Ziemassvētku pasākumi skolā

2021. gada nogale Ludzas pilsētas vidusskolā bija piesātināta ar pasākumiem, kas uzbūra gaišu un sirsnīgu Ziemassvētku sajūtu. 

 

 

 

 

 

 

 

Sadarbība priekam

Decembris 6.a klases skolēniem aizritēja īstā rūķu garā – dāvanu sarūpēšanas un svētku noskaņas radīšanā gan skolotājiem, gan sev. Liels atbalsts idejas realizēšanā bija lielie skolas rūķi – skolotāji. 
Mājturības stundās kopā ar skolotāju Viktoru zēni gatavoja dāvanas – koka lāpstiņas, ko dāvināja viens otram, savukārt meitenes (skolotājas Vijas līdzdalībā) cepa piparkūkas. Gaidot Ziemassvētkus, kopābūšanas prieku un pirmssvētku noskaņu ar dāvanām un cienastu baudījām klases stundā.
Skolēni veidoja arī apsveikuma kartītes, lietojot vizuālajā mākslā (skolotāja Ineta) iegūtās prasmes. Literatūras stundās skolēni kopā ar skolotāju Līgu mācījās tautasdziesmas. Bērni sveica svētkos skolotājus ar atklātni un tautasdziesmu. Sākotnēji sveiciens bija nedrošs, bet pakāpeniski kautrība tika pārvarēta. Gandarījumu guva gan skolēni, gan skolotāji. Kompetenču pieejā balstītā izglītības procesā piedalījās arī vecāki - ar savu padomu un palīdzību klātesoša bija arī Santa, kuru dēvējam par klases labo gariņu. 
Mūsu klases tradīcija ir videoapsveikumu veidošana vecākiem, ko palīdzēja īstenot mūzikas skolotāja Aina. Kopīgi sadarbojoties, Ziemassvētku prieks bija katra sirdī. Lai radošs, uz sadarbību vērsts un veselīgs 2022.gads!

6.a klases audzinātāja L.Batņa

Ticēt vai neticēt?
12.2021.

 Aizejošais gads – izaicinājumu un pārsteigumu laiks daudzu cilvēku dzīvē. Tas ir arī Ludzas pilsētas vidusskolas 100. jubilejas gads. Šajā svētku laikā vēlos dalīties pārdomās par to, ka brīnumi notiek pat tad, kad tiem vairs netic.
Šī gada decembrī kāds negaidīts brīnums notika arī ar mani. Mani un manu skolnieci Albīni Hlopņicku (LPĢ absolvēja 2021.g.) pārsteidza ziņa, ka jādodas braucienā uz Briseli. Uz Beļģiju devāmies kā EP deputātes Ineses Vaideres organizētā konkursa ‘’100 vēstures mirkļi novadā - vietas un cilvēki’’ konkursa laureāti.
Konkurss noslēdzās pirmspandēmijas gadā, bijām jau aizmirsušas par solīto braucienu, kad pēkšņi paziņoja, ka izaicinājums ir jāpieņem.
Konkursa laureātiem kopā ar skolotājiem bija iespēja iepazīties ar Eiropas Parlamenta darbu, baudīt Ziemassvētku noskaņu Briselē un tikties ar inteliģento un viedo deputāti Inesi Vaideri.
Brīvajā laikā bija iespēja apmeklēt Briseles vēsturisko centru, iepazīties ar brīnišķīgo gotikas stila arhitektūru, apskatīt Briseles rātsnamu un galvenos simbolus – čurājošo puisēnu, meiteni un suni. Briseles vēsturiskais centrs var lepoties ar daudzveidīgiem muzejiem, kas veltīti mūzikai un mākslai, baznīcām un katedrālēm. Svētās Gudulas katedrālē baudījām mieru no steigpilnās ikdienas. Lutinājām arī savas garšas kārpiņas, baudot beļģu nacionālos ēdienus.
Tas ir pierādījums tam, ka, dzīvojot mazpilsētā, bet mērķtiecīgi un atbildīgi strādājot, var daudz ko sasniegt.
Albīnes pētījums par savu dzimtu vēstures laika griežos ir apbrīnas vērts. Albīne atklāja nezināmo un ļoti personīgo vēsturi dažādos laika posmos -  kā nedzirdama mūzika ieskanējās sāpe par deportāciju atstātajām rētām, arī Afganistānas karš ir klātesošs vēstures liecinieks.
LPV skolēnus aicinu piedalīties konkursos, neuztraukties, ja kaut kas neizdodas, bet strādāt, pilnveidoties un  mēģināt no jauna.
Paldies Albīnei par zinātkāri, neatlaidīgo un atbildīgo darbu! Paldies par iespēju gūt iedvesmu jauniem darbiem! Patiešām tie bija mirkļi, vietas un cilvēki, kurus novēlu izbaudīt ikvienam.
Paldies Inesei Vaiderei par iespēju piedzīvot brīnumu!
Ļausimies brīnumam!

Līga Arcihoviča, latv.val. un literatūras skolotāja

Apģērbu un aksesuāru dienas
16.12.2021.

Radot Ziemassvētku noskaņu skolā, 7.-12. klasēm norisinājās tematiskā apģērbu un aksesuāru diena. Mācību grāmatas bija jānes nevis tradicionāli somā, bet... Skolēni un skolotāji bija ļoti radoši un skolas somas vietā izvēlējās visneiedomājamākās lietas. 

 

 

 

 

Ziemassvētku gaidot
12.2021.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs. Tas ir laiks, kad mēs sapošam savu skolu, mācamies dziesmas un dzejoļus, veidojam dekorus un domājam, kā iepriecināt savus mīļos. Katrs ar savu līdzdalību veido svētku noskaņu skolā. 
Skolotāja Ilgas Taukača māca audzēkņiem turēt godā un neaizmirst latvisko dzīvesziņu, tradicionālo dziedāšanu un muzicēšanu. Sagaidot saulgriežus ir tapis mazs muzikāls priekšnesums. 
Paldies Santai Žulinai un Elitai Romanovskai par atbalstu video ieraksta tapšanā. 

Ugundzēsēju darba iepazīšana
01.12.2021.

Novembra beigās Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni apmeklēja Ludzas iecirkņa VUGD dienestu. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju darba specifiku un treniņu norisi. Bērni pārliecinājās, ka ugunsdzēsēju darbs ir fiziski ļoti smags. Labam ugunsdzēsējam ir jābūt stipram, izturīgam, veiklam, jāprot orientēties tumšā un piedūmotā telpā. 
Ugunsdzēsēju darbinieks atbildēja uz dažādiem skolēnu jautājumiem. 
Paldies, par iespēju ielūkoties jūsu darba ikdienā! 

LPV skolēni un skolotāji

Apmeklējums notika ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

 

Adventa vainagu svētīšana
30.11.2021.

 

29. novembrī Ludzas pilsētas vidusskolā tika iedegta pirmā Adventa svece un svētīti tika katras klases skolēnu veidotie vainagi. Sākās Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Lai mums izdodas Adventa laikā uzturēt sevī mīlestības, ticības un cerības dzirksti un sniegt to arī citiem!

Sirsnīgs paldies Ludzas Romas katoļu baznīcas priesterim Jurim Skutelam.

 

Mārtiņdiena
26.11.2021.

Novembrī Latvijā tiek svinēta Mārtiņdiena. Svētki tradicionāli iezīmē brīdi, kad rudeni nomaina ziema, un tas nozīmē, ka tiek pabeigti visi rudens darbi. Tiek uzskatīts, ka Mārtiņi “atver” durvis ziemai. Šis ir arī brīdis, kad beidzas Veļu laiks un sākas masku gājienu laiks. Mārtiņdiena parasti ir vienas dienas svinības, kas noris jautri un līksmi. 
3.b klases skolēni Mārtiņdienas svinēšanai centīgi gatavojās. Īpaša goda vieta Mārtiņos ir gailim, tāpēc visu pirmssvētku nedēļu skolēni vizuālās mākslas stundās cītīgi gatavoja radošus Mārtiņdienas gaiļa portretus, zīmēja Mārtiņdienas gaiļa zīmi. Mājturības un tehnoloģiju stundā bērni veidoja telpiskus Mārtiņdienas gaiļus.
Latviešu valodas stundās bērni izzināja Mārtiņdienas tradīcijas, skandēja tautasdziesmas, mācījās Mārtiņdienas ticējumus, kurus centās izprast un piemērot mūsdienām, piemēram, ja Mārtiņdienā apmācies laiks, janvārī būs stiprs sals. Īpaši skolēniem patika minēt mīklas un pašiem tās sacerēt.
Kā tad Mārtiņos bez rotaļām? Mūzikas stundā skolēni gāja jautrās Mārtiņdienas rotaļās, īpaši bērniem patika rotaļa "Mārtiņa gailīši dancīti veda”. Skolēni dziedāja latviešu tautasdziesmas un izmantoja Mārtiņdienai raksturīgos trokšņa mūzikas instrumentus.
Lai visiem jauks ziemas sākums!

3.b klases audzinātāja A.Šarapova

Skolēnu pašpārvaldes sveiciens svētkos
18.09.2021.

SD video
Ludzas pilsētas vidusskolas pašpārvaldes jauniešu apsveikums Latvijas valsts svētkos.

Mana Latvija manām acīm
17.09.2021.

Luras video
Laura Mortuzāne šogad uzsāka mācības Ludzas pilsētas vidusskolas 10. klasē. Jauniete ir izvēlējusies apgūt SIA „Latvijas Uzņēmējdarbības un menedžmenta akadēmija” profesionālās izglītības pilnveides programmu “Uzņēmējdarbības pamati”. Šīs programmas ietvaros ir iespēja ne tikai iegūt priekšstatu par uzņēmējdarbību, lietvedību un likumdošanu, bet arī realizēt savas radošās ieceres, piedaloties konkursos.
Konkursā “MANA LATVIJA MANĀM ACĪM ” Laura piedalās ar videostāstu par savu dzimto pilsētu Ludzu, atklājot iemīļotās vietas, noslēpumainos savas pilsētas stūrīšus. 
 

Lāčplēša diena
11.11.2021.

Lāčplēša dienā Ludzas pilsētas vidusskolas sākumskolas skolēni radīja svinīgu noskaņu, noliekot svecītes un iesienot patriotiskās lentītes karoga krāsā dekorā pie skolas.

 

 

 

 

Konkurss “Dārzā audzis, mājās nācis”
12.11.2021.

 Dārzā audzis - mājās nācis

Kad daba ir nometusi krāšņo rudens rotu, mūsu sirdis iepriecina siltām, sulīgām, spilgtām  krāsām piepildītie Ludzas pilsētas vidusskolas sākumskolas skolēnu darbi.  Skolotāju un vecāku mudināti, skolēni piedalījās Ludzas novada BJC izsludinātajā konkursā “Dārzā audzis – mājās nācis” un guva labus rezultātus. Par labākajiem vizuālās mākslas darbiem savā vecuma grupā tika atzīti Ermīna Losāna (skolotāja Ineta Misāne) un Arta Aļošina (skolotāja Aija Šarapova) zīmējumi, bet darboties ar materiāliem vislabāk veicās Danielai Rudzinskai (skolotāja Vija Plenkova) un Raitim Valteram (skolotāja Skaidrīte Pule).
Paldies skolēniem, pedagogiem un vecākiem!

Mācību procesa organizēšana pēc brīvdienām

Mācību procesa organizēšana pēc brīvdienām.

 

 

 

 

Programmēšanas stunda
11.10.2021.

 Ludzas pilsētas vidusskolas 7. - 8. klašu skolēni 11. oktobrī piedalījās interaktīvajā tiešsaistes stundā, kas notika programmēšanas nedēļas #CodeWeek ietvaros. Tiešsaistes stundu vadīja “Learn IT” līdzdibinātāja un ES Programmēšanas nedēļas vēstniece Latvijā Elīna Ražena. Skolēni, veidoja interaktīvu, radošu zīmējumu un iepazina JavaScript programmēšanas valodu.
ES programmēšanas nedēļa ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā. 

Datorikas skolotājas Jekaterina Bogomola un Ivita Kalverša

Diskusija
12.10.2021.

Diskusija_jauniešiem_A4
Diskusija_jauniešiem_A4
 Iedvesmas stāsti  - kā es nokļuvu IKT nozarē
12. oktobrī 11.a klase piedalījās #Karjerasnedēļa2021 organizētājā diskusijā jauniešiem "Kā es nokļuvu IKT nozarē?". Diskusijas laikā IKT jomas profesionāļi dalījās ar savu pieredzi un iedvesmas stāstiem. Jauniešiem bija lieliska iespēja uzzināt kas ir IKT nozare, kādas profesijas pārstāv šo nozari, cik attīstīta šī joma ir Latvijā.
Diskusiju vadīja Egija Gailuma, uzņēmēja, bijusī CityBee Latvija vadītāja un Forbes 30 under 30 laureāte.
Diskusijā piedalījas: Anastasija Volkova - Java programmētāja uzņēmumā Accenture, Karīna Korotkova - Web Produktu īpašniece tehnoloģiju un izklaides uzņēmumā Tet, Artūrs Jaunzems - Saldus tehnikuma IT pasniedzējs, Ģirts Smelters - IKT jaunuzņēmuma līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs, zinātnes komercializācijas eksperts, Kārlis Upītis - uzņēmuma līdzdibinātājs, CovidWallet.lv idejas autors.
Skolēnu atsauksmes un pārdomas pēc diskusijas:
Ņikita
IKT nozare visu laiku attīstās. Latvijā ir daudz darba vietu, bet maz darbinieku. Uzzināju, ka šajā nozarē ir svarīgs grupas darbs. Uzzināju kas ir hakatons, un to, ka nav obligāti sākt programmēt ļoti agri, lai kaut ko sasniegtu.
Maija
Tāda veida stundas ir labs veids kā uzzināt kaut ko jaunu no attiecīgās jomas specialistiem. Informācija bija noderīga, bet programmas viesi informāciju pasniedza diezgan neinteresanti, tāpēc bija diezgan skumīgi.
Imants
Programmētājs šobrīd ir visaugstāk pieprasītais speciālists. Mūsdienās gandrīz katrā nozarē ir nepieciešamas IKT prasmes, jo daudz kas tiek automatizēts un digitalizēts. Es uzzināju, ka UI un UX ir lietotāja saskarne.
Amanda
Šādas stundas formāts man patika. Bija diezgan interesanti. Uzzināju kaut ko jaunu par IKT. Sapratu, ka man nav tik ļoti interesanta šī tēma. Bet bija interesanti uzklausīt dažādus viedokļus.
Sanda
Uzzināju, ka IKT ļoti strauji attīstās, ka nav iespējams paredzēt, kas būs pat pēc gada un, ka programmētāji ir ļoti pieprasīti. Šajā profesijā strādājošiem ir ļoti svarīgi prast darboties komandā. Lai strādātu šajā jomā ir jābūt lielai motivācijai un mērķtiecībai. Pārsteidza, ka IKT nozarē nav nekādu ierobežojumu, ne vecuma, ne dzimuma ziņā. 
Ksenija 
Man patika šī lekcija, jo varēja uzzināt ko vairāk par IKT nozari. Pateicoties lekcijai, es sapratu, ka nekad nav pa vēlu sākt darīt to, ko tu vēlies, ir tikai jāgrib.
Emīls 
Nekad nav par vēlu sākt apgūt programmēšanas valodas, bet protams labāk ir sākt no jaunības gadiem. Nav obligāti jāzina visas programmēšanas valodas, galvenais pareizi meklēt informāciju. 
Marika 
Man patika  diskusija, jo es uzzināju, kas ir IKT, kādi priekšmeti ir nepieciešami programmētājiem, cik laika viņi pavada pie datora, programmējot. Vēl uzzināju, kādas ir profesijas IKT nozarē.
Guntars 
Manuprāt IKT nozarei ir liela nākotne. Tā ir izplatīta dažādās profesijās, pēc tās ir liels pieprasījums un to var viegli apgūt gan vīrieši, gan sievietes. Man liekas, ka nākotnē lielākā daļa profesiju būs saistītas ar IKT.

Datorikas un programmēšanas skolotāja Jekaterina Bogomola


1.a klases projektu diena
12.10.2021.

 3.oktobrī Ludzas pilsētas vidusskolai palika 100. 1.a klases skolēni tika aicināti piedalīties projektā  “Manai skolai - 100”. Cik vienreizēji darbi tika izveidoti katrā ģimenē! Savus darbus bērni  prezentēja  klasesbiedriem. Ar lepnumu pirmklasnieki stāstīja, kā tapis projekta darbiņš, ar ko kopā tas tika veidots. Paldies burvīgajiem vecākiem par sadarbību un svētku sajūtu skolā!

1.a klases audzinātāja Ineta Misāne

Konkurss “Bite, daba un es”
07.10.2021.

 2021. gada pavasarī Ludzas pilsētas vidusskolas 2.a klases skolēni piedalījās Latvijas Biškopības biedrības izsludinātajā zīmējumu konkursā “Bite, daba un es”. Konkursam tika iesūtīti 1500 zīmējumi. Ludzas pilsētas vidusskolas 2.a klases skolnieces Evas Pentjušas darbs tika atzinīgi novērtēts un iekļauts Latvijas Biškopības biedrības 2022.gada kalendārā. Sveicam Evu un vecākus!

 

 

Dzejas dienas “Meklē vārdus dzejai!”
18.09.2021.

 Septembris katru gadu nāk ar rudens dvesmām, gājputnu dziesmām un dzērveņu sārtumu.  Kopā ar rudeni skolas telpās atnāk arī skolēni, kas ir gatavi no jauna smelties jaunas zināšanas.
Katru gadu septembris ir godināts kā dzejas mēnesis.  Arī šogad Ludzas pilsētas vidusskolas  2. un 3. klašu audzēkņi tika iepazīstināti ar dzejnieku, literātu, ornitologu un žurnāla Zīlīte redaktoru Jāni Baltvilku.  Nedēļas garumā skolēni pētīja, lasīja J.Baltvilka dzeju, ilustrēja to un skandināja klasēs.  
24. septembrī skolas zālē notika pasākums bērniem kopā ar Ludzas pilsētas bērnu bibliotēkas bibliotekāri Ilgu, par godu šim dzejniekam. Bērni pasākuma laikā mācījās skaitāmpantus, rakstīja paši teikumus un  dzeju. Kārtoja dzejas rindas pareizā secībā un atraktīvi līdzdarbojās rotaļās. 

3.a klases audzinātāja Inga Rimša

Izstāde "Rudens veltes"
05.10.2021.

Rudens dārzeņu un ziedu kompozīciju izstāde
Septembra beigās Ludzas pilsētas vidusskolā notika tradicionālā izstāde “Rudens veltes”.  Izstādes tapšanā piedalījās sākumskolas skolēni un viņu vecāki. Visi darbiņi tika radīti ar mīlestību. Ikvienā no tiem tika ielikts bērnu sirds siltums, darba mīlestība un fantāzija! 


Direktora vietniece audzināšanas jomā
Rita Bogomola

 

Ludzas pilsētas vidusskolai – 100
03.10.2021.

Šodien, 2021.gada 3.oktobrī, mūsu - Tavai un manai - skolai 100.
100 gadu garumā ir mainījies skolas nosaukums - Ludzas reālģimnāzija, Ludzas Valsts ģimnāzija, Ludzas vidusskola, Ludzas 1.vidusskola, Ludzas pilsētas ģimnāzija, Ludzas pilsētas vidusskola. Tā ir MŪSU skola 4032 absolventiem, 503 tagadējiem skolēniem, 54 skolotājiem, 34 saimnieciskajiem darbiniekiem.
Epidemioloģiskā situācija neļauj lielos svētkus svinēt tagad. Tāpēc ir pieņemts lēmums pārcelt svinības uz pavasari. Ļoti gaidām arī Tavu piedalīšanos svētku tapšanā. Ko vari darīt? Atsūtīt fotogrāfijas, kas saistītas ar mūsu skolu. Dalīties savā vai savu vecāku un vecvecāku atmiņu stāstā par kādu notikumu/ pasākumu/ skolotāju. Sacerēt dzejoli/ dziesmu, veltītu skolai. Vai varbūt ierunāt videosveicienu.
Visa mācību gada garumā notiks šāda savējo "sasaukšanās". Piedalies! Seko mūsu kontam FB! Raksti uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Meža dienas
24.09.2021.

12.b klases skolēni piedalās Meža dienās 2021 
Jau par tradīciju kļuvis, ka ik septembri Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni piedalās koku stādīšanas talkā Gaismas dārzā. Šogad pasākums norisinājās 24. septembrī. 12.b klases skolēniem bija iespēja noklausīties informatīvi izglītojošo lekciju “Ainavas veidošana un tās nozīme”, ko  vadīja AS “Latvijas valsts meži” Ziemeļlatgales reģiona vadītājs Dainis Rudzīts. Atbildot pareizi uz jautājumiem, jauniešie ieguva mazas balvas no AS “Latvijas valsts meži”. Pēc lekcijas skolēni kopā ar citiem dalībniekiem iestādīja 61 koku/krūmu stādu.

Šī pasākuma vadmotīvs “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu”.  Kā atzina jaunieši, piedalīšanās pasākumos, kas saistīti ar vides saglabāšanu, veicina apziņu, ka  darām labu darbu dabai

Bioloģijas skolotāja Ineta Jezupova

Miķeļdienas tirgus
28.09.2021.

 28.septembrī Ludzas pilsētas vidusskolā notika ikgadējais Miķeļdienas tirgus. Tirdziņā varēja iegādāties rudens veltes, pašceptus našķus, medu, sulas, ābolus un citus gardumus. Čaklākie tirdziņa dalībnieki bija jaunāko klašu skolēni, bet pircēju lomā iejutās vecāko klašu skolēni, skolotāji, vecāki un vecvecāki.
Skolēni guva praksē balstītu pieredzi, kā rīkoties ar naudu, ātri rēķināt, plānot izdevumus un ienākumus, kā reklamēt savu preci un piesaistīt pircējus. Tirdziņa dalībniekiem pasākums sniedza pozitīvas emocijas. Visi bija apmierināti, smaidīgi un priecīgi!

Direktora vietniece audzināšanas jomā
Rita Bogomola

Beelievers cilpo
24.09.2021.

 Meklējot jaunas apmācības formas, Swedbank piedāvā skolēniem iepazīt vides ilgtspējību, izmantojot virtuālo spēli “Beelievers cilpo”. Tā kā Ludzas pilsētas vidusskolas 8. klašu skolēni ir atvērti visam jaunajam, šī iespēja tika uztverta ar sajūsmu. Dotā spēle ir viens no veidiem, kā ieviest kompetenču pieeju izglītībā, jo tajā tika saistītas vairākas mācību jomas: sociālā un pilsoniskā, dabaszinības, veselība un fiziskās aktivitātes, tehnoloģiju. Sadarbā iesaistīti gan skolēni, gan skolotāji - klases audzinātājas, dabaszinību, sociālo zinību un sporta. Aptuveni divu stundu izglītojošajā piedzīvojumā skolēni komandās "izcilpoja" dažādas ilgtspējas tēmas. Tā bija interaktīvā pastaiga, kuras laikā skolēniem bija nepieciešams mobilais telefons ar aktivizētiem mobiliem datiem un GPS, ieslēgta skaņa, kā arī atļauta pieeja foto kamerai, galerijai un lokācijai.
Galvenais spēles noteikums – vienmēr atrasties kustībā, jo uzdevumi parādījās ik pēc 100 metriem. Spēlē ir vairākas cilpas, katrā cilpā vairāki jautājumi un kontrolpunkti, cilpas atrisinājums palīdz atrast atbildes uz jautājumiem.
Pēc aktīvas dalības skolēni:
 - guva zināšanas un izpratni par dažādām ilgtspējas jomām un aspektiem;
 - apzinājās jaunus veidus, kā paši var dzīvot ilgtspējīgāk un zaļāk;
 - izprata individuālas rīcības nozīmi ilgtspējīgākas pasaules veidošanā,
 - nostaigāja apmēram 6 km.
Jaunieši ar gūto pieredzi ir ļoti apmierināti un raksturo to kā ļoti vērtīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju. Skolēni par spēli - “Spēlējot spēli, mēs guvām ne tikai zināšanas, bet arī fizisko slodzi, staigājot.” (Marta),  “Spēle ļoti labi saliedē klases kolektīvu. Tā arī liek aizdomāties par dabu, ekoloģiju.” (Laura), “Mums patika pildīt uzdevumus, tie bija interesanti. Bija prieks, kad izdevās atbildēt pareizi.” (Eduards un Vladislavs). #beeGreen #beeSmart #beeHuman #DziveiGatavs

8.b un 8.c klašu audzinātājas Renāte Balode un Inese Vorza 

Skola iesaistās sociālajā projektā pret mobingu
23.09.2021.

No šī mācību gada mūsu skola ir viena no 54 skolām Latvijā, kas sadarbojas ar sociālo projektu Neklusē. Projekta mērķis ir mazināt mobingu Latvijas skolās. 

Mūsu un citās projekta skolās darbojas arī Neklusē mobilā lietotne, caur kuru skolēniem ir iespēja uzsākt saraksti ar skolas vai Pusaudžu resursu centra psihologu un saņemt atbalstu. Sarakste būs anonīma - psihologs saņems tikai informāciju par skolēna skolu, klasi, kā arī viņa ziņu. Lai mobingu mazinātu un laicīgi to novērstu, ir svarīgi izprast sevi, savas emocijas, citus klasesbiedrus, ko skolēni pēc projekta materiāliem mācīsies klases audzināšanas stundās. Mobings ir atkārtota, mērķtiecīga rīcība bērnu vidū grupā, lai pazemotu vienu vai vairākus bērnus, nodarot fizisku kaitējumu vai ietekmējot emocionāli (apsaukāšana, ignorēšana, neiekļaušana grupā, pazemošana internetā).
Mobings vienlīdz negatīvi ietekmē visus iesaistītos – cietušos, pāridarītājus un vērotājus.
Mēs ticam, ka kopā mēs varam radīt laimīgāku dzīvi bērniem Latvijā! #Neklusē arī Tu!

Direktora vietniece audzināšanas jomā Rita Bogomola

Dzejas stunda
19.09.2021.

Vai dzeja vēl dzīvo? Kur un kā dzeja dzīvo?

Šogad, kad Dzejas dienu tradīcijai Latvijā aprit 56 gadi, tās  notiek ar saukli "Dzeja dzīvo". Iedvesmojušies no vairāku bibliotēku spēlēm par un ar dzeju, 10. un 11.a klases skolēni Dzejas stundas laikā mūsu skolas bibliotēkā, paspēlējoties ar  grāmatu nosaukumiem, veidoja  savus dzejoļus. Paldies par atbalstu un līdzdarbošanos  Elitai Romanovskai!

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Laila Budreviča

Mācību stunda Ludzas amatnieku centrā
18.09.2021.

2.a klases skolēniem dizaina un tehnoloģijas stunda mālošanā notika Ludzas Amatniecības centrā. Kopā ar podnieku Ēriku Kudli skolēni iepazina māla īpašības, vēroja kā meistara rokās māla pikucis pārvēršas Latgales keramikai tradicionālajā vāzē ar vilnīti. Skolēni ar interesi veidoja no māla katrs savu izstrdājumu - bļodiņu, puķi, mašīnu, māju un visu, ko vien tajā brīdī rokas vēlējās veidot. Izmēģināja kā ar vienkāršiem sadzīves priekšmetiem var izveidot interesantu tekstūru. Mūsu darinājumi kādu laiku žūs, tad nokļūs meistara ceplī un oktobrī varēsim priecāties par māla veidojumiem. 

Skolotāja Inta Nogda

Skaļās lasīšanas konkurss
10.09.2021.

10. septembrī mūsu skolu Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās Ludzā pārstāvēja 6.c klases skolniece Justīne Oščenkova. Ikdienā Justīne sevi ir apliecinājusi kā ieinteresēta lasītāja, tomēr dalība konkursā bija arī mazs izaicinājums, jo laika, lai tam sagatavotos bija maz. Skolotājas Vandas Žulinas iedvesmota, Justīne lieliski tika galā ar konkursa uzdevumu un guva pieredzi uzstāšanās un publiskās runas jomā.  Paldies, Justīnei! 

Skolas bibliotekāre Elita Romanovska

Pārgājiena diena
10.09.2021.

Tradicionāli septembra otrajā nedēļā, 10. septembrī Ludzas pilsētas vidusskolas skolēni devās pārgājienā. Tā mērķis bija popularizēt veselīgu dzīvesveidu, uzlabot emocionālo labsajūtu un saliedēt klašu kolektīvus. Pamatskolas un vidusskolas skolēniem kopā ar klašu audzinātājiem bija iespēja piedalīties sportiskajās aktivitātēs, izbaudīt silto rudenīgo dienu, priecāties par satikšanos un kopā būšanu. Pārgājiena diena ir izdevusies!  

Jaunāko klašu skolēni pārgājiena dienā izvēlējās individuālus maršrutus ar mērķi iepazīt Ludzas pilsētas kultūrvēsturiskās vietas, dabas un tūrisma objektus.