Latviešu valodas stunda skolas bibliotēkā

LPV 5.a un 5.b klases skolēniem, apgūstot leksikoloģijas pamatjautājumus, latviešu valodas stunda tika organizēta bibliotēkā. Stundas mērķis - gūt priekšstatu par vārdnīcu tipiem un uzbūvi. Skolēni pilnveidoja vārdu krājumu un ar interesi pētīja Latviešu literārās valodas vārdnīcu, Personvārdu vārdnīcu, Sinonīmu vārdnīcu u.c. Mācību stunda notika sadarbībā ar bibliotekāri Elitu.

Latviešu valodas skolotāja Līga Arcihoviča

Prezidenta grāmatu dāvinājums skolai

 

 

 

 

 

Pasaules grāmatu diena

 

 

 

 

 

Lieldienu jampadracis bibliotēkā

Ludzas pilsētas vidusskolas bibliotēkā notika Lieldienu aktivitātes 1.-4. klašu skolēniem -  rotaļas, tautasdziesmas, ticējumi, viktorīna, kustību spēles, olu kaujas… Pasākumu organizēja skolotājas Rita un Elita

 

 

Grāmatu  izstāde "Nāc nākdama, Liela diena!"

WhatsApp Image 2022-04-14 at 11.44.32 AM
WhatsApp Image 2022-04-14 at 11.44.32 AM
 

 

 

 

"Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021" noslēgusies!

WhatsApp Image 2022-03-25 at 1.24.04 PM
WhatsApp Image 2022-03-25 at 1.24.04 PM
Piektdien, 18. martā, tiešsaistē Latvijas Nacionālā bibliotēkā notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021" svinīgais  pasākums "Lielie lasīšanas svētki", kurā tika paziņoti un godināti uzvarētāji. Ludzas pilsētas vidusskolas bibliotēka pateicas mūsu mazajiem un čaklajiem grāmatu vērtēšanas ekspertiem.. Visaktīvāk grāmatu lasīšanā un novērtēšanā iesaistījās 2.b klases skolēni un audzinātāja Skaidrīte Pule. Grāmatas izlasīja un savu vērtējumu sniedza arī 1.b (sk.Nelija Žuka), 2.b (sk. Inta Nogda) un 3.b klase (sk. Aija Šarapova). Paldies Elīnai Točelovskai – viņa ir vienīgā viduskolniece, kura izlasīja jauniešu žūrijas grāmatas.
Uzvarētāji un sīkāka informācija https://www.lnb.lv/lv/bernu-jauniesu-un-vecaku-zurijas-2021-rezultati


Skolas bibliotēkā jaunas grāmatas!

 

 

 

Ludzys piļsātys vydškolys bibliotekā ir lela latgalīšu gruomotu izviele. Te ir atrūdami arī ļūti vierteigi trimdys izdavumi nu myusu nūvadnīka Heronima Tihovska bibliotekys, kū jis sovulaik nūvielieja sovai školai. Latgalīšu rokstu volūdys puļceņa daleibneicys Samanta un Agnese vīnā nūdarbeibā mieginuoja salikt gruomotys taidā seceibā, lai viersroksti izveiduotu sakareigu tekstu. Izadevies interesants dzejūļs. Ideja ir nu Vītejuos avīzis,i tū jau 10. i 11. klase beja izmieginuojusi literaturys stuņdī.
Losit, kas saguoja myusim i pamieginajit poši!

Latgaliešu valodas fakultatīva skolotāja
Vanda Žulina


Skolas bibliotēka saņēma jaunas grāmatas. Aicinām skolotājus un skolēnus iepazīties ar jauno grāmatu klāstu.

 

  


Skolas bibliotēka aicina piedalīties bērnu žūrijā

 

 

Vai dzeja vēl dzīvo? Kur un kā dzeja dzīvo?

Šogad, kad Dzejas dienu tradīcijai Latvijā aprit 56 gadi, tās  notiek ar saukli "Dzeja dzīvo". Iedvesmojušies no vairāku bibliotēku spēlēm par un ar dzeju, 10. un 11.a klases skolēni Dzejas stundas laikā mūsu skolas bibliotēkā, paspēlējoties ar  grāmatu nosaukumiem, veidoja  savus dzejoļus. Paldies par atbalstu un līdzdarbošanos  Elitai Romanovskai!

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Laila Budreviča

 Septembris katru gadu nāk ar rudens dvesmām, gājputnu dziesmām un dzērveņu sārtumu.  Kopā ar rudeni skolas telpās atnāk arī skolēni, kas ir gatavi no jauna smelties jaunas zināšanas.
Katru gadu septembris ir godināts kā dzejas mēnesis.  Arī šogad Ludzas pilsētas vidusskolas  2. un 3. klašu audzēkņi tika iepazīstināti ar dzejnieku, literātu, ornitologu un žurnāla Zīlīte redaktoru Jāni Baltvilku.  Nedēļas garumā skolēni pētīja, lasīja J.Baltvilka dzeju, ilustrēja to un skandināja klasēs.  
24. septembrī skolas zālē notika pasākums bērniem kopā ar Ludzas pilsētas bērnu bibliotēkas bibliotekāri Ilgu, par godu šim dzejniekam. Bērni pasākuma laikā mācījās skaitāmpantus, rakstīja paši teikumus un  dzeju. Kārtoja dzejas rindas pareizā secībā un atraktīvi līdzdarbojās rotaļās. 

3.a klases audzinātāja Inga Rimša

10. septembrī mūsu skolu Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās Ludzā pārstāvēja 6.c klases skolniece Justīne Oščenkova. Ikdienā Justīne sevi ir apliecinājusi kā ieinteresēta lasītāja, tomēr dalība konkursā bija arī mazs izaicinājums, jo laika, lai tam sagatavotos bija maz. Skolotājas Vandas Žulinas iedvesmota, Justīne lieliski tika galā ar konkursa uzdevumu un guva pieredzi uzstāšanās un publiskās runas jomā.  Paldies, Justīnei! 

Skolas bibliotekāre Elita Romanovska