11.a klase piedalījās orientēšanās spēlē "Tūkstošgades stāsts”.

21.09. 11.a klases skolēni apmeklēja Siguldu un piedalījās orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts” Turaidas muzejrezervātā. Orientēšanās spēle veidota kā aktīvs un aizraujošs ceļojums. Skolēniem vajadzēja sameklēt kartē dažādus objektus- Turaidas viduslaiku mūra pili, Dainu kalnu, atminēt krustvārdu mīklu, izlasīt leģendu, saskaitīt, cik pakāpieni ir Turaidas pils galvenajā tornī. Tika veicinātas prasmes strādāt komandā, pašiem vadīt un organizēt savu darbu, attīstīta prasme orientēties telpā un nepieciešamības gadījumā izmantot karti. Beigās uzvarētājus apbalvoja ar diplomiem un konfektēm.
Izdevās apmeklēt arī Gūtmaņa alu -  vienu no vecākajiem un populārākajiem tūrisma objektiem Latvijā. Ekskursijas noslēgumā viesojamies ģimenes uzņēmumā “Siguldas saldējums”. Mūs iepazīstināja ar saldējuma ražošanas procesu, tā vēsturi un interesantiem, jautriem faktiem, varējām arī degustēt dažādu veidu saldējumus. Informāciju varēs izmantot  kultūras pamatu un literatūras stundās.
Jauniešu atziņas: 
Adriāna – Ekskursijā man ļoti patika orientēšanas spēle. Interesanti bija apskatīt pašu pili, Gūtmaņa alu. Visvairāk patika degustēt saldējumu.
Sanda - Tā kā Siguldā biju pirmo reizi, man patika. Turaidas orientēšanas spēle bija interesanta, bet bija dots maz laika. Bija interesanti veidoti uzdevumi. Patika saldējuma degustācija. Cik esmu dzirdējusi, ka, ja tu neesi bijis Gūtmaņa alā, tad arī neesi bijis Siguldā. Ekskursija man patika, laika apstākļi arī nebija sliktāki!
Daniēls – Patika orientēšanas spēle, patika, ka darbojāmies komandās.
Jana – Brauciens uz Siguldu man diezgan patika. Jau sen gribēju apskatīt Turaidas pili. Bija interesanti piedalīties orientēšanas spēlē. Paldies projektam “Latvijas skolas soma” par doto iespēju!

11.a klases audzinātāja Žanna Dukaļska