Skolas bibliotēka saņēma jaunas grāmatas. Aicinām skolotājus un skolēnus iepazīties ar jauno grāmatu klāstu.

 

  


Skolas bibliotēka aicina piedalīties bērnu žūrijā

 

 

Vai dzeja vēl dzīvo? Kur un kā dzeja dzīvo?

Šogad, kad Dzejas dienu tradīcijai Latvijā aprit 56 gadi, tās  notiek ar saukli "Dzeja dzīvo". Iedvesmojušies no vairāku bibliotēku spēlēm par un ar dzeju, 10. un 11.a klases skolēni Dzejas stundas laikā mūsu skolas bibliotēkā, paspēlējoties ar  grāmatu nosaukumiem, veidoja  savus dzejoļus. Paldies par atbalstu un līdzdarbošanos  Elitai Romanovskai!

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Laila Budreviča

 Septembris katru gadu nāk ar rudens dvesmām, gājputnu dziesmām un dzērveņu sārtumu.  Kopā ar rudeni skolas telpās atnāk arī skolēni, kas ir gatavi no jauna smelties jaunas zināšanas.
Katru gadu septembris ir godināts kā dzejas mēnesis.  Arī šogad Ludzas pilsētas vidusskolas  2. un 3. klašu audzēkņi tika iepazīstināti ar dzejnieku, literātu, ornitologu un žurnāla Zīlīte redaktoru Jāni Baltvilku.  Nedēļas garumā skolēni pētīja, lasīja J.Baltvilka dzeju, ilustrēja to un skandināja klasēs.  
24. septembrī skolas zālē notika pasākums bērniem kopā ar Ludzas pilsētas bērnu bibliotēkas bibliotekāri Ilgu, par godu šim dzejniekam. Bērni pasākuma laikā mācījās skaitāmpantus, rakstīja paši teikumus un  dzeju. Kārtoja dzejas rindas pareizā secībā un atraktīvi līdzdarbojās rotaļās. 

3.a klases audzinātāja Inga Rimša

10. septembrī mūsu skolu Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās Ludzā pārstāvēja 6.c klases skolniece Justīne Oščenkova. Ikdienā Justīne sevi ir apliecinājusi kā ieinteresēta lasītāja, tomēr dalība konkursā bija arī mazs izaicinājums, jo laika, lai tam sagatavotos bija maz. Skolotājas Vandas Žulinas iedvesmota, Justīne lieliski tika galā ar konkursa uzdevumu un guva pieredzi uzstāšanās un publiskās runas jomā.  Paldies, Justīnei! 

Skolas bibliotekāre Elita Romanovska