmes. Aiz loga drēgns vējš, bet skolā saulaina un gaiša atmosfēra – smiekli, dziļas atziņas, sportisks sacensību gars.
Paldies Skolēnu pašpārvaldei un katram skolēnam, kas uzņēmās un atbildīgi veica savus pienākumus! Paldies pamatskolas skolēniem, kuri čakli mācījās un klausīja jaunos skolotājus!

Izstāde “Rudens veltes”
03.10.2022.

Tudens_veltes_afiša
Tudens_veltes_afiša

 

 

 

 

 

 

Tikšanās ar NBS pārstāvi
23.09.2022.

NBS vadmotīvs: “Gods kalpot Latvijai” - mēs sargājam ģimeni, tautu un valsti. 2022. gada 21. septembriī mūsu skolu apmeklēja Nacionālo bruņoto Spēku pārstāvis, kurš iepazīstināja vidusskolēnus ar karavīra ikdienu, sociālajām garantijām, atalgojumu. Pastāstīja par profesionālajiem pienākumiem un izaicinājumiem. Iegūtā informācija jauniešiem bija interesanta un pamācoša.
Delalizētu aprakstu par dienesta vienībām var iegūt https://www.mil.lv/lv/vienibas NBS sākumlapa -  https://www.mil.lv/lv/klusti-karavirs 

Ludzas pilsētas vidusskolas 
karjeras konsultante Rita Buceniece

 

Skolēnu pašpārvalde gatavojas Skolotāju dienai
29.09.2022.

skolotāju diena
skolotāju diena

 

 

 

 

 

 

Miķeļdienas tirdziņš
29.09.2022.

Veiksmīgi aizvadīts Miķeļdienas tirgus. Ludzas pilsētas vidusskolas mazie uzņēmēji iepriecināja pircējus ar pašaudzētu un pašražotu produkciju. Ieguvēji visi - gan pircēji, gan pārdevēji.

 

 

Eiropas skolu sporta diena
29.09.2022.

29. septembrī Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni piedalījās Eiropas skolu sporta nedēļā. 4. - 5. klašu skolēni sacentās "Tautas bumbā". 1.vietu ieguva 4.b klase, 2.vietu - 5.b klase, 3.vietu - 5.a klase. 4.a klases skolēni saņēma pateicības rakstu. Aktīvi, azartiski un jautri pavadīta diena! Paldies visiem par dalību.

 

 

Skaļās lasīšanas konkurss
23.09.2022.

Skalas_lasisanas_konkurss
Skalas_lasisanas_konkurss
16.septembrī Ludzas novada bibliotēkā notika "Skaļās lasīšanas sacensību 2022" reģionālais fināls. Apsveicam skaļās lasīšanas čempionu - Linardu Losānu (6.a) un godalgoto vietu ieguvējus - Gati Eikinu (6.b, II vieta) un Tīnu Birniku (6.a, III vieta). Paldies skolotājai Līgai Arcihovičai par skolēnu sagatavošanu.

 

 

Futbolistu sniegums
23.09.2022.

 Arī šogad Ludzas pilsētas vidusskolas futbolistiem ir labi rezultāti Ludzas novada 2022./2023. m.g. skolu kausa izcīņā futbolā. Trijās vecuma grupās (5. - 7. klašu, 8. - 9. klašu un vidusskolas vecuma grupās) ir izcīnītas pirmās vietas. Apsveicam I vietu uzvarētājus, skolēnu vecākus un trenerus!

 

 

Absolventu salidojums
24.09.2022.

Ludzas pilsētas vidusskola 100 gades izskaņā ir aizvadījusi savu absolventu salidojumu. Pēc sešu gadu pārtraukuma kopā nāca un satikās visi, kuriem skolas un darba gadi laika gaitā ir saistīti ar šo skolu - Ludzas 1.vidusskolu, Ludzas pilsētas ģimnāziju, Ludzas pilsētas vidusskolu.
24.septembra vakars pagāja sirsnīgā gaisotnē - jautrs noskaņojums, skaistas atmiņas, joki, dziesmas un dejas piepildīja skolu.
Paldies visiem -  gan absolventiem, gan pensionētajiem skolotājiem, ka  dzīves straujajā ritumā tika atrasts mirklis, lai atbrauktu uz savu dzimto pilsētu Ludzu, lai atnāktu uz savu skolu un pabūtu kopā ar savējiem! Paldies visiem skolas darbiniekiem, kuri rūpējās par pasākuma veiksmīgu norisi!  Īpašs paldies pasākuma scenārija autorei un vadītājai - skolotājai Intai Nogdai, paldies 1975. gada absolventei, bijušajai skolotājai un direktora vietniecei Valentīnai Abrickai par interesanto sasaukšanās novadīšanu, 2012.gada skolas absolventam Edvīnam Soldānam un 3.a klases audzēknei Evai Pentjušai.
Šodien absolventi ir atgriežušies savā ikdienišķajā dzīves ritmā, bet skolas kabinetos un gaiteņos palikuši viņu soļi un balsis, laba vēlējumi un pārliecība, ka skolas gadi ir vieni no skaistākajiem gadiem cilvēka mūžā.

Miķeļdienas tirgus
19.09.2022.

Miķeļdienas_tirgus
Miķeļdienas_tirgus

 

 

 

 

 

 

Meža ekspedīcija
15.09.2022.

 Mežā var doties dažādi – pēc sēnēm, pēc ogām, pēc smaržas un sajūtām, bet AS “Latvijas valsts meži” 6. klašu skolēniem dod iespēju doties mežā pēc zināšanām.
15.septembrī 6.a un 6.b klases skolēni devās iepazīt 2 km garo meža taku, iejutās mežinieku lomā, veica mērījumus jaunaudzēs, pēc sentēvu metodēm mērīja koku augstumu, pildīja praktiskus uzdevumus, iepazina tuvāk meža augus un dzīvniekus.
Nodarbības mežā palīdz skolēniem veidot izpratni par meža ekosistēmu un tās saglabāšanu.

 

Skolēni mācās dabā
14.09.2022.

“Skola 2030" jaunā mācību satura ietvaros AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru (SIIC) aicina 8. un 9. klases veikt pētījumus mežā, saistot mācības ar reālo dzīvi ģeogrāfijas, bioloģijas, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos. 
Meža pētījumi iespējami dažādās vidēs, kam atbilstoši izstrādāti uzdevumi. 9.b un 9.c klases skolēni izvēlējās koku pētīšanu pilsētvidē. Tāpat, kā mežaudzēm arī citās teritorijās augošiem kokiem ir nepieciešama inventarizācija, lai plānotu to kopšanu. Koku stāvokļa izpētei jāveic datu analīze, nosakot koku augstumu un vitalitāti, kā arī jāpārbauda šie dati dabā, papildus nosakot koku aptuveno vecumu, apkārtmēru, sugu, augšanas apstākļus, koksnes krāju, gaisa piesārņojumu un koka ekoloģisko, ekonomisko, sociālo un kultūrvēsturisko vērtību. Jāsalīdzina vismaz 4 dažādi koki.
Skolēni izvirzīja sasniedzamo rezultātu: Pētīt koku vērtību noteiktā teritorijā, aprakstot koku ekoloģisko, ekonomisko, sociālo un kultūrvēsturisko nozīmi.
Šis pētījums ļāva 9.b un 9.c klases skolēniem pielietot teorētiskās zināšanas praksē un novērtēt to, ka var mācīties ne tikai skolas solā, bet arī dabā.

9.b un 9.c kl. audzinātājas  Renāte Balode un Inese Vorza

Pārgājiena diena
14.09.2022.

 

 

 

Kārums pirmklasniekiem
14.09.2022.

Piena pārstrādes uzņēmums "Food Union" šogad sveica visus Latvijas pirmklasniekus, uzdāvinot "Kārums" sieriņu. Savus "Kārumus" saņēma arī mūsu skolas 1.a un 1.b klases skolnieki.

 

 

Zinību diena skolā
01.09.2022.

 Lai šajā mācību gadā skolotājiem ir gandarījums par savu darbu, skolēniem vēlēšanās mācīties un labas sekmes, vecākiem – lepnums  par savu bērnu sasniegumiem!